Кърмене на недоносено бебе!

  • 30 211
  • 161
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 861
Асинка, благодаря ти за отзивчивостта  Hug

В Майчин дом роди. Децата и са при д-р Слънчева

ще и кажа за теб и ако поиска ще и дам координатите и. Аз самата съм и разпечатала много информация ЗА кърменето и по-късно като отида ще и дам да чете и да е информирана правейки избора си. Тя е много шашната, вярва сляпо на лекарите, а за тях така е по-удобно, да хранят с АМ.

още веднъж ти благодаря Heart Eyes

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Честито на кумата ти, да са й живи и здрави юнаците!

Подкрепям казаното от Асинка! От собствен опит като мама на недоносено бебе и аз я съветвам да не си спира кърмата  Praynig  Не е невъзможно запазването на лактацията, ще се цеди на всеки 3 часа, трудоемко е, но си струва Peace
Първите дни, докато и аз бях в болницата, даваха кърмата ми на Калина, нека и тя да попита дали е възможно това.
А като се прибере вкъщи да замразява  PeaceДълбоко замразена може и 6 месеца да изтрае - после ако се наложи за дохранване ще я използва  Peace
Готова съм да отговарям и аз на всякакви  въпроси Hug Пиши как са бебоците  Praynig

# 17
  • Варна
  • Мнения: 965
Доня КОПРИВА, честити рожби на кумата ти! Дано по-бързо да пораснат и мама да може да ги гушка.
В София явно е практика да дават съвет за спиране на кърмата при недоносени бебчета. Може би в случая я съветват така, защото бебчетата ще постоят около 3 месеца в болницата докато пораснат достатъчно (по мои наблюдения), а е доста трудно да се поддържа лактацията толкова време като ги няма бебчетата (майката трябва да е много упорита и да се цеди на всеки 3 часа, за да не й спре кърмата).
В момента не е възможно бебчетата да приемат кърма - стомахчето им е голямо колкото грахово зрънце (или вместимосста му е толкова - не си спомням точно - това са ми спомените по обясненията на неанатолозите към една майка от Варна с бебче под 1 кг, когато ходехме за  инфо за бебчетата).
Но пък спор няма, че най-добрата храна за недоносеното бебче е кърмата - като пораснат достатъчно и ако майката все още има кърма, може да носи изцедена (би трябвало и в Сф да има такава практика). Засега ще ги хранят по друг начин.
Стискам палци малките мъже да наддават добре  fingerscrossed

# 18
  • Мнения: 3 861
Момичета, за съжаление тя ВЕЧЕ пие хапчетата за спиране на кърмата. Яд ме е, но нищо не може да се направи. Тя е много шашната и вярва безрезервно. Не искам да я натискам, да упорствам и да я стресирам допълнително. След всичко, което преживя в последните месеци...Каквото такова. Важното е бебетата да са добре.  Peace

Все пак благодаря  Hug

# 19
  • varna
  • Мнения: 1 012
Честито за бебчетата  bouquet да са живи и здрави!
жалко че е почнала да пие хапчета за спиране на лактацията,защото кърмата на майката родила  преждевременно е различна по състав от тази на нормално родилите в термин-по богата е на най различни елементи и други ( не се сещам сега) четох го в една книга след като родих-лактацията си запазих до 5месец,носих и в неонатологията-там те си е стерилизират-варят е до 60 градуса и после е дават на бебетата-такаче момичета не слушайте глупости за това как да си спрете лактацията-а направете всичко възможно за да е запазите и да дадете на дечицата си и малкото което зависи от вас, за да им помогнете по лесно да се преборят с трудностите в нелеко започналия им живот.

# 20
  • Мнения: 256
Майчета,като чета постовете ви,а и от други места оставам с впечетлението,че в БГ при преждевременно родени бебета се практикува спране на кармата Shocked.Така ли е ,това е безобразие и безумие  просто не мога да повярвм #2gunfire #2gunfire.Много съм далеч от мисленето,че всичко американско е най-хубаво и правилно,но тук е свасем различно.Насърчават те и ти помагат по всякакв начин и точно защото бебето ти е ПРЕЖДЕВРЕМЕННО РОДЕНО.Само като се сетя как се цедях на 2 часа и гърдите ми преливаха и след 20 дена изведнъж ми спря кармата и го преживях толкова тежко newsm45...това да те карат да пиеш лекарства за спиране...нямам думи Shocked.Всички знаем,че кармата на майката на недоносено бебе е различна от тази на доносено!
Дара и Емма се родиха в отлично здраве,слава богу,цедях се в специални шишета от болницата,там даже имаше специална стая където да се цедиш с тяхни машини,консултант,които ходи след теб и ти помага да си слагаш бебетата на гърдите и ти показва техники на кърмене.Аз бях толкова схваната и развълнувана,а тя стоеше при мен дълго и нагласяше Дара и Емма в подходящата позиция и тези консултанти са на твое разположение 24 часа и като се прибереш и даже по телефона.Пак ми стана мъчно като се сетя как ми спря кармата

Доня Корприва: И в тази тема изпращам цялта си положителна енергия na maikata i  ти малките и мъже

# 21
  • Мнения: 3 926
Галфи, ние с няколко момичета от форума правим това, което си описала и точно в МД е конултативният център по кърмене, но в него работим ние и д-р Попиванова. За съжаление голяма част от колегите й изобщо не съобщават на родилките, че такъв кабинет съществува. Изобщо не им казват, че могат да получат квалифицирана помощ за кърмене. Сега от този месец ще имаме ден на отворени врати и ще има и лекции.
Благодарение на вас ще направим сигурно лекция за бъдещи майки на близнаци (които са най-потенциално раждащи недоносени бебета). Може би ще я плануваме за октомври, но задължително ще пиша кога, къде и какво ще включва.

# 22
  • Мнения: 3 861
Ееех Аси, бас ловя, че тя дори не е чувала за този кабинет. Да ти кажа ако имах представа, че лекарите така практикуват щях да я подкова много по-рано за кърменето, но на всички ни дойде като леден душ тов аИМ решение, а тя недостатъчно информирана просто ги послуша...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 78
 Hug

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 00:42 от tara5

# 24
  • Мнения: 2 494
дОНЯ Коприва, честити момченца на кумата ти!! Жалко, че няма да ги кърми, но дай Боже да са силни и да пораснат бързо!!!

Момичета, радвам се на всяка от вас, която кърми слънчицето си!!!
Моята Йоана се роди в 38г.с.-водеха я доносена, но хипотрофна - 2.330кг и 47см.
Не е била в кувиоз, но първите дни беше отделно от мен на по-висока Т и не ми я даваха да я кърмя. Незнам дали това е причината или защото беше много слабичка, но така и не можа да засуче. До 2 месец я мъчех на всяко хранене, но повече от 30 грама не е сукала(имах везна и я теглех). КЪм 3 месец спрях да я слагам на гърда, защото вече се бяхме измъчили и двете, то не бяха ревове, писъци и т.н.
Храних я до 6 месец с изцедена кърма, с малко добавка АМ, около 10-20%. Но почти на 6 месеца като беше влязох в болница, защото паднах лошо и си ударих главата и се наложи да лежа 4 дни в Пирогов. Там нямаше как да се цедя, защото не можех изобщо да ставам и така почти от раз ми спря кърмата.
Но мисля 6 месеца направих всичко тя да е на кърма  Hug
Надявам се да имам второ детенце след 2-3 догини и да засуче, кърменето ми е несбъдната мечта!!! Mr. Green

НО важното е, че сбъднатата ми мечта спи сладко в другата стая и ме изпълва с л'бов всеки ден!!!
Прегръдки за всички мами и сладки дечица!!!

# 25
  • Мнения: 256
  Assinka, инициативта вие чудесна и от сърце ви желая успех  bouquet Hug.Нужни са доста усилия,а и подкрепа ви е нужна.
Наистина не разбирам защо така се постъпва в БГ-не им се занимава на лекарите,ами за тези заплати толкова,така ли се разсъждава Sad.Както и да е-това е друга тема.

Дара и Емма бяха на самостоятелно дишане,харнеха се самостоятелно и от първия миг ми казваха да ги слагам на гарда и колкото повече доближават термина си,толкова по-добри ще стават в сученето,но не стугнахме до там Cry.Зърната ми бяха голям проблем-хлътнали,вдлъбнати и не знам още какви и те много се ядосваха тъй като не можеха хубаво да захапят.
Ако бебето е толкова недоносено,че не може да суче трябва да се насърчава цеденето и съхранението.Замразената карма е със срок 3 месеца/така ми казаха от болницата/.

Uspeh mami

# 26
  • София
  • Мнения: 12 236
       Асинка с какво можем да помогнем за този консултативен кабинет? Като начало искам да попитам момичетата от този форум дали нямат нищо против да преведа няколко статии за кърмене на недоносени бебчета? Още докато бях бременна се притеснявах именно от това и търсех подобна информация.
      Както и други мами са споделили това дали майката ще спре кърмата си трябва да е неин избор като е наясно с всички плюсове и минуси, а не именно в този момент да слуша сляпо лекарите. Дори бебчетата дълго време да са отделени от нея има значителен брой мами които кърмят с изцедена кърма.

# 27
  • Мнения: 888
Мила Aila Hug
Прекрасно би било да преведеш статии за кърменето на недоносени бебчета!  bouquet Аз си мислех да направя нещо по въпроса- само дето езиците нещо съм ги забравила- така е без практика...срам Embarassed...надявам се много мами да почерпят от вашия опит!...

# 28
  • Мнения: 888
Assinka,много се радвам, че се включи във форума!   bouquet Поздравявам ви за инициативата за консултативния център по кърмене!Има нужда от такива като вас! Heart Eyes
Galfi, за съжаление наистина е масова практика да се предлага спиране на кърмата на майките на недоносени...направо е жалко...обаче е действителност...не знам дали го правят, за да облекчат майките /от цедене или пък за да не им дават напразни надежди, че децата им ще могат да сучат... /лошото е че не се дава възможността да изберат /ако не са информирани/ за голямата важност на кърмата, точно и най- вече за нашите недоносени дечица...
доня КОПРИВА,да са живи и здрави бебчетата!Много положителна енегрия изпращам аз и моите принцеси! Hug

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 22:35 от ivi2000

# 29
  • София
  • Мнения: 12 236
  Засега преведох една статия за "Започване и поддържане на лактацията, когато бебето не се кърми", но и трябва малко редакция и ще я пусна. Мисля да я публикувам в Кърмаческия, а тук може да пуснем линк. Ако искаш погледни тук и кажи кое друго би ви било интересно да преведа - http://www.kellymom.com/bf/preemie/index.html. Статията за премахване на добавката също я има преведена. Може би тази за съхранението на кърмата за недоносени бебчета?

Общи условия

Активация на акаунт