с какъв чай да давам попарата

  • 1 810
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 469
Здравейте мамита, искам да попитам мога ли да давам попарата която е със сирене с чай Алпинист или Утро. За първи път ще му давам утре за закуска, но не искам чая да е липа,лайка, шипка. Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 1 691
Здравей. Аз правя попара само с вода, но мисля, че няма проблем да е с Алпинист, Утро и друга билкова комбинация.

# 2
Мойто педи каза само с шипки или дренки(другите билки били много силни за детенцето).Но аз сменям от време на време със прясно мляко. Laughing

# 3
  • Мнения: 1 426
Никакъв проблем, що се отнася до Утро и Алпинист, но все пак внимавай, защото билковите чайове са най-различни и някои действат като лекарство за определен тип заболяване - например сената, или кантарионите...
Но мента, маточина, мащерка... можеш да даваш... Все пак в началото не много концентрирани.
Всъщност, аз не видях колко ти е голямо бебето. Ако е под 1 година, наистина се ограничавай с шипка...

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз в началото го павех с липов чай или шипка, като ги редувах. След време започнах да ползвам и смесени чайове, като гледам какво съдържат. Тези който купувам са с мащерка, маточина, липа, шипки, мента...

# 5
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Ще следя темата, Wink скоро и аз ще правя попара baby_neutral

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Не знам защо не искаш да даваш шипка.То точно чай от шипка се препоръчва за попарата заради високото съдържание на вит.С.Може и лайка.Аз му правя попарата с АМ,просто защото почти не пие млякото чисто.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз давах с шипка или с детските чайчета на Хип.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
А шипката и дренките нали запичат и то доста?
Имам и един друг въпрос:Какъв е чаят,който ползвате?В смисъл,от домашно събирани билки,на пакетчета,от билкова аптека?Имате ли вяра на тези които купувате?Наскоро четох една тема на мама от Стара Загора(градът с многото липи).Тя разказваше как по времето на цъфтежа им се сбирали цигани от цяла България да берат цвят.И то от места покрай много натоварени пътища и магистрали,където можете да си представите цвета с какво е бъкан.А нападалият цвят от земята направо го метели с метли заедно с всичкия прахоляк и така тези боклуци се предават на билкосъбирателните пунктове и оттам отиват по аптеките и в пакетчетата чай.Брането на други билки покрай пътищата е идентична ситуация.
Бях купила липов чай на пакетчета за малката и като прочетох това го хвърлих.Повече не бих давала билки и чайове без да знам откъде идват.

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Аз попарата я правя само с вода.

# 10
  • Мнения: 2 197
Аз винаги съм я правила с вода. Не виждам смисъл да се дава нещо друго. Хляба и сиренето имат достаъчно вкус, за да се размиват с нещо друго. А с билките трябва много да се внимава, повечето са прекалено силни за 7-месечни бебета.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
НЕ може с лайка NaughtyИзрично педиатърката ме предупреди да не давам лайка, когато започнах захранването с попарата!Лайката е вредна много за малки деца.В подфорума за захранване са се изписали доста теми по този повод!
 Разрешени за ползване са чай от шипка и липа!

# 12
  • София
  • Мнения: 248
Попарата я правя само с вода. На кака й като беше бебче също не съм я правила с чай, а само с вода

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Попара с вода ми звучи отвратително SickНяма да си отровите децата с билки и витамини Confused

# 14
  • Мнения: 1 230
Правя я с вода. Пробвах и с шипки - не е лошо(няма голяма разика във вкуса и я яде и така), но нямам време всеки път да приготвям чая преди закуската ... Реве още като седне на стола - глад..глад... Иначе за витамин С е супер с шипки  Peace

# 15
  • Мнения: 439
Аз му правех с липов и шипков чай,но той така и не я прояде попарата ooooh!

# 16
  • Мнения: 46 565
Защо не я правиш с мляко, иначе за мен си е мокър хляб  Sick

# 17
  • Мнения: 649
Давала съм попара  чай от шипки, от лайка и от липа.

# 18
  • Мнения: 1 225
С чай от шипки  Peace

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
но нямам време всеки път да приготвям чая преди закуската ... Реве още като седне на стола - глад..глад...
Добре де, сега дали ще ми кажеш, че правиш подобието на попара със студена вода Shocked ShockedСлед като нямаш време за чая................той става готов за 20 сек. в микровълновата.Нали целта е водата(т.е.чая Mr. Green) да запари маслото , сиренето и сухара?! ThinkingИ аз съм давала месеци наред попара, но не слагах само захар.Все пак гледам дете, не прасе.

# 20
  • Мнения: 1 230
но нямам време всеки път да приготвям чая преди закуската ... Реве още като седне на стола - глад..глад...
Добре де, сега дали ще ми кажеш, че правиш подобието на попара със студена вода Shocked ShockedСлед като нямаш време за чая................той става готов за 20 сек. в микровълновата.Нали целта е водата(т.е.чая Mr. Green) да запари маслото , сиренето и сухара?! ThinkingИ аз съм давала месеци наред попара, но не слагах само захар.Все пак гледам дете, не прасе.
Имам предвид чай от плод шипки - той се вари 10 мин. и то на котлон. В МВ не се препоръчва да се приготвя. Там само затоплям вече преварена вода за попарата  Mr. Green
Сега ще кажеш - приготвай чая когато преваряваш и водата - да ама нали знаеш колко витамин С остава като престои...

# 21
  • Мнения: 469
на 7месеца и две седмици е мъника, за шипката ми казаха че запича а той и без това се изхожда трудно, липата ме притеснява защото таткото ни е с астма и има алергия към всичко цъфтящо а забелязах че като цъфтяха липите на моето детенце му се зачервяваха очичките и ги търкаше много, и педито ни посъветва да не давам липа ами шипка но е забравила какви проблеми имахме с изхождането. и мене ме притесняват комбинираните билки и за това ви попитах. хареса ми идеята за чайчетата на Хип

# 22
  • Мнения: 2 677
Правя я с шипков чай.

# 23
  • Мнения: 941
наблягам на сиренето,а не на сухарите,чая е лайка,домашна липа и мащерка,трябва да пробвам с шипка и го подслаждам не със захар,а с плод.Често правя попарата и с АМ

# 24
  • Мнения: 27 524
Ако е наложително да се дава попара - с липа или шипка. Лайка не, смесени билкови чайове твърдо не  Naughty
Най-добре с мляко, а още по-добре - грис, овесени ядки. Хляб и сирене може да си яде на сандвич и без да го разкисваш  Grinning

# 25
  • Мнения: 6 461
Попарата винаги съм я приготвяла само с вода.

# 26
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Моето дете пък не ще попара.Както и да му я приготвя,с каквото и да му я направя не ще и не ще. Thinking

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
HiPP

# 28
  • Мнения: 1 081
Ще следя темата, Wink скоро и аз ще правя попара baby_neutral

И аз.  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 44 229
попарата в малкото време, в което той я ядеше я правех само с вода, с чай шипка пробвах, но абсолютно не му хареса.
може спокойно с чайчетата на хим или др бебешки да правиш

# 30
# 31
  • Мнения: 1 555
С чай от мащерка , става страшно ароматна, а самият чай е много полезен !!!

# 32
  • Мнения: 3 500
с бебешки чай - има колкото искаш видове - на хип например - лайка, успокояващ и т.н.

# 33
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Имам предвид чай от плод шипки - той се вари 10 мин. и то на котлон. В МВ не се препоръчва да се приготвя. Там само затоплям вече преварена вода за попарата  Mr. Green
Сега ще кажеш - приготвай чая когато преваряваш и водата - да ама нали знаеш колко витамин С остава като престои...
  Simple SmileВодата завира, слага се пакета с чай в нея и се оставя за 3-4 мин. да се задуши, вече извън колтлона Simple SmileНе са нужни никакви 10 мин. за да ври водата с чая.И закуската на детето със сигурност е много по-вкусна и аромтна, отколкото с гола водица Party

# 34
  • Мнения: 1 230
Имам предвид чай от плод шипки - той се вари 10 мин. и то на котлон. В МВ не се препоръчва да се приготвя. Там само затоплям вече преварена вода за попарата  Mr. Green
Сега ще кажеш - приготвай чая когато преваряваш и водата - да ама нали знаеш колко витамин С остава като престои...
  Simple SmileВодата завира, слага се пакета с чай в нея и се оставя за 3-4 мин. да се задуши, вече извън колтлона Simple SmileНе са нужни никакви 10 мин. за да ври водата с чая.И закуската на детето със сигурност е много по-вкусна и аромтна, отколкото с гола водица Party
Уф, няма да споря с теб. Като писах, че нямам време - точно това имах предвид. Както виждам не съм единствената  Mr. GreenНо във всички случаи когато правя чай , е както трябва (както и за другите неща). Не обичам импровизациите. Указанията върху всички продукти са за да се спазват. За да пишат 10 мин да ври плода във водата означава, че по такъв начин се постига максимално извличане на съответните вещества от изсушения плод:peace: (пак отбелязвам, че правя чая от сушен плод, а не пакетчета - просто не съм сигурна още какви треволяци са накълцали и пъхнали в пакетчето)

пп Чая си го давам през деня, като го редувам със водата и наистина детето си му харесва  Peace

# 35
  • Мнения: 274
С чай от шипка. Той е най полезен за детето ,най богат  е на витаминС.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 907
Аз давам с чай от шипка или липа.

# 37
  • Мнения: 1 013
В пакетчета чай не давам!
Ако нямам чисти билки (собственоръчно набрани), ще си купя от билкова аптека.

# 38
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз правя попарата с чай от липа, но не от пакетчета, а набрана от майка ми. Peace

# 39
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
аз в началото го павех с липов чай или шипка, като ги редувах. След време започнах да ползвам и смесени чайове, като гледам какво съдържат. Тези който купувам са с мащерка, маточина, липа, шипки, мента...

 И аз така. Peace

# 40
  • Мнения: 1 207
Аз я правя само с вода и не намирам нищо противно в това.
Лайката ми я препоръчаха сега когато беше болен и му я давах.Не съм чувала,че не трябва да се дава.

# 41
  • Мнения: 1 877
Аз му правя попарата с липа,набрана от мен.Личната каза да избягвам тези в пликчетата,защото не се знаело как са събирани.Циганите като ги беряли (силна дума) и после от земята ,с метлата събирали каквото остане и така го предават в пункта за изкупуване.

# 42
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Никога не бих дала на малко дете чай от пакетчета..... Sick
Обикновено този чай се събира от циганите които метат улиците....изпопадала липа,лайка и т.н направо с метлите....бих пробвала само ако си го събера аз....иначе Naughty
Залагам на Хип,въпреки че попарата си я приготвям само с вода.

Общи условия

Активация на акаунт