Забранени неща

  • 9 451
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 804
аа, моля, моля. Щерка на обикновена у4ителка съм. като си подадох документите за брак с 4ужденец, '89 година, само няколко месеца преди края, да ти разказвам ли в колко стай4ета и колко униформени лица ме разпитваха с 4асове и дни?  Confused
и пак, съЩата година, април месец, искайки виза за Италия, за да дойда на ексурзия, да видя все пак на къде съм се запътила, пак разпити, пак 4удесии  ooooh!
на края паспорта ми го дадоха след намеса на 4овек от високо.
братов4ед ми си плати глоба заЩото кръсти сина си с западното име Мартин. '84 година това.
ина4е, вярно, някои от неЩата за 80_те години са преувели4ени, но по_голямата 4аст са си баШ то4ни  Laughing
Приятелката ми е женана за чужденец / не от страните на СИВ/ от 1979, а от 1977 живееха заедно на пъпа на София. Синът на моя близка е Мартин и е роден през 1980. По време на възродителния процес, най-разпространено сред турците беше от Метин да станеш Мартин. За безбройните Мартини на възраст между 30 и 50 не е нужно да говоря.

# 106
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
...ина4е, вярно, някои от неЩата за 80_те години са преувели4ени, но по_голямата 4аст са си баШ то4ни  Laughing
                  Аз след първите 50 прочетох само по-късичките и всичките си бяха факт  Peace. Не видях преувеличени неща... Иначе знам, че за говорене на турски масово се налагаха глоби (при положение, че част от турското население не знаеше български). И е вярно, че в определен момент всички станахме с български имена. Ама пусто: как да кажа на довчерашната Незахи новото име? Случайно и мярнах тетрадките, та разбрах, че вече е Нина  Shocked. Но така и никога не можа да ми се обърне езика  Naughty.

Ще ти кажа то4но кои за мен са преувели4ени : 1,7,15,16,46,68 и 78.
40,41,42, са нормални неЩа за вси4ки държави, изобЩо не разбирам за какво ги цитира.
3, 11 и 46 са неЩа, които са се опитвали да правят, но ми се струва безуспеШно.
между другото, когато дойдох тук видях, 4е и манипулацията и дезинформацията на демокрациите не се Шегуват  Laughing


аа, моля, моля. Щерка на обикновена у4ителка съм. като си подадох документите за брак с 4ужденец, '89 година, само няколко месеца преди края, да ти разказвам ли в колко стай4ета и колко униформени лица ме разпитваха с 4асове и дни?  Confused
и пак, съЩата година, април месец, искайки виза за Италия, за да дойда на ексурзия, да видя все пак на къде съм се запътила, пак разпити, пак 4удесии  ooooh!
на края паспорта ми го дадоха след намеса на 4овек от високо.
братов4ед ми си плати глоба заЩото кръсти сина си с западното име Мартин. '84 година това.
ина4е, вярно, някои от неЩата за 80_те години са преувели4ени, но по_голямата 4аст са си баШ то4ни  Laughing
Приятелката ми е женана за чужденец / не от страните на СИВ/ от 1979, а от 1977 живееха заедно на пъпа на София. Синът на моя близка е Мартин и е роден през 1980. По време на възродителния процес, най-разпространено сред турците беше от Метин да станеш Мартин. За безбройните Мартини на възраст между 30 и 50 не е нужно да говоря.

предполагам, 4е това е някакво обяснение, и при това, не знаеШ какво е минала жената, за да се омъжи.
горе съм сбъркала датата на рождение на племенника ми  Embarassed, годината е '74 ( doh, съвсем не съм в ред днес  Rolling Eyes) , глоба : 20лв Twisted Evil.
възродителният процес е по4ти десетилетие по_късно, закона го бяха премахнали ве4е, мисля, 4е вси4ки сме имали поне някое "4ужбинско" име в у4илиЩе  Laughing


Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 14:14 от feiam

# 107
  • Мнения: 2 759
"16. не можеш да нощуваш без да известиш властите предварително къде ще нощуваш."

                  Ми преди да спиш на чуждо място трябваше да те запишат в домовата книга. Не беше ли така? И полицаите по всяко време можеха да правят проверки по домовете. Ако спиш някъде и те няма записан, те водеха в полицията.

"78. за да запазиш по-голямо от разрешеното жилище, хората се развеждаха привидно."
                  Вярно беше.

"42. не можеш да имаш друга легитимация, освен такава, в която властите против волята ти са вписали на всеобозрение дали си женен, за кого точно си женен, дали си разведен, дали имаш деца, как се казват и кога са родени, на кой адрес точно живееш, на кое място точно работиш, дали си пенсионер."
                 Абе ша прощаваш, ама сега в ничия лична карта не пише работи ли, къде, женен/не женен, и изброени поименно и с ЕГН децата под 18 години  Naughty.

# 108
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
"16. не можеш да нощуваш без да известиш властите предварително къде ще нощуваш."

                  Ми преди да спиш на чуждо място трябваше да те запишат в домовата книга. Не беше ли така? И полицаите по всяко време можеха да правят проверки по домовете. Ако спиш някъде и те няма записан, те водеха в полицията.

"78. за да запазиш по-голямо от разрешеното жилище, хората се развеждаха привидно."
                  Вярно беше.

"42. не можеш да имаш друга легитимация, освен такава, в която властите против волята ти са вписали на всеобозрение дали си женен, за кого точно си женен, дали си разведен, дали имаш деца, как се казват и кога са родени, на кой адрес точно живееш, на кое място точно работиш, дали си пенсионер."
                 Абе ша прощаваш, ама сега в ничия лична карта не пише работи ли, къде, женен/не женен, и изброени поименно и с ЕГН децата под 18 години  Naughty.



16. можеШе да спиШ на хотел, без да известяваШ никого.  Rolling Eyes
тук съЩо пове4е от 48 4аса без да си регистриран някъде (хотел, полиция, ако си на гости, обЩина, ако си взел къЩа под наем, къмпинг и т.н.) се смята за нелегален престой. демек, ходиШ, където си искаШ, но следите остават  Laughing

78.  Shocked в кои години това?  #Crazy newsm78

42. ми в Италия децата не ги пиШе, но само от 3/4 години е позволено да не цитираШ семейното си положение, на куп и с името на съпруга/та  Twisted Evil

мисълта ми е, 4е някои от изброените неЩа не са фрапираЩо комунисти4ески  Rolling Eyes, според мен, естествено  Laughing

# 109
  • Мнения: 14 507
и аз мисля, че част от нещата не са типично комунистически.
и имаше много коли с перденца на задните стъкла Crossing Arms

# 110
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
и аз мисля, че част от нещата не са типично комунистически.
и имаше много коли с перденца на задните стъкла Crossing Arms


а, знаех си, 4е имаШе оЩЕ неЩо. тук предните стъкла на колата все Ще не могат да са тъмни.  Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 2 759
...16. можеШе да спиШ на хотел, без да известяваШ никого...
                  Можеше, ама пак имаш официална регистрация за вечерта. Сега пак я има по хотелите (бтв, забранено е и сега май да спиш в стая, която е наета на друго име), но ако спиш при познати не се записваш никъде.
                  За т.78 не си спомням кои години. Но знам, че ако искаш да запазиш собствеността върху две жилища примерно хората се развеждаха и всеки уж живееше отделно.

# 112
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
...16. можеШе да спиШ на хотел, без да известяваШ никого...
                  Можеше, ама пак имаш официална регистрация. Сега пак я има по хотелите (бтв, забранено е и сега май да спиш в стая, която е наета на друго име), но ако спиш при познати не се записваш никъде.

за колко време? не вярвам, 4е можеШ да пребиваваШ пове4е от няколко дена без никаква регистрация  newsm78
въпрос на гражданска и национална сигурност е все пак  Rolling Eyes

# 113
  • София
  • Мнения: 6 375
Цитат
Списък на незабравимото
Тодор Г. Тодоров, 44г., машинен инжинер, Ямбол


в огромната си част - пълни глупости. не знам какво им помага на такива хора това да си измислят миналото? може би така се оправдават за житейския си провал - щото всичко им било забранено...

# 114
  • Мнения: 4 841
Цитат
Списък на незабравимото
Тодор Г. Тодоров, 44г., машинен инжинер, Ямбол


в огромната си част - пълни глупости. не знам какво им помага на такива хора това да си измислят миналото? може би така се оправдават за житейския си провал - щото всичко им било забранено...

 Peace Много добре казано

# 115
  • Мнения: 14 507
...                  За т.78 не си спомням кои години. Но знам, че ако искаш да запазиш собствеността върху две жилища примерно хората се развеждаха и всеки уж живееше отделно.


е като се има предвид домовата книга и това, че кварталния е знаел и в колко часа си простираш изпрания чорапогащник не е било масова практика. рано или късно са ги излавяли тези тарикати Mr. Green
знам, че е било забранено да купуваш апартамент в софия ако нямаш софийско жителство. е прикривали са продажбата с договор за замяна.
а това дето имаш право да живееш в половин стая въпросния автор няма как да го е засегнало - било е през 50-те по някакъв закон, не помня точно кой.  тъй че да не ми се прави на чак толкоз изстрадал
jam  Peace

# 116
  • Мнения: 2 759
...за колко време? не вярвам, 4е можеШ да пребиваваШ пове4е от няколко дена без никаква регистрация  newsm78
въпрос на гражданска и национална сигурност е все пак  Rolling Eyes
                     Ми можеш да откараш колкото години искаш така. Може и живота ти да мине без реална регистрация. Правиш си обикновено ако на теб ти дотрябва за нещо. Нали за сега си говорим, за българи в България?

# 117
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
...16. можеШе да спиШ на хотел, без да известяваШ никого...
                  Можеше, ама пак имаш официална регистрация за вечерта. Сега пак я има по хотелите (бтв, забранено е и сега май да спиш в стая, която е наета на друго име), но ако спиш при познати не се записваш никъде.
                  За т.78 не си спомням кои години. Но знам, че ако искаш да запазиш собствеността върху две жилища примерно хората се развеждаха и всеки уж живееше отделно.

е, ниЩо лоШо. тук се прави, за да не се плаЩАт данъци  Mr. Green


(оспамихме темата, май  Embarassed)

# 118
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
...за колко време? не вярвам, 4е можеШ да пребиваваШ пове4е от няколко дена без никаква регистрация  newsm78
въпрос на гражданска и национална сигурност е все пак  Rolling Eyes
                     Ми можеш да откараш колкото години искаш така. Може и живота ти да мине без реална регистрация. Правиш си обикновено ако на теб ти дотрябва за нещо. Нали за сега си говорим, за българи в България?

да, за сега в България. на мен не ми се струва нормално това положение  Rolling Eyes
демек, можеШ да си без местожителство?  Shocked

# 119
  • Мнения: 14 507

да, за сега в България. на мен не ми се струва нормално това положение  Rolling Eyes
демек, можеШ да си без местожителство?  Shocked

не точно. имаш някакво, защото задължително си носиш документа за адресна регистрация като ти вадят лична карта в полицията. но оттогава може да не я сменяш и да живееш където ти е кеф без да си правиш промени в адресната регистрация.

Общи условия

Активация на акаунт