да попитам така...

  • 1 729
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Привет!

От вчера следобяда съм пуснала компютъра и се опитвам да седна да отговоря, но уви! не става номера. Малкия се дере всеки път и аз не мога да драсна дори един ред.

Относно въпроса: Обръщала ли си внимание колко памперса напишква и колко нааква детето за денонощие?
Да, пишка и ака нормално, към 7-8 пъти ака на денонощие /нощем не знам със сигурност как ака, че съм като пияна за сън и аз/. Аз, обаче, му сменям памперса 5 пъти /понякога 6/, а ми се е случвало и 4 пъти /на денонощие/.

И по времето когато не се храните как се държи? Няма такова време - той ВИНАГИ !!! иска да суче, нон-стоп, захапва гърдата и заспива, ако се оттегля от него, докато спи - събужда се на момента и рев! с пълна газ. Има редки моменти, в които той пищи, а аз го друсам или тъпча залъгалката в устата му /той я плюе/ и разни такива гадни неща, и това са едниствените моменти, в които сме будни и не ядем /но ревем да ядем/

Вчера, например, реших, че ще стоя да видя кога сам ще изплюе гърдата. Стоях с гърдата ми в устата му от 1 до 5*10 /целия следобяд!/ и той не само, че не я пусна, но и като се прабвах да отида да обядвам, плачеше и така - не ядох вчера. До тоалетната трудно ходих /на бегом/ а и този постинг видях и не успях да отговоря...

При толкова кърма мисля че всичко е наред, ти направо говориш за промишлени количества, след едночасово кърмене да изцедиш с помпа 70мл.
Ми аз затова питах колко е нормално да яде едно дете, колко да се цеди и т.н, защото самата аз не знам, а като гледах огромния контейнер  #Crazy от помпата на Авент, си мислех, че трябва да го напълня  ooooh!
Сега продължавам да цедя по 70-80 мл. И поне веднъж на ден - 100мл.

Като го гушнеш и разсееш не се ли успокоява?
Само, ако е сит. Ако е гладен - примерно не е ял вече час, нищо не го успокоява, а започва да суче от която час на тялото ми докопа - врат, гърди /частта на деколтето отпред/, уста, буза и се нервира силно, че не намира гърдата и още повече бесней. Tired

Лакомо бебе е и няма да стане май номера с ядене на поискване, защото човека си спи на гърдата ми нон-стоп. Виси си там.
Ще има ядене на два часа, комбинирано с леко "шамаране" за разсънване, докато се науче да суче активно и да не се успива на тялото ми. Че и в тия жеги ... и двамата залепваме в един момент

Още няколко дни ще изчакам да видя какво ни е положението и пак ще пиша.

Искам и кантар под наем да си намеря, защото колкото и да мразя идята зда се теглим, в наша случай се налага - щом след 2-3 мин.кърмене се унасяме и заспиваме ... трябва да го тегля поне пъривя месец.
Ще пусна обява във форума.


# 16
  • Мнения: 8 242
Все едно гледам нашия първи месец  Crazy Аз си ходех с него и до тоалетната, че се чувахме из целия квартал, ако го махнех от гърдата  Twisted Evil по 25 часа в денонощието сучеше БУКВАЛНО беше залепен за мен. Аз бях в транс и не знам как устисках.. Все ревях на мъжо, че нямам кърма, все исках да го тегля, все се притеснявах, че не мога да изцедя повече от 20 мл от двете! - и на 5тия опит спрях изобщо да цедя. Тони спеше на мен и пак продължаваше да премлясква и да суче. Сложех ли го в креватчето наставаше вой до небесата, и пак отначало. Ядях с него на гърда, дори 2-3 пъти така му смених памперса, че се дереше като заклан на повивалника. Тъй денонощно до първата консултация - беше порастнал с 2 кила и 7 см..
Втория месец не беше много по-различен, макар че вече се беше "очовечил" и ми пускаше поне по 2-3 часа на ден да подремна  Mr. Green Но като цяло още си нервен потребител, и винаги е бил - характерче, какво да го правиш.
Стискаш зъбки и .. Забрави го тоя кантар, само това ти липсва сега... Лягай да спиш до него всяка секунда, когато той спи.. Мен това ме спаси.
Ще мине  Wink Колкото и невероятно да изглежда  Hug

# 17
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ама много ти е красив малкия ангел!
да ти е жив и здрав!
Аз и преди съм го заглеждала на снимките това дете, от други твои постинги - като рекламно бебе е!
Браво на майката, че така добре го гледа!
  bouquet  bouquet  bouquet

... дори 2-3 пъти така му смених памперса, че се дереше като заклан на повивалника. ...

същите сме и ние - но аз вече му хванах цаката от 2-3 дни. Преди баня изцеждам към 60-70мл. и като свърши къпането /а, това е един момент, в който на плаче - харесва му и си трайка, освен ако не го подхвана някак си непохватно и не го заболи/ той почва да врещи за храна, в момента, в който го изкараме от ваничката... Но в този момент таткото - хоп! насреща със шишето, и започва да го храни, а малкия гълта-гълта бързичко и аз колкото мога бързо мажа, фармацевтирам, козметирам и обличам и после - хайде пак на гърдата, че млякото в шишето вече го няма   Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 191
Като те чета, ми се струва, че имаш по-скоро психологически проблем. Т.е. с кърменето нещата вървят, бебето ти е ок, а ти постоянно се притесняваш. Нали виждаш, че повечето майки са минали през същото първите дни, дори месец-два. Почвай постепенно да се успокояваш...
Да ти кажа, и аз разсъждавах като теб преди година и половина.
Като ни изписаха от родилния дом, реших да кърмя приблизително на 3 часа и след това задължително да цедя. Целите ми бяха да има малко ред в храненето, и да стимулирам лактацията. Така изкарах 40 дни. Понеже и моят е голям лакомник, започна да си иска и десертни кърмения - между основните, и аз давам. В един момент усетих, че цеденето става излишно, защото си имах кърма точно колкото му трябва да човека. Пък и той спря да ми виси само по циците. С две думи, нещата се нормализираха напълно. И захвърлих помпата, за голяма своя радост.
Така че, какво да те посъветвам, освен - води се по малкия човек, храни го когато е гладен и всичко ще е наред.
Няма нужда да усложняваме нещо толкова просто и естествено като кърменето.

# 19
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Като те чета, ми се струва, че имаш по-скоро психологически проблем.

Честно ти казвам, че всеки друг път бих се засегнала много, ако някой ми каже така, но в момента си нямаш на идея КОЛКО СИ ПРАВА. Blush
Аз наистина откачих покрай това кърмене, все ме е страх да не направя нещо погрешно и да отбия бебето, така както направих с първото.

Ами момичета, оказа се точно това - мойто бебе иска да суче нон-стоп, да си виси на гърдата. Когато гърдата е препълнена - то е доволно и си яде, но заспива. Днес, обаче, следобяда беше 2 часа буден и през цялото време искаше да суче, но като изсука "лесното" мляко почна да реве и рева толкова много, така истерично, че едвам издържах да не му направя НАН. Т.е. той не иска да изсуква гърдите, когато не са препълнени, когато трябва да суче по-силно. Ще се боря с този проблем, дано се справя.

Все се надявам /АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ МИ ГО КАЗАХТЕ/, че някъде след първия месец нещата ще се оправят.

Дано наистина стане така и при мен и да ви се похваля след някоя седмица, че всичко при нас е ОК!



# 20
  • Мнения: 1 924
Щом гърдите ти се препълват толкова,спри да цедиш-очевидно имаш повече кърма от необходимото, а също е очевидно, че малкият е свикнал да му се излива млякото в устата...
та сега, за да поправиш това, ще трябва повечко инат и наистина често поставяне на гърда, но без да цедиш после.
И наистина , постарай се да се поразсееш и успокоиш( знам,знам, не е лесно в твоето положение), защото кърменето трябва да е удоволствие , а не мъка.
Дано скоро имаш положителен резултат Hug

# 21
  • Мнения: 4 242
А така, свиквай с мисълта че остава още малко и стисни зъби. Няма да объркаш нищо, кърмата не се пуска и спира с кранче, трябва много  време за да пресъхне. Може да намалее обаче покрай притесненията ти, чела ли си за действието на адреналина върху така важния окситоцин? Успокой топката вече, защото от всичко което описа личи че нямаш проблем! Grinning

# 22
  • Мнения: 115
Естествено че трябва да кърмиш на повикване. Ние сме вече на 3 месеца и сме на повикване.не се опитвай да вкарваш режими, правила и дисциплина рано, рано. Сигурна ли си че плаче защото е гладна, а не защото му се спи например. Съветвам те за сега да не мериш грамажи и да не гледаш часовника.

# 23
  • Мнения: 532
За да се научи да полага усилия и да изсуква и задното мляко, което е най-хранително:

- забравяш всякакви изкуствени гърди - биберон залъгалки, шишета с кърма, вода, чайове ......

- ще стане до няколко дни с предлагане единствено и само на гърда.

Направо ми идва да ти пусна линкчета към няколко други темички, в които мами на момченца (сега вече по на 5 месеца) се жалват, че бебоците са цицомани и искат мама непрекъснато  Mr. Green

Слагаш бебе да суче в теб, възглавници ли ще си приспособиш, слинг ли ще си направиш и така четеш и пишеш на компютъра, храниш се и т.н.

Ами нали бъдещата ти снаха трябва да има за какво да те попържва, де  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

пс: а като го извадите от ваната, дали не можеш както е увит в хавлията да го накърмиш и тогава козметиките и фармацевтиките  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 326
един съвет от препатила мама  Mr. Green уший си слинг. Слагаш бебо вътре, буташ му цицата в устата и да суче колкото иска. Режим на такова малко бебе е само фантазия на докторите. При нас до към втория месец сукането беше решението на всичките проблеми на бебчо. Сучеше с часове .. да не кажа с дни. Почти до към края на втория месец не смеех да изляза навън сама с бебока, че като ревнеше насред улицата  #Crazy Ама тогава кой да ме светне за слинг.
Според мен махни дохранването с шише само влошаваш положението. Момичетата са ти предложили други начини.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Интересен въпрос - дори ние възрастните не ядем всеки път едно и също количество храна. На мен не винаги ми се яде, понякога съм много гладна, понякога изобщо - така, че точно количество няма.....
Аз по едно време сядах с една възглавница в/у коленете ми пред компа, а бебо в/у възглавницата и идваше точно на нивото на циците и си сучеше така около 30-45 минути, а през това време аз си вършех работата и ти може да измислиш хиляди други начини.

# 26
  • Мнения: 329
Това психиката е голяма работа.Аз също се тормозя непрекъснато по този въпрос.Вече побърквам мъжа си с въпроса"Дали се е наяла достатъчно или нямам много кърма???".Аз например цедя най много по 20гр и то в началото-сега вече избягвам да го правя,защото  малко преди да дойде време за хапване на беба чувствам как гърдите ми се пълнят, ако пропусне хапване(в жегите ми се е случвало) те се втвърдяват и след като се нахрани Ева омекват.Дори съм забелязала че съм я хранила и с напълно меки гърди и е оставала доволна.Тогава пък се бях шашнала от този факт-меки гърди и дали има нещо тогава в тях.Обърнах се с този въпрос към хедра и тя ми отговори много точно и ясно-кърмата сигурно вече се е регулирала-не може вечно да си ходим с болезнени и твърди гърди.
Плюс това не мислиш ли че бебо има вече колики?????Опитвам се и аз да не бъркам плача от болка с плача за папане и в момента точно на това се уча с малката.Когато имат колики те искат да сучат ,това ги успокоява.Аз бих я оставила на гърдите си по цял ден ,обаче има проблемни зърна и ако започне да ги ползва за биберон после много болеснено ще я кърмя,затова си я разнасям на ръце и пончкога давам и биба-не че я иска де,държа я ,тя иначе я плюе.
Опитите ми да не се тормозя с подобни въпроси- наяжда ли се ,ама защо плаче, защо пък сега спи и не иска да стане да хапне- продължават и наистина четейки историите на майки с повече опит се успокоявам че е само въпрос на време да се опознаем с беба.

# 27
  • Мнения: 373
Обърнах се с този въпрос към хедра и тя ми отговори много точно и ясно-кърмата сигурно вече се е регулирала-не може вечно да си ходим с болезнени и твърди гърди.
Плюс това не мислиш ли че бебо има вече колики?????Опитвам се и аз да не бъркам плача от болка с плача за папане и в момента точно на това се уча с малката.Когато имат колики те искат да сучат ,това ги успокоява.Аз бих я оставила на гърдите си по цял ден ,обаче има проблемни зърна и ако започне да ги ползва за биберон после много болеснено ще я кърмя,затова си я разнасям на ръце и пончкога давам и биба-не че я иска де,държа я ,тя иначе я плюе.
Опитите ми да не се тормозя с подобни въпроси- наяжда ли се ,ама защо плаче, защо пък сега спи и не иска да стане да хапне- продължават и наистина четейки историите на майки с повече опит се успокоявам че е само въпрос на време да се опознаем с беба.



Ох, и ние сме така. Май и аз трябва да пробвам това.

# 28
  • Мнения: 1 328
Аз пък да не повтарям написаното от другите - въпроса за цеденето с помпа  за стимулиране.
Ще кажа аз какво направих като ми спря кърмата ( 3 месец ) - каза ми го една лекарка, че между 3 и 5 сутринта (през нощта) нивото на пролактина било най-високо и тогава да цедя. Та - след 2-3 нощи имах достатъчно кърма. 
Освен това и българския чай на мен ми помогна.
УСПЕХ!!!!!

# 29
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравейте всички мамчета!

Обещах да пиша по тази тема, за да ви уведомя какво стана, в крайна сметка.

Послушах съветите ви и според тях:
- давах на бебето нон-стоп /на поискване/
- цедих с помпа - както пише в статиите - и си стимулирах кърмата
- обадих се на телефона, даден ми тук, и говорих с Кристина /Хедра/ - нейните съвети наистина ми помгнаха - БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО, МИЛА  Hug Най-ценният беше веднага да започна да кърмя бебето колкото може повече, защото изглеждаше, че си беше харесал шишето с биберона /нали не си бях регулирала кърмата и го дохранвах с НАН/. Тогава му спрях и залъгалката. Сега я ползваме много малко, само преди да заспим за унасяне.
- отидох в провинцията, за да ми се помогне малко, защото бебето е със силни колики и от многото носене на ръце /постоянно реве и пъпа не се прибира/ не мога да ям, пия и прочие, като съм сама у нас. В момента пак съм в София, племеницата е у нас. Направихме си погачата, молитвата в църквата, ваксината, консултацията и пак изчезваме оттук. Предали сме към кило и 150 грама за пърия месец, и сме пораснали 4 см.
Наддаването е мн.добро, като се има предивд, че първо той спа непробудно 2 седмици /жълтеница/, а после аз психясах, а накрая и си регулирах кърмата.
Гъбичките ги излекувахме, помогна ни, в крайна сметка, дактарина!

На всички много ви благодаря, дано след 8 месеца се похваля, че още се кърмим.
Ако имам трудности дотогава ПАК ЩЕ СЕ ОБЪРНА КЪМ ВАС !!!
В интерес на истината, всичко, което ми казахте, го знам, защото го четох от статиите в библиотеката, но по съвсем друг начин го възприемам, когато ми се казва като вече споделен опит. Благодаря ви - не сте ценни, а сте БЕЗЦЕННИ  Peace

Единствения проблем, който ми остана е зърната ми. Не са разранени, но останаха розови, и малко около тях - също. А ареолата ми е тъмнокафява и е адски грозно. И пак ме болят, наистина, не мога да нося дреха на голо, без сутиен, но пък не ме болят като преди чак - с кръв и рагади.


Общи условия

Активация на акаунт