Мисля, че ще откача!

  • 4 376
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 924
Сега седя и пиша тук....напълно побъркана....бебето ми плаче в другата стая вече не знам кой час....от обедното хранене насам е спала само 2 часа и то на ръцете ми...въртя се в ужасния кръг на това тя да заспи в ръцете ми, аз да се опитам да я сложа в леглото, в момента, в който я поставя там и тя се събужда с рев...и се започва отначало! Вече не мога да върша почти нищо....след всяко хранене е някакъв ужас...докато я кърмя се унася, след което за кратко има мир и спокойствие, след това започваме тежко да се приспиваме - това трае обикновено около 40-50 минути....гърбът ме боли безумно, ръцете ми изсъхнаха да я дундуркам...а спи само 30 минути после...Чувствам се ужасно!
Често не мога да се изпикая дори, мъжът ми общо взето не успява да я успокоява също...така че няма кой да ме отмени в това...побърквам се! Мисля да си поплача....


Разбирам те.Допреди малко повече от месец се намирах в същата ситуация.На всичко отгоре ме успокояваха, че щяло да отмине, да съм го оставяла понякога да си поплаче, да не го нося на ръце прекалено...дрън-дрън.Направо се презирам,че не се доверих на инстинкта си по-рано.
Зарязах креватчето-малкият спи при мен.През повечето време си го нося с мен навсякъде ( в слинг).Да го оставя в съседната стая например вече ми се струва безумно пренебрежение.Бебето има нужда да усеща близостта на майка си.
Сега бебето ми е много по-спокойно и щастливо, въпреки, че има колики и понякога се случва да плаче по-неутешимо.

# 16
  • Мнения: 473
Аз мисля да реша проблема като си купя бънджи и го слагам в него. Моят хубосник иска само на ръце и то изправен, не може да го слагаме легнал. Реве и се къса. И аз го гледам само, защото баща му много се изнервя и още повече ме ядосва.

# 17
  • Мнения: 4 156
Има и такива моменти, но ще минат. А и според мен при вас може да се облекчи положението.
Големият ми син имаше много силни колики. Ако го оставях да реве, той не спираше след 15 мин. Ревал е и 1-2 часа и не е спирал. Приспивах го часове. Бях си измислила вместо да го люшкам на ръце да седна, да сложа единия си крак настрани. Да се подпра с ръка и да сложа бебето върху нея. Така си помагах и с крака, за да го люшкам. Някакъв кошмар беше. После като порасна му пеехме с часове и го тупахме по дупето. 
Затова първата покупка, която взехме за 2-рия ни син беше автоматична люлка. Натискаш копчето и отиваш в другата стая. Той яде бисквитка или гледа нещо и постепенно се унася.
Също така при малкия ми син помогнаха капките за колики Infacol и честото кърмене. Като се разреве му давах да яде. Ял е и през 15 мин. Първите 5 месеца бяха най-спокойните от целия ни живот заедно.  Даже успявах да работя.

Има и такива кризисни моменти, но когато видиш как детето ти се усмихва и те прегръща с малките си ръчички, си казваш, че си струват всички жертви.

# 18
  • България
  • Мнения: 3 621
Здрасти, мила
напълно те разбирам.Не пишеш колко е голямо бебенцето, но предполагам, че е малко. Аз също съм имала такива периоди, в които ако не спи или не яде -реве. Сега положението не е много по-различно, но просто се примирих, че дъщеря ми е ревлива и това е..... Не спи в леглото си - спи при мен или в шезлонга.Разнасям я , дондуркам.Примиряваш се и това е .Така ще ти е най-лсно.А и все пак това няма да продължава вечно, нали.  И на мен няма кой да ми помага в домакинството и понякога съм я оставяла да реве до 15 мин. за да свърша нещо. Но това е максимума. Понякога заспива след това и то много дълбоко. Скоро обаче не съм я оставяла,тъй като имах проблеми с кърмата и почти непрекъснато я държах в мен. Всичко се оправи за около седмица. - но, реването не спря, е понамаля  Laughing Не знам ти как  кърмиш, но наистина както са ти казали пробвай да даваш по-често.Така не само се храни бебето, а и се успокоява.
Ето сега доато пиша с една ръка тя посука малко в мен и заспа, но ако я преместя ще сесъбуди. Така че гушкай бебо и му се радвай колкото можеш повече  Grinning

# 19
  • Мнения: 3 069
вземи си слинг или кенгуру  Peace

на мен ми помага да се съсредоточа върху истината,че прегръдката и глсаасът на мама са най-силното й успокоение от болката при колики Heart Eyes, отколкото върху истината,че съм изморена и нервна  
Peace

Това е добра идея!
Освен да ти съчувствам друго няма какво да направя.Не си писала колко сте големи...може да е от колики, може самото дете да е от по неспокойните натури, но за едно съм сигурна....не бих оставила да плаче само в другата стая.
Поплачи си с него на ръце!
Не е лесно да сме майки.Трябва много търпение и всеотдайност!Ще премине този период, важното е да се въоръжиш с много търпение!
Успех  bouquet

# 20
  • Мнения: 133
Мила , и ние бяхме така до месец и половина , до като разбера , че детето е било гладно.Не пишеш колко е голямо бебето, но трябва да изкл. една по една вероятните причини- дали не е гладно, колики, някакъв дискомфорт................и т.н.При нас например след като елиминирах проблема с храната, помогна един съвет от една стара баба, когато дойде време за сън му слагах една носна кърпичка на очите и синчето ми  заспиваше така . Crazy, да не повярваш , но така беше.А като си спомня , че ми се е случвало да взимам да кърмя възглавницата , вместо бебето си Embarassed, от безсъние, но всичко е до време ще видиш , че ще се поуспокои малкото сладурче и само ще те радва.Пожелавам ви да сте живи и здрави и успех . Simple Smile

# 21
Ами ние сме на два месеца и имам чувството, че всичко написано важи за нас накуп. Непрекъснато реве, мрънка, хленчи и т.н. Почти не спи не само през деня, но и през нощта, няма начин да пропусне хранене - много е лаком и наддава повече от нормалното, иска непрекъснато да го носят изправен за да си зяпа... кошмара е безумен и пълен, аз също съм на ръба на кризисни състояния денонощно, добре че е мама да идва събота и неделя да помага, че няма край .... все си мисля и аз, че не може да е така без причина, но явно може! Ще трябва да стискаме зъби май

# 22
  • Мнения: 6 164
Колко е голямо? Колики? Зъби?
Не може така без причина да не заспива дълбоко.

# 23
  • Мнения: 114
Благодаря на всички откликнали! Малечка Палечка беше на 28 дена, когато побърка майка си от рев и държане на ръце...Докторите казват, че това поведение на малката се дължи на колики....
Аз само да се оправдая! Също не я оставям да плаче самичка....то това е и проблемът! Мноооого рядко я оставям....Досега два пъти и то само, за да изрева на умряло тук във форума!
Кърмим се на поискване...не знам дали е глад!

# 24
Nie sme na 1m i 2dni.Pri nas polojenieto be6e sa6toto.Sno6ti sled 3-4h rev kam 2h zaspa i da ne povqrvam spa do 8h.Karmene,nov pampers i otnovo 4h san.Da vidim tazi ve4er kak 6te e.Za kolikite na nas ni pomaga kalavkata za mikrovalnova.Palna e s kostilki ot 4ere6i.No tuk v Germany be6e dosta studeno ta toploto i idva6e mnogo dobre.

# 25
  • Мнения: 463
Мила и ние сме така. Спи по 5-6 пъти на ден по ТОЧНО 30 минути, ама през другото време не плаче, а просто иска да си играем. Надявам се и заради теб и заради мен този период да отмине.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
Мила и ние сме така. Спи по 5-6 пъти на ден по ТОЧНО 30 минути, ама през другото време не плаче, а просто иска да си играем. Надявам се и заради теб и заради мен този период да отмине.

за дете на 7 м си е нормално все по-малко и по-рядко ще спи и повече ще иска да си играете.
Моя син сега вече спи по 1 път на ден за 1-2 часа....мноооогооо рядко 3....та не очаквай да почне да спи по-малко, просто ще събере времето (или част от него ) в един - два пъти спане, а през другото време все ще й си играе Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз проблемът го реших с примъкването на Шош в моето легло и кърмене в легнало положение! Беб е щастлив и спокоен, и след като отмърка блажено и изпусне цицата аз лекинко се изсулвам! Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 321
Мисля че е просто някакъв период.И ние бяхме така в 3 и 4 месец.Но при смяна на обстановката на чист въздух и нещата се преобърнаха коренно.От тогава спи по часовник.
Опитайте се да отидете някъде през почивните дни на чист въздух и мисля че нещата могат да се наредят. Peace Hug

# 29
  • Мнения: 2 553
Сега седя и пиша тук....напълно побъркана....бебето ми плаче в другата стая вече не знам кой час....от обедното хранене насам е спала само 2 часа и то на ръцете ми...въртя се в ужасния кръг на това тя да заспи в ръцете ми, аз да се опитам да я сложа в леглото, в момента, в който я поставя там и тя се събужда с рев...и се започва отначало! Вече не мога да върша почти нищо....след всяко хранене е някакъв ужас...докато я кърмя се унася, след което за кратко има мир и спокойствие, след това започваме тежко да се приспиваме - това трае обикновено около 40-50 минути....гърбът ме боли безумно, ръцете ми изсъхнаха да я дундуркам...а спи само 30 минути после...Чувствам се ужасно!
Често не мога да се изпикая дори, мъжът ми общо взето не успява да я успокоява също...така че няма кой да ме отмени в това...побърквам се! Мисля да си поплача....


Лелеее, това все едно аз съм го писала  ooooh! Дъщеря ми беше същата като малка - в следствие на това и до ден днешен я приспивам на ръце ( а вече е 11 кг  Crazy ) Опитай се да се успокоиш и това е  Hug

Общи условия

Активация на акаунт