просто споделено

  • 1 801
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 69
и аз съм като merypav i teddy_ Sad и не успявам да се справя с лошите мисли. Прави сте, че форума е нож с две остриета(страшно полезна информация намерих и много ценни съвети получих), но когато попадна на нещо лошо веднага започвам да си мисля дали правя всичко необходимо за да сме добре и най-вече бебето. Знам че трябва да си пълня главата само с хубави мисли Grinning, но не ми се получава. Също си мисля, че ако си добре информиран можеш да избегнеш някои проблеми. Но най-вярното си е, че всичко е Божа работа и се  Praynig, всичко да е наред и това помага Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 555
Има някои неща, които не чета във форума и то умишлено, защото започвам да си въобразявам какво ли не, което съвсем нормално ! А и все пак хормоните си казват думата и нищо и никой не може да ги спре, единствено ми помага синът ми, защото цялото време ми отива с него и така неяма кога да седна и да се шашкам за най-малкото нещо !
Желая ти лека бременност ! Всеки ден да ходиш на фетална морфология ще ти казват едно и също -  че ще си имаш едно здраво и прекрасно бебче  Hug

# 17
  • Мнения: 3 500
Това е напълно нормално, едва ли има бременна жена, която да не си задава подобни въпроси. Ми аз сега не съм бременна, но понякога си мисля, дали ако забременея всичко ще е наред и бебето и този път ще е добре. Престани да четеш шокиращи теми и негативни емоции, стряскащи заглавия и т.н. всичко, което те депресира. Мисли положително, винаги съм казвала - ЗАНИМАВАЙ СЕ С ПРИЯТНИ НЕЩА, уплътнявай си времето, разходки, приятелки, игри с детето, просто си отвличай вниманието и това е. Hug

# 18
  • Мнения: 2 825
И аз бях така в началото на бременността. Ходех на прегледи на всеки 2 седмици, а понякога и по-често  Blush
След като почнах да усещам бебето, някак си се поуспокоих, сега всички мрачни мисли са ми свързани с раждането  Blush и постоянно сънувам, че ще родя много по-рано  ooooh!

# 19
  • Мнения: 1 098
Това е напълно нормално, аз бях по същият начин. Притесняваш се, нали ти е детенце. Аз бих ти препоръчала да отидеш на още една ФМ, защото знам, че около 21 г.с. органчетата са оформени и трябва да се огледат.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 758
И аз мислех какви ли не страхотии. Едва ли има майка, която да не се е притеснявала! Хормони. А и си е страшничко, макар и много хубаво. Лека бременност до края и по-малко черни мисли!  Hug  bouquet

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Нормално е.И аз бях така,но понеже работех почти до последно и не ми оставаше много време за мислене.

# 22
  • Мнения: 117
Момичета, много ви благодаря за хубавите думи!   bouquet Имах нужда от кураж и положителна енергия. Ще се опитам да контролирам емоциите, но ... дано успея. А иначе няма как да не се притеснявам, но дано Бог е с мен и бебчо! Късмет на всички и се не забравяйте да се усмихвате!!!!  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 333
merypav, ти ме сбърка душа, така бях с първата си и единствена до момента бременност и все си мисля, че втория път няма да е така, но явно.... Sick. Безкрайните тревоги са част от майчинството...както и безкрайната радост.Не си ли спомняш как когато се роди първата ти рожба и видя че е здрава, те връхлетяха безброй други въпросителни и "ами ако"???? Ето сега синът ми смърча и има зверски пъпки от комари и това на пръв поглед безобидно нещо ме кара да изпадам в мини депресия, че не съм си опазила детето. #Crazy
 
 

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз бях така особено през първите месеци.
Лека бременност! Hug

# 25
  • Мнения: 2 197
Намери си работа, която да не ти оставя свободно време и няма да се тревожиш изобщо. Аз работих 9 месеца от бременността си и то до към 20.30 всяка вечер. Изобщо нямах време да се притеснявам. А реално имах много повече основания да се притеснявам - диабетичка съм и  бях на 34 години, когато родих. Така че - няма страшно, не се притеснявай и когато започнеш да се притесняваш - намирай си някаква работа! Лека бременност!

# 26
  • Мнения: 262
И аз съм така, но мисля, че е нормално, от промените в организма е! Лека бременност!  Hug

# 27
  • Мнения: 4 451
Нормално е да се притесняваш. Но се успокой, направила си и правиш достатъчно за бебчо. Hug След като се замисляш, дали се храниш здравословно, значи го правиш. Момичетата хубаво са те посъветвали, занимавай се с приятни за теб неща. Защо, например, не ушиеш един гоблен с Богородица за бебчето, а като се роди ще му го сложиш в рамка и това ще бъде един прекрасен подарък от мама. Wink А и самото бродиране ще те отвлече от мрачните мисли.
Леко и безпроблемно бременеене и от мен! Hug

# 28
  • Мнения: 3 069
Напълно те разбирам...нямах един спокоен ден през цялата си бременност.
Фетална морфология се прави 3 пъти по време на бременноста, като първата е в 19 г.с..
Задължително се прави и фетална ехокардиография да огледат сърцето на бебо, но забравих в коя г.с. се правеше, май 21-ва или 22-ра.
Така ще е мила, докато не се роди и не видиш с очите си, че е живо и здраво детенце.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
Това е нормално, безпокоиш се за рожбичката си, защото искаш най - доброто за него/нея. По - обезпокоително би било да изпадаш в другата крайност. И все пак - не се задълбавай в мрачни мисли, за бебчо няма по - ценно нещо от доброто настроение на мама, от спокойствието й, чувството, че тя го/я иска и чака с нетърпение............. Wink

Общи условия

Активация на акаунт