Отговори
# 30
  • Мнения: 888
Здравейте Hug
Благодаря ви за бързите отговори!  bouquet
А сега да споделя- как щях да накърмя Теа една нощ hahaha; беше преди седмица- доста гореща нощ и двете маймунки криви- и Лора се събужда да папка начесто, и Теа уж да пие вода, ама като я оставя и почва да вика за мен и я вземах на няколко пъти при нас с татито, ама явно последният път съм заспала преди нея, и се събужда нашта Ива понеже някой мрънка и придърпвам аз "още спяща" едно бебе и се нагласям да кърмя, и в тоз момент се усещам че туй бебе хич не е пухкаво, а по- скоро жилаво и доста по- дългичко и  #Crazy осъзнах аз че е Теа, а тя спи- явно в съня си е мърморела нещо...и си викам " ooooh! "овца с овца" умората си казва думата понякога... Rolling Eyes
А вчера пък щях да сложа очилцата на Теа на Лори! hahaha А тя малката като видя какво и глася и ококори едни очички и протяга ръцете за интересната играчка...а Теа вика "на Орито очилата" и протяга ръце, че ги иска...забавно е край нас... Joy   

# 31
  • Мнения: 888
Дидка-ръжената питка , бързо да порастват зъбките на Даката! Praynig
В този ред на мисли миете ли редовно зъбките на децата!?Ние с Теа ги мием сутрин и вечер, ама по- скоро аз и ги мия; а тя тика в моята уста кутийката на четката hahaha; иначе като се нахрани и първата и реплика е "муцунката"- напомня ми да и измия лицето, устата и ръчичките, а после "зъбките" запомнила, че тези неща са задължителни, но като и дам сама да търка зъбки и почва да дъвче четката и да изсмуква пастата и не може да изплаква устата- давам да пийне водичка и и обяснявам да се изплюе след това в мивката, ама тя милата гълта водата и казва едно сладко "пу" и това е... а не съм и много сигурна, че мия добре зъбите- Теа има много дребни зъбки и аз много не смея да търкам, защото по- скоро търкам венци...ама все нещо правим, поне желание не ни липсва Thinking

Ренка, тези птици не са ми твърде познати, ама ми звучи зловещо Sick дано по- скоро се разкара оттам гадината! Praynig

Дианка Wink - ти си знаеш какво искам да ти кажа  Heart Eyes Умната! Hug
 Изчезвам, че ще ме бият... Mr. Green

# 32
  • Мнения: 480
Здравейте пак!
Насче тази нощ се продриска. Затова явно е била Т вчера. Цяла нощ и цял ден денс я поддържа. Редувам на 4 часа Нурофен с Ефералган, мажа оцет. За разстройството му дадох две прахчета Ентерол, но засега ефектът е нулев. Не броя колко пъти е на гърнето, но съм сменила над 15 нацапани памперси. То милото явно не се и усеща кога се изпуска  Tired По цял ден ми се оплаква, че го боли коремчето. Но то и как да не го боли - тъкмо сложи нещо в устата и отива да пълни гърнето. Щеше майка ми да го гледа, но ние цяла нощ не спахме и реших да си ползвам болничния и да си остана вкъщи.
Мартеа  Hug Права си, но някак си ми стана едно такова зловещо, все едно бях във филм на ужасите. Никога не бях виждала кукумявка наживо, камо ли над главата ми  Shocked Как е Теичка?
Иви, поверието за кукумявките е, че предвещават смърт.
Иначе за зъбките - аз му показах на Наско как да плюе, иначе и той не се сещаше какво да прави  Laughing И ние ги мием сутрин и вечер, не му е супер любимо занимание, но знае, че е задължително и няма мърдане  Mr. Green
Дианка, ама и вие големи перипетии  Crazy Добре, че нещата се развиват в положителна посока! Успех и с последните изследвания на дребчо!
Гите, добре си се завърнала!  Hug Липсваше ни! Как е адашчето?
Сиска, как са нещата при теб? Какво казват лекарите?
Аня, много жега в БГ  Wink Дано да си прекарвате добре, въпреки това!  Flutter

# 33
  • Мнения: 1 037
Добър вечер! Wink
Имам въпрос-на вашите деца изникнаха ли им последните кътници 17-20 и ако да как?При Данчо- втори ден е ужасно раздразнителен,почти непрестанно реве и му текат адски лиги от устата.Дори вода като пие на моменти плаче.Вече си мисля,дали е възможно да има развален зъб,но и кътника е набъбнал във венеца newsm78

# 34
  • Варна
  • Мнения: 5 545
Иви,  Joy. Поне не ти се е налагало да кърмиш куклата. Нашата кака има една голяма кукла бебе и Иво ми я носи да якърмя и нея от време на време.
На всички болни дечурлига пожелавам скорошно оздравяване, а на майките им  Hug Hug Hug
Ками, добре че лошото вече е зад гърба ви. Hug
Дианка, дано всичко да е наред и ти наистина я карай по-спокойно. Hug
Мартеа, дано все така да ти харесва на новото работно място.
Сиска, как са при теб нещата.
Да си кажа, че след над 10 дни закъснение най-после ми дойде и за сега ще се размина с хаповете. Ходих на лекари той каза, че било нормално в тия жеги. Нещо не му хванах вяра, ама нали трябва да се успокоявам някакси.
От събота и Детелина е към болните. Едната докторка вика само ангина и даде антибиотик, другата вика херпангина и само мъчите детето няма нужда от антибиотик. Shocked Все пак в момента пие Клацид и ще си се гледаме до края на седмицата.

# 35
  • Мнения: 2 407
Иви посмях се  Joy
Деспина дано Детелнка се оправи по бързо Hug
Аз да се оплача, че Никол е станала невъзможна лигла, направо незнам, бащи й я е направил ужасна.Иска всичко, не слуша въобще, направо незнам какво да я правиме.............. Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 888
Здравейте момичета Hug



Жегата е ужасна от сутринта;термометърът на сянка в момета показва 29 градуса, е това не е човешко ooooh!
Желая ви да намерите хладинка някъде Heart Eyes; и умната с климатиците, че ние редовно си патим с някой схванал се... Sick
Kamij, при вас татито виновен, пък у дома. аз съм на мушка  #2gunfire
 Joy

# 37
  • Мнения: 302
Привет от мен! Набързо се включа , преди да ме завърти въртележката ....
На работа съм, Момчил е с майка ми. Добре е, но минахме отново през ада... Освен високата Т, направи отит, конюктивит и на двете очи... Педката чу отслабено дишане в едната част на белия дроб, но направената снимка беше ок, слава Богу! Кръвните изследвания показаха наличие на инфекция. Педката настояваше да продължим с увеличена доза на Цефзила, но аз не бях съгласна и след консултация мина на Сумамед. Та след него имаше подобрение, дано се задържи, че от понеделник ттрябва да ходи на ясла  Confused.
Нямам време да чета назад, но пожелавам бързо оздравяване на всички болни дечица!

# 38
  • Мнения: 2 498
Добро утро и от нас!
Иви, благодаря за кафенцето!
Цитат
Жегата е ужасна от сутринта;термометърът на сянка в момета показва 29 градуса, е това не е човешко
Само на мен ли ми влияе супер жегата newsm78?На мен ми е супер така като е горещо, по-точно на другите им е горещо...вече взех да се чудя да не съм сбъркана нещо?!?!Или имам някаква пра-пра рода от тропиците?!?!?Интересното е, че и Иса е като мен-до сега не сме се потили въобще-говоря навън като сме.....
Despina, може и от климата да е-вжното е, че ти е дошло...а на каката бързо оздравяване!
Дидке, тези зъби при нас още липсват, та не мога да съм ти полезна в случая....
БиРенкА, как е Насчето днес?...А тези кукумявки и мен ме плашат много, ама щото съм суеверна...
Ками, големи перипетии сте изкарали  Hug
Малейна, стаята е страхотна Peace.....

Аз живот и здраве ще се включа след моренцето....а до тогава да слушате и леко и безаварийно раждане на бременлийките !!!

# 39
  • Мнения: 1 101
Иви, мерси за кафенцето! Тъкмо си го пийвам в момента Laughing

За зъбките - редовно, сутрин и вечер. Като ги измие си изплаква устата с голям кеф, няколко пъти вече иска сам да ги мие (разбира се, след това и аз минавам с четката Wink

Дидка, на Дени все още не са му се показали последните 4 кътници. В момента долните 2 са наболи, но има още докато се покаже цялата повърхност, пък и после докато се покажат и надолу ooooh! Горните не се забелязват на хоризонта. Иначе си има тежки нощи, когато суче по 5-6 пъти, буди се с плач и мрънкане - отдавам го на зъбите и на жегите. Снощи яко се продриска, но след това, нощес и сутринта преди яслата нямаше нищо. Надявам се в яслата ако видят, че ака рядко и начесто, да ми се обадят Thinking Praynig

Биренка, бързо да му минава на Насчето! А това с кукумявката е ужасно. И при нас понякога чувам и много ме е страх, аз съм си суеверна Embarassed

Деспника, да оздравявате!

Пателина, Sad и вие сте се намъчили. Бързо да му минава на малчо!

Валя, завиждам ти, на мен много зле ми влияе жегата Tired Потя се, пада ми кръвното, става ми лошо, нямам апетит, а от това още по-зле ми става Tired Приятно моренце!

При мен нищо ново, само притеснения. Лекарите ме съветват да отбивам, трудно ще ми бъде във Враца да намеря лекар, който да лекува каквото и да било, съобразявайки се с кърменето. Та вероятно ще потърся лекар в София, колкото и да ни е трудно. Но ще го мисля след моренцето Wink Sunglasses Sunglasses

Как се смяхме с Дени снощи. Играе си с 2 малки човечета, и по едно време пита едното "човече, искаш ли да ти счупя крачетата? няма да боли, обещавам" Joy Като се разбрахме, че не е хубаво да се чупят крачетата на хората, реши че им се ака. Пита го "ака ли ти се? бързо носи гърнето!". Взима една капачка от шише, слага човека на него и се напъва все едно ака. След това заяви, че трябва да му изчисти дупето, намери едно цвете и започна да го бърше с него. Изака по същата процедура и другия човек, даде им наградка, каза им браво, целуна ги по главичките и после ги сложи да спинкат Laughing

Тиааааа, чакаме те, пиши как сте Whistling Whistling Whistling

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 10:12 от Сиска

# 40
  • Мнения: 480
Добро утро!
Иви, мерси за кафенцето!

Аз станах преди малко, а Нас още спи. Тази нощ спахме по-добре от миналата, но пак се събуждахме често, висяхме на гърнето и така. Още дриска, тоя Ентерол кога ще подейства, не знам?! Давам му и компот от дренки, ама и  той май не помага  newsm78

Пателинке, Наско пи Сумамед последния път, много съм доволна. На втория прием Т от 40 градуса просто изчезна. Май е доста силен, защото Нас го пи на 24 часа. Мисля, че щом е открита инфекция е редно да има и АБ-лечение  Thinking

Валя, и аз съм от тези, дето не им пречи особено жегата. По-гадно ми е, когато ми е студено  Grinning Приятно море и умната  Naughty  Wink

Сиска, браво на Дени. Интересно ми е, че вече се сеща да замества предмети - както обясняваш за капачката, вместо гърне. Наско още не се сеща, ако ще изаква някоя играчка, ще си донесе гърнето, ако ще й бърше дупето, ще иска мокра кърпа  и така. Вчера му казах да нахрани едно от неговите кучета играчки. Казах му сега това ще ти е купичката - една кутийка, после му дай водичка - той пък взе, че напълни една чаша и му я натика в устата, при което масата плувна във вода  Laughing И аз му обяснявам, че това е игра и е наужким, няма нужда да дава истинска вода на играчката, ама пусто жабче, иска да се плацика  Grinning Но си използва предметите по предназначение, не му стига мозъчето да си измисли заместители.

Дидка, и на Наско още не са му излезли тези кътници. От единия е пробил само едно ръбче. Сигурно му излиза зъбче на Даката, затова е така   Thinking

# 41
  • Мнения: 4 108
Добро утро!

Иви, и аз се посмях.

Камий, вероятно е период. Ние сме в същия Wink

Пателинка, големи неволи при вас. Това тръгна от яслата, нали? Напомня ми на нашия почти едномесечен екшън през април, след смъртта на татко. Тогава Теа изкара нещо подобно, също имаше съмнение за пневмония, правихме снимка, оказа се бронхит и също пихме 2 АБ един след друг.... Но пък после, въпреки притесненията ми, изкара 5 безпроблемни седмици на ясла. Дано при вас нещата са стабилизарт бързо. Явно наистина е период на адаптация това ужасно боледуване.

Деспинка, не те ли объркват тези 2 лекарки? Дано бързо се оправя Детелинка.

Валя, аз вчера топлинен удар май получих, как издържаш по жегите не знам. Прибрах се от работа в 2 ч., вървях от спирката до вкъщи близо 10 мин. без нито една сянка и ужасно ме заболя глава, повръщаше ми се до вечерта, ей такива екстри. И аз обичам топлото, но чак така...

Дидка, не са й израснали кътниците. На няколко пъти си мисля, че започват, но досега резултат няма.

Аниа, за диваните на Икеа - моя приятелка си взе два модела, доволна е, а и на мен ми харесват. Както писах, добри са за цената си, защото не можеш да си представиш тук за тези пари свеки какъв боклук взе - един разтегателен фотьойл, Теа спа на него точно една седмица и той се скъса, върнахме го да го оправят, но то и конструкцията му е калпава, материя, десен - отврат. Нищо общо със старите български мебели. Ти имаш ли добри впечатления за нещо, достъпно като цена, което мога да взема и тук? Събирам мнения, че и това ни предстои...

В тази връзка, решихме с мъжа ми да изтеглим поредния (4ти вече кредит). Така е като не изтеглихме един голям в началото. Но честно казано, представа си нямах колко пари ще глътне такъв основен ремонт, като се връщам назад просто не мога да си се начудя колко сме били наивни. Та така, мислехме варианти как да довършим без тази стъпка, но не става....


Какво друго... а, да, от няколко дни, когато мъжът ми почива, ходим привечер към 7 в Борисовата градина, направили са страхотни катерушки, шапка свалям за което. Много са го стегнали парка откъм забавления за децата, удоволствие е направо да се ходи там. После към 9 отиваме до Езерото с лилиите, от което Теа е страшна впечатлена, седи до брега, топи си върха на джапанките и хвърля камъчета. Тръгваме си към 10. Така се виждаме и с приятели там. Ами то иначе до 7 е адска жега, затова го измислихме този вариант. Теа хич не обича жегата (като баща си) и така й е екстра. Само дето нещо вчера май изпуснахме нещата с тичането потна и сега май тръгват сополи Confused

# 42
  • Мнения: 4 108
БиРенка, за Ентерола да кажа - това са дрожди, към които Теа направи реакция. Резултат - започна да дриска на пяна направо. Рядко, но е възможно такова действие, каза доц. Маринова навремето. Защо не пробваш със Смекта? Не ви ли действа?

Валя, приятно море!

# 43
  • Мнения: 480

Ами акото му изобщо не се е променило откъм консистенция. То и не може да се нарече точно ако, защото по-скоро е течност с разни парченца храна, но... Веднъж е пил Ентерол, но беше много малък и изобщо не си спомням как му подейства. Аптекарката вчера ми предложи Ентерол и Смекта, аз избрах Ентерол, не знам защо. Лекарката ни е в отпуск и го реших ей така, на посоки. Освен сега да му взема Смекта, да пробвам и с нея  Thinking

# 44
  • София
  • Мнения: 3 787
Днес голяма жега пак Crazy
И аз обичам топлото,но от тази жега ми става лошо чак.Как оцеляват възрастните хора,не знам.Докато бяхме в болницата с Калоян,чак припадък получих от жега Sick

Дидка,на Калоян му избиха вече всичките кътници,но с големи мъки.Рев,безсънни нощи,лигавене,лека Т и хапане на всичко наоколо CrazyИмаше и леко разстройство понякога.Не искам да си спомням колко неприятно беше.А преди всеки кътник се отваряше огромна рана с кръв на мястото му.След избиването на зъба,раната изчезваше почти веднага.
Не,че те успокоих CrazyДано при вас да е по-леко Praynig

Ренката,аз при разстройство давам Хидрасек.Пресеква почти веднага Wink

Сиска,много е сладък Дени.Бъбривко и всичко разбира.Калоян си е още бебе в сравнение с него.Бъбри на бебешки и никакви игри не са му интересни-само тичане и дивеене е при нас Crazy

Ох,от 2 дена е без памперс моето чавенце,принудително.Не може да го търспи след операцията.Явно му дразни на раничките.Пишка по 100 пъти на ден в гащите,но поне ака в гърнето.Не мога да смогна да пера напишани гащи hahahaДано да свикне по-бързо.Баба му и дядо му не можаха да се справят със задачката по отказването на памерса  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт