пълна или спинална упойка при секцио?

  • 11 102
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 555
Бях с пълна упойка и напротив излязох бързо от нея и си видях бебчето веднага, а момичетат, с които бях в стаята бяха със спинална и едната не спираше да реве от болки в главата, а другата дори не можеше да стане да си гушне бебето, защото я болеше ужасно кръста, а и двете бяха родили ден преди мен !
Ако трябва да избирам ще избера пак пълна !!

# 16
  • Мнения: 2 922
Аз избрах пълна, защото ме беше страх от спиналната. Не съжалявам.
Първият път пак бях с пълна, но тогава секциото беше по спешност.

# 17
  • Мнения: 188
Все още не съм раждала, но и при мен има вероятност за секцио Weary
Нещото от което ме е най-страх е пълната упойка. Не мога да си представя, че няма да си видя бебето в първия миг. И какво?... Носят ти след няколко часа, някакво бебе и моля, запознайте се, това е вашето дете. Да, ама не. Че то може да бъде на всяка една майка.
Според мен няма по-велико нещо от това да чуеш първия плач на детето си, да го видиш в първия миг от живота му. За мен това е момента в който се създава майчината връзка с новороденото.
Моля се, да раждам нормално, но ако се наложи секцио, се моля да бъда в съзнание.
На теб ти пожелавам леко раждане, независимо как, и едно здраво и прекрасно бебе Peace

# 18
  • Мнения: 1 225
Аз не съм избирала. Родих със спинална. Глава не ме е боляла. Пих вода и сок, по малко но на често веднага след операцията.
Успех

# 19
  • Мнения: 46 520
... Според мен няма по-велико нещо от това да чуеш първия плач на детето си, да го видиш в първия миг от живота му. За мен това е момента в който се създава майчината връзка с новороденото ...

Като родиш, ще видиш, че има доста по-велики неща от това  Grinning

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Мен никой не ме пита,че бях по спешност,но бих избрала пълна,защото съм много страхлива.

# 21
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
ох,не знам.виждам ,4е има всякакви мнения.за сега клоня към спиналната,но не се знае какво ще реша.най много ме е страх от това,4е няма д а виждам бебето 3 дни.то горки4кото сигурно много ще страда.като родих каката,тя беше до мен нон стоп,от първата глътка въздух.но какво да се прави,налага се,.не е по моя желание,а заради позицията на бебето.и все пак ми е гузно.

# 22
  • Мнения: 3 089
не виждам смисъл да си с пълна, ако може да сенаправи спинална newsm78
а защо няма да видиш бебето 3 дни?

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
На мен ми направиха спинална, без да ме питат каква искам, но съм много доволна от нея.
През цялото време бях в съзнание, чух Ники как изплака,видях го, пипнах си го. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Не съм имала абсолютно никакви оплаквания от упойката - нито главоболие,нито втрисане, нито нищо...Дори не ми се налагаше да пия вода, защото ми бяха пуснали системи и явно те ми бяха достатъчни.
Единственото нещо, което леко ме шокира беше, че не си усещах краката, но иначе нямаше проблеми. Peace
Лео раждане! Hug

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Защо няма да виждаш бебето 3 дни? Аз, като излязох от пълната упойка, първото, което видях, беше точно бебето - бяха го сложили в кошче почти до главата ми.
При мен първия път беше с пълна упойка, но много спешно, така че нямах време да осъзная какво става. Никакви негативни последици от упойката не съм имала (в други теми могат да се прочетат какви ли не ужасии, и ако не бях видяла лично, че не е толкова страшно, сигурно щях да си умра от ужас). Сега за второто приятелки ме навиват за спинална, защото много велико било да си чуеш първия плач на детето. Аз обаче не мога да си представя да съм в съзнание, докато трае операцията, да чувам подрънкване на инструменти и т.н. - просто много съм страхлива в това отношение и ме е страх, че ще припадна на самата маса.  Предпочитам да преброя до 5, след като ми сложат маската и посля, като се събудя - да си видя направо бебето. Не ми е полезно за мен самата да се правя на майка-героиня. Лекарката ми ме посъветва, ако имам и малки колебания за спиналната упойка, по-добре да избера пълната. И смятам да я послушам.

# 25
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
ами в бургас дават бебетата на 4 ден.ако си с пълна упойка даже не го виждаш сле д раждането,ако си със спинална го виждаш.

# 26
  • Мнения: 14 133
ами в бургас дават бебетата на 4 ден.ако си с пълна упойка даже не го виждаш сле д раждането,ако си със спинална го виждаш.
#Crazy Нямам думи!!! Аз родих нормално без упойка, но зашиването си пожелах пълна. Дадоха ми бебето няколко часа след преместването от родилна зала.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравей Hug!

Аз изпитах и двата метода.

Каката е родена с пълна упойка (беше секцио по спешност). Хубавото е, че като се събудиш всичко е минало, но пък излизането от упойката е доста по-тежко и не виждаш бебчето веднага.

Бебо е роден със спинална. Прекрасно е да видиш детето си веднага, но пък със сигурност това не е най-милият момент м/у майката и бебето, както някой беше писал. Но пък докато си в съзнание се създава едно такова чувство на безпомощност - ти си пасивен участник в процеса, не можеш да се движиш от кръста на долу - това на мен ми беше малко клаустрофобично... Освен това, като последица от упойката, 2 дни имах жестоки болки във врата и главата...

И все пак, за третото секцио (живи и здрави Praynig) пак ще избера спинална, защото (според анестезиолога) тя е 16 пъти по-щадяща в срв. с пълната упойка.

# 28
  • Мнения: 11 004
Избрах епидурална упойка, за да чувам и виждам какво става. Не усетих никаква болка и дискомфорт нито по време на операцията, нито след нея. От раждането имам само прекрасни спомени, страхотна емоция беше! Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 4 588
защото (според анестезиолога) тя е 16 пъти по-щадяща в срв. с пълната упойка.

Да, забравих да напиша и това.
Братовчедка ми и мъжът й са анестезиолози и те ми казаха същото.
Бебетата със спинална упойка се адаптирали по-бързо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт