видеозон 2 пъти в седмицата

  • 1 579
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Видеозонът не вреди на бременните.
Peace

# 16
  • Мнения: 4 496
Няма да ти навреди.То да не е рентген...

# 17
  • Мнения: 174
Моми4ета, преди да пишете неща като "абсолютно безвреден" и "не може да навреди" защо не по4етете малко, а?

Ако УЗ се налага по строго медицински при4ини - ок, но ина4е...

За сведение - когато се налага 4еста употреба на УЗ в 1вия триместър в цивилизованите държави се прави карта в която се записва кога, за колко време и на какъв апарат са правени измерванията...

Official Statements on Ultrasonic Fetal Imaging
Food and Drug Administration:
Persons who promote, sell or lease ultrasound equipment for making "keepsake" fetal videos should know that FDA views this as an unapproved use of a medical device. In addition, those who subject individuals to ultrasound exposure using a diagnostic ultrasound device (a prescription device) without a physician's order may be in violation of state or local laws or regulations regarding use of a prescription medical device.

American Institute of Ultrasound in Medicine (AIUM):The AIUM advocates the responsible use of diagnostic ultrasound. The AIUM strongly discourages the non-medical use of ultrasound for psychosocial or entertainment purposes. The use of either two-dimensional (2D) or three-dimensional (3D) ultrasound to only view the fetus, obtain a picture of the fetus or determine the fetal gender without a medical indication is inappropriate and contrary to responsible medical practice. Although there are no confirmed biological effects on patients caused by exposures from present diagnostic ultrasound instruments, the possibility exists that such biological effects may be identified in the future. Thus ultrasound should be used in a prudent manner to provide medical benefit to the patient.

European Committee for Medical Ultrasound:
The embryonic period is known to be particularly sensitive to any external influences. Until further scientific information is available, investigations should be carried out with careful control of output levels and exposure times. With increasing mineralization of the fetal bone as the fetus develops, the possibility of heating fetal bone increases. The user should prudently limit exposure of critical structures such as the fetal skull or spine during Doppler studies (a type of ultrasound that detects movement, direction and speed, such as fetal heartbeat).

Извадките са от:
http://www.fda.gov/fdac/features/2004/104_images.html

# 18
  • Мнения: 1 199
Подкрепям Нани Ог. Тук в Канада се хвърлят огромни пари за здравеопазване, но при нормална бременност са предвидени не повече от 2-3 ехографа. И тези ехографи са в точно определени седмици, които са най-подходящи за да се прави определена диагностика. Не просто за да се чуе пулса на бебето, което става и с много по-прости средства. И не мисля че е от икономия. И пари да ми дават, не бих подложила бебето си на повече от това, стига да няма усложнения разбира се.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 227
Моми4ета, преди да пишете неща като "абсолютно безвреден" и "не може да навреди" защо не по4етете малко, а?

..
In addition, those who subject individuals to ultrasound exposure using a diagnostic ultrasound device (a prescription device) without a physician's order ......
В случая тя е "with a physician's order". Може би ще е добре да каже на лекаря, кога са я гледали на УЗ, за последно.
Имам познат лекар, който е специалист по образна диагностика. Според неговите думи, досега не са открити вреди нито за плода, нито за оператора, който преглежда. Има данни обаче, че при преглед с УЗ се получава загряване на наблюдаваната област, ако трансдюсера не се движи.  Най - добре ще е да си говори лично с лекаря за вредите от УЗ (ако има такива)!

# 20
  • Мнения: 2 950
Не е вредно - споко! Аз съм 21 седмица и до сега са ме гледали 10 пъти. От 6-ия месец започва и по-редовно. Няма страшно.

# 21
  • Мнения: 1 098
И на мен в началото ми се събираха повечко прегледи с видеозон, няма проблем Peace

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе аз още не съм чула за бебе или майка, увредени от честата употреба на видеозон.

# 23
  • Мнения: 393
  Аз имах проблеми и имаше период,когато ме гледаха всеки ден.Нищо няма ма ти навреди.

# 24
  • Мнения: 135
При мен се наложи да ме гледат и по два пъти на ден през осмия месец. Бебето ми беше със кардиологични проблеми и трябваше да се следи за да се вземе точно решение за състоянието му и кога да ме оперират.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 506
Не е вредно. А в официалните предписания на всеки метод или лекарство естествено пише, че трябва лекарска преценка и дозировка. Това си е връзване на гащи, без него не може.
Моето бебе го гледах поне 2 пъти седмично постоянно. От любопитство Embarassed Embarassed, (щото това работя)

# 26
  • Варна
  • Мнения: 506
М/у другото - кардиотокографите (апаратите, на които се слушат тоновете) също действат чрез УЗ.

# 27
  • Мнения: 1 868
Работя с док на ехограф и аз го питах същото нищо че съм го учила.До втората седмица не е доказано имали вреди , но след това е безвреден. Спокойно си гледай бебока.

# 28
# 29
  • Мнения: 27 524
Не може да навреди, ако ще и всеки ден да те гледат.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт