Тази жега няма край, за нас ДЕКЕМВРИ ще е май!

  • 10 573
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 2 455
munieca, ако имаш въпроси можеш да ми пишеш. Аз също съм счетоводител и с радост ще ти отговоря.
Честито и от мен на всички с хубави резултати! Приятна почивка на отпускарките!

# 211
  • Мнения: 534
ние определено ще се отопляваме с климатик...до сега бяхме с един, който отопляваше спалнята, коридор, кухня и баня - вратите на спалнята и кухнята ми са точно на прав ъгъл, банята ми е срещу спалнята и се получаваше...сега понеже ще местим спалнята, ще сложим още един климатик...живея в блок и няма друг начин...

# 212
  • София
  • Мнения: 2 861
Иве, аз казах ли ти, че резултатите ти са добри! Hug

Момичета, радвам се за всички, които се хвалят тук с добри резултати, придобивки или други хубави новини! Понякога пропускам някоя от разсеяност или пък понеже ми се е натрупало много за четене, но да знаете, че наистина се радвам за всяка от вас поотделно! Hug

Я да питам хората, дето са наясно със счетоводството и майчинството. Ако се осигурявам последните 6 месеца над горния осигурителен праг, означава ли, че ще взема възможния максимум за 315-те дни? И колко е той?

Що се отнася до отоплението - за радост съм на ТЕЦ и не го мисля въобще. Но бебетата си искат топло, особено по време на къпане, така да знаете! Peace

# 213
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Клер, няма смисъл да се осигуряваш над 1400 лв., защото ще получаваш една и съща сума (осигуровките са едни и същи, освен ДОД). А относно това колко ще получаваш трябва да се сметне (по-късно ще го направя и ще ти пиша).

# 214
  • Мнения: 2 641
ето ме и мен, приспиваме се вече 1 час  Crazy скубе нашата мома една кукла барби и сега гледам я захвърлила и се тръшна до нея  Joy
толкова сте писали че вече забравих всички теми  Thinking
за отоплението сме с парно. поддържаме темепература от 18 градуса, Ема беше с много тънки памучни дрешки и вълнено одеалце. за къпане 23-25 градуса с печка както дойдеше. ние се изпотявахме ужасно докато я къпем при тая жега, ама 10 минути се изтрайват. никога не сме я прегрявали, не е правила обриви от 100 ката селски дрехи с които навличаха бабите другите деца  Grinning все пак сме в блокове а не в керпичени селски къщи. да чукна на дърво засега само един път ни заразиха с морски вирус миналото лято за 1-2 дена иначе е здрава и не е боледувала. докато беше 4 месеца с детегледачка вдигна и температура 2 пъти 37,2 за един ден и тва беше. аз като си я гледам няма такива работи, никога не я навличам, зимата примерно е с боди, тънка ватирана блуза и тънло ватирано яке, никога с шал. не се изпотява и затова си мисля не е и болна.
за майчинството аз неработя сега и ми е все тва.....е ще се опарича с 180 лева живот и здраве на месец кат му дойде времето  Joy ебаси държавата  #2gunfire нали съм в неплатен отпуск с Ема и тва ми се полага.

# 215
  • София
  • Мнения: 2 861
Клер, няма смисъл да се осигуряваш над 1400 лв., защото ще получаваш една и съща сума (осигуровките са едни и същи, освен ДОД). А относно това колко ще получаваш трябва да се сметне (по-късно ще го направя и ще ти пиша).

Не зависи от мен. Такава ми е заплатата, а съм в държавно учреждение. За да го сметнеш, трябва ли ти конкретният ми доход?

# 216
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Ако искаш мога и приблизително.

# 217
  • Мнения: 534
Клер  Hug, печени сме ей newsm44

що се отнася до майчинството то ще е 90% от 1400лв, НО тези 90% не могат да бъдат повече от това, което получаваш чисто всеки месец като заплата, т.е. ще получаваш толкова, колкото си вземала чисто като заплата!

# 218
  • София
  • Мнения: 2 861
ето ме и мен, приспиваме се вече 1 час  Crazy скубе нашата мома една кукла барби и сега гледам я захвърлила и се тръшна до нея  Joy
толкова сте писали че вече забравих всички теми  Thinking
за отоплението сме с парно. поддържаме темепература от 18 градуса, Ема беше с много тънки памучни дрешки и вълнено одеалце. за къпане 23-25 градуса с печка както дойдеше. ние се изпотявахме ужасно докато я къпем при тая жега, ама 10 минути се изтрайват. никога не сме я прегрявали, не е правила обриви от 100 ката селски дрехи с които навличаха бабите другите деца  Grinning все пак сме в блокове а не в керпичени селски къщи. да чукна на дърво засега само един път ни заразиха с морски вирус миналото лято за 1-2 дена иначе е здрава и не е боледувала. докато беше 4 месеца с детегледачка вдигна и температура 2 пъти 37,2 за един ден и тва беше. аз като си я гледам няма такива работи, никога не я навличам, зимата примерно е с боди, тънка ватирана блуза и тънло ватирано яке, никога с шал. не се изпотява и затова си мисля не е и болна.
за майчинството аз неработя сега и ми е все тва.....е ще се опарича с 180 лева живот и здраве на месец кат му дойде времето  Joy ебаси държавата  #2gunfire нали съм в неплатен отпуск с Ема и тва ми се полага.

Абе имунната система си е до дете.
Аз обичам да ми е топличко, винаги съм живяла на парно. Не навличам Ивета, но не я и калявам. Зимата си я обличам добре за вън - боди, блуза, жилетка, яке, шапка, понякога шал, чорапогащник. Вкъщи в по-студените дни я държа с боди с дълъг ръкав и рокличка (блузка) отгоре, а в по-топлите с къс ръкав и рокличка (блузка) отгоре и винаги с чорапогащник. И пак не ми боледува, да чукам на дърво! Та явно не е до каляване, а до имунитет - може би понеже съм я кърмила 10 месеца, не знам. Обаче от септември с детската градина сигурно ще изкара де що има болести. Thinking

Като беше малко бебе я обличах, както ти Ема. От възрастните знам едно - бебето се облича като възрастен плюс една дрешка отгоре. Все пак все още не е с развит тоблообмен. (Щях да напиша отоплителна система Joy)

# 219
  • София
  • Мнения: 2 861
toni_ilievaa, ivalinai, тъй като съм съдебен служител държавата ми поема част от осигуровките, така че чистата ми заплата е по-висока от човек, който има моята заплата в частна фирма, например. Да речем при осигурителен доход около 1500-1600 лв. чисто взимам 1200. Това ли ще бъде базата - 1200?

# 220
  • Sofia
  • Мнения: 408
toni_ilievaa, ivalinai пиша тук, а не на личните защото някоя друга мама може да има подобни въпроси и да получи отговор.... гледах и на страниците за счетоводств но не мога да се ориентирам за подобен казус. Та самоосигурявам се като съдружник на 500 лева,6месеца,до 45 дни преди термина ми (май се пада около 5-6 ноември). Знам,че после получавам 9 месеца 90% от 500лв.,т.е.450лв. Но сега започвам и работа на трудов договор за около 3-4 месеца, какще ми се изчисли после майчинството за месеците които съм плащала,аз и работодателя ми по трудов договор мес.осигуровки. Т.е. за мес.08,09,10 ще плащам пак като самоосигуряваща се за вс.случаи и работодателя и той.  newsm78

# 221
  • Мнения: 2 641
клер ти ме изуми с тази държавна заплата  Shocked миналата година един познат който е съдия ми каза че чисто взима 800 лева. други двама напусната СРС защото с тези заплати нямаше как да гледат семействата си. направо съм потресена честна дума, мислех че съм запозната с държавните заплати в повечето ведомства ама ти ме разби.
и за дрешката дето е още една плюс нашите не съм съгласна Simple Smile на децата им е все топло, а при майка ми все водят бебета с ужасни обриви от спарване.

# 222
  • Мнения: 534
Клер, ако взимаш 1200лв. заплата, толкова и ще ти бъде майчинството!
munieca, когато дойде време да излезеш по майчинство и си вземеш болничния, ще кажеш че ти трябват 2 екземпляра - единият го даваш на работодателя при който работиш на трудов договор, другият ще си го представиш ти като самоосигуряваща се. Знаеш, болничните се представят с декларация за банковата ти сметка и извлечение от самата банка за сметката, за да не стават грешки. Майчинството ще бъде изчислено на базата на двата осигурителни дохода, но трябва да знаеш, че и ти и работодателя трябва да сте подали едни и същи данни в НАП - и ДВАМАТА да сте подали! Това е...
 

# 223
  • Варна
  • Мнения: 2 361
що се отнася до майчинството то ще е 90% от 1400лв, НО тези 90% не могат да бъдат повече от това, което получаваш чисто всеки месец като заплата, т.е. ще получаваш толкова, колкото си вземала чисто като заплата!
Mомичета, аз пак нещо не разбрах newsm78. Как тъй майчинството е 90% от заплатата, а пък не повече от това, което реално е получавала майката? Че на кого му отгържат по 10%!
Ето пример: Ако заплатата ми (на която ме осигуряват) е 1000 лв (4е лесно се смята), реално чисто получавам около 750 лв. Това означава ли, че през тези 315 дена ще получавам пак толкова, или ще получавам 900 лв (което си е 90% от заплатата)?
Ще съм благодарна ако ми го изясните това:)

# 224
  • Мнения: 534
750лв ще получаваш!

 Anaise, този съдия те е излъгал...моят мъж също работи в съдебната система и заплатите им хич не са малки, особено на съдиите...при нас в малкия град, а в големия - прави си изводите...

Общи условия

Активация на акаунт