Изумена от цена на кухня!

  • 70 406
  • 178
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 708
Ами да това са цените на Димат Омега.Аз също бях изумена в първия момент,когато получих офертата им и дори бях на път да се откажа.След това получих втора оферта от Оптима мебел, която дори беше с 200-300 лева по-висока.Третата оферта ми беше от Стил-М,която беше с най-ниска цена,обаче със срок на изпълнение 3 месеца.
В крайна сметка решихме да заложим на Димат.Цялата ни спалня е от тях по поръчка и за 6.6 години мога да кажа,че не е мръднала,нека не звучи като реклама.Иначе и на мен ми се зави свят от цената,която ми поискаха.
Имам насрочени дати за монтаж и дано си ги спазят,че  Sick.После ще кажа дали съм доволна.
Белинда покажи си кухнята плс!Може да ме осени някоя нова идея.

# 16
Moiata kuhnia e gore-dolu 4 ili 4 ine6to i e 3000, ufejf si e napravo ok

# 17
Malko ne stana iasno dulga e 4metra i ne6to a zenata i e 3000lv. korto si e evtino

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Само да уточня, че нещо май се разминават тук разбиранията за метраж.
Ами не знам какви са твоите разбирания за метраж, но аз кухненски шкафове знам, че така се мерят - линеен метър означава горен и долен ред, което включва шкафовете за вградениет уреди, но не включва витринките, защото те са само корпус, няма вратички, т.е. има но са стъкло, а то именно вратите са скъпи, особено ако не са обикновено пдч. Та, аз на 5 метра и половина съм събрала фурна, пералня, мияла - всичко по 60 см., голям шкаф за тенджери, чини и всякаква посуда, плосък шкаф за тави, 4 чекмеджета, едноот с кора за прибори за хранене, механизъм за бутилки и мивка с кошче под нея. Горния ред са ми шкаф за микровълнова - невградена, абсорбер, няколко шкафчета за продукти, подправки, чаши и два стъклени витрини, зад които имам стилаж за чинии и чаши. Смятам, че кухнята ми е много функционална и просторна. Цената беше около 4 000 за шкафове, механизми и монтаж, не включваше мивка, абсорбер, уреди и т.н.
Ali&Meli, нямам фото, нали ти разказвах веднъж, че замина Sad С телефона ако успея нещо да снимам, ще кача, обещавам.

# 19
  • София
  • Мнения: 11 708
ОК!Просто спонтанно ми се прииска да ти видя кухнята,ама май трябваше да те помоля преди да си поръчам моята.
Иначе моята кухня е Г-образна от ПДЧ /2.30х2.90 прибл.размери /това са само долните редове, но имам шкафове и горе,хладилника е свободно стоящ,абсорбатора също,между двата реда гърба е облечен със същото ПДЧ както и една комин е облечен,имам механизъм за бутилки, кофа за боклук в шкафа,3 или 4 витринки и това нещо в Димат ми струва около 3700.Говоря за чисто кухненската част,защото имам трап.шкаф зад вратата около 900 лева и един ъглов механизъм за около 600 лева.
Мисля и масата да си правя при тях и тя е 240 лева.

# 20
  • Мнения: 326
Само да уточня, че нещо май се разминават тук разбиранията за метраж.
Ами не знам какви са твоите разбирания за метраж, но аз кухненски шкафове знам, че така се мерят - линеен метър означава горен и долен ред, което включва шкафовете за вградениет уреди, но не включва витринките, защото те са само корпус, няма вратички, т.е. има но са стъкло, а то именно вратите са скъпи, особено ако не са обикновено пдч. Та, аз на 5 метра и половина съм събрала фурна, пералня, мияла - всичко по 60 см., голям шкаф за тенджери, чини и всякаква посуда, плосък шкаф за тави, 4 чекмеджета, едноот с кора за прибори за хранене, механизъм за бутилки и мивка с кошче под нея. Горния ред са ми шкаф за микровълнова - невградена, абсорбер, няколко шкафчета за продукти, подправки, чаши и два стъклени витрини, зад които имам стилаж за чинии и чаши. Смятам, че кухнята ми е много функционална и просторна. Цената беше около 4 000 за шкафове, механизми и монтаж, не включваше мивка, абсорбер, уреди и т.н.
Ali&Meli, нямам фото, нали ти разказвах веднъж, че замина Sad С телефона ако успея нещо да снимам, ще кача, обещавам.



 Peace  Това са и моите разбирания за метраж.  Peace И да - кухнята ти е функционална така както я описваш. И моята я считам за такава. Вече съм качвала снимки, но ако искате мога и тук.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 282
Моята кухня е 7 линейни метра, лак МДФ, изработена е от Корина  и струваше 5200 без уреди и мивка.
От тези 7 метра имам абсорбатор 90 см и прозорец 90 см, така че все едно горните шкафове са 5.20, имам и т. нар "колони" на 1.20 , там са вграден хладилник и един също висок шкаф с чекмеджета и вградена микровълнова.
Мисля , че цената която са ти дали е ОК.

Аз по -скоро съм изумена от цената , която получих за спалня от една варненска фирма" Абанос".

Две легла по 90 см с механизъм, 2 нощни шкафчета, 2 гардероба на 90 см с по две врати и две чекмеджета отдолу и един скрин- 3600 лв без ДДС!!!!
И това от ПДЧ , само дето вратите са от едно по-лъскаво и гладко ярко зелено ПДЧ.
Кажете ми нормална ли е тази цена и към коя фирма да се обърна във Варна?

# 22
  • Мнения: 326
Моята кухня е 7 линейни метра, лак МДФ, изработена е от Корина  и струваше 5200 без уреди и мивка.
От тези 7 метра имам абсорбатор 90 см и прозорец 90 см, така че все едно горните шкафове са 5.20, имам и т. нар "колони" на 1.20 , там са вграден хладилник и един също висок шкаф с чекмеджета и вградена микровълнова.
Мисля , че цената която са ти дали е ОК.

Аз по -скоро съм изумена от цената , която получих за спалня от една варненска фирма" Абанос".

Две легла по 90 см с механизъм, 2 нощни шкафчета, 2 гардероба на 90 см с по две врати и две чекмеджета отдолу и един скрин- 3600 лв без ДДС!!!!
И това от ПДЧ , само дето вратите са от едно по-лъскаво и гладко ярко зелено ПДЧ.
Кажете ми нормална ли е тази цена и към коя фирма да се обърна във Варна?

Може ли координати на Корина, моля. Искам хол от лак МДФ. Правят ли и други мебели освен кухни? Сори че съм извън темата. Май да пусна една за холски мебели и фирми.

# 23
  • Мнения: 102
http://www.mebelcenter.bg
Това е сайта на Корина.

# 24
# 25
  • Мнения: 22 433
4л.м. кухня за БГ хич не са малка кухничка. Виж да живеехме в онези апартаменти по 400кв.м., където само кухнята и 50-60кв.м. разбирам.
Що се отнася до офертата смятам, че сумата е нормална. Но винаги можеш да поискаш няколко оферти от различни фирми. Разбира се гледай и качеството и изпълнението.

# 26
  • Мнения: 7 640
За информация,от Корина ми дадоха цена 3 500 лв.!!! Shocked
Та това е тъпо ПДЧ,не мога да повярвам #Cussing out

тъкмо щях да ти кажа да изчакаш Корината и отгава да се хващаш за сърцето Sunglasses
Върна ме една година назад, когато кухня беше за мен бече мръсна дума Money.
Колкото повече отварящи се елементи имаш, толкова по-скъпо става, не е само дължината ориентир.

# 27
  • Мнения: 1 107
Ох, на мен тук ми казаха за кухничка 160 см-горни и долни шкафове ПДЧ без никакви екстри и без гръб цена от 2100лв. Rolling Eyes #Cussing out Shocked, още не мога да се съвзема, а пък фирмичката ми я представиха като по-евтинка.....вече страдам от постценови шок....

# 28
  • Мнения: 2 768
Работя в тази сфера и мога да ви разкажа, как цените на материалите се вдигнаха поне 4 пъти от Нова година до сега.

Освен това, за да задържиш кадърна работна ръка, трябва да даваш и добри заплати

Така, че нищо необяснимо няма в цените на мебелите  Rolling Eyes

# 29
Според мен това са доста високи цени продиктувани естествено от търсенето и предлагането. За мебелите в моята кухня платих 1700 лв. (без уредите) - 2 м (или иначе казано 5 шкафчета) състои се от: шкаф за мивка 60 см, шкаф с три чекмеджета 80см, шкаф за фурма 60см, два горни шкафа 100х70 см, гръб 2.6 м, немски обков (стандартен без глезотии) и всичко това от ПДЧ. За сега съм доволен. Срока за изпълнение беше 1 месец, но ми я монтираха на третата седмица. В цената влиза монтаж, транспорт и качване (в един магазин ми искаха по 2% на етаж)

Общи условия

Активация на акаунт