за столчетата за кола

  • 1 434
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
А защо не сложите бебето  в  столче на предната седалка ,а  мама или тати да се вози отзад???
Вили откъде ти хрумна това?!? #Crazy
Твоят отговор ми заприлича на една гледка,която видях вчера: майка пресича на пешеходна пътека с детето си и го бута по гърба да върви напред ooooh!Даже и за ръката не го държеше,а го буташе упорито да тръгне да пресича.Явно с намерението,че шофьора като види малко дете и ще закове на място колата Thinking

Та по темата-може да си сложите допълнително колани на задната седалка Peace
Не виждам проблем да не го направите.


# 16
  • Мнения: 1 733
Да сложите колани на задната седалка е най - евтиното и практично решение на проблема.

# 17
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
 newsm78 newsm78 newsm78 Не мога да разбера за какво ми се нахвърляте???
Питаите Мамма дали столчетата която те продават в данет не могат да се слагат на предната седалка до шофиора????

  bouquet
Вили

# 18
  • Мнения: 3 500
И нашата кола няма колани отзад. Слагаме столчето "заглавено" между седалките, така че да не може да мръдне.

# 19
  • София
  • Мнения: 8 283
newsm78 newsm78 newsm78 Не мога да разбера за какво ми се нахвърляте???
Питаите Мамма дали столчетата която те продават в данет не могат да се слагат на предната седалка до шофиора????

  bouquet
Вили

Може и да могат да се слагат опред, но майката отзад също трябва да е "вързана".
Доколкото знам Всички пътници трябва да са обезопасени
По темата: Най-ефтния вариант е колани да се поставят. Другите методи за закрепване обикновенно са по-скъпи(говоря за фабрини неща, не за самоделки) и са оборудвани новите коли

# 20
  • Мнения: 4 621
Да, има столчета  със система за закрепване без колани - Iso Fix, но са доста скъпи.
Наистина най добрият вариант е да се поставят допълнително колани на задните седалки Peace

# 21
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
newsm78 newsm78 newsm78 Не мога да разбера за какво ми се нахвърляте???
Питаите Мамма дали столчетата която те продават в данет не могат да се слагат на предната седалка до шофиора????

  bouquet
Вили

Може и да могат да се слагат опред, но майката отзад също трябва да е "вързана".
Доколкото знам Всички пътници трябва да са обезопасени
По темата: Най-ефтния вариант е колани да се поставят. Другите методи за закрепване обикновенно са по-скъпи(говоря за фабрини неща, не за самоделки) и са оборудвани новите коли

Не може би могат ами МОГАТ да се слагат отпред в столчета.
А относно това че маиката трябва да  е вързана отзад- това също е вярно, но какво общо има това с написаното от мен?Те сега като нямат колани дали не качват никои отзад? Съмнявам се newsm78
Да си сложат допълнителни колани тогава.

Вили

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Добре де, защо не отидете в някой сервиз да ви монтират колани.
Може да се окажат животоспасяващи в някои ситуации, за сериозните неща мисли, не за глобите  Crazy

  Именно. Peace

# 23
  • Мнения: 8 917

Добре де, защо не отидете в някой сервиз да ви монтират колани.
Може да се окажат животоспасяващи в някои ситуации, за сериозните неща мисли, не за глобите   Crazy

  Абсолютно вярно. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
ами да поставете си колани отзад...или си сменете колата ако имате възможност Wink

# 25
  • Мнения: 1 081
На мен пък ми хареса идеята, която е дала Мама, струва ми се най-практичния и безопасен вариант.

# 26
  • София
  • Мнения: 790
Извинявам се че ще използвам темата,но за да не пукам нова, имам един въпрос:

Ние нямаме кола, другата седмица се налага да пътуваме в провинцията и един роднина ще ни вози с неговата кола. Ама човека няма деца, съответно няма столче. Какво се прави в такава ситуация? Става дума за 2 часа път.

# 27
  • Мнения: 6 029
Извинявам се че ще използвам темата,но за да не пукам нова, имам един въпрос:

Ние нямаме кола, другата седмица се налага да пътуваме в провинцията и един роднина ще ни вози с неговата кола. Ама човека няма деца, съответно няма столче. Какво се прави в такава ситуация? Става дума за 2 часа път.

ами търси се столче на заем поне.

# 28
  • Мнения: 24 467
Задължението по закон не разделя автомобилите на "свои" и "чужди", а отговорност водачът си носи, рискът пък си е за вас.
Не можете ли да вземете само за пътуването столче на заем от приятели ?

# 29
  • София
  • Мнения: 44 120
ами ако можете вземете от някой назаем столче, или все пак си купете, има такива9-36 кг, все може да си купите кола за толкова време, или сигурно ще се налага и др път да возите детето, докато го хваща изискването за столче...

Общи условия

Активация на акаунт