Сънувате ли починали ваши близки?

  • 303 950
  • 1 590
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Да сънуваш починал  винаги е на хубаво. Wink
На хубаво, в какъв смисъл? Ще се случва нещо хубаво или на починалия му е хубаво в друг свят (дано да има такъв)...

# 16
  • Мнения: 2 863
..... Аз по друг начин не си обяснявам факта, че едни сънуват, други не. newsm78
Всички хора сънуват, но не всички си спомнят какво са сънували. Обикновено здравия човек има между 5- 8 съня през ноща, дали ще ги запомни зависи от много неща. Хората, които по някакви причини се събуждат по -често през ноща, е по вероятно да си спомнят последният изсънуван сън. Аз имам "удоволствието" да помня по 3-4 съня на вечер, слагам го в кавички, защото  е безкрайно натоварващо и изморително.  След внезапната смърт на майка ми, в продължение на година и повече я сънувах почти всяка нощ, а по-късно винаги около дата на смъртта й. Почти не си спомням да съм се събуждала с лошо чувство от тези сънища, напротив винаги е сякаш съм прекрала известно време с нея. Колкото до масата от изсънувани неща, в повечето случаи има очевиден смисъл или да го наречем послание, само дето го разбирам  след дъжд качулка  и когато вече даденото нещо  е факт, тогава чак ми става ясно сънят за какво е бил:mrgreen:

# 17
  • Мнения: 4 380
Не винаги "е на хубаво"- може да идват с предупреждение за опасност. Във всеки случай, винаги идват с някакво послание. Често е сложно казано и е трудно да се разшифрова, но почти винаги е близко под повърхността на сюжета и не е трудно да се досетиш какво е искал да ти каже.

Знам как се чувстваш Вампириа. Тя явно е имала нужда от теб- затова е дошла. Иди на гроба и и и кажи колко я обичаш! Или в църква запали свещичка и пак и го кажи.

Уриел, помислих си за твоя сън...Вие планирате ли някакво семейно тържество
Може да са в преносен смисъл тези приготовления, но може и да са в съвсем пряк. Т.е. баба ти да ти съобщава че твоите деца са вече планирани от горе, те са в добри ръце при нея и тя ще ти ги доведе за праздника (или когато си готова, или наистина към някакво тържество). Може да ти казва че общо двечки дечица ще си имаш, а може и наистина близнаци да са ти отредени, кой знае...Ще ти дойде бременността малко изневиделица. Майка ти няма търпение, но за теб като че ли е още раничко.

# 18
  • Мнения: 4 390
Изключително рядко.
Два пъти за 12 години съм сънувала едната си баба, останалите никога.
Първия си сън помня ясно, втория не добре.
Иска ми се да ги сънувам понякога.
 

# 19
  • Мнения: 952
и аз наскоро сънувах моята баба, която много обичах, и обичам макар че вече я няма Cry интересното е че я сънувам там където сме били заедно, аз като ученичка живеех с нея и дядо дълго време. Сънувах я че готви, говорихме си нещо но вече не помня какво точно. Иначе беше много усмихната. Когато се събрахме с мъжа ми да живеем заедно /тогава все още гаджета/ се преместихме в ново жилище, което тя така не успя да види  Tired и още ми е болно за това. Tired

# 20
  • Мнения: 5 468
и още ми е болно за това. Tired
И на мен ми е болно, че майка ми не вижда дъщеря ми, колко е пораснала, колко се е разхубавила, колко хубаво говори вече..., че се канеше да идва през септември на първия й "учебен" ден в градината, че какво ли не още...
И ако има друг свят, искам постоянно да влиза във връзка с мен. В това се опитвам да повярвам безрезервно, но нямам никакви сигнали или аргументи за това.

# 21
  • Мнения: 295
сънувала съм починалите си баби. Едната, която приживе беше много кротка, в сънищата ми беше страшно агресивна. Докато в един сън ме обвини, че не съм казала една определена молитва за душата й и че вече е късно. Няма да обяснявам, как се събудих сутринта. На другия ден отидох и дадох в църквата за литургия за душата й. От този ден не съм я сънувала нито веднъж.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 729
Сънувала съм ги.След смърта на баба още по често сънувам,тя не винаги е в съня ,но съм убедена ,че нещо иска да ми каже.Баба имаше пророчески сънища,винаги след като е сънувала нещо ,то е ставало.Най-ми е криво ,че не мога да ги изтълкувам.Чак когато се случат нещата успявам да ги свържа със съня.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
Сънувам често баба ми и дядо ми. Нищо особено няма в сънищата - виждам ги така, сякаш са живи и ни се случват най-нормални неща. Не се пъна да тълкувам всяка случка от всеки сън. За мен тези сънища са още едно свидетелство, че никога, никога няма да спра да ги обичам. Липсват ми и ми е много хубаво да ги сънувам.

# 24
  • Мнения: 185
Често ги сънувам,но не мога да ги тълкувам Thinking

# 25
  • Мнения: 233
Не, не сънувам.
Но миналата нощ единствено сънувах,
че много близък за мен човек ми се обажда по телефона.
Говорихме, все едно е жива.
Почина преди две години,  много ми липсваSad(((..............

# 26
  • Мнения: 10 614
Сънувам често баба ми и дядо ми. Нищо особено няма в сънищата - виждам ги така, сякаш са живи и ни се случват най-нормални неща. Не се пъна да тълкувам всяка случка от всеки сън. За мен тези сънища са още едно свидетелство, че никога, никога няма да спра да ги обичам. Липсват ми и ми е много хубаво да ги сънувам.

Баща ми почина внезапно – две седмици преди това сънувах кошмари. След смъртта му много често го сънувам в различни ситуации – жив е и прави някакви обичайни неща, или пък всъщност не е починал, а е инсценирал смъртта си.
Аз непрекъснато сънувам. След като забременях дори имам пророчески сънища, но рядко и то повече неща, които засягат други хора. Сънувам и хора, които не съм виждала от години и дори не съм се сещала за тях – съученици от основното училище или съседи от селото, където прекарвах ваканциите.
Но наистина е много натоварващо, понякога се събуждам като парцал и цял ден сънят влияе на настроението ми. Снощи сънувах, че давам 400лв на една приятелка от детството /не съм я виждала поне 10г./, защото много има нужда от тези пари.
Не знам как да тълкувам сънищата с починали хора.

# 27
  • Мнения: 428
Понякога сънувам баба ми и дядо ми. Живееха далеч, починаха отдавна, бях малка и имам по скоро мъгляви спомени от тях. Сънувам ги в някакви обикновени, ежедневни ситуации, все едно са живи и са дошли да се видим за малко.
Никога не съм се страхувала или оставала с неприятно усещане, напротив - така имам чувството, че продължават да са част от живота ми.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Скоро след смъртта на бабите ми и дядовците ми често ги сънувах. Водили сме разговори- аз ги разпитвах за мястото, където живеят сега (с ясното съзнание, че те са починали), а те ми разказваха за светът там. Даже баба ми след като почина потвърди разказа на дядо ми, за който й разказах преживе.
Но съм убедена, че това не са реални срещи, просто много ми е мъчно и често си спомням за тях. Иначе това са сънища като всички други. Просто докато спим мозъка ни почива и "смила" и "подрежда" информацията, която ни е вълнувала в будно състояние.

# 29
  • Мнения: 3 166
Имам две преждевремнно родени дечица. Починаха.
Нощта преди да родя момиченцето си, сънувах, че раждам. След загубата сънувах често раждането, но я сънувах родена живичка. Малка, но жива.  Sad
Когато загубих второто бебе, сънувах и него. Sad
Не знам дали сънищата ми значат нещо или са в резултата на скърбта, която ме е обзела. Вероятно невъзможността да приема, че бебета починаха ме кара да ги сънувам живо родени.

Общи условия

Активация на акаунт