На почивка с бебе на 2 месеца ?

  • 5 798
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
Смятам, че след като родиш и видиш за каква ОГРОМНА галимация става въпрос въобще няма да ти се тръгва.  Laughing

# 31
  • На морето!
  • Мнения: 7 130
Може,стига наистина да е "почивка" за теб когато си с бебо.

# 32
  • Мнения: 9 990
То ще е една почивка  Rolling Eyes
Като родиш пак си помисли дали ще ти се ходи  Mr. Green

Що?Ако някои не умеят да почиват и с децата си-цял живот ще ръсят подобни неща и само ще чакат без деца да тръгнат по почивки...

Галимацията е такава, каквато си я направиш.Дали ще си в кварталната градинка, или в Морската градина, или в Габровския балкан-все същото е.

Почивах пълноценно и с първата си дъщеря на плажа, а с втората-още на месец и половина-два- с двете деца-също не усетих по-голямо натоварване от обичайното, когато съм си в Сф.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 773
дори сега не бих тръгнала с дъщеря ми на почивка. То няма да е никаква почивка, а ще се въртиш постоянно около нея, така че не си струва.

# 34
  • Мнения: 314
Стеф беше на 2м и няколко дни, когато я заведохме на планина за първи път  Crazy
Изкарахме си страхотно!!! Взех дрешки, то летните не са обемни и тежки, няколко вечерни тоалета  Wink и тн. Тъй като бяхме с колата си взех и тенджера да си изварявам шишета и биби, каната, за да преварявам водичка , любима музикална играчка (едно мече на Чико, да се почувства като у дома си), панадол, нещо за комари (устройство, мрежа)....
Докато вечеряхме в градината на ресторанта (с доста шумна музика и много разговарящи хора), бебка си спеше като ангелче в кошницата за кола  Heart Eyes И като заспеше... та цяла нощ  Party
Аз мисля, че е възможно да се почива с бебе на тази възраст, определено  Peace
Оттогава не сме спрели да пътуваме, като най- малкото разстояние е около 70км, а преди няколко дни се върнахме от моренце в Гърция, където я и заченахме  Heart Eyes . Все едно детенце нямахме с нас- спи, яде, играе...

# 35
  • Мнения: 1 114
Ние ходихме миналия уикенд в Боровец. Това ни беше първото пътуване с бебето. Като за първи път мисля, че мина повече от добре. Тя си спа, от чистия въздух се разяде, че иначе си е малко злояда. Единственото което ме притесняваше, е че като плаче много се чува и ми беше неудобно то другите хора, ама в крайна сметка, ще изтърпят. Не бих казала, че си починах кой знае колко, защото те грижите са едни и същи и там и тука, но поне се разнообразих.

# 36
  • Мнения: 122
И аз мисля,че всичко е въпрос на нагласа и организация.Макар,че не съм пробвала все пак си заслужава да се опита.

# 37
  • Мнения: 1 919
Аз не бих завела толкова малко бебче на почивка, но ако си сигурна в условията, не е супер далеч и като цяло не ти е проблем, защо не? Всичко опира до личните ти нагласи и убеждения как да си гледаш детето. Wink

# 38
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Може,защо не стига да се чувстваш готова и уверена в себе си.Ние миналата година заведохме бебата на море на няма и един месец и ни се отрази чудесно,особено на моята психика! Peace
Тя си спа в колата по пътя,кърмихме се 2-3 пъти,смяна на памперса в колата не е проблем,багажа също,имаме голям багажник.Стояхме на морето почти месец Hug

# 39
  • Мнения: 676
Разбира се, че може и трябва да ти кажа колкото по-малко е бебето толкова по-добре, защото то си стои в количката, спи и яде.Супер ще си починеш даже.

# 40
  • sf
  • Мнения: 12 740
веднага бих тръгнала. притеснява ме само, че където и да отидем ще пречим на другите почиващи с почти неспирните си ревове. и ще ни изгонят от курорта  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 711
Нашият бебок (който очакваме всеки момент) ще е на 2 месеца началото на октомври, когато смятаме да отидем на море и то в Турция.
Както каза майка ми - и там мога да го храня и разхождам, но поне няма да имам домакинска работа да върша, та може би ще си е някаква почивка. А и тя ще е с нас и ще ни помага с бебока.  Peace

# 42
  • Мнения: 3 478
Ами според мен колкото по-малки, толкова по-лесно за почивка. Ние нашата я влачихме къде ли не за кратки почивки от самото начало. На морска почивка ходихме като беше на 4 месеца и се държа супер. Не съм се ограничавала с нищо.

# 43
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 309
Аз също много се притеснявах от първото пътуване на бебко,тогава ставаше въпрос за около 150 км и той беше на 2 месеца.
Промяната,обаче,му се отрази страхотно-спа много повече,отколкото вкъщи (а той по принцип не го обича спнаето Mr. Green Wink), в колата нямахе никакви проблеми-изобщо,доволна съм,че го направих и определено си беше почивка,макар че грижите по него не са били по-малко.
Разбира се,имах всички необходими условия за гледане на бебок,само едно корито купихме!

# 44
Моята бебка днес направи 3 месеца, а бяхме на почивка от 20-ти Юни до началото на Юли--на планина, при общ преход от над 3000 км (живеем в щатите и оттам тия километри). Единствената промяна с мъничето беше че от будене на всеки три часа започна да спи по седем през нощта  Simple Smile но както предишен постер казва, всичко зависи от желанието. Успех!

ПС Прикрепям снимков материал като доказателство Simple Smile) http://www.flickr.com/photos/8244912@N06/

Общи условия

Активация на акаунт