Испанска кухня

  • 63 922
  • 167
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 283
Готово pepika, имаш я.12 см широка за мрежичка.  chef
Браво благодаря много! Даже знаеш и сантиметрите  newsm78   bouquet
И откъде да си я купя? Wink

# 91
Много добре ще изглежда щрудела.А дали има и други форми.

# 92
  • Мнения: 16
123. Изчакай до вторник. Wink
а това е една неуспешна проба.. Thinking
http://images22.snimka.bg/004670782.jpg

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 20:45 от blon_di

# 93
  • Мнения: 9
Някой знае ли в Испания от къде може да се купи сладкарска боя тъй като не мога да си поръчам от БГ, а тук в Испания до сега не съм видяла никъде да продава?

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 686
На тая резачка за мрежички от 5 години съм и хвърлила око, но не знаех, че се продават и в Испания, иначе щях да си я купя. 1 момиче от дир.бг беше правило кръгъл ябълков пай на мрежа и го обвиниха, че снимките не са негови, а рецептите не са изпробвани. А то за да се защити че снимките са си негови и рецептата-изпробвана, показа резачката за мрежа и каза че струвала 5-6 $ в Канада/Монреал и че с нея е направила перфектната кръгла мрежа на ябълковия пай.

Преди 2 дни гледах испански сайт с бои и други "джунджурии". Питай за "colorantes".
Oт страницата в която видях резачката има и сладкарски бои. Виж тук:
http://www.clubcocina.net/tienda/index.php/cPath/74?osCsid=5f3b8 … 347430f444b8a9651

# 95
  • Мнения: 9
sylya, много ти благодаря за инфото    Grinning

# 96
  • Мнения: 1
Моля ви, момичета за традиционна рецепта приготвяна по Коледа.
Открих само шоколадовата халва.

# 97
  • Мнения: 1 909
Ами аз бях дала по-горе рецепта за Полворонес - но никой не ми потвърди, че са сладки, които наистина се правят по Коледа newsm78

# 98
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
chumbi,чак сега виждам Embarassed,цяла вечност не съм влизала в тази тема...Потвърждавам,"полворонес" са типични коледни сладки  в Испания.Само че веднъж не съм яла домашни такива,само купени.Испанките отдавна вече не си играят да правят домашни сладки.Както си описала, топят се в устата и наподобяват малко нашите масленки.Други типични за тези празници са мацапанес,паста де алмендра,туррон(халва),мантекадос.Основно съставките,от които се правят са млени бадеми,яйца,мед и много захар.Типичната халва се прави от бадеми,но сега вече има от какво ли не.Аз лично домашно не съм правила нищо и не бих могла да дам изпитана рецепта.

# 99
  • Мнения: 1 818
Съжалявам че и аз чак сега влизам в темата...тези полворонес наистина са типични за Коледа ...но като трябваше да правим сладки за училището на малкия...учителката каза...Само не полворонес...миналата година 90 процента от децата носели от този вид сладки  Grinning ...а идеята е да опитат повече видове.

Асто,благодаря за рецептата  bouquet

# 100
  • Мнения: 1 818
Шницели Сан Джакобс-чета



продукти: 1 кг. кайма с подправки по желание/чубрица,яйце,магданоз,чер пипер,сол.../,около 300 гр. кашкавал  и 300 гр.шунка ,брашно,галета и яйце за панировката.



приготовление : Омесваме каймата с подправките и я разделяме на две.В тавичка разстиламе едната половина и хубаво притискаме.Отгоре нареждаме кашкавала,нарязан на тънки парченца.Идва ред на шунката ...и втората половина от каймата.Отново притискаме хубаво с ръка и режем на квадратни или правоъгълни парченца.Всяко от парченцата овалваме в брашно,след това в яйце и накрая в галета и пьржим  в загрята но не силна мазнина.

# 101
  • Мнения: 1 818
Пилешки гърди в сос от сирене



продукти:
½ kг. пилешки или пуешки гърди
брашно
сол
зехтин
50 гр.лук/малка главичка
½ кубче пил.бульон 
½ водна чаша бяло вино
1 пакетче настьргано сирене или кашкавал ( 45 гр.) при мен пармезан 150 гр.
вода

приготовление:
Първо настъргваме сиренето,ако нямаме готово.Нарязваме пилешките гърди на кубчета/при мен на лентички/.Посоляваме,овалваме в брашно и пържим в зехтин.Смиламе в кухненския робот лука ,като добавяме половин чашка от зехтина,в който сме пържили.Добавяме една лъжица брашно,кубчето бульон,солта и виното,настьрганото сирене и вода,колкото е необходимо за получаване на сос.Смесваме получения сос с пилешките гърдички и слагаме отново на огъня до завиране,като бъркаме непрекъснато.

източникhttp://www.recetariocanecositas.com/include/recetas_detalle.asp?rec=201

В оригиналната рецепта е описана подготовката в Термомикс,но аз нямам и ползвах преставката за рязане на миксера.


# 102
  • Мнения: 1 505
Благодаря Gaby_s за пилешкото,ще се пробва непременно.В къщи много обичаме пилешко и всички рецепти са добре дошли,че вече се чудя как да го приготвям.

# 103
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Здравейте,момичета Hug Не съм готвила откакто се роди дъщеря ми,но след като разгледах темите ви ми дойде вдъхновението. Страхотни сте  bouquet

# 104

Общи условия

Активация на акаунт