Бременост и Кола/Кафе?

  • 3 427
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Няма да ти навреди ако е в границите на нормалното.
Нали знаеш-дозата прави отровата Peace

# 16
  • Мнения: 2 100
Мисля, че ако ти се пие кафе и ако се чувстваш добре, няма проблем за бебчо Simple Smile Аз също не мога без кафе...опитах, тъй като лекарите имат съмнение за гастрит и дуоденит, но ме боля главата без кофеина, затова си пия по едно кафе сутрин и се чувствам добре:)

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 561
От чисто кафе ми се гадеше, но пък за мляко с нес кафе направо си умирах  Crazy
Така че това си и пиех- бях с ниско кръвно и без него бях като парцал!
Колата не съм я ограничавала, но аз не съм и голям фен на газираното  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 098
Кола в началото, когато повръщах много пиех, сега не- по принцип я избягвам, пия фрапе с половин лъжичка нес. Пий си от двете, но в норма Peace

# 19
  • Мнения: 497
В умерени количества няма да навреди  Peace
Аз пия по две кафета на ден! И понякога кола, но не съм фен на газираните напитки и рядко ми се допива.

# 20
  • Мнения: 1 426
Аз бях с много ниско кръвно, даже съм припадала, и докторът ми беше казал, че по две кафета на ден може.

# 21
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Отначало пиех кафенце. После почнах да получавам киселини от него и се наложи да го откажа  Confused Кола си пийвах до края  Embarassed

# 22
  • Мнения: 4 496
Пиех по две кафета на ден през цялата бременност,и кола пиех,но много ми се подуваше стомаха.Казват,че 3 кафета(Нормална чашка)Може.Но и ти си прецени как се чувстваш.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 827
Тази тема е само за мен Laughing.
Кафе не пия въобще, но кола мога да изпия цял литър.
Сега докато съм бременна доста съм я ограничила и пия максимум по половин чаша на ден.

# 24
  • София
  • Мнения: 295
Няма проблем, стига да е в разумни количества. Споко, и аз не съм отказала нито кафето, нито колата! Мнооого си ги обичам! Simple Smile

# 25
Аз също си пиех и кола и кафе,заради ниското кръвно,но понеже работех по цял ден,а вечер лягах късно все си недоспивах та затова и пийвах повече кафенца 2-3 на ден за да не заспя на работа. Laughing

# 26
  • Мнения: 1 897
Заради ниското ми кръвно даже ми препоръчаха по едно кафе и кола всеки ден.И ако не ги пиех наистина кръвното ми падаше...и настъпваше ужасно главоболие при мен.
Е,сега бебето ми е доста енергично и палаво, но се съмнявам да се дължи на колата и кафето,които пих докато бях бременна.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 109
Аз знам,че докато си бременна не е желателно да пиеш Кола или Пепси - light.Заради заместителя на захар,който ползват.

# 28
  • Мнения: 38
Щом ти се пие кафе и кола - пии, стига да е в разумни граници. Дъщеря ми е на две години, жива и здрава, и си спомням в родилното отделение лекаря при когото родих ме почерпи кафе със заръката : щом си свикнала с кафето преди - по добре е да пиеш отколкото да го спреш. Та си пийвах кафенце и като бременна, и като я кърмех (до деветия месец)

# 29
  • Мнения: 668
И на мен доста отрано ми се наложи да избирам - или едно кафенце поне сутрин, или хапчета за ниско кръвно. При което бях свикнала с кафето и колите, и при първата ми бременност нямах никакви проблеми. Нито пък лекарят ме е ограничавал. Но интересното сега, при втората ми бременност е, че вече в началото на 3тия месец не ми се поглежда кафе - имам нужда от него, и го пия едва ли не насила, защото на моменти дори само при мисълта за него ми се догажда. Някак си имам мисловно отвращение от него. Ха кажете какво да правя? Или с какво е най-удачно да го заменя, като регулатор за кръвното налягане?
Пийвай си по 1-2 на ден, кола също, не се притеснявай че ще увредиш бебчо, въпроса е да не го пиеш с литри и то нон стоп! Лека бременност.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт