За питбулите - кучетата от кадифе и стомана

  • 27 569
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 503
Познайте от кое куче си отнесох две охапвания. /Булонката./

Накрая ще излезе,че от болонките по-страшни  кучета,няма! Joy
Ами като ги водят без намордници! Laughing

# 76
  • Мнения: 46 587
Аз съм се намесвала, забележете, когато една странна смес от булонка и пинчер се нахвърли в-у моята питбулка! Познайте от кое куче си отнесох две охапвания. /Болонката./

Е, ясно е, ако беше от питбула, нямаше да пишеш сега  Mr. Green

# 77
  • София
  • Мнения: 13 226
Защо смятате, че кучетата ги е страх от деца?На мен все ми се струва, че обичат децата, защото усещат, че са по-малки и беззащитни и не ги закачат Simple Smile

Аз това го написах въз основа на мои си размишления и наблюдения. За мен обяснението е просто! Децата са непредсказуеми. Кучето може да очаква от възрастния или ритник или погалване. А от децата? Ми не знае какво да очаква. Моето куче не е давало да буде пипано от деца. Сега няма къде да ходи и е търпелив с Александра. Но много често чувам изръмжаване, зашото тя му скача по опашката, ей така изневиделица, бие го с пръчка, пипа го по ушите. Абе с две думи като сяко дете го тероризира. Разбира се тя на него му е стопанка и той ляга пред нея, но го е страх. Смятам, че точно поради тази непредсказуемост на децата е.. И ако чуете някакви истории за куче дето пази дете в количка в повечето случаи е само овчарско... немско, коли или друга подобна порода. И това е пак заради инстинкта на точно тези породи да пазят стадото. Чули ли сте за сетер пазещ дете? Аз не съм... той сетера е див и шастлив и хич не му пука да пази някой  Grinning

# 78
  • София
  • Мнения: 13 226
Аз съм се намесвала, забележете, когато една странна смес от булонка и пинчер се нахвърли в-у моята питбулка! Познайте от кое куче си отнесох две охапвания. /Болонката./

Е, ти нищо не каза! Ми много ясно, че ще бъдеш ухапана. Могло е да бъде и товето куче. Айде сега като кучкари да не си кривим душата, че всички сме били хапани от собствените си домашни любимци по невнимание... ми в кучешко меле, то е ясно, че ще го отнесеш от някое. Разбира се, има си и изключение. Не съм казвала, че ВСИЧКИ питбули са зли. Но все пак като сте си взимали куче би трябвало да проучите нравите на породата и да не спорим, ама в природата им е да нападат...

# 79
  • Мнения: 740
Питбула добре възпитан не би навредил никому. Добермана ни обожава децата. Прави се на маймуна, когато са ни на гости приятели с деца.

# 80
  • Мнения: 4 362
Да бе!Не били опасни,ти явно не си имала питбул,а пародия на такъв.
Моят беше на 4 месеца когато една вечер ми скочи на леглото и се опитам да ме захапе за врата.
Друга случка-преди 3 месеца малък питбул на година напада огромно 85 кг. куче,при което стопанина за почва налагане с кол,после с обратното на теслата ,а псето не пуска.
Трети случай-мой приятел гледа куче питбул страшно много години,има по малък брат ,който е израстнал с това куче.Заедно си играеха,обаче в един слънчев ден незнайно защо както стои кучето се хвърля в/у 5 год. дете и не ми се описва по нататък....

Обичам кучетата,но точно тази порода не  Crossing Arms Имам кавказка овчарка,но разликата е от земята до небето,две различни по природа кучета.


Защо смятате, че кучетата ги е страх от деца?На мен все ми се струва, че обичат децата, защото усещат, че са по-малки и беззащитни и не ги закачат Simple Smile

Аз не мисля,че ги е страх,по точно мен ме е страх как ще реагира кучето,а не детето.Страх,ако се свързва със заплаха,може би  Thinking

# 81
  • Мнения: 503
Аз съм се намесвала, забележете, когато една странна смес от булонка и пинчер се нахвърли в-у моята питбулка! Познайте от кое куче си отнесох две охапвания. /Болонката./

Е, ясно е, ако беше от питбула, нямаше да пишеш сега  Mr. Green
Не ме познаваш. Пак щях да пиша. Както съм набрала скорост тези дни...

Е, ти нищо не каза! Ми много ясно, че ще бъдеш ухапана. Могло е да бъде и товето куче. Айде сега като кучкари да не си кривим душата, че всички сме били хапани от собствените си домашни любимци по невнимание... ми в кучешко меле, то е ясно, че ще го отнесеш от някое. Разбира се, има си и изключение. Не съм казвала, че ВСИЧКИ питбули са зли. Но все пак като сте си взимали куче би трябвало да проучите нравите на породата и да не спорим, ама в природата им е да нападат...
Е, Vache, казвам само това, което и ти си казала. Всяка порода си има своите качества, но и своите недоразумения (които се дължат най-вече на човека).
П.П. Моята кучка не ме е хапала никога. Когато си играехме, си пъхах ръцете в устата и. В състояние на афект също не ме е хапала, може и да е късмет, но бях сигурна в дресировката и.

# 82
  • Мнения: 1 317
Имам познат, който си взема питбули само и единствено за боеве.  #Crazy Отвратително е, кученцата ги озлобяват още от бебета, бият ги, не ги хранят, пускат ги на големи кучета да ги давят, та да се нахъсвали! Що за простотия! Не спират докато не се убият. По време на боевете ги бият с пръчки, поливат ги със студена вода - не пускат докато другото не спре да рита!


Имам и друг познат. Той си гледаше питбула с любов, не го биеше, не го държеше гладен, но веднъж му се изплъзна от ръцете и пред очите ни буквално изскубна една булонка от ръцете на стопанката й и я изкорми! Кучето вече го няма, човекът каза, че никога повече няма да си вземе питбул.


Имаме нови комшии с ротвайлер. Веднъж се засякохме аз и мъжа ми в асансьора с жената и кучето. Казах, че няма начин да се кача и да съм в асаньора с този добитък, тя каза - гарантирам ти, че няма нищо страшно. Не мерси, такива гаранции не ща. Пеша вървях до 8 етаж!

# 83
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Като заклет защитник и привърженик на кучетата ще ви кажа : Зависи как е гледано кучето и/или за какво е селектирано, НО ПОНЯКОГА ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ! Тук в махалата има много питбули и всичките са агресивни към кучета, но не и към хора ! Факт.. ЕТО ВИ И ДВЕ ИЗКЛЮЧЕНИЯ : А моето - немска овчарка - мразеше всичко живо- кучета, котки, лелки и най-вече малки деца  Crazy Излизахме късно вечер и почти винаги на каишка. След като изяде мъж ми - двете му ръце бяха жестоко и дълбоко нахапани, а палецът му беше откъснат( защото реши, че бебето е негово и трябва да го пази от всички, вкл. и от мен) го заведохме на вилата. Гледала съм дого аржентино - беше страхотно и много добро куче ( винаги е бил сред хора и никога не беше проявявал агресия, обичаше млаки деца), но заминах на село за месец, когато той стана на 1,5 г. - през това време е успял да разкъса 4 кучета и да нападне 2 жени ... За това съм виновна аз - точно когато е пораснал и се е ориентирал, а и инстинктите са надделели, не съм била там да го озаптя ... А с немската овчарка не знам къде съм сбъркала ... Просто порасна и стана такъв! Така, че - внимавайте! Каквото и да ви казват стопаните, никога не се знае какво ще реши кучето! Пак повтарям - аз съм заклет защитник и привърженик на кучетата, но съм реалист и от собствения ми горчив опит винаги имам не едно, а две наум !   bouquet

# 84
  • Мнения: 483
Предпочитам да си имам питбул, а не някакво тъпо куче-мърша като болонки, пинчерчета и тем подобни...Питбулът е силно куче и за това собствениците на кученЦА се страхуват от него - да не им изяде смешните животинки... Аз съм имала питбул и беше страхотно куче . Питбулът като всички кучета уважава стопанина си и естесвено не би го нападнал, но със сигурност би го защитил, ако се наложи.

# 85
  • Мнения: 4 111
Тъпите кучета-мърша често имат повече мозък, отколкото някои стопани на питбули.

# 86
  • София
  • Мнения: 13 226
Предпочитам да си имам питбул, а не някакво тъпо куче-мърша като болонки, пинчерчета и тем подобни...Питбулът е силно куче и за това собствениците на кученЦА се страхуват от него - да не им изяде смешните животинки... Аз съм имала питбул и беше страхотно куче . Питбулът като всички кучета уважава стопанина си и естесвено не би го нападнал, но със сигурност би го защитил, ако се наложи.

Хахахахаха. Не си чела цялата тема, нали? И е малко гадно да наричаш другите породи куче-мърша Rolling Eyes С тоя постинг само затвърди мнението на другите за собствениците на питбули.. Я се върни пак и прочети другите момичета собственици на тази порода колко културно пишат и защитават мнението си. По тоя начин излагаш и тях дори!

# 87
  • Мнения: 178
Предпочитам да си имам питбул, а не някакво тъпо куче-мърша като болонки, пинчерчета и тем подобни...Питбулът е силно куче и за това собствениците на кученЦА се страхуват от него - да не им изяде смешните животинки... Аз съм имала питбул и беше страхотно куче . Питбулът като всички кучета уважава стопанина си и естесвено не би го нападнал, но със сигурност би го защитил, ако се наложи.

Толкова се радвам, че natashaa и кучето й живеят далеч от мен!  Crossing Arms

# 88
  • Мнения: 1 341
Да се включа и аз по темата.Не зичетох всички мнения(мързи ме).Но само ще кажа,че Пит Булът не е изкуствено създадена порода или кръстоска. Naughty
Той действа така както е възпитано и научено.Аз също имам Пит Бул,не е научено да се бие с кучета или да скача на хора.С бебето се разбират много добре,въпреки че малката доста я изтезава на моменти.
И въпреки всичко се съобразяваме по кое време я извеждаме и къде.Хората се плашат,особено собствениците на малки породи кученца.И все пак мисля,че всички кучета независимо от породата трябва да са поне на кайшка,защото и малките породи правят големи мизерии!

# 89
  • София
  • Мнения: 13 226
Но само ще кажа,че Пит Булът не е изкуствено създадена порода или кръстоска. Naughty

Оооох, айде стига де! Не разбрахте ли, че ВСИЧКИ породи са селектирани от хората!

Вълкът (Canis lupus) е бозайник от семейство Canidae. Домашното куче (Canis lupus familiaris) e подвид на вълка.

Какви болонки, какви питбули... всичко е селектирано!
Ето който иска да чете
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B … D1%83%D1%87%D0%B5


Връзката между кучето и човека е древна като самото човечество. След подследната ледникова епоха, нашите прадеди започнали да опитомяват вълчета, които послепенно приели хората като приятели. Оттогава до днес са създадени над 300 различни породи кучета. Едни от тях се използват за пазачи - ротвайлер, боксер, немска овчарка, дог. Санбернарите спасяват хора, затрупани от лавини. Нюфаундлендът е воден спасител. Ретривърите и немските овчарки са кучета-водачи за незрящите. Сетерът, гончето, риджбекът, кокерът, кръвоследникът и пр. са верни помощници на ловците. Полицейските кучета - немски овчарки, ротвайлери - откриват наркотици, помагат за залавянето на престъпника. Хъскитата и аляските маламути теглят шейните, които са единственото превозно средство в северните части на Аляска и Канада. Колитата пазят стадата овце от набезите на вълците. Също така кучетата са мили домашни животни и любимци на децата. Създадени са клубове за отделните породи навсякъде по света.


Общи условия

Активация на акаунт