За питбулите - кучетата от кадифе и стомана

  • 27 526
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 100
Имам няколко кучета, НОК и добермани. Питбул съм имал само един досега.
Пътувах и в едно малко градче видях капанче и реших да си купя нещо студено за пиене. В съседния двор се чуваше кучешко ръмжене и викове. Надникнах и видях грозна картина. Два здрави питбула дърпаха къс месо и кръв, а стопанина риташе кървавия къс месо и го псуваше. Извиках го и разбрах, че така озлобява кучетата си, а оня къс месо е женски питбул дето е загубил няколко битки и му е изгорил доста пари. Купих го за стотина лева и с доста неудобства го прибрах у нас. За две седмици се възстанови напълно. Никога не съм имал по-мило и гальовно куче. Живя само още 4 години, на 6 години умря без никакви симптоми да е болно.
Всеки който притежава куче трябва да носи пълна отговорност за неговите действия!
 

# 91
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Не изчетох всички мнение, но имам слабост към силните породи и се включвам с мнение.
Хората говорят без да са наясно.
Аз имах бултериер, който за съжаление почина преди  2 г. Имам и стафордшир.
За мен няма по-добри и възпитани кучета от тях.
Много са силни - наистина, но са прекрасни и любвеобилни кучета.

За протокола - хапана съм от болонка и пинчер, и съм зверски драна от котка

# 92
  • Мнения: 9 905
.......когато той стана на 1,5 г. - през това време е успял да разкъса 4 кучета и да нападне 2 жени ... За това съм виновна аз - точно когато е пораснал и се е ориентирал, а и инстинктите са надделели, не съм била там да го озаптя ... А с немската овчарка не знам къде съм сбъркала ... Просто порасна и стана такъв! Така, че - внимавайте! Каквото и да ви казват стопаните, никога не се знае какво ще реши кучето! Пак повтарям - аз съм заклет защитник и привърженик на кучетата, но съм реалист и от собствения ми горчив опит винаги имам не едно, а две наум !   bouquet



а, ей това трябва да се напише с главни букви ида се цитира във всяка кучелюбива тема. Ужасявам се от това, колко много хора не го разбират и продължават да си вярват.

# 93
  • Мнения: 2 978
Аз да попитам само....Вие думата наморник чували ли сте?
Че тук не видях никой да слага такъв....че и във форума даже някои не ползват-ама това е друга тема.

Кво се хвалите от какви кучета сте ухапани..голям праз...Утре ще почнете да се хвалите колко коли са ви бутнали ooooh!

# 94
  • Мнения: 503
С риск да ми нахлузиш един на мен, ще припомня, че доста напред беше споменат неколкократно. И в края на краищата наморник ли се казва или намордник?

# 95
  • Мнения: 2 978
......И в края на краищата наморник ли се казва или намордник?


Все ми е тая как се казва или пише, важното е че на вън съм виждала само едно куче да е с такъв, а в южният парк нито едно.

п.п. Даже и това, дето е на снимката с мен, не му слагат, въпреки, че живее сред деца. Thinking За по- лесно не го извеждат изобщо, защото си знаят какъв му е характера.

# 96
  • София
  • Мнения: 13 215
......И в края на краищата наморник ли се казва или намордник?


Все ми е тая как се казва или пише, важното е че на вън съм виждала само едно куче да е с такъв, а в южният парк нито едно.

п.п. Даже и това, дето е на снимката с мен, не му слагат, въпреки, че живее сред деца. Thinking За по- лесно не го извеждат изобщо, защото си знаят какъв му е характера.


Е теб не те ли беше страх да се снимаш с него... Grinning
За сведение моето куче понякога го извеждам с намордник. И за разлика от моментите, в които не е с такъв хората ни заобикалят на 2 метра с коментарите "Това куче е с наморДник, значи хапе" Rolling Eyes Mr. Green Mr. Green Иначе съм съгласна, че трябва да се извеждат на каишка и с намордник. Но тук разговора върви за съвсем други неща. Все пак дори и да е навън с намордника у нас си е без... Laughing

# 97
  • Мнения: X

За това, дали има подходящ размер намордник? Joy Joy Joy
Моето е такава болонка,но вече не е бебче,а е на 10 месеца.Децата от квартала я обожават.Все са върху нея.Умират си да я командорят и да им показва номерата си.

# 98
  • Мнения: 2 978
Е теб не те ли беше страх да се снимаш с него... Grinning
За сведение моето куче понякога го извеждам с намордник. И за разлика от моментите, в които не е с такъв хората ни заобикалят на 2 метра с коментарите "Това куче е с наморДник, значи хапе" Rolling Eyes Mr. Green Mr. Green Иначе съм съгласна, че трябва да се извеждат на каишка и с намордник. Но тук разговора върви за съвсем други неща. Все пак дори и да е навън с намордника у нас си е без... Laughing

Мен не ме е страх от кучета, въпреки, че ме е нападало в гръб когато бях бременна. Харесвам всякакви породи, дори и тези, които коментирате.
Виждала съм как кучета обожават децата в къщи, други които ги нападат...така че всеки си прави избора сам за това какво ще си прави у дома, НО на вън вече е друго.!!!

А това пък с коментарите на хората е страшно тъпо.
С доста правила ще трябва да се научим да свикваме...само ми е чудно кога ще стане Whistling

# 99
  • Мнения: 868
    Не знам защо питовете са набедени за порода т.нар.опасни кучета?В крайна сметка всичко опира до възпитание и социализация на кучето независимо от неговата порода.

# 100
  • София
  • Мнения: 13 215
    Не знам защо питовете са набедени за порода т.нар.опасни кучета?В крайна сметка всичко опира до възпитание и социализация на кучето независимо от неговата порода.

Абе аз горе го написах, ма вие не четете... дадох фрапиращ пример! Ирландският ни сетер редовно се въргаляше в лайна и всякакви други мърши и гадории, за да си прикрие миризмата. Кокерите също го правят. Всички породи ловни кучета го правят. Това е инстинкт! Сетера ни никога, ама никога не е ходил на лов, живял е в апартамент в София. А кажи ми сега що се въргаля в лайната??? Майчиния инстинкт може ли да се притъпи с възпитание и социализация??? Едно куче създадено да се бие има този инстинкт, друго да пази, трето да ловува... Ти сетера може да го научиш да ти носи пилето без да го изяде по пътя, но не можеш да го спреш да гони дивеча. Нищо против кучетата, но пак казвам, човека е най-жестокото същество. Питбула може да е жесток, че изяжда себеподобните, но човека дето го е създал за кеф е още по-жесток. Колкото и дружелюбно да е кучето ти то няма да избяга от инстинкта си. Някой да е видял друга порода освен описаните да се ползва за боеве с кучета. Айде казахте за немската овчарка.. Тя е достатъчно силно куче. Защо няма боеве с немски овчарки, нали всичко е до възпитание?! С две думи моята теза е, че възпитанието е възпитание, но инстинкта в определени моменти е по-силен от всичко!

Спирам по темата, че почнах едно и също да повтарям.

# 101
  • Мнения: X
    Не знам защо питовете са набедени за порода т.нар.опасни кучета?

 Tired
Ако се беше понапънала да прочетеш цялата тема,щеше да разбереш и нямаше да задаваш неуместни въпроси.И стига с това ,че всичко е до възпитание.Станахте банални.. Sick

Vache ,писали сме едновременно.Сори Mr. Green

# 102
  • София
  • Мнения: 13 215
Vache ,писали сме едновременно.Сори Mr. Green

Няма лошо! Мислим едновременно...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 103
  • София
  • Мнения: 15 485
......И в края на краищата наморник ли се казва или намордник?


Все ми е тая как се казва или пише, важното е че на вън съм виждала само едно куче да е с такъв, а в южният парк нито едно.

п.п. Даже и това, дето е на снимката с мен, не му слагат, въпреки, че живее сред деца. Thinking За по- лесно не го извеждат изобщо, защото си знаят какъв му е характера.



За сведение моето куче понякога го извеждам с намордник. И за разлика от моментите, в които не е с такъв хората ни заобикалят на 2 метра с коментарите "Това куче е с наморДник, значи хапе"

И аз винаги съм се чудила на тази им логика, щом е с намордник, значи е страшно опасно.Моето излиза с намордник, защото се отрови, а не защото хапе.

# 104
  • Мнения: 46 562
... За това, дали има подходящ размер намордник?  ...

Намордник се слага на кучета, над определени килограми, това със сигурност ги няма  Peace

Общи условия

Активация на акаунт