Не иска да пие вода - какво да правя.

  • 1 583
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 531
нищо - проължавай да предлагаш от време на време  Peace

# 16
  • Мнения: 3 069
Аз бих те посъветвала да не се отказваш и да му предлагаш.Ако трябва съвсем мъничко я подслаждай.

# 17
  • Мнения: 8 917
Предлагай от време на време, а тя ако иска - ще си пийва Peace

# 18
  • Мнения: 27 524
Нормално е, вода не им се дава, нямат нужда, набавят си достатъчно течности от млякото. Синът ми пропи на 10 месеца.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Давай водата непосредствено преди яденето, като е гладно детенце - ще я изпие. После изчакай 10-15 мин. - абе, то ще си каже детето, като се изпразни тумбака...

Щом даваш и АМ е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да пие и вода. особено в тези жеги. Ти би ли изкарала само на домати, понеже са воднисти? Имай предвид, че НАД 90 % (!!!!!) от бебето всъщност са вода. И така трябва да бъде, не го дехидратирай детенцето от мъничко!

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 13:36 от katiABV

# 20
  • Мнения: 27 524
Давай водата непосредствено преди яденето, като е гладно детенце - ще я изпие.

 Shocked Shocked Shocked
Боже, ама че неправилен и погрешен съвет  ooooh!

# 21
  • Мнения: 46 526
Давай водата непосредствено преди яденето, като е гладно детенце - ще я изпие ...

 Shocked
Как може да даваш такъв съвет, това може да доведе до загуба  на тегло, защото стомаха се запълва с нещо, което няма хранителна стойност и после няма място за млякото ...

# 22
  • Мнения: 1 081
Момченцето ми, което е на 40 дни не иска да пие вода и се притеснявам особено в тия жеги да не се обезводни. Кърмя и дохранвам с АМ- дали получава достатъчно количество вода по тоя начин.? Как да го накарам и вода да пие?

Щом е на кърма не се притеснявай, като не иска не прави нищо. Щом не иска значи не е жадно, бебетата си знаят най-добре. Ръководи се по него.

# 23
  • Мнения: 1 924


Щом даваш и АМ е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да пие и вода. особено в тези жеги. Ти би ли изкарала само на домати, понеже са воднисти? Имай предвид, че НАД 90 % (!!!!!) от бебето всъщност са вода. И така трябва да бъде, не го дехидратирай детенцето от мъничко!

Доматите са неподходящ пример, но преспокойно мога да изкарам на краставици, например.
Че е важно да се приемат течности-подчертавам-течности, е важно.
АМ се приготвя с вода.Кърмата е над 80% вода.Е, нужно ли е още вода на всичко отгоре, при положение, че самото дете я отказва?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Тери и сега пие малко вода.Предлагала съм и на вашата възраст,но не изпиваше повече от 10-15 мл.Детето най-добре знае какво му е необходимо,особено щом предлагаш а не иска.

# 25
  • Мнения: 46 526
katiABV явно не прави разлика м/у домат и течна храна, София пиеше по 1200 мл. мляко, от които само 140 бяха сухо вещество, останалото 1050 мл. беше ВОДА. Остана да пие и още  Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Давай водата непосредствено преди яденето, като е гладно детенце - ще я изпие. После изчакай 10-15 мин. - абе, то ще си каже детето, като се изпразни тумбака...

Щом даваш и АМ е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да пие и вода. особено в тези жеги. Ти би ли изкарала само на домати, понеже са воднисти? Имай предвид, че НАД 90 % (!!!!!) от бебето всъщност са вода. И така трябва да бъде, не го дехидратирай детенцето от мъничко!
Много грешни съвети!Да поговорим по темата след като родиш,сигурна съм,че като имаш повечко опит ще разбереш къде грешиш в случая!

# 27
  • Мнения: 2 051
Давай водата непосредствено преди яденето, като е гладно детенце - ще я изпие. После изчакай 10-15 мин. - абе, то ще си каже детето, като се изпразни тумбака...

Щом даваш и АМ е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да пие и вода. особено в тези жеги. Ти би ли изкарала само на домати, понеже са воднисти? Имай предвид, че НАД 90 % (!!!!!) от бебето всъщност са вода. И така трябва да бъде, не го дехидратирай детенцето от мъничко!
Много грешни съвети!Да поговорим по темата след като родиш,сигурна съм,че като имаш повечко опит ще разбереш къде грешиш в случая!

Съветите са по-скоро за отслабване!
Бебето ще пие ненужни количества вода и тъй-като стомахът му е с ограничен обем, няма да поема достатъчно мляко.
Спокойно можеш да не даваш изобщо вода през първата годинка. По нашите географски ширини това звучи много екзотично и стряскащо, но извън България е нещо нормално. Целта е да се поема достатъчно мляко, най-вече кърма (която е с много голямо и достатъчно съдържание на вода).
Опитвала съм и аз да давам през големи жеги вода, на резултатът винаги е бил нулев. Единствената промяна в поведението на жадно бебе е по-честото търсене на гърда и по-краткото сукане. По този начин бебето си набавя повече от т.нар. предно мляко, по-бедно на мазнини и по-утоляващо жаждата. Когато е по-гладно и не толкова жадно просто суче по-дълго и си набавя и от "задното", богато на мазнини засищащо мляко.
Не се притеснявай и не лишавай бебето си от кърма за сметка на ненужни и нехранителни течности.


# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз бих те посъветвала да го кърмиш колкото можеш повече и постепенно да изхвърлиш добавката. Не разбирам и НЕ подкрепям дохранването...  Naughty Изключително кърмените деца НЯМАТ проблем да не пият вода, дори по - добре, защото всяка глътка вода означава една по - малко кърма... А последното е безценно за твоето бебче.

# 29
  • Мнения: 3 478
Оххх, чета "чудните съвети" на някои мами и се надявам да няма други заблудени като тях. Няма да цитирам пак, че да не се повтарям, ама мисля че стана ясно кое е правилно и кое не. И моята беше лятно бебе, ама вода не е пила. Започнах да предлагам след 6-я месец, ама тя и тогава не искаше. И да не вземеш да се излъжеш и да подслаждаш само и само да го прилъжеш.

Общи условия

Активация на акаунт