Рулца от патладжани

  • 5 253
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Обожавам патладжан ! Сигурно ще стане и с тиквичка?

# 16
  • Мнения: 3 537
Забравих да кажа, че в тавата сипвам малко олио - колкото да се разлее по цялото дъно, не повече, и като наредя осолените парчета патладжан, върху всяко парче капвам по малко олио.

аз не разбрах като ги посолиш, оставяш ли ги да се отцедят или направо ги редиш в тавата и слагаш да печеш? и колко долу-горе време ги печеш?
И аз това искам да попитам, newsm78 ,нали трябва да се отцеди горчивата вода... Rolling Eyes
Иначе рецептата ще я спретна скоро, много обичам патладжани Hug

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Отдавна правя такова нещо.  Wink

Май даже миналата година писах във форума тази рецепта.

Наистина е вкусно!

# 18
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Ще се пробва, много обичам патладжанчета  Flutter

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Забравих да кажа, че в тавата сипвам малко олио - колкото да се разлее по цялото дъно, не повече, и като наредя осолените парчета патладжан, върху всяко парче капвам по малко олио.

аз не разбрах като ги посолиш, оставяш ли ги да се отцедят или направо ги редиш в тавата и слагаш да печеш? и колко долу-горе време ги печеш?
И аз това искам да попитам, newsm78 ,нали трябва да се отцеди горчивата вода... Rolling Eyes
Иначе рецептата ще я спретна скоро, много обичам патладжани Hug

Да, оставям ги малко да се изцедят, все едно, че правя обикновени пържени патладжани. Но понеже не ми се стоеше в тази жега в кухнята да пържа, затова ги опекох. За времето - не мога да кажа точно, наблюдавам ги и като се позачервят сменям местата на тавите, като се зачервят пак - са готови, да придобият цвета на пържен патладжан

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 336
Ще използвам темата да ви споделя моята рецепта, която спретнах за тази вечер.

Бях решила да правя патладжан бюрек, но много ме домързя  Blush

Изпекох патладжаните във фурната. Смесих две яйца, малко масло и сирене, колкото поеме. В тенжера от йенско стъкло наредих пласт печен патладжан, пласт яйчена смес, после галета, премесена с чесън на прах. И така, докато ми свършиха продуктите.
Завъртях яденето за 7-8 минути в микровелето и се получи нещо фантастише  bowuu Галетата направи страхотна спойка на нещата и яденето се реже като торта.

Сервирам със салата от царевица, рулца от раци и чеснов сос. Щеше ми се да имам пресен копър, сигурно много ще си подхожда  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 4 294
Момичета в събота направих рулцата от патладжани, ометохме ги за норматив.
Много са хубави, не се бавете, а ги спретнете  Peace

Валя благодаря за чудесната рецепта  Heart Eyes   bouquet

# 22
Да кажа и аз. Това ще готвя тази вечер. Още снощи съм изпекла лентичките патладжан. Тази вечер само ще завивам със сиренце. Смятам и със доматен сос да полея. Утре ще кажа как се е получило.Много  bouquetза рецептата. Имам от свеки страшно много зеленчук. Тъкмо се чудех как да го оползотворя нещо по така.

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Валя, ама те чудесни бе!   bouquet

# 24
Направих рулцата. Станаха супер bowuu.Аз им сложих плънка от сирене и яйце и отгоре ги залях с доматен сос. Ето ви и снимка. Извинявам се че е толкова калпава но много бързах ,защото моят кумчо вълчо от тавата напираше да ги излапа Mr. Green

# 25
А снимката не излезна. Намира ми се на десктопа на компа. Ако кажете от там как да я плесна тук веднага ви я давам.
Извинете за невежеството.

# 26
Сега да пробвам пак
http://rh.foto.radikal.ru/0707/f3/67628e5ee2bf.jpg

Я стана за голяма моя изненада. А Валя ти как си публикувала така без да се отваря отделен линк. Я сподели Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 4 294
Сега да пробвам пак
http://rh.foto.radikal.ru/0707/f3/67628e5ee2bf.jpg

Я стана за голяма моя изненада. А Валя ти как си публикувала така без да се отваря отделен линк. Я сподели Hug

FREZI не съм Валя, но можеш да прочетеш тук  Wink

Аз като ги правех, половината ги залях с доматен сос (домати, лук, чесън, малко захар, вегета, черен пипер, магданоз), а другата половина от патладжанените рулца със сос от кисело мляко, заквасена сметана, копър и чесън.
На мен лично и двата варианта ми харесаха, а на мъжа ми определено втория със соса от киселото мляко  Peace

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Ами преди да копираш адреса на снимката, натискаш бутончето, което е над полето за писане на отговор най-ляво - на него има нещо като картинка в рамка и като застанеш с курсора на него, без да го натискаш, след 1-2 секунди излиза надпис "вмъкни изображение". Като го натиснеш ти излиза следното: [имг][/имг]. Заставаш по средата - след [имг] и поставяш адреса на снимката. След адреса трябва да ти остане [/имг].
"имг" трябва да е с латински букви - img, но като го изпиша така, в мнението не излиза нищо, затова го написа с бълг. букви.
Дано да съм обяснила разбираемо.

# 29
Благодаря ви Валя и Дудинка  bouquetЩе пробвам. Така да обичам да готвя пък друго си е супер рецепта със снимка.

Общи условия

Активация на акаунт