Кола-маска у дома-как?

  • 36 444
  • 46
  •   1
Отговори
Пробвали ли сте кола-маска под мишниците в домашни условия и можете ли да ми опишете каква да купя и как да действам...направо се срамувам от козметичките, а досега съм действала само със самобръсначката и искам да прекратя тази неприятна практика.

# 1
  • Мнения: 76
Аз си правя на всякъде кола маска сама и в къщи. Купувам студена кола маска на Джанкар в тубичка, не купувам ленти защото са на восъчна основа и боли по вече, а освен това и лепнеш цялата,на Джанкар са с мед и правят кожата изключително гладка. Взимам кърпи , от онези с които едно време си бършехме носовете преди да излязат хартиените. Изтисквам от студената кола и я разтилям на тънък пласт на желаното място,от горе слагам кърпата и издърпвам по посока обратна на растежа. Ако не си свикнала с болката, първите 2 пъти ще те боли ,но после гарантирам ти , че няма да усещаш нищо. Такава кола си правя и на триъгълника и на подмишниците. Хубаво е да си вземеш от някоя козметичка ампули за намаляване растежа на косъма. Успех

# 2
  • Мнения: 472
Е ти пък , защо ще се срамуваш от мишниците си , ами то всички имаме косми , и то не само там  Mr. Green ! Ами далеч на по тайни места  Mr. Green !

Ако искаш в къщи да си правиш кола маска , може да пробваш със студената на  " JENI " , " КАРА ' , ' САРА " . Аз сама си правя мишниците и успявам , вземаш малко парченце , размекваш го в ръцете си и хоп  на окосменото място . Гледай косъмчетата да не са много големи че тогава боли повече . Трябва да са по големи от 5 мм .

Знам 1 рецепта за топла дето се бърка със захар и лимонтозу но никога не съм я правила и немога да кажа нищо по въпроса !

# 3
  • Мнения: 76
И аз я знам тази със захарта, но е опасна за неопитни,защо може да останат много синки и да си навредиш на кожата.

# 4
  • Мнения: 46 511
Цитат на: Petranka
......Знам 1 рецепта за топла дето се бърка със захар и лимонтозу но никога не съм я правила и немога да кажа нищо по въпроса !


Аз съм я пробвала 5-6 пъти и без резултат, уж всичко правех както трябва, но или беше много рядка или се стягаше при да нанеса. Много материал изхвърлих Sad

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз прбвах въднъж в домашни условия,но няма да ти кажа как Wink Резултата беше силно пищене,тичане из апартамента с писъци и много бинтове по мен,които ми сложиха лекарите,поради силни изгаряния Wink Не прави като мен,приятелски съвет Wink

# 6
  • Мнения: 1 517
Аз съм си правила в къщи кола маска, но само на краката (под мишниците май твърде много ще боли). Правех я със захар и лимонтузу - не знам точни пропорции, но трябва да стане нито много твърда, нито прекалено лепкава. После се маже на едни парцали, лепи се и така. Обаче отдавна не съм я правила - вече действам предимно с епилатора и е много по-добре.

# 7
  • Мнения: 1 798
Цитат на: гостувам
Пробвали ли сте кола-маска под мишниците в домашни условия и можете ли да ми опишете каква да купя и как да действам...направо се срамувам от козметичките, а досега съм действала само със самобръсначката и искам да прекратя тази неприятна практика.

Не се захващай с цапотии в къщи бягай на козметик няма нищо срамно .

# 8
  • Мнения: 232
Аз ползвам от топлите маски които използват козметичките и съм много доволна. В София знам само 1 магазин от където си взимам и аз. Много по безболезнено е и от тази която се прави с лимонтозу и захар и студените....Тази си е супер според мен

# 9
  • Мнения: 76
Aldara моля те кажи къде се намира този магазин.

# 10
  • Мнения: 274
Аз искам да споделя за лентичките . Купих си от аптеката  лентички - марка Таку .Слагам си ги на наболия мустак и дърпам в посока обратна на растежа, както си е написано . Резултат - никакъв. Повторих манипулацията  няколко пъти , пак нищо. Някой ползвал ли е подобни лентички  и имат ли те ефект при вас?

# 11
  • Мнения: 76
С всички лентички е гадно,защото са на восъчна основа. Но все пак ако си решила с лентички мисля че на Strep са най-добрите

# 12
  • Мнения: 265
Туй с лентичките само веднъж съм взимала, но не помня марката  Embarassed Нищо не стана  Imp

# 13
  • Мнения: 142
Относно лентичките-купих си на STREP.Мисля че вършат много добра работа,използвах ги за лицето.Дръпнаха всички излишни косъмчета.Беше ми доста необичайно ,защото ползвам за пръв път подобно нещо ,но наистина съм доволна от резултата.Не знам обаче колко ще му е трайността!

# 14
  • Мнения: 46 511
Цитат на: Versavia
Aldara моля те кажи къде се намира този магазин.


И аз ще ти бъда много благодарна  Grinning
А за лентичките, аз купих от тези на Veet за бикини зоната - боли си като наистина, а маха само няколко косъмчета  #2gunfire

# 15
  • Мнения: 1 413
Последно си взех някакви италиански лентички за мустак,които бяха добри-утре ще пиша марката. Но винаги си искам от продавачката да ми даде и кърпичка за почистване на лицето след това. Тези кърпички са включени в голямата кутия, но ако не си поискаш не ти дават. Почиствам лицето след "дърпането" с лентичките и останалите косъмчета ги махам с пинсета. Лошото е,че кожата на това място седи някак по-светла и си личи къде съм минавала с лентичката #Crazy пълен потрес са тези мустаци! Май пак ще почна с козметичка...

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
добре че нямам мустаци

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: DEianaZ
добре че нямам мустаци


Споко, ще ти поникнат Wink Всяко нещо с времето си Wink

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: belinda
Цитат на: DEianaZ
добре че нямам мустаци


Споко, ще ти поникнат Wink Всяко нещо с времето си Wink

аааааа мислиш ли? Аз съм светла не съм окосмена
не ща мустаки. Тва е нещо на хормонална основа или не е така?

# 19
  • Мнения: 1 975
Цитат на: DEianaZ
добре че нямам мустаци


може и да ти пораснат след някоя и друга година....
там няма гаранция  Laughing

# 20
  • Мнения: 46 511
Цитат на: DEianaZ
.......не ща мустаки. Тва е нещо на хормонална основа или не е така?


Не е на хормонална. Ако е на хормонална се засилва цялото окосмяване и се появява по шията.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а каква е причнината за появата на мустаци тогава?

# 22
  • Мнения: 46 511
Цитат на: DEianaZ
а каква е причнината за появата на мустаци тогава?


Ген  Wink

# 23
  • Мнения: 7 111
Цитат на: DEianaZ
а каква е причнината за появата на мустаци тогава?

Някой ендокринолог след дълги и напоителни изследвания може да стигне до извора. Ама може и да не стигне. Косматите истории са по тяхната част.

# 24
  • София
  • Мнения: 708
а бе аз мустаци нямам, ама ми расте брада Rolling Eyes
не се бъзикам, за сега са 5-7 косъмчета, ама май започват да се увеличават..за сега ги махам с пинсети..ама ми е гадно от факта..май е от годините

# 25
  • Мнения: 46 511
Цитат на: Миленка
а бе аз мустаци нямам, ама ми расте брада Rolling Eyes
не се бъзикам, за сега са 5-7 косъмчета, ама май започват да се увеличават..за сега ги махам с пинсети..ама ми е гадно от факта..май е от годините


 Иди на лекар, може да е нещо хормонално. Моя позната пък имаше брада от киста, но не няколко косъмчета, а направо гъста растителност  Sad

# 26
  • Мнения: 153
Eто моята рецепта,много ми е полезна особено през зимата7

10супени лъжици захар
10супени лъжици вода
1 пактче лимонтозу

Вари се докато стане светло меден цвят.Оставя се да изстине.Колата остава течна,с дървена шпатула намазвам тънък слой,отгоре слагам една лента(най-добре хасе,или пък детски носни кърпички) и дърпам.Мнго добре обезкосмява,не боли.

# 27
  • Мнения: 952
аз навремето също пробвах в домашни условия но нито имаше резултат нито нищо само дето си губех времето един крак един ден не мога да го изчистя #Crazyи от тогавма я на козметик за 1час цели крака че и слабини ми очиства обачеми прави впечатление че почнаха много подкожни да ми растат особено в бикини зоната и стават едни пъпки абе гадна работа имали оправия от това нещо ooooh!

# 28
  • Мнения: 130
Кажете ми сега марки студена кола маска, дето имат ефект, а не и аз да търча като Тарзан у нас, моля!

# 29
  • Мнения: 945
Бре, от както сте пуснали темата се опитвам да си спомня как едно време си правих домашна коламаска, ама на... старост. Добре, че Оливия я даде.

Аz поне 5 години с домашна си махах космите и нито ваднъж не съм се горила. Номера е да уцелиш "гъстотата" при варенето. За целта вzимаш една кърпа и на лъжичката малко от врящата кола маска. Капваш една капка на кърпичката и ако тя не попие, а си остане капка, zначи вече е zа махане от котлона.

После се иzстудява и когато можеш да си пъхнеш пръста в нея и да не ти пари, става zа полzване.

# 30
  • Мнения: 5 622
Аз си правя сама в къщи.купувам си течна кола маска в тубички.Казва се САРА,или КАРА.Еднакви са,не ми е ясно,що са под 2 имена Thinking

Стоплям я тубичката на 30 сек.в микровълновата и после с приложеното ножче и нанасям.Отлепям я с ленти от плат,които си правя предварително,например от стар чаршаф.

Имай предвид обаче,че 30 секунди може и да са много и да стане много течна и много гореща,така че ще я нанесеш тогава,когато можеш да търпиш герещината!На мен за 2-та крака от горе до долу ми трябват 2 тубички,но си вземи повече.По-добре да ти остане,от колкото да не ти стигне.

Цената на една тубичка е около 1 лев.

# 31
Абе що се занимавате с глупости, а не си купите по един епилатор? Хората го измислили значи, обезкосмява навсякъде. Даже и на козметик не е нужно да се ходи.

# 32
  • Мнения: 130
Аз мисля само триъгълника да правя с кола маска. Иначе краката и мишниците ги епилирам - по-бързо е и съм доволна от ефекта.

# 33
  • Мнения: 153
Аз също имам епилатор и с него почиствам мишниците и краката,но на триъгълника ме боли,затова тази "домашна" ми върши чудесна работа.

# 34
  • Мнения: 1 685
На Taky има в кутия,която също като гореспоменатите се затопля в МВ или в гореща вода.Много лесна за използване има и ленти вътре.Една кутия се ползва многократно.Цена:10-12лв.

# 35
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Аз също си правя кола маска вкъщи!Купувам си я от един магазин на "Иван Рилски" на Жармен де Капучини в отсечката между Скобелев и Ботев. Лентите /100 бр./ струват към 8лв, флаконът е 4 или 4,5 лв, в зависимост за какаво кожа е!Предлагат за чувствителна, който може да се използва за мишниците! Важно е да си купиш е лосион за след това, защото не можеш да се изчистиш с вода - струва към 14 лв., но пъкмоят е от година, а да съм изхабила 1/4 от него!

Далеч по-евтино излиза от Таки и подобните.Да не говорим, че на тези цени купуват от козметичните салони и нали ви става ясно колко печелят  #Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 722
Аз правя същото като Буба, само че загрявам тубичката във вода, а не в микровълновата. Wink

# 37
  • Мнения: 7 640
Аз правя същото като Буба, само че загрявам тубичката във вода, а не в микровълновата. Wink
в кутийката съм виждала лента от нещо като плат и найлоново фолио, пише, че се използват многократно?
До сега съм ползвала варианта с лимонтутзу и захар, много съм доволна, но сега няма кой да ми помогне. Може да опитам тези в тубичката.

# 38
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
въпросната САРА е точно то вода, захар и лимонтозу Wink

# 39
  • Мнения: 4 370
Аз по принцип се обезкосмявам с епилатор. Пробвала съм разни готови коли , но не ми се полу4ава нещо. За мустачките използвам лентички на Таки и Виит, доволна съм. Или ходя на козметик. Вече си мисля да ги махна с лазарна епилация, но сега съм бременна и незнам дали може. А интимните части , понеже там махам всичко,никакви триъгълници, много мразя косми, използвам крем на Виши. Той уж малко намалява ръстежа на косъма!

# 40
  • Мнения: 472
Аз също си правя кола маска вкъщи!Купувам си я от един магазин на "Иван Рилски" на Жармен де Капучини в отсечката между Скобелев и Ботев. Лентите /100 бр./ струват към 8лв, флаконът е 4 или 4,5 лв, в зависимост за какаво кожа е!Предлагат за чувствителна, който може да се използва за мишниците! Важно е да си купиш е лосион за след това, защото не можеш да се изчистиш с вода - струва към 14 лв., но пъкмоят е от година, а да съм изхабила 1/4 от него!

Далеч по-евтино излиза от Таки и подобните.Да не говорим, че на тези цени купуват от козметичните салони и нали ви става ясно колко печелят  #Crazy


днес я пробвах и съм страшно доволна ! Това е най доброто което съм си купувала за домашни условия , пробвала дъм КАСА , САРА , ДЖЕНИ , ТАКИ И ПРОЧИЕ  но това е добро попадение . взех си най обокновена за 4 лв . а пяна за почистване не съм взимала щото може и със зехтин ! найстина е икономична .

# 41
  • Мнения: 4 370
Кола маската ли се казва Жармен де Капучини ? Искам и аз да пробвам!

# 42
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Кола маската ли се казва Жармен де Капучини ? Искам и аз да пробвам!

Не, такъв е надписът на магазина на Иван Рилски. Колата маска май е испанска, не мога да ти кажа името!

# 43
  • Мнения: 472
Да  кола маската се казва така както е казала vadjra , и въобще всичките продукти който се продават там са на тази фирма . Там се предлагат само професионална козматика , самата кола е много лепката и където сложиш не се налага да повтаряш . Лентички също може да си спестите ако изхабите някоя стара възглавница или чаршав . В магазина ми казаха да я затопля на водна баня аз така и направих и да ви кажа , че колкото  е по топличка толкова по лесно се нанася и слоя кола е то тънак и става по лесно и по икономично , може да се ползва за мишници(нанесете на по малък участък на не на цялата мишница изжеднъж ) и линията на бикините (  май за триъгълник изцяло няма да доже  newsm78 трудно ще е ) .
На Солунска(по близко до Христо Ботев , с лице към Хр. Ботев се пада от дясно , ако не се лъжо до пресечката със Самуил ) също има едно магазинче където продават провесионална козметика , там колата я дават за 3,60 но лентичките са много големи ролки от по 100 м и нарязани но пак излизат по скъпо .
желаещите могат да опитат , специално за крака и ръце мисля ,  че няма да сбъркат !

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
Eто моята рецепта,много ми е полезна особено през зимата7

10супени лъжици захар
10супени лъжици вода
1 пактче лимонтозу

Вари се докато стане светло меден цвят.Оставя се да изстине.Колата остава течна,с дървена шпатула намазвам тънък слой,отгоре слагам една лента(най-добре хасе,или пък детски носни кърпички) и дърпам.Мнго добре обезкосмява,не боли.


майка ми си прави такава и преди като ги нямаше днешните епилатори съм я пробвала,също и купешки,топли студени  всички са ефикасни,но за човек без опит и особено за подмишници  технически ще ти етрудно

откакто имам епилатора всичко махам с него така,че като за начало може и така да пробваш ,а след това ще се поразредят - знай,обаче ,че ще те боли каквото и да пробваш първите няколко пъти

# 45
  • Мнения: 4 370
Ами като не и знаете името на тази кола , аз как да си я купя като не съм от София? newsm45

# 46
  • Мнения: 472
за мамите който не са от София мога да дам телефона на магазините :
магазин на ул. Иван Рилски (GERMANIE DE CAPUCCINI) 953 11 84
магазин ул. Солунска , модел кола маска  Mr. Green HEMPORIUM  - 981 16 67 ; офис 526 628
В магазина на Солунска казаха цхе правят отстъпка от 20 % на  всички продукти за козметични салони (а ние простосмъртните си ги плащаме ) тоест от 3,60 ставало на 3,00 за 1 патрон от 100 мл .

Ейййййййййййй ама колко съм подробна човек ще рече че козметичен салон ще отварям  Mr. Green!

Хайде кукли разкрасявайте се ! Hug

 

Общи условия

Активация на акаунт