Отговори
# 60
  • Мнения: 660
Здравейте пак от мене,аз изпих едно но шпа и поспах сега нямам болки никакви,изглежда е  било фалшива тревога,ще видим тая нощ,ако почнат пак много на често отивам в болницата:)Остава да родя на Илинден,ааааа името което съм избрала няма да го сменям:) NaughtyДа постои още една седмица че да  ми е и лъвче:)
 Hug Flutter

# 61
  • Мнения: 1 216
Теди, много добре изглеждаш! Отворих всичко!
Сонита, за съвет не ме питай. Просто успях, победих!!!
Ирррриии, стискай още малко!

# 62
  • Мнения: 829
за дишането - (аз първият път не се справих много добре с него, та сега се "подковавам"  Wink) - специално при изгонването на бебето - вече се отрича напъването в смисъл да задържиш дишането и да буташ с въздуха надолу, защото така се стяга перинеума и дава отпор - вместо това се препоръчва насилствено, т.е. яко издишане, пак в посока надолу (ако изобщо обяснявам така, че да стане ясно  Embarassed), защото това спомага на перинеума да се отпусне максимално и да излезе по-лесно бебе + по-малко разкъсвания ( Praynig).

за периода на разкритието знам, че е най-добре, ако можеш да се отпускаш максимално, и да дишаш през цялото време, дори и във върховете на контракциите е важно да не спираш да дишаш, т.е. да не задържаш дъх, защото така бебе може да не получава достатъчно кислород, тоновете да паднат и от нищо да стане за секцио по спешност!  Peace а и също това води до стягане на мускулите, които противодействат на дейността на матката... дано схванахте, че нямам акъл вече.

накрая, все още сме 2в1! до скоро и дано жегата отмине  Whistling

# 63
  • Мнения: 2 663
за дишането - (аз първият път не се справих много добре с него, та сега се "подковавам"  Wink) - специално при изгонването на бебето - вече се отрича напъването в смисъл да задържиш дишането и да буташ с въздуха надолу, защото така се стяга перинеума и дава отпор - вместо това се препоръчва насилствено, т.е. яко издишане, пак в посока надолу (ако изобщо обяснявам така, че да стане ясно  Embarassed), защото това спомага на перинеума да се отпусне максимално и да излезе по-лесно бебе + по-малко разкъсвания ( Praynig).

за периода на разкритието знам, че е най-добре, ако можеш да се отпускаш максимално, и да дишаш през цялото време, дори и във върховете на контракциите е важно да не спираш да дишаш, т.е. да не задържаш дъх, защото така бебе може да не получава достатъчно кислород, тоновете да паднат и от нищо да стане за секцио по спешност!  Peace а и също това води до стягане на мускулите, които противодействат на дейността на матката... дано схванахте, че нямам акъл вече.

накрая, все още сме 2в1! до скоро и дано жегата отмине  Whistling

Подкрепям

# 64
  • Мнения: 564
Записче от мен!
Теди изглеждаш безобразно добре!!!!!!!! Завиждам ти благородно разбира се  Hug Hug Hug Ти май само на коремче си порастнала Simple Smile Браво!
Момичета голяма жега ни очаква и август......Как ще си гледаме мишленцата не знам...
Отивам да се къпя за 8 път днес  ooooh!

# 65
  • Мнения: 711
Записче от мен!
Теди изглеждаш безобразно добре!!!!!!!! Завиждам ти благородно разбира се  Hug Hug Hug Ти май само на коремче си порастнала Simple Smile Браво!
Момичета голяма жега ни очаква и август......Как ще си гледаме мишленцата не знам...
Отивам да се къпя за 8 път днес  ooooh!

Аз тъкмо се изкъпах. Ох, много добре ми дойде, ама сега докато си изсуша косата - не ми се мисли. 
Ооо определено не съм само на корем, навсякъде си качих и в бузите най-вече.  ooooh!
Сега ще хапна един сладолед и после се захващам със сушоара  Crazy

Ирра, няма как да не устискаш. То май тези, които им е рано тръгнаха да раждат, пък ние, които вече можем нещо бебетата ни се бавят.  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 4 546
Здравейте пак от мене,аз изпих едно но шпа и поспах сега нямам болки никакви,изглежда е  било фалшива тревога,ще видим тая нощ,ако почнат пак много на често отивам в болницата:)Остава да родя на Илинден,ааааа името което съм избрала няма да го сменям:) NaughtyДа постои още една седмица че да  ми е и лъвче:)
 Hug Flutter
недей го сменя, нека има и рожден ден и имен ден бебчото, иначе именния ден няма да го усети

# 67
  • Мнения: 243
Здравейте мили тумбаци  Hug
Аз докато се включа, тя темата преполовила  Embarassed

Отбивам се да почерпя по случай имения ден! И понеже не знам как да сложа от онези картинки с мммммного добре изглеждащите торти newsm78 пък и навън е такава жега, та ще почерпя с биричка  cheers beer Drunkа пък за малките бебоци на мамчетата по малко млекце Misc Baby Bottle да са живи и здрави мъниците!

# 68
  • Мнения: 1 462
Момичета имам много спешна молба: може ли някой да ми даде таблица на бебето в кой месец колко см е горе- долу. Търсих из нет.а но нещо не мога да намеря. Много благодаря предварително   bouquet

# 69
  • София
  • Мнения: 1 395
Ирка, стискай миличка - още няколко дни остават до лъвската зодия. А за това, че много ме държаха в болница и аз не знам, ама според мен всички лекари са се смахнали и решиха, че ще ме къткат да мина 36 седмица да са спокойни. Много се бяха наплашили да не се роди бебето преди това. Една мама в отделението дето бях роди в 35 седмица момченце, ама бебчо ще трябва да стои 10 дни в кувьоз, така че момичета, които сте преди 37 г-с. стискайте крачета, за да си гушкате бебета още от първия ден. Останалите спокойно може да раждат, щото и пренасящи видях и на тях хич не им беше лесно - със системи, а не могат да родят с дни.
Хайде, само положителни емоции ви пожелавам и една спокойна нощ на всички и да успеете да се наспите, че и мен нещо ме гони нощното безсъние в тези жеги.

# 70
  • Мнения: 287
Ей ,как се радвам ,4е харесахте покупките ни! Grinning
Теди ,ти си следващата ,след шоши84 ,на която ще налетя ,само да родя! Laughing Адски секси си!Браво! Peace  bouquet
loni_0902 ,много се радвам 4е така благополу4но са се развили нещата при теб! Hug
beli4ka ,хайде и ти пусни своя сним4ица де! Wink Пазя спомени от сватбените ви снимки!Искам рефреш на информацията! Party
Arven ,таблицата ,която искаше - http://www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html?
Съжалявам ,софийски мами ,4е не можете да се топнете и вие в моренцето! Sad Много е хубаво!Ама като гледам нито една морска мама не се възползва от тази екстра и за тях ми е още по-тъжно! Да ,много ме зяпат и кой знае как ме обсъждат ,ама е такава прохлада и релакс!...Не се усеща жегата въобще! Simple Smile

# 71
  • Мнения: 107
Лони, радвам се 1е си ОК!!! Аз се чудих къде си ама реших че нямаш нет у вас още. Къде беше в болница?

# 72
  • Мнения: 223
Да, за дишането и аз прочетох, че вече се препоръчва при изгонването на бебето въздухът да се издишва бавно, натискайки. Малейна е права. На мен за натискането ми го каза приятелката, която роди. На нея и казали поемаш въздух като при гмуркане и натискаш.Ама аз прочетох, че е добре да се издишва, натискайки.
А за дишането при контракцията - да, трябва да се диша през цялото време - вдишваш и издишваш бавно, но не стискаш въздуха. Бебчо трябва да има въздух, а и мускулите се нуждаят от него.Но аз не съм раждала и всико ми изглежда абстрактно
Ох, всички се тревожат, че имам контракции на 2 минути. Ама те не ме болят и са така от месеци, а не са довели до нищо. Как ще разпозная времето за бебчо.
Теди, като те гледам как изглеждаш - мъжът ти няма да ти се сърди дълго, дори и да му мърморкаш.
Кроки, честито! Ние си поръчахме скринче, а леглото ни е в Шумен.Стаята на бебо ще оправят майка и мъжът ми докато съм в болницата

# 73
# 74
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ето мееееее  Hug Кой ме вика  Wink
 Кики много се радвам, че всичко е минало както трябва...  Hug да я поздравиш от мен   bouquet
 Момичета не се шашкайте тази мама не влиза във Форума  Peace

 Ирка пиле това за мен е бъбречна криза  Peace вземи испий една биричка за да се изчисти ако има нещо  Peace И аз бях като теб преди 2 месеца... чак се събудих от болките и дори се премести малко и отпред на корема ама като изпих една биричка ми мина  Hug

 Айде лека нощ на всички   bouquet И внимавайте тази нощ.... имам предчувствие за някои мами  Wink

Общи условия

Активация на акаунт