Скърцане със зъби докато спи

  • 10 959
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 886
И синковеца скърца и несамо а и бълнува #Crazy #Crazy.Свеки  само ми казваше ей това дете има глисти и затова не му се лепи ядене #Cussing out #2gunfire #2gunfireНикога не е имал

# 16
  • Мнения: 5 183
Имам чувството че сънува кошмари и винаги ги премествам или поразбутвам малко, да смени филма  Grinning ...

И аз така правя с моя син, който също е от скърцащите

# 17
  • Мнения: 3 804
голямата скърцаше с зъби до около 5-6 години и си премина само,сега е на 12 и с много правилна захапка,но при нея явно е наследствено защото племенник на мъжа ми имаше същия проблем

# 18
  • Мнения: 4 978
аз скърцам със зъби откакто са ми поникнали, до ден днешен

и аз, и то всяка нощ, и доста силно.
прекалена емоционалност, според лекарите.
лошото е, че от това среднощно "упражнение" съм с напукан емайл на зъбите, и без да имам кариеси, имам доста проблеми.
решението, засега, е силиконова отливка на долната челюст, с която спя нощем.
не е естетично  Wink , но може би помага

# 19
  • София
  • Мнения: 819
Стела също скърца и то яко, направо дразнещо и зловещо понякога, докато спим, като скръцне изведнъж откачам - няма глисти, захапката й е идеална, дано мине, защото е нервиращо Peace

# 20
  • Мнения: 6 039
ох, не знам
определено е израз на емоционално състояние
но аз със зъбите нямам никакъв проблем, засега /стискам си палци/

интересното е, че когато съм будна, не мога да го направя това упражнение

# 21
  • Мнения: 1 187
Глисти?! Голям майтап!  Laughing Дъщеря ми скърца понякога,когато се сети че може и това.. Crazy

# 22
  • Мнения: 351
А дъщеря ми започна да скърца със зъби от около две седмици. Но не през нощта, а само през деня. Когато се е зарадвала много или нещо й се скарам, а понякога и просто така без причина. Аз отначало помислих че може да е видяла някоя дете от яслите - ходи от 3 седмици само до обед. Но като прочетох какво има написано във форума за това определено се притесних.
Иначе винаги е била буйно, емоционално и активно дете, но пък не е скърцала със зъби.

# 23
  • Мнения: 223
И моят син скърца със зъби,но първо ще направя изследванията за глисти и след това ще проверя това със захапката..благодаря за темата!!!

# 24
  • Мнения: 2 237
И Калина много скърца със зъби.Няма глисти,изследвахме я.
Не знам от какво е    Thinking

# 25
  • Мнения: 6 039
Изчетох малко за тези болест бруксизъм,ето ако някой се интересуваhttp://www.---цензуриран-спам---.bg/news/about127.html

линкът нещо.....................

# 26
# 27
# 28
  • Мнения: 6 039
Във всички случай трябва да се знае, че налягането, упражнявано върху зъбите при скърцане, е от 150 до 180кг, т.е. шест пъти по-силно, отколкото при дъвчене на храната.
Емайлът бързо се разрушава, зъбите стават свръхчувствителни, започват да се клатят, лесно се чупят.

Страдащите от бруксизъм изпитват болки в дъвкателните мускули, в шията, в главата.
Най често те трябва да лекуват състоянието на нервната система, да обърнат внимание на смущенията в съня си, да се пазят от емоционално пренатоварване.


не знам, моят опит вече 30 години е друг, има си здрави зъби, нищо не ме боли, скърцам със зъби за ужас на околните
но определено много сънувам и явно това дава отражение

# 29
надявам се и моето слънце да няма проблеми като теб.Много скърца,имам усещането че ще и падне някой зъб.

Общи условия

Активация на акаунт