отвратена съм

  • 16 539
  • 369
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 145
Аз пък оставам дълбоко удивена от подобни на твоето изказвания Tired Не веднъж съм писала в този форум - и двете ми деца са хапани от кучета. Голямата беше на 1,5 години и искаше да го гушне Rolling Eyes С малката това се случи миналата година когато беше на 10 месеца и просто си спеше в количката.
 На база преживяното, в момента изпитвам огромен страх от кучета и в паниката е много вероятно и моята реакция да е нещо подобно на нейната. Аз не бих го нарекла нито злоба, нито бих раздавала подобни класификации, а още по- малко е редно да глобализираш така. За това си има простичко научно обяснение. Нарича се инстинкт за самосъхранение.
Не твърдя че онази жена е била права, просто смятам че нямаш право да я съдиш по този начин.

Подкрепям!
Кучета, още по-малко бездомни нямат място в заведения, където хигиената трябва да е на ниво, особено пък куче около детето ми!
И не съм съгласна, че съм злобна!
Само съм предпазлива и поне дължа това на детето си - да го предпазя от мръсотията!

# 16
  • Мнения: 1 858
"ами да тя е зла и психясала детето си ,та като види животно да пищи"

Чуваш ли се какво говориш?! Как може толкова плитко да мислиш и съдиш?! Да и аз ще го изритам!
1: Защото сина ми има безумен страх, не защото злата му майка му го е насадила а защото едно на вид сладко кученце, което искаше само да се нахрани щеше да му откъсне ръката.
2: Каква работа има бездомно куче в заведение пък било то и открито? Като вляза в някое заведение съм далеч от мисълта, че кучета ще ми се бутат из краката.
3: Не искам бълхи и какви ли не паразити да ми наскачат! И не ми казвайте, че кучешките бълхи не ходят по хората- това е много далеч от истината. Да не говорим бездомните кучета преносители на какви болести могат да бъдат преносители.

Така, че моля те помисли си малко, разсъди и не съди толкова прибързано. Не можеш да знаеш по каква причина точно жената е реагирала така.

# 17
  • Мнения: 6 167
Аз не бих ритала никакво животно. Умиляват ме малките кученца, събуждат ми майчинския инстинкт.
Не съм фенка на бездомните кучета, обаче, тоя проблем трябва да се реши най-после. Crossing Arms
Тия хлапаци, които тероризират котки и кучета за мен са малки садисти, а пътя от ритане на куче към ритане на човек е кратък.

# 18
  • Мнения: 2 292
И аz съм отвратена. Милото животно дори и не раzбира , zащо някой ще му причинява толкова болка. Но хората сами ще се zатрият, zащтоо си мислят, че са единствените същества с права и чувства на планетата.
И наистина, иzвън България подобно отношение към животните не съм виждала.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 09:54 от vivita

# 19
  • Мнения: 4 111
Да... Аз бих ритнала злобна майка, но не и животно.

# 20
  • Мнения: 742
Чужденците са били потресени най-вероятно от твоята реакция.

Бездомните кучета са изкарали курсове по актьорско майсторство. Квичането са го усъвършенствали до н-та степен, просията по кръчмите тоже. Въпрос на оцеляване.

Каква ти е била на теб работата да се скандалиш с жената? И като се чудиш какъв пример дава тя на детето си, зачуди ли се ТИ какъв пример даваш на детето й?

Може и да е било неприемливо поведението й, но не по-малко от твоето.

И, честно казано, ако някоя  кифла от съседна маса реши да ми се репчи, защото съм натирила жив бълхарник от място, на което хич не му се и полага а е, не знам как бих реагирала. Със сигурност, по начин, който не е за пример на детето ми.

# 21
  • Мнения: 673
Ех, как успявате да ги ритнете.  newsm78 Аз като понеча да ги ритам, те все бягат.

# 22
  • Мнения: 15
Аз пък оставам дълбоко удивена от подобни на твоето изказвания Tired Не веднъж съм писала в този форум - и двете ми деца са хапани от кучета. Голямата беше на 1,5 години и искаше да го гушне Rolling Eyes С малката това се случи миналата година когато беше на 10 месеца и просто си спеше в количката.
 На база преживяното, в момента изпитвам огромен страх от кучета и в паниката е много вероятно и моята реакция да е нещо подобно на нейната. Аз не бих го нарекла нито злоба, нито бих раздавала подобни класификации, а още по- малко е редно да глобализираш така. За това си има простичко научно обяснение. Нарича се инстинкт за самосъхранение.
Не твърдя че онази жена е била права, просто смятам че нямаш право да я съдиш по този начин.
абсолютно разбирам доводите ти,но не мисля че жената е била в правото си.Мен ме е хапало яре и какво?Да ритам всички ярета ли?А по тази логика и когато децата падат от люлките да ги изпочупим всичките ли?Никаква не е гаранцията,че ако имаш домашен любимец(какъвто и да е)няма да те ухапе.Разбирасе и на мен не ми се иска да има бездомни животни,ама по-доре бездомни от колкото в салами...Още повече,че ние самите сме озлобили животните по улицте с ритания и т.н..Всяка майка би защитила детето от това,но едва ли би искала детето и да вижда насилие...

# 23
  • Мнения: 2 237
Злобарка някаква......Като не иска да и се мотае в краката,да извика някого от заведението и да помоли просто някой да го пусне на друго място.И моята дъщеря е хапана от куче няколко пъти.(за щастие леко,а причината е че ги дърпа за опашките и ушите)
Нито съм ги ритала,нито пък съм и обяснявала колко са лоши.
Уча я да обича животните ,уча я че за да хапят обикновено има причина.
И и показвам как да се държи с тях,така че да не я наранят,а не ги ритам.
Дааа,понякога и аз съжалявам че в България няма Зоополиция......

# 24
  • Мнения: 2 022
"ами да тя е зла и психясала детето си ,та като види животно да пищи"

Чуваш ли се какво говориш?! Как може толкова плитко да мислиш и съдиш?! Да и аз ще го изритам!
1: Защото сина ми има безумен страх, не защото злата му майка му го е насадила а защото едно на вид сладко кученце, което искаше само да се нахрани щеше да му откъсне ръката.
2: Каква работа има бездомно куче в заведение пък било то и открито? Като вляза в някое заведение съм далеч от мисълта, че кучета ще ми се бутат из краката.
3: Не искам бълхи и какви ли не паразити да ми наскачат! И не ми казвайте, че кучешките бълхи не ходят по хората- това е много далеч от истината. Да не говорим бездомните кучета преносители на какви болести могат да бъдат преносители.

Така, че моля те помисли си малко, разсъди и не съди толкова прибързано. Не можеш да знаеш по каква причина точно жената е реагирала така.

Напълно подкрепям това мнение!  Peace

Не бих изритала животното, освен ако не се опита да напада, но не смятам, че мястото на бездомно куче (колкото и сладко да е) е в заведение за хранене! Едно време прародителите ни може и да са спали в една стая с животните и да са яли от една паница, но вече сме в 21 век, нали?
А я попитай много възмутените и потресени чужденци в колко заведения в техните цивилизовани страни с хуманно отношение към животните допускат помияри.

# 25
  • Мнения: 212
Бездомни кучета нямат работа так където се хранят хората още по-малко пък близо до деца. Щом детето се е качило на стола значи се е уплашило и това е естествена реакция на майката. Не е виновна жената дето е изритала кучето (аз ако бях и имах пищов щях да го гръмна да не се мъчи хайвана) въпроса е кучето какво прави в заведение за хранене.

# 26
  • Мнения: 2 292
Да... Аз бих ритнала злобна майка, но не и животно.

и аz  Laughing

# 27
  • Мнения: 967
Цялото семейство сме алергични към космати животни - най вече котки, но и кучета. Ако едно куче се задържи на по-малко от метър до нас 10тина мин. започва едно кихане, кашляне, сополи....  ooooh!
За това винаги внимателно подбирам къде ще ходя - не припарвам там, където се очаква да има животни. Но да отидеш на ресторант и едно псе да ти се навре в чинията - е това не го търпя. Който обича животни да си ги държи у дома. На обществени места не бих търпяла до себе си нещо, което вреди сериозно на здравето ми - или авторката на статията би предпочела да си тръгна от заведението и любезно да преотстъпя поръчаната от мен вечеря на кучето??? Не познавам жената ритнала кучето, но може и тя да си е имала своите аргументи. Не един и двама са хората ухапани от кучета, а също и алергиите вече са повсеместно разпространени. Обичам животните - но да са на свобода в естествената им среда, а не разни псевдо любители на животни да си вземат домашни кучета и после като им мине кефа да ги пускат по улиците да хапят хората и да вредят. помияри не търпя - не са виновни те душичките, а бездушните хора, които са ги направили такива. Не сочете с пръст тези, които се дразнят от псетата по улиците - повечето от тях си имат право, насочете агресията си към онези, които пускат "любимците" си да се ровят по кофите, да сеят кърлежи и зарази.

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Злобарка някаква......Като не иска да и се мотае в краката,да извика някого от заведението и да помоли просто някой да го пусне на друго място.И моята дъщеря е хапана от куче няколко пъти.(за щастие леко,а причината е че ги дърпа за опашките и ушите)
Нито съм ги ритала,нито пък съм и обяснявала колко са лоши.
Уча я да обича животните ,уча я че за да хапят обикновено има причина.
И и показвам как да се държи с тях,така че да не я наранят,а не ги ритам.
Дааа,понякога и аз съжалявам че в България няма Зоополиция......

Подкрепям напълно,само дето моята не е хапана от куче Peace

# 29
  • Мнения: 2 161
О,прекрасна тема!В подобни темички винаги лъсва кой какъв е и колко,всъщност,е толерантен.Нали една от любимите думички тук е "толерантност".Оказа се,че доста майки биха наритали с удоволствие някое помиярче.А колко по-лесно е да повикаш управителят на заведението и да го помолиш да те отърве от нежеланото присъствие...

Общи условия

Активация на акаунт