Претенции на свекървата да гледа детето...

  • 13 563
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 674
 Аз мисля по същия начин като теб! Не казвам, че е правилно. След време може и да искам да го гледа (или не Grinning), но някак си хем искам почивка понякога, хем каква ще е тази почивка като знам, че бебчето е при свеки и тя прилага бабините деветини върху МОЕТО дете! При майка ми ми е по-спокойно, но все пак, докато е толкова малка искам да си е при мен и това е!

# 16
  • Мнения: 3 376
И аз мислех като теб в началото,да си призная доста се дразнех,но сега дори се усещам от време на време,че нямам търпение да дойде да ме отмени малко или да и го оставим на гости.Важното е да се съобразява с теб и твоите желания,в смисъл за това как да гледа детето,какво може и какво не.Моята постоянно се допитва до мен и не смее нищо да направи без да е попитала първо,дори за това какво да му облече.Повярвай,че е голяма отманя,все още е малко бебчето,но след някой друг месец ще ти се иска да имаш поне малко време за себе си...Да излезеш на кафе с приятелки или някъде с мъжа ти както добрите стари времена  Sunglasses

# 17
  • Мнения: 343
Съвсем нормално мислиш. Бабата има право да предложи помощ, но да предявява претенции - не!

# 18
  • Мнения: 3 423
Разбира се, че е нормално. Внуче й е.
Повечето баби се бутат да ни гледат
децата. Щото го нямат онзи стрес, дето
са го имали, като са ни гледали нас, ами
само се наслаждават на мъничетата. Не
се вживявай толкова, ако не те кефи, й
откажи, ако обаче си хитра, може да се
съгласиш на някой и друг безценен час
за себе си. Прецени си избора. Каквото
и да решиш, все ще имаш право. Успех!

# 19
  • на село
  • Мнения: 74
Ами след като сте в добри отношения,защо не и позволяваш да се порадва малко и тя като баба да го погледа,не е правилно от твоя страна според мен да не и позволяваш.Просто не мога да ги разбера някой мамета,когато има кой да гледа децата им те не дават,а когато няма се оплакват.Не бъди егоист детенцето ти е все пак внуче на тази жена,ами майкати ако иска същото и на нея ли ще откажеш?

# 20
  • Мнения: 1 727
Аз съм от тези дето държах сама да си гледам детето,но таткото много ми помагаше,наистина много.Вярно,че бабите бяха сърдити,но за нас така беше най-добре.След  6-ия месец им я оставях за по 2-3 часа,я вече след годинката и за цял ден..

# 21
  • Мнения: 2 622
Е,хайде сега...чак пък "претенции"...Жената иска да помага,да се порадва на внуче,все пак това е детето на сина й...Не виждам защо толкава се впрягаш.Ако ставаше въпрос за майка ти,едва ли щеше да използваш думата "претенции" newsm78Интересно,родните ни майки винаги са добри и разбиращи,а свекитата искат да ни вземат отрочетата #Cussing out
Казвала съм го много пъти-моята свекърва ми помага изключително много за децата!Много повече отколкото майка ми...

# 22
  • София
  • Мнения: 903
Нямах време да изчета цялата тема, но така и не разбрах свекърва ти за колко време иска да гледа детето. Ако иска да й го оставяте само понякога ( за 1-2 дни) , то тогава какъв е проблема? Аз бих и го дала без изобщо да се дърпам - тъкмо ще можете да излезете някъде със съпруга ти и да се поотпуснете от ежедневните грижи около детето. Въпреки, че също като теб мисля, че трябва сама да си гледам детето - не бих отказала помощ за няколко дена в месеца.

# 23
  • Мнения: 1 897
Според мен също няма лошо в това бабата да гледа детето за известно време,за да може майката да си почине и да отдели малко време за себе си.Но само когато е  помолена за това,само когато помощта и е потърсена и желана.Ако бабата самоволно е решила да взема  детето и сама определя кога и колко време да го гледа, без да съгласува намеренията  си с майката-тогава помощта и е 'натрапена' и 'нежелана' и нищо чудно че авторката се дразни от това.Нищо чудно,че определя добрите намерения на свекървата да помогне и да прекарва известно време сама с внучето си като претенции.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 481
И моята иска, няма нищо ненормално в това. Но аз не ги оставям "насаме" по друга причина- свеки не слуша, има си някакви идеи как се гледа и как трябва да се радва на бебето, които са в разрез с моите разбирания.

Казват, че с времето сигурно ще разхлабя дисциплината, кой знае.
Оставям Ева на майка ми, защото съм сигурна, че уважава и се съобразява с моите методи. Не става дума за ревност към свекървата тук.

# 25
  • Мнения: 102
И моята свекърва имаше претенции да и оставя Дария на 1г.и 6 мес. за цяла седмица на село без нас,при положение,че досега не се беше отделяла дори за цял ден от мен.Аз никога не съм правила фасони,като тя се занимава с нея,винаги е била добре дошла да и се порадва ,оставяла съм ги за час,два сами.Но и отказах,като обясних,че нямам нищо против заедно да отидем на гости.Тя като се разсърди,обвини ме ,че съм егоист и т.н,въобще не помисли за внучето си,а само повтаряше как всички си оставяли децата,само аз не. Shocked
Ужасно се почуствах,защото наистина имам нужда от почивка,но не мога да отделя детето си така изведнъж и се ядосах на тъпото и изказване-вместо да помислим как да го направим най-добре за детето,тя веднага да ми даде определение....естествено това беше голяма грешка от нейна страна. Crossing ArmsСтранното е,че досега не беше предявявала такива претенции,сигурно някои в селото и е казал,че снаха и няма доверие и оттам е тръгнало.....,а свекъра е кмет Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 4 111
И моята иска, няма нищо ненормално в това. Но аз не ги оставям "насаме" по друга причина- свеки не слуша, има си някакви идеи как се гледа и как трябва да се радва на бебето, които са в разрез с моите разбирания.

Казват, че с времето сигурно ще разхлабя дисциплината, кой знае.
Оставям Ева на майка ми, защото съм сигурна, че уважава и се съобразява с моите методи. Не става дума за ревност към свекървата тук.

А при нас е точно обратното. Майка ми би си позволила своеволия, но свекито не.

# 27
  • Мнения: 263
Не си давам детето (е, никой не ми е предлагал да го гледа де)! Като порасне и започне да може да ми казва иска ли или не да стои при баба си тогава ще остане при която и да е от двете!
Никой няма права над детето ми! Неговото право е първо! Щом ти не се чувстваш уверена и нямаш желание а и го даваш - не и го давай! като порасне може и само да започне да ика да ходи при бабите си. Но сега е твърде малко за подобни неща според мен!
Свеки като много иска да гледа бебе да си осинови!

# 28
  • Мнения: 4 111

Свеки като много иска да гледа бебе да си осинови!


Интересно ми е как ще се почувстваш след време, живот и здраве, като имаш внуче и ти го рекнат това на теб.  Thinking

# 29
  • Мнения: 284
Ох не знаете какви свекърви има ... Моята едва ли някога ще поиска да гледа бъдещото си внуче,ама дори и това да се случи няма да стане - #Cussing out КАТЕГОРИЧНО!!!!

Общи условия

Активация на акаунт