За и Против БХС ?!

  • 2 202
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 483
В момента и аз съм поставена пред такава дилема ....
Чета,четох много по въпроса.Незнам.Лекарката до някъде ми каза,че е излишно при родени две здрави деца.Но моите 33 години,наистина ме притесняват.Незнам...С предишната си бременност не се притеснявах от това,дори незнаех какво е,незнаех изобщо.За първата неговоря там бях много млада..А сега,колкото повече инфо трупам,май ставам все по-голяма параноичка,въпреки че това е трета бременност.

Няма значение колко здрави деца имате преди тази бременност! Всяка е индивидуална и предходните нормални не гарантират с нищо за тази!
Не го казвам за да Ви стряскам-просто е така.
Предвид толкова много инфо навсякъде и за всичко, защо изобщо се колебаете за подобно изследване?!
Значи на видеозон ходите всеки месец..другите изследвания също ги правите..какво му е на това??
Не е ли по-разумно да се вземат необходимите мерки навреме /ако недай се боже се налага/ а не да си скубете косите когато вече е късно?

# 16
  • Мнения: 174
Усмивка,

Моя ред на мисли беше горе-долу следния:

1)"Имам ли силата да се грижа за увредено дете?"

Ако отговора е твърдо "да" - не ти трябват нито БХС, нито амнио...

2) "Ако БХС-то покаже висока вероятност, ще посмея ли да рискувам потенциално здраво дете с амнио?"

Ако отговора е твърдо "не", няма защо да правиш БХС...

3) "Ако резултата от амниото покаже аномалии, ще абортирам ли?"

Ако отговора е "не" - БХС и амниото са излишни...

и последен въпрос

4) Мога ли да понеса неизвестността?

Ако отговора е "не" - ти4ай да си направиш изследванията!

  bouquet



# 17
  • Sofia
  • Мнения: 907
За! Не бих си спестила това изследване, нито пък ако се наложи амнио след това. Правила съм ги и двете, и при втора бременност, живот и здраве, пак ще направя БХС и ако се наложи - и амнио.

# 18
  • Мнения: 1 877
Никой не ми е предлагал,нито пък ми е обяснявал що е то БХС  #2gunfire
Изкарах си двете бременности без тези екстри.За щастие smile3522 децата ми се родиха здрави.... Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 7 191
И през ум не би ми минало да се откажа от БХС  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз не правих БХС. Ходих на фетална морфология, където ми казаха, че всичко е наред, и реших да не правя БХС.

# 21
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
100% съм за БХС независимо в каква възраст е бременната. Сега се изпращат тези, които са над 35 години мисля. Когато говорих с доц. Кременски, той сподели че правят всичко възможно БХС-то да стане абсолютно задължително и да е по Здравната каса. Иначе сама съм се интересувала и по собствено желание отидох. Ако риска беше висок и амнио щях да си направя. Имах специфични проблеми с бременността си и за да взема решението дали да оставя детето или не минах през куп изследвания. Слава богу всичко беше и е наред. Живот и здраве за следващото пак ще си направя всички тестове.

# 22
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
За! Аз ще си направя, а ако се наложи и амниоцентеза ще направя, защото не намирам за героично да родиш увредено дете. Ако искате ме убийте с камъни, но какво ще стане с детето, когато родителите си отидат?! Не смятам за оправдано да се износи и роди доказано увредено дете - така обричаш себе си, близките си, а после и държавата да се грижи за този непълноценен човек.

# 23
  • Мнения: 1 371
Даже не бях чувала за това изследване. След като родих, почнах да влизам тук, във форума, и така разбрах за него. От всичко изчетено, мисля, че е насочено към определена възрастова група или ако има наследствена предразположеност. Ако не си в тези групи - недей.
 Peace

# 24
  • Мнения: 1 044
Считам, че тук е казано всичко
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205405.0

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Даже не бях чувала за това изследване. След като родих, почнах да влизам тук, във форума, и така разбрах за него. От всичко изчетено, мисля, че е насочено към определена възрастова група или ако има наследствена предразположеност. Ако не си в тези групи - недей.
 Peace

Моля ви,момичета не пишете без да сте наясно за какво става въпрос Peace

# 26
  • Мнения: 4 555
Усмивка,

Моя ред на мисли беше горе-долу следния:

1)"Имам ли силата да се грижа за увредено дете?"

Ако отговора е твърдо "да" - не ти трябват нито БХС, нито амнио...

2) "Ако БХС-то покаже висока вероятност, ще посмея ли да рискувам потенциално здраво дете с амнио?"

Ако отговора е твърдо "не", няма защо да правиш БХС...

3) "Ако резултата от амниото покаже аномалии, ще абортирам ли?"

Ако отговора е "не" - БХС и амниото са излишни...

и последен въпрос

4) Мога ли да понеса неизвестността?

Ако отговора е "не" - ти4ай да си направиш изследванията!

Ето това е отговорът!

# 27
  • Мнения: 802
Благодаря на всички, който ми отговориха на въпроса !

# 28
  • Мнения: 1 251
Здрасти, гледам, че си пуснала тема са БХС. Аз също си направих в 16 г.с. Самото изследване във ВМИ Пловдив ми струваше 29 лева-20 лева е самия БХС, а 9 лева са разходите за куриер до Майчин дом София. И 20 леза за ехограф-да се определи точната г.с. е необходимо. Теб Топалова ли ти го предложи или друг доктор? Ти трябва да си вземеш решение, но според мен, човек никога в нищо не може да е 100 % сигурен, но ако има възможност да направи всичко необходимо за здравето си и това на бъдещото си бебе-то нека да го направи.
 Казвам ти го, защото сега на най-близкия до мен човек му се наложи днес да си направи амниоцентеза-на млад човек, който не е обременен генетично, не е боледувал досега, не е имал оплаквания през бременността до сега, но един от резултатите за токсоплазмоза излезе положителен. Ама не се знае сега или преди година е боледувала, и за спокойствието на майката и за да се избегне раждането на болно и увредено дете, тя взе решение да направи и това изследване. Но пак казвам ИЗБОРА Е ИЗЦЯЛО ТВОЙ!

# 29
  • Мнения: 802
ORHIDEA   Благодаря ти !
Да, Д- р . Топалова ми го предложи и каза , че не е задължително и може да го направи ако аз имам желание за това . Кръвта се праща в София , ехото го прави тя .
Все се стараех да не мисля за това изследване, но дойде момента , в който трябва да взема решение .
Да, мисля, че ти и всички вие ми помогнате да реша .
Може би се страхувам от резултата .
Не, нямам причина до момента да се страхувам, но това не пречи резултата да ме плаши.
Току що си запазих час за четвъртък .
Ще пиша какво е станало .
Благодаря още веднъж на всички !

Общи условия

Активация на акаунт