давате ли на децата си да ядат из къщата

  • 5 961
  • 164
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 865
У дома си имаме изграден( от мен )ред-яде се само в трапезарията на масата.Дойдат ли гости на голямата ми дъщеря ,се спазва същият ред ако ще хапват нещо.Не съм маниячка на тема чистота,но обичам да ми е подредено и чисто.

# 46
  • Мнения: 809
И без това едвам го придумвам да хапне, та яде всичко навсякъде.
 Crazy

# 47
  • Мнения: 596
Моите деца се хранят на масата, това правило са го усвоили от най-ранна възраст! Не съм цербер разбира се и понякога съм сервирала закуската в леглото за да ги поглезя, когато има гости съм им оставяла дреболийки за гризкане в тяхната стая но пак на малка импровизирана масичка! За мен забраната да разнасят храна из цялата къща  е част от уважението към моя труд, на който се стремя да ги науча! На всички ни харесва да е чисто и уютно, и да не ръсят безразборно е техният принос на този етап ! Хубаво е да зачиташ комфорта на детето, но да мислиш и за своя комфорт, взаимното уважение е най-доброто решение!

# 48
  • Мнения: 253
И децата и ние се храним на определените за това места - т.е масата в трапезарията, плота за хранене в кухнята или малката маса е детската стая. Настоявам да са седнали (както и ние) и да не се гледа телевизия, играе с играчки или с каквото  им е дошло да наум Naughty. Не мисля че къщата ни е музей, или пък ще се запази много по чисто за по дълго, но си мисля че така се създават правилни навици на хранене и чувство на респект към покъщнината.

# 49
  • Мнения: 3 537
И без това едвам го придумвам да хапне, та яде всичко навсякъде.
 Crazy
И моят отговор е такъв

# 50
  • Мнения: 3 205
Да, давам - плодове, зеленчуци - за междинните закуски. Чистя на момента, след като приключи. Основните му храненета са на столчето му или на масата с нас, за да може да се учи да се храни сам с прибори (идеята ми за хранене не включва гонене на хлапе из къщата с чиния манджа в ръка, щом ми се налага да го гоня - значи не е гладен и храна не се дава).

# 51
  • Мнения: 789
Основното ядене е в столчето на масата. Иначе плодове си похапваме навсякъде, бисквити обаче не. Не давам да ми ръси из целия апартамент. Солети, снаксове и тем подобни не яде. Пода на кухнята може след всяко ядене да го мия, но да ходя по 3 пъти на ден с парцала навсякъде, няма да стане.

# 52
  • Мнения: 6 029
не, в никакъв случай. яде се в кухнята.

# 53
  • София
  • Мнения: 903

Dara,  не знам колко големи са твоите деца, но аз лично не мога да накарам 4-годишната си дъщеря когато отидем някъде навън да хапнем ( и особено когато има и други деца) да седне на масата, да  се нахрани и едва тогава да отиде да играе. Не й позволявам да нови храна извън масата, но обикновено идва хапва малко и отива да играе с децата, след малко - пак и два и т.н. Те повечето деца по мои наблюдения правят така.


Моите са на 7 и 9, но не съм ги родила на по 7 и 9. И те са започнали по каналния ред да отброяват лета.  Wink И никой не ги задължава да седят на масата с гостите по цяла вечер. Идеята е да се нахранят, да приключат с храненето и тогава волно и доволно да продължат с игрите. Не е лошо като и дея, не е и трудно. Опитай! Може и да ти хареса.  Laughing
Колкото до това какво и как правят останалите, пък дори и повечето деца, то това никога не е било критерий, още по-малко определящ фактор за това какво може и трябва да правят моите деца.

определено ще ми хареса, но няма изгледи да стане. Просто като отидем някъде на заведение малката не се завърта на масата при нас за повече от 5 минути - през останалото време си играе с другите деца, тича из двора на заведението и т.н. Ако не й позволя да стане от масата докато не приключи с яденето това означава, че или през цялото време ще реве, или няма да хапне и залък. Затова предпочитам да не я тормозя ( а пък и тя особено в жегите яде много малко).

Иначе вкъщи, когато сме сами знае, че се яде на масата в кухнята. За мен също не е определящ фактор това, което правят другите.Просто такива са ми наблюденията.

# 54
  • Мнения: 3 622
Закусваме, обядваме и вечеряме на масата в трапезарията, но в стаята на сина ми има малка масичка и му разрешавам да си занесе и да хапва солетки, плодове, бисквити  Wink

# 55
  • Мнения: 46 580
dara, от дете до дете има разлика, даже и да е на еднаква възраст  Peace

# 56
  • Мнения: 131
У нас се яде само на масата. След това по земята има толкова много трохи и какво ли още не, че спокойно можем да храним кокошки с тях. Не съм маниачка на тема чистота, но не мога да си представя това нещо да бъде в другите стаи. Аз без това едвам смогвам да изчистя, така че ако се хранят навсякъде, сигурно не трябва да работя. Ужас!!!
Имаме роднини, които живеят в Австрия и когато ни дойдат на гости откачам , защото позволяват на децата да ядят бисквити и плодове , като се разхождат из къщи. Или вафличката, която се е поразтопила по детската ръчичка и се обърсва по тапетите или по дамаските. Майка им върви след тях и бърше...... Е, не мога да го приема за нормално. Прекалено ангажиран човек съм.
Иначе по заведения, по0ръчваме на децата, каквото си изберат, някакъв сок.  Хранят се колкото си искат , или хич, и Играят.
Кой колкото ял, като не е ял, да е ял
Това е положението. Въпреки, че децата ми са злояди и претенционни, никога не съм тичала след тях да ги храня.
Даже синът ми ,който е на 9 години, предпочита да  гладува, отколкото да яде каквото съм му приготвила. Ако ще.
Освен това, първо се яде каквото трябва , а накрая ако има още гладни се дояжда с бисвити
 , солети , вафли и т.н. На гладно никога.

# 57
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Вкъщи се яде само в кухньо-хола, но и това ми стига  Sick Sick
Не мога на момента да открия всички скрити сладости и Филип вече втора година си отглежда мравки. Как ли не ги морим пущините, ама като знаят къде има манджа, си намират пътя.  Confused Confused
Има си отделна масичка и си яде горе-долу на нея. Обяснявам, ама си е сериозен дивак и забравя лесно.

# 58
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 568
Дъщеря ми яде единствено и само на стола на хранене!Освен основната храна от кухнята и позволявам само солети,но пак се ядят на стола!Не съм върха на чистота,но искам да има навици Peace

# 59
  • Мнения: 2 032
Не ми пука за трохите, но за що-годе приемливи хранителни навици ми пука. У нас се яде на масата.

За плодове/солети/сок- може и да седнат някъде другаде.

Ако мога да науча децата си да не ядат безразборно/ на крак/ в движение/ или между другото: ще съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт