давате ли на децата си да ядат из къщата

  • 5 955
  • 164
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Въпросът ми е провокиран от следното - вчера вечерта на гости ни беше едно приятелче на дъщеря ми. Аз сложих в хола на масата, солетки, бисквитки,сокчета и т.н. Въпросното приятелче си взима от  солетките,разхожда се из стаите, ръси навсякъде трохи, за малко да изсипе сока....а бе, какво да ви кажа - на мен ми стана зле направо, но не направих забележка на майката, защото предположих, че тя така му дава и у тях. Аз не давам да се яде така - яде се само на масата; сока стои само на масата, плодовете и бисктивите се ядят само на масата...така съм си свикнала дъщерята и тя си има изграден  вече навик, тоест  има си място за хранене....Интересно ми е при вас как е и вие бихте ли направили забележка в подобен случай?

# 1
  • Мнения: 46 554
У нас може да се яде навсякъде.

# 2
  • Мнения: 4 841
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.

# 3
  • София
  • Мнения: 888
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.
А какво става с трохите  - постоянно ги събираш ли?А плодовете и краставииците - децата пипат диваните,мебелеите,а с оцапани ръце.....аз ще  Crazy

# 4
  • Мнения: 2 978
В нас давам почти всичко, но когато сме на гости НЕ! Naughty (Освен ако другите деца не правят същото Laughing)

# 5
  • Мнения: 22 468
В къщи се яде предимно на масата. Евентуално в масичката на хола винце с мезе, или уиски също с нещо подходящо.
Смятам и бъдещото ми дете да е възпитано по този начин.
Отвратителна гледка е да се ходи навсякъде из къщата и да се яде. За това нещо хората са си измислили място.

# 6
  • Мнения: 2 768
Основен проблем, по който спорим с мъжът ми у дома  Rolling Eyes

Скучно им е на момичетата с нас на масата и предпочитат да ядат в едната от детските стаи (на която идеята е да е само за игра), на тяхната маса, пред телевизора.

Да, ама баща им е на принципа - хранене единствено и само на масата за хранене в трапезарията.

Аз съм буфер в ситуацията. И на мен ми се иска да огранича яденето в другите стаи, но пък намирам за компромисен варианта за "детска" и "родителска" маса.

# 7
  • Мнения: 3 886
НЕ твърдо против съм.Има си маси за тази работа #2gunfire #Cussing out

# 8
  • Мнения: 1 172
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.
Същото е и у нас.

# 9
  • Мнения: 1 426
Обикновено се яде в кухнята на масата. Но ако някой гледа нещо интересно - може да си вземе чинията в хола пред телевизора. Или да си намаже филийка и да си седне в кревата с книжка в ръка. Или пред компютъра.
Ние сме с теракот. И да падне някоя троха - няма страшно, и без това прахолякът от улицата не е малко...
Е, и децата ми са големи, де...

# 10
  • Мнения: 4 841
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.
А какво става с трохите  - постоянно ги събираш ли?А плодовете и краставииците - децата пипат диваните,мебелеите,а с оцапани ръце.....аз ще  Crazy

Аз не мога да бъда критерий и да раздавам съвети, защото съм доооооооста далече от общата представа на ССФ за перфектна домакиня  Simple Smile Не мисля, че от 2-3 хрупнати солети ще паднат толкова трохи, че да застрашат психичното ми равновесие, нито пък след една изядена ябълка или морков ръцете се изцапват кой-знае колко - има мокри кърпички и салфетки навсякъде из къщи, пък и младежа сам ходи да се мие, ако му е некомфортно. Мебели, за които чак толкова да се страхувам също нямам. Въпрос на виждане, заложила съм на комфортна за детето среда, ремонти и луксове - като порасне. Така на всички ни е по-лесно.
Аз самата се чувствам ужасно когато отида на някой на гости, и трябва да се държа като в Лувъра, а след мен да тича загрижена домакиня с парцал  Blush

# 11
  • Мнения: 1 172

А какво става с трохите  - постоянно ги събираш ли?А плодовете и краставииците - децата пипат диваните,мебелеите,а с оцапани ръце.....аз ще  Crazy
Всичко, което ми дразни - трохи, лекета, сок от плодове - се почиства на момента или малко по-късно. С мокра кърпичка, или със стирка за пода. Вкарвам и малкият дивак в това действие. Вече му е изграден навик ако разлее сок или мляко по пода, да го почисти (верно, че не го чисти кой знае колко добре защото толкова са му възможностите, но е важно, че знае какво да направи).
Като цяло не робувам на вещите си, избирам мебели, които лесно се поддържат, дори и да не са последен писък на модата. Прежалила съм всичко що е мебели още преди да ги вкарам у  нас.

Живяла съм с майка-цербер по отношение на чистотата. И не мисля да прилагам същите правила при отглеждането на моите деца.

# 12
  • Мнения: 2 214
Аз самата се чувствам ужасно когато отида на някой на гости, и трябва да се държа като в Лувъра, а след мен да тича загрижена домакиня с парцал  Blush
Joy hahaha rotfImao rotfImbo
Много, ама много точно казано!

Аз също съм на принципа да се изгради среда, в която да му е комфортно на детето. Мисля, че трябва да има свобода, а не да живее в музей, където има един куп забрани и правила.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 888
Аз самата се чувствам ужасно когато отида на някой на гости, и трябва да се държа като в Лувъра, а след мен да тича загрижена домакиня с парцал  Blush
Joy hahaha rotfImao rotfImbo
Много, ама много точно казано!

Аз също съм на принципа да се изгради среда, в която да му е комфортно на детето. Мисля, че трябва да има свобода, а не да живее в музей, където има един куп забрани и правила.  Peace
Е,не си представяйте, че аз съм някоя кой знае каква чистница и тичам постоянно да мета и бърша след някой. Просто говоря за това, че ми става неприятно, когато се яде над мебелите или по мокета и аз незнам защо, но децата нали си играят и по мокета,после   играят по леглата и т.н.  Най - зле ми става, когато  някое детенце е яло кайсия например и след това  пипа мебелите. Не че не го приемам, ама аз ще чистя после я....

# 14
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 211
Имаме две стаи. В спалнята НЕ се яде и пие, в другата стая няма ограничения.
Гостите и гостенчетата се съобразяват или предупреждавам, че при леглата не се яде Peace
Не мисля, че съм цербер.

# 15
  • Мнения: 3 367
трохи и мацотене не са ми проблем,но много се дразня от ядене в движение,както и от непрекъснато хрупане не нещо от нямане какво да се прави..затова и си ядат по столовете,една бисквита да е-знаят реда и толкоз..та не е от чистотни съображения,а по скоро диетологични такива,но не-не давам,както и ние ядем седнали,с прибори,покривки и пр дори един сандвич да е..

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Яде се само в кухнята и предимно на масата. В другите стаи не разрешавам да се яде, но то и никога не му е хрумвало на детето всъщност.

# 17
  • Мнения: 597
Аз може да изглеждам от лошия тип майки в очите на другите,но вкъщи позволявам да се яде и пие навсякъде-щом така е сладко и приятно на детето.Естествено,че той знае да го прави и на масата в кухнята или в хола и когато сме някъде на гости или на заведение,но що пък не,да не си прави кефа детето като пази чисто!

# 18
  • София
  • Мнения: 9 878
Закуска,обад и вечеря-в трапезарията на масата.Плодове,сокчета и подобни-децата си ги ядат в тяхната стая на импровизиран кухненски кът от детска масичка и две столчета.А майка им в момента яде кисело мляко в хола на компютъра...ама само когато спят,че да не се научат и те така. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 768
Аз съм от почти-вманиачените на тема чистота, признавам.
Ужасно ми е гнусно трохи по пода, а по легла и чаршафи да не говорим  ooooh!

Обаче ако ги принудя да ядат само на масата за хранене, нищо не се яде с апетит.  Confused Така, че прежалих още една стая.
Децата доста пазят, включвам ги и в почистването.

# 20
  • Мнения: 1 555
Обикновено се яде на масата в хола, защото там ядем ние с баща му и на малкия му е интересно ! То аз всеки ден пускам прахосмукачка независимо от факта, че се яде на едно място, тъй като под и около масата е като че ли папагали са яли  Grinning а и прохите се разнасят на всякъде !  Определено е хубаво да научиш децата си на определен ред, но това при нас не е на дневен ред  Wink

# 21
  • Мнения: 4 451
У нас се яде на всякъде. Embarassed Но с голямата ми дъщеричка имаме проблем. Тя е с хиперактивност и дефицит на внимание и не може да стои на едно място. Премирила съм се отдавна. По-добре да яде сандвич на крак в детската, отколкото да стои гладна.

# 22
  • Мнения: 14 133
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.
И при нас е така. Не съм маниачка на тема чистота.

# 23
  • Мнения: 4 362
У нас може да се яде навсякъде.

 Peace Дъщеря ми е страшно злояда,предпочитам да хапва вкъщи отколкото изобщо да не хапва  Tired

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Яде се само на масата за хранене. И не защото у нас е като в Лувъра, а по ред други, доста по-съществени причини. Ако ми обикаля къщата с чиния или чаша в ръка може да се спъне, да падне, да строши чашата/чинията и да се нарани зле, може да се тресне врата /моите са двама, минава първия, не вижда втория, бута вратата да се затвори и става беля/. Отделно цапането и трошенето навсякъде. А и считам, че когато се храним е редно всички заедно да сме на масата. Въпрос на уважение и традиция. И без това не сме чак толкова много време заедно, че да се лишим и от това удоволствие - да се храним заедно, да се видим, да разменим приказка. Да, считам го за въпрос на възпитание и уважение. Всъщност, и на моите не им е хрумвало, че може да се яде където им падне.

Когато сме на гости, на ресторант, на детски кът с хранене е същото. Те рашават кога ще седнат да се хранят, но седнат ли на масата се нахранват и тогава стават и продължават с игрите. Не позволявам примък-отмък на храна или пък иди си-ела си на масата за хранене. И няма значение сами ли сме или с приятели. 

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
У дома мястото на храните и напитките е на масата. Не се притеснявам да го кажа и на деца, които са ни на гости. Не е  имало случай някой да се тръшне и да настоява непременно да си отнесе храната/чашата в друга стая.
Когато ние сме на гости, насърчавам децата си да ограничат яденето и пиенето в периметъра на масата, дори и когато някой друг обикаля с чаша или чиния в ръка.

# 26
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И в нас се яде навсякъде!

Е, не ми е приятно из чаршафите да си намеря мед примерно, или размазан шоколадов бонбон, ама да живеят мокрите кърпи по тоя случай!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И с мокра кърпа ще поправиш щетите нанесени от шоколад по чаршафите??? Считай въпроса ми за реторичен.  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 903

Когато сме на гости, на ресторант, на детски кът с хранене е същото. Те рашават кога ще седнат да се хранят, но седнат ли на масата се нахранват и тогава стават и продължават с игрите. Не позволявам примък-отмък на храна или пък иди си-ела си на масата за хранене. И няма значение сами ли сме или с приятели. 



Dara,  не знам колко големи са твоите деца, но аз лично не мога да накарам 4-годишната си дъщеря когато отидем някъде навън да хапнем ( и особено когато има и други деца) да седне на масата, да  се нахрани и едва тогава да отиде да играе. Не й позволявам да нови храна извън масата, но обикновено идва хапва малко и отива да играе с децата, след малко - пак и два и т.н. Те повечето деца по мои наблюдения правят така.

А иначе по темата. Ние имаме 2 стаи. По принцип ядем всички на масата в трапезарията. Но когато имаме гости  с деца позволявам на децата да ядат солети, бисквити , сокчета и т.н. в  другата стая на импровизирана масичка, докато играят.След това почиствам. Не е толкова голям проблем.
 Аз лично не мога да накарам децата ( нито своето, нито чуждите) вместо да играят да седят на масата до нас и да си похапват ( а и не съм се опитвала, защото не го смятам за редно).  Ако сервирам на гостите и вечеря - тогава е друго - тогава всички ( включително и децата сядаме на масата в трапезарията).

# 29
  • София
  • Мнения: 399
У нас може да се яде навсякъде.

 Peace Дъщеря ми е страшно злояда,предпочитам да хапва вкъщи отколкото изобщо да не хапва  Tired
Същото,е като яде съм около нея и гледам да предотвратя цапането,но като поканиш гости,нормално е да приемеш и мисълта,че ще има чистене след тях,особено пък деца. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 371
Ами давам, къде ще ходя, само и само да яде...

# 31
  • Мнения: 2 309
Стремя се да яде на масата...поне в началото, после й писва и обикаля къщата, идва пак хапва малко и така по 100 пъти, случвало се е да яде на дивана, да седне на пода, на леглото, въобще навсякъде, няма да й дръпна яденето от ръцете. Трохите не са толкова страшни,всеки ден бърша с мопа, дамаската на дивана се пере, чаршафите също, и да остане леке голяма работа, нали е дете, нормално е да цапа. Аз съм за традицията семейството да се храни заедно на масата, но е ужасно трудно да накараш едно твърдоглаво Овне със склонност към злоядство да прави това което искаш.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141

Dara,  не знам колко големи са твоите деца, но аз лично не мога да накарам 4-годишната си дъщеря когато отидем някъде навън да хапнем ( и особено когато има и други деца) да седне на масата, да  се нахрани и едва тогава да отиде да играе. Не й позволявам да нови храна извън масата, но обикновено идва хапва малко и отива да играе с децата, след малко - пак и два и т.н. Те повечето деца по мои наблюдения правят така.


Моите са на 7 и 9, но не съм ги родила на по 7 и 9. И те са започнали по каналния ред да отброяват лета.  Wink И никой не ги задължава да седят на масата с гостите по цяла вечер. Идеята е да се нахранят, да приключат с храненето и тогава волно и доволно да продължат с игрите. Не е лошо като и дея, не е и трудно. Опитай! Може и да ти хареса.  Laughing

Колкото до това какво и как правят останалите, пък дори и повечето деца, то това никога не е било критерий, още по-малко определящ фактор за това какво може и трябва да правят моите деца.

# 33
  • Мнения: 2 196
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.
У нас също.
Не ме притеснява това да изцапа.
Ще изчистя.
Когато сме на гости се храни там,където и е сервирано.

# 34
  • Мнения: 3 929
В нас давам почти всичко, но когато сме на гости НЕ! Naughty (Освен ако другите деца не правят същото Laughing)

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Предимно яде в кухнята на масата,но се случва да и дам плодове в детската и хола.

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Навсякъде се яде у нас  Rolling Eyes

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
У нас във всяка стая има маса и съответно се яде навсякъде, но на масата, поради простата причина, че не е много удобно да се яде прав.
Солети, бисквити и др. подобни ядем навсякъде, само по леглата не давам, че е неприятно да се ляга по трохи. Ако се случи по земята да има такива - чистя.

# 38
  • Мнения: 1 134
Храним се на масата. Само в разни съботно - неделни глезения понякога сервирам в леглото на принцесата, докато тя си гледа детското. Засега оценява тази фриволност и в останалото време спазва правилата.
Когато дойдат деца на гости не държа сметка кой къде яде и какво прави. Абонирала съм се за гражданска защита и идват след всяко бушуване вкъщи Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 1 457
Навсякъде се яде у нас  Rolling Eyes
И у нас е така. Особено що се отнася за солети, бисквити, вода и сокове.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Цитат
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде
освен по леглата.
Когато заведа детето си на гости обаче, уважавам реда в дадената къща. Ако не е прието нищо да се яде на друго място освен на масата, не разрешавам на Ива да се разхожда ядейки из стаите. За такива неща трябва да се пита- така и детето ще се научи, че у дома може да важат едни правила, но в чуждите къщи правилата са други и трябва да се уважават.

# 41
  • Мнения: 7 821
Моите ядат само на маса. В хола или кухнята, но на маса. Никога не съм позволявала разкарване с храна, плодове, сокове из къщата. Когато излизаме на заведение също ядат само на масата, които не иска да яде така просто не яде. Когато сме си в къщи всички се храним заедно на една маса, не допускам изключения. Не съм имала проблем с тези правила.

# 42
  • Мнения: 3 479
Не, не давам да ядат навсякъде из къщата, нито да пият сок или безалкохолно, може само вода.
Най-интересното е, че у всички наши приятели, където често ходим на гости се спазва същото правило и всички деца намират това за нормално.

# 43
  • Мнения: 24 467
За храненето си има правила- независимо дали става въпрос за възрастен човек, за дете или за бебе. У нас си имаме маса, дори две, достатъчно столове и диванче- там се храним. И това е не само защото нямам време да чистя след всяко ядене. По- скоро го правя, за да има някакъв ред. Защото ако аз не науча на ред децата си утре никой не е длъжен да ми ги търпи невъзпитани.

# 44
  • в Низината
  • Мнения: 705
Вкъщи е анархия - яде се навсякъде.

# 45
  • Мнения: 865
У дома си имаме изграден( от мен )ред-яде се само в трапезарията на масата.Дойдат ли гости на голямата ми дъщеря ,се спазва същият ред ако ще хапват нещо.Не съм маниячка на тема чистота,но обичам да ми е подредено и чисто.

# 46
  • Мнения: 809
И без това едвам го придумвам да хапне, та яде всичко навсякъде.
 Crazy

# 47
  • Мнения: 589
Моите деца се хранят на масата, това правило са го усвоили от най-ранна възраст! Не съм цербер разбира се и понякога съм сервирала закуската в леглото за да ги поглезя, когато има гости съм им оставяла дреболийки за гризкане в тяхната стая но пак на малка импровизирана масичка! За мен забраната да разнасят храна из цялата къща  е част от уважението към моя труд, на който се стремя да ги науча! На всички ни харесва да е чисто и уютно, и да не ръсят безразборно е техният принос на този етап ! Хубаво е да зачиташ комфорта на детето, но да мислиш и за своя комфорт, взаимното уважение е най-доброто решение!

# 48
  • Мнения: 253
И децата и ние се храним на определените за това места - т.е масата в трапезарията, плота за хранене в кухнята или малката маса е детската стая. Настоявам да са седнали (както и ние) и да не се гледа телевизия, играе с играчки или с каквото  им е дошло да наум Naughty. Не мисля че къщата ни е музей, или пък ще се запази много по чисто за по дълго, но си мисля че така се създават правилни навици на хранене и чувство на респект към покъщнината.

# 49
  • Мнения: 3 537
И без това едвам го придумвам да хапне, та яде всичко навсякъде.
 Crazy
И моят отговор е такъв

# 50
  • Мнения: 3 205
Да, давам - плодове, зеленчуци - за междинните закуски. Чистя на момента, след като приключи. Основните му храненета са на столчето му или на масата с нас, за да може да се учи да се храни сам с прибори (идеята ми за хранене не включва гонене на хлапе из къщата с чиния манджа в ръка, щом ми се налага да го гоня - значи не е гладен и храна не се дава).

# 51
  • Мнения: 789
Основното ядене е в столчето на масата. Иначе плодове си похапваме навсякъде, бисквити обаче не. Не давам да ми ръси из целия апартамент. Солети, снаксове и тем подобни не яде. Пода на кухнята може след всяко ядене да го мия, но да ходя по 3 пъти на ден с парцала навсякъде, няма да стане.

# 52
  • Мнения: 6 029
не, в никакъв случай. яде се в кухнята.

# 53
  • София
  • Мнения: 903

Dara,  не знам колко големи са твоите деца, но аз лично не мога да накарам 4-годишната си дъщеря когато отидем някъде навън да хапнем ( и особено когато има и други деца) да седне на масата, да  се нахрани и едва тогава да отиде да играе. Не й позволявам да нови храна извън масата, но обикновено идва хапва малко и отива да играе с децата, след малко - пак и два и т.н. Те повечето деца по мои наблюдения правят така.


Моите са на 7 и 9, но не съм ги родила на по 7 и 9. И те са започнали по каналния ред да отброяват лета.  Wink И никой не ги задължава да седят на масата с гостите по цяла вечер. Идеята е да се нахранят, да приключат с храненето и тогава волно и доволно да продължат с игрите. Не е лошо като и дея, не е и трудно. Опитай! Може и да ти хареса.  Laughing
Колкото до това какво и как правят останалите, пък дори и повечето деца, то това никога не е било критерий, още по-малко определящ фактор за това какво може и трябва да правят моите деца.

определено ще ми хареса, но няма изгледи да стане. Просто като отидем някъде на заведение малката не се завърта на масата при нас за повече от 5 минути - през останалото време си играе с другите деца, тича из двора на заведението и т.н. Ако не й позволя да стане от масата докато не приключи с яденето това означава, че или през цялото време ще реве, или няма да хапне и залък. Затова предпочитам да не я тормозя ( а пък и тя особено в жегите яде много малко).

Иначе вкъщи, когато сме сами знае, че се яде на масата в кухнята. За мен също не е определящ фактор това, което правят другите.Просто такива са ми наблюденията.

# 54
  • Мнения: 3 622
Закусваме, обядваме и вечеряме на масата в трапезарията, но в стаята на сина ми има малка масичка и му разрешавам да си занесе и да хапва солетки, плодове, бисквити  Wink

# 55
  • Мнения: 46 554
dara, от дете до дете има разлика, даже и да е на еднаква възраст  Peace

# 56
  • Мнения: 131
У нас се яде само на масата. След това по земята има толкова много трохи и какво ли още не, че спокойно можем да храним кокошки с тях. Не съм маниачка на тема чистота, но не мога да си представя това нещо да бъде в другите стаи. Аз без това едвам смогвам да изчистя, така че ако се хранят навсякъде, сигурно не трябва да работя. Ужас!!!
Имаме роднини, които живеят в Австрия и когато ни дойдат на гости откачам , защото позволяват на децата да ядят бисквити и плодове , като се разхождат из къщи. Или вафличката, която се е поразтопила по детската ръчичка и се обърсва по тапетите или по дамаските. Майка им върви след тях и бърше...... Е, не мога да го приема за нормално. Прекалено ангажиран човек съм.
Иначе по заведения, по0ръчваме на децата, каквото си изберат, някакъв сок.  Хранят се колкото си искат , или хич, и Играят.
Кой колкото ял, като не е ял, да е ял
Това е положението. Въпреки, че децата ми са злояди и претенционни, никога не съм тичала след тях да ги храня.
Даже синът ми ,който е на 9 години, предпочита да  гладува, отколкото да яде каквото съм му приготвила. Ако ще.
Освен това, първо се яде каквото трябва , а накрая ако има още гладни се дояжда с бисвити
 , солети , вафли и т.н. На гладно никога.

# 57
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Вкъщи се яде само в кухньо-хола, но и това ми стига  Sick Sick
Не мога на момента да открия всички скрити сладости и Филип вече втора година си отглежда мравки. Как ли не ги морим пущините, ама като знаят къде има манджа, си намират пътя.  Confused Confused
Има си отделна масичка и си яде горе-долу на нея. Обяснявам, ама си е сериозен дивак и забравя лесно.

# 58
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 539
Дъщеря ми яде единствено и само на стола на хранене!Освен основната храна от кухнята и позволявам само солети,но пак се ядят на стола!Не съм върха на чистота,но искам да има навици Peace

# 59
  • Мнения: 2 032
Не ми пука за трохите, но за що-годе приемливи хранителни навици ми пука. У нас се яде на масата.

За плодове/солети/сок- може и да седнат някъде другаде.

Ако мога да науча децата си да не ядат безразборно/ на крак/ в движение/ или между другото: ще съм много доволна.

# 60
  • Мнения: 7 263
По принцип не давам да се яде извън кухнята, само когато има гости, а дори и тогава на децата се сервира в трапезарията. Но това съвсем не значи че не ядат извън кухнята, най-редовно заварвам обелки от банани или костилки от череши пред компютъра в кабинета  Laughing hahaha hahaha. Най ми е смешен малкия като вземе нещо и си мисли че скришом минава покрай нас  hahaha hahaha hahaha.
Лошото е че като сме в настроение му се смеем и явно това не е много възпитателно.....

# 61
  • Мнения: 5 183
В нас давам почти всичко, но когато сме на гости НЕ!

И аз така.
А синът ми е и по-голям, та не пипа мебелите с мръсни лепкави ръце, а ако нещо падне на земята, в пове4ето слу4аи си го вдига и отива да го изхвърли.
Веднъж изсипаха с приятел4ето си купа пуканки на пода, а аз готвех, та не съм разбрала.
4ух шум от вклю4ената прахосмука4ка  Crazy и веднага изти4ах да ги видя - нашият работливко решил да по4исти.  bowuu

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 23:27 от МАЙКА

# 62
  • Мнения: 625
Аз давам,особено имайки предвид,че детето ми не е от най-ящните дори се радвам когато си хапва нещо играейки си(примерно).Естествено,че не е приятно да ходиш после по трохите,но нали затова са прахосмукачката и парцала.Но не казвам,че е много хубаво това-добре би било детето да си знае мястото за хранене,но добре би било и да не се вманячаваме на тема чистота.По-важното е детето да е нахранено.

# 63
  • Мнения: 3 886
За храненето си има правила- независимо дали става въпрос за възрастен човек, за дете или за бебе. У нас си имаме маса, дори две, достатъчно столове и диванче- там се храним. И това е не само защото нямам време да чистя след всяко ядене. По- скоро го правя, за да има някакъв ред. Защото ако аз не науча на ред децата си утре никой не е длъжен да ми ги търпи невъзпитани.
Peace Peace Peace

# 64
  • Мнения: 948
Цитат
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде
освен по леглата.
Когато заведа детето си на гости обаче, уважавам реда в дадената къща.
Това е и моят отговор. Hug

# 65
  • Варна
  • Мнения: 78
Не ми пука за трохите, но за що-годе приемливи хранителни навици ми пука.
Ако мога да науча децата си да не ядат безразборно/ на крак/ в движение/ или между другото: ще съм много доволна.

  И аз съм на същото мнение! Опитвам се да постигна това, но без да изпадам в крайности! За всяко правило може да има изключения в определени моменти!

# 66
  • Мнения: 532
най-обичам закуска в леглото, обяд в ресторант и вечеря на свещи - Нямам нищо против, кой където иска да яде, но после си чисти, дори и този, който няма две годинки - много обича метлата newsm75  мопа clean  а прахосмукачката му е любимата играчка newsm79
Моите родители ми забраняваха и се страхувах трошичка да не падне някъде - нямаше голяма полза  Naughty

# 67
  • Мнения: 420
Яде се навсякъде у нас, без леглото, защото е неприятно трохи дa убиват. В кухня мразя да се храним, това е помещение за готвене, а и сам почти отраснала там, та ми е още по-противно.
Мебелите служат на мен,не аз на тях. Та, с една дума, на когото където му харесва, там да си яде. И не тичам с парцала и препарата тутакси. Като ми поотрастнат децата, тогава ще сменям мебели. Не познавам голям човек да си бърше пръстите в покривката или по мебелите, та и затова не мисля да се стресираме за такива работи сега, да не говорим, че събота-неделя предпочитам да сме навън, вместо да чегъртам с парцал и препарати. Почивката е за семейството, не за интериора.

# 68
  • Мнения: 1 427
Не давам уж, но никой не ме слуша! Яде и в леглото-често намирам солети и бисквити там. И в тоалетната си ги носи ooooh!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
dara, от дете до дете има разлика, даже и да е на еднаква възраст  Peace

Да, отглеждам три на брой и този факт ми е добре известен. Но всеки един от тях спазва правилата с почти еднаква лекота, ако и да имат съществени различия в характер, темперамент и нагласа. Защото тук не става въпрос за характер, а за елементарно възпитание.  Peace

# 70
  • Мнения: 351
И аз предпочитам да се яде само в трапезарията, защото така се цапа по-малко. Да си призная, съпругът ми е по стриктен в това отношение. Ние се храним само на масата, но това не важи за детето. Тя трудно се застоява на едно място продължително време и ако реши да хрупа ябълка в хола нямам нищо против.
А когато имаме малки гости, за тях почти няма ограничения. Не разрешавам само да пренасят чупливи неща (чиния или чаша) сами, само за да не се наранят, а не за това, че после ще се наложи да почиствам.

# 71
  • Мнения: 2 700
Като правило у нас се яде на масата в трапезарията.
Събота и неделя сутрин на дъщеря ми й е разрешено да закусва в хола пред телевизора (тогава има доста детски предавания).
Ако дойдат деца на гости няма никакви ограничения. Ако ще се обядва или вечеря - естествено в трапезарията, но за сокчета, пуканки, солети и т.н. аз самата предпочитам да ги занеса в детската стая, отколкото през час, през два някой да влиза в хола в търсене на нещо за хрускане.

# 72
  • Мнения: 6 315
Не, яде се или на масата в кухнята, или в хола.

# 73
  • Мнения: 545
Въпросът ми е провокиран от следното - вчера вечерта на гости ни беше едно приятелче на дъщеря ми. Аз сложих в хола на масата, солетки, бисквитки,сокчета и т.н. Въпросното приятелче си взима от  солетките,разхожда се из стаите, ръси навсякъде трохи, за малко да изсипе сока....а бе, какво да ви кажа - на мен ми стана зле направо, но не направих забележка на майката, защото предположих, че тя така му дава и у тях. Аз не давам да се яде така - яде се само на масата; сока стои само на масата, плодовете и бисктивите се ядят само на масата...така съм си свикнала дъщерята и тя си има изграден  вече навик, тоест  има си място за хранене....Интересно ми е при вас как е и вие бихте ли направили забележка в подобен случай?

У нас когато се яде, това става задължително и само на масата. Всичко при децата е въпрос на изградени навици, създадени от родителите. Когато ходим на гости, синът ни ако иска да хапне идва на масата, взема си от това което иска или пийва от чашата и след това може пак да ходи да си играе.
Не ми се е случвало да ни идват подобни гости, може би детенцето е още малко и затова майка му не му е създала подобни обноски. Но ако поканя приятелка и детето й прави така, няма начин да се сдържа и да не й направя забележка, най-малкото да я питам у тях така ли ръси трохи по пода навсякъде... Ами че то трябва постоянно да се ходи след него с прахосмукачката! За сока - той може да бъде разлят и на масата, дори от възрастен, никой не е застрахован от подобно невнимание.

# 74
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Все ми е едно, къде ще яде, ако ще и под душа да е, само да яде!!!! Детето само чисти изцапаното и търчи да мие ръце после. Аз също си пия кафето в леглото Crossing Arms

# 75
  • Мнения: 323
Доста нерви изпотроших докато го приуча да яде само в кухнята,но постигнах целта си - сега нямам проблем.Не разрешавам и на приятелите на сина ми да се разхождат са храна по стаите.

# 76
  • Мнения: 4 753
От доста време не позволявам, макар да обича в почивните дни да закусва в леглото.

# 77
  • Мнения: 1 427
У нас може да се яде навсякъде.
И у нас също.

# 78
  • Мнения: 647
Докато бяха по малки децата го позволявах само за да мога да си издействам повече спокойствие.Сега разрешавам само на масата , като от време на време се опитват да ми нарушават правилото. Когато у дома има други деца които ядат и разнасят храна навсякъде не се дразня. Всеки родител сам предценява как иска да възпита детето си и не съм в правото си да съдя никого.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 4 295
У нас може да се яде навсякъде.
И у нас също.

И ние сме от тази група. Crazy

# 80
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Основното им ядене винаги е с нас на масата. Но дреболии за гризкане си хапват и другаде. Без леглата. При ежедневно обиране с прахосмукачката, няколко трохи, и то не всеки ден, не са чак такъв проблем. Пък и по-едри късчета или пък капчици сок, те си ги обират сами.

# 81
  • Мнения: 27 524
Засега давам, да. Но той е внимателен, не троши и не разсипва. Предполагам, че по-нататък ще свикне да е на едно място, сега е мъничък и не ми пречи да ходи и да хапва, когато става въпрос за сок и солети, яденето и салатите са си на масата.

# 82
  • Мнения: 1 470
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.
Hug

# 83
  • Мнения: 46 554
... за елементарно възпитание.  Peace

В моят дом никога не е яло на друго място, освен на маса, сега имам възможност да позволя на детето си да живее с възможно най-малко ограничения (за основните неща), така, както аз съм искала като малка  Grinning яденето по стаите не го свързвам с възпитание, нито необходимост, освен да не се цапа насам натам, друго обяснение да го забраня не виждам  Peace

# 84
  • Мнения: 179
Обяд и вечеря в кухнята. Закусва или просто похапва, където му е удобно. Сам си почиства. Ако е разсипал нещо - двамата чистим.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 82
Закуската и обяса в кухнята , а вечерята винаги е в хола.  Похапванията - солети , бискв. краставици  .... в хола , но моят красавец  има ангажимента да почисти ако е изцапал

# 86
  • Мнения: 7 201
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.
PeaceИ у нас.

# 87
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Аз ако го накарам да яде е чудо, та сега хитът е навън....на терасата става кочинка....
Таткото много обича да яде в леглото, та аз на детето ще забраня.

# 88
  • Мнения: 3 367
яденето по стаите не го свързвам с възпитание, нито необходимост, освен да не се цапа насам натам, друго обяснение да го забраня не виждам  Peace
моето обяснение е както казах не толкова чистотно,колкото свързано с навици за хранене;хрупането къде ли не на какво ли не според книгите не създава добри хранителни умения и навици,свиква се с мисълта че може да се яде по всяко време и съответно да не се яде когато му е времето и пр.
 Аз в злояди деца не вярвам,мисля че ние правим мазалото като не им осигуряваме структура и ред по тази тема,затова и има правила кой къде яде,и проблем с не-ядене нямаме..

# 89
  • Мнения: 5 140
В нас давам почти всичко, но когато сме на гости НЕ! Naughty (Освен ако другите деца не правят същото Laughing)

По същия начин. Peace
Тя така или иначе си яде на масичката в хола пред тв-то.

# 90
  • Мнения: 600
само и единствено на масата в трапезарията. мразя да се яде където и да било другаде, забранявам и на мъжа ми. и в колата не давам да се яде.

може би като порасне ще помисля пак, но дотогава Crossing Arms

# 91
  • Мнения: 46 554
... свиква се с мисълта че може да се яде по всяко време ...

Не виждам връзка м/у двете неща Thinking София няма междинии похапвания, има обяд, сл. закуска и вечеря + мляко преди и след сън, сама си ги е определила кога са и ги спазва като по часовник  Peace

# 92
  • Мнения: 5 362
Основните хранения на масата.Но когато си похапва солетки или други неща между храненията не й казвам да стои само на масата.То е и почти невъзможно да я задържа на едно място Laughing
В случай като този,който си описала,просто почиствам след това.Не правя забележки.И дъщеря ми може би ще направи същото като отидем някъде на гости.Деца са все пак,а и за няколко часа се изтрайва Wink
Обикновено след като изцапа нещо си го почиства сама.Така я уча.После аз минавам за "довършителната" част LaughingНо като цяло има вече изградени навици за храненето,а това че паднала някоя друга троха подире й са бели кахъри Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 7 097
У нас може да се яде навсякъде.

Когато яде супа или манджа, естествено не разнася чинията из цялата къща, а сяда на масата - било в хола, било в кухнята. Когато пие сок или яде бисквити, шоколад или нещо такова, не я застопорявам на едно място, може да ходи насам-натам, само дето после задължително си мие ръцете.

# 94
  • Мнения: 2 241
И без това едвам го придумвам да хапне, та яде всичко навсякъде.
 Crazy
И моят отговор е такъв

За съжаление и моят!

Който не е имал злоядо дете не знае на какви жертви е способен родителят само и само да знае, че детето няма да откара цял ден и да си легне с абсолютно празен стомах!

# 95
  • Мнения: 227
Давам му да яде на всякъде.Само обяда и вечерята на столчето му за ядене.

# 96
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Всички вкъщи се храним където ни е най-забавно за момента, понякога се случва и на масата, така или иначе после чистя. Не ми е минавало през ум, че някой може да напъди невъзпитаното ни дете заради тези вредни навици, които сме му изградили. С оглед на бъдещата му социализация ще проведа сериозен разговор с нея върху таз' тематика.

# 97
  • Мнения: 3 367
... свиква се с мисълта че може да се яде по всяко време ...

Не виждам връзка м/у двете неща Thinking София няма междинии похапвания, има обяд, сл. закуска и вечеря + мляко преди и след сън, сама си ги е определила кога са и ги спазва като по часовник  Peace
връзка има при деца които съде хрупат какво ли не (само погледни нагоре по темата за що бисквити и сокове се говори)и отказват супата на обяд,не защото са злояди ,а защото не са гладни..това е порочен кръг,който води ,по мои наблщдения,до не-добри навици.
Не знам как е в  Бг,но тук по пакрове и градинки децата непрекъснато ядат,както и в колите-това за мен не е редно,има си време за всичко,храната трябва да се уважава...

# 98
  • Мнения: 46 554
Хрупат, хрупат и тези, които за задължени да ядат на масата, седят там и ядат солети, после сядат за шоколад, после за зрънчо и т.н., не виждам с какво помага това, че са седнали там, където им е наредено?
Освен това считам за вредно яденето под час, ако детето не е гладно, така стават злоядите деца, от другата страна е затлъстяването. Има моменти, в които просто огладняват 2 часа, след момента, в който майката си е навила на пръста, друг път 2 по-рано ...

# 99
  • Мнения: 3 367
Никол,аз не споря,казвам какво намирам за правилно в нашия дом,базирано на опита ми професионален с хранителни разстройства,затлъстяване и пр.. Никого не задължавам да яде никога,но ако яде го прави седнал,на маса,с прибори,салфетки и пр..Какво яде е не по-малко важно,но как ми е важно също!

# 100
  • Мнения: 6 206
Яде само на масата.
Само два пъти му позволих да яде при мен на компютъра, защото наистина имах работа и трябваше да пиша. След това сигурно два месеца ме врънкаше пак да яде там, че уж можело.
От тогава никакви компромиси.

# 101
  • Мнения: 46 554
Никол,аз не споря,казвам какво намирам за правилно в нашия дом ...

Разбира се, за затова по-горе писах, че не съм открила причина да я ограничавам в това отношение, затова не го правя, другите, които сте ги открили- спазвайте го  Peace

# 102
  • София
  • Мнения: 1 877
У нас се яде навсякъде и последствия си има - трохи, разляни сокове, натрошени бисквити... Освен това Йоанна готви навсякъде на куклите си (като за целта използва салфетки, който прави на безброй малки парченца, солетки, които също прави на мн. малки парченца и пр.). И да - всеки път като я видя ми става лошо, но пък не го смятам за трагедия.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Хрупат, хрупат и тези, които за задължени да ядат на масата, седят там и ядат солети, после сядат за шоколад, после за зрънчо и т.н., не виждам с какво помага това, че са седнали там, където им е наредено?
Освен това считам за вредно яденето под час, ако детето не е гладно, така стават злоядите деца, от другата страна е затлъстяването. Има моменти, в които просто огладняват 2 часа, след момента, в който майката си е навила на пръста, друг път 2 по-рано ...

Ти го считаш за вредно, но не за всички деца е така Naughty, още повече, че ако се обърнеш към диетолог или гастроентеролог ще ти обесни колко е важно да се яде  под час. Така организма свиква да произвежда ензими и да усвоява храната на 100%/за доказателство- всички диети и медицински и естетични са с хранене под час/. Моето дете си огляднява от както се е родило по собствен режим, който в началото беше 2 часа и никого не слушах, че трябва да е три, а после и досега на три и половина. Естествено тези интервали се редуват с нахранване и закуска. Яденето в режим е полезно за стомаха и да се твърди обратно е смешно...

# 104
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
най- полезно е да се яде, като се огладнее ...тогава се произвеждат ензимите ....

# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 171
най- полезно е да се яде, като се огладнее ...тогава се произвеждат ензимите ....

мдаааа...десетки примери на огладняващи с ензими познавам дето минаха на хранене под час  ooooh!...

п.с. няма повече да разводнявам Peace

Никол, виж моля те какво точно съм подчетрала в мението ти  Praynig!

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 23:50 от Катюша

# 106
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А при нас това хранене не потръгна и затова сме на поискване  Grinning ...  явно не се отнася за всички  Peace

# 107
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
У нас се яде навсякъде и последствия си има - трохи, разляни сокове, натрошени бисквити... Освен това Йоанна готви навсякъде на куклите си (като за целта използва салфетки, който прави на безброй малки парченца, солетки, които също прави на мн. малки парченца и пр.). И да - всеки път като я видя ми става лошо, но пък не го смятам за трагедия.

В нас е същото  Grinning Не правя никакви трагедии  Stop Предпочитам натрошени бисквити ( готвила е за куклите и е хапвала с тях  Crazy) и половин час спокойствие, отколкото недоволно дете.
От доста време дъщеря ми яде, когато е гладна, независимо дали е дошло времето ( часът) за ядене.

# 108
  • Мнения: 46 554
Ти го считаш за вредно, но не за всички деца е така Naughty, още повече, че ако се обърнеш към диетолог или гастроентеролог ще ти обесни колко е важно да се яде  под час ...

Аз проблеми с моето дете нямам, яде под час (определен от нея и колкото има нужда). Не е злояда, яде всичко, обича здравословна храна, за мое щастие. Но си спомням, когато аз бях дете и ме слагаха на масата в точно определен час, с точно определена порция, която не можех да погълна, но трябваше, не мога да се убедя, че това е правилно. И за теб не вярвам, че всеки ден, в точно определен час, имаш нужда от еднакво количество храна, абсурдно е да се твърди  Stop

# 109
  • Мнения: 1 640
  Ами,нещо средно е при нас-яде се около и на масата,но изключения се допускат-примерно да се яде на масичката в хола , а не само в кухнята.Не искам всеки ден и час да съм с парцала и стирката,затова изисквам да се пази чистота,особено да не се пипа с мръсни ръце където и да било и да не се оставят безразборно цапащи остатъци от храни.Изисквам,карам се и скандали бих вдигнала,но само на членове на сем-вото,де.
  На гостите не се карам,но и повече не бих поканила хора ,които са на принципа "У чуждите всичко е позволено!"Има хора,които избягвам и не каня у дома заради несъответствие с вижданията ни относно чистотата.Случвало се е под формата на шега да подхвърля някоя коригираща реплика,че хеле се сетят какво имам предвид,но май полза няма-кой както си е свикнал,така си кара.

# 110
  • Мнения: 3 089
'манджите' се ядат на масата; всичко останало - из къщата. мръсотия има, но и дом. помощничка си имам  Wink така че не истерясвам по темата. а и не виждам защо - камен е кърмаче и вероятно си представяте колко петна от кърма, от наплюто, повръщано и т.н. има по дивана и най-вече люлеещия се стол - търгам ги, ъф корс, но ако закъснея малко и те се фиксират. каквото! важното е децата да са здрави, да ядат с охота когато им е времето, а и не само. всичко другото е суета! или изпадане в неразбираема за мен крайност - само в тази стая, на този стол на тази маса, това, което съм дала и количеството, което съм определила. ми това не го виждам за нормално ПЪК  Crossing Arms

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Основното ядене е на масата, а всичко друго - солетки, чипс, сокче, шоколад или някакво плодче в движение из къщата.

# 112
яде се в кухнята на масата

4ипсове, солети, сок4ета, и т.н. в нас няма

# 113
  • Мнения: 3 537
Основното ядене е на масата, а всичко друго - солетки, чипс, сокче, шоколад или някакво плодче в движение из къщата.
и при нас така Peace

# 114
  • Мнения: 918
Яде се в цялата къща, нямам проблем с чистенето. Затова сме сложили паркет, не мокет, а мебелите се почистват лесно.

# 115
  • Мнения: 178
Основните хранения са на масата,но солети,плодове,бисквити-из цялата къща.Важното е децата да се чувстват спокойни и свободни.Пъки не отнема кой знае колко време след това да се почисти.

# 116
  • Мнения: 63
Яде се само на масата, съответно на столчето за по-малкия, без изключение- плод, бисквити, солети. Смятам, че това създава култура на храненето. А и не понасям да стъпвам върху натрошени бисквити и др. Създавам ритуали за хранене дори и с обикновени солети и сокче -поднесени в подходяща чашка и чинийка. Всичко това го казвам с голямото уточнение, че нямам проблем с храненето.Иначе ако бяха злояди, както съм слушала легенди, сигурно щях да разрешавам всичко.

# 117
  • Мнения: 468
Яде се на предназначените за целта места- масата в кухнята, трапезарията или навън в градината. Има и изключения (сравнително рядко)- в движение, ако е в къщата гледам да пусна веднага прахосмукачка, че да не са завъдят животинки.

# 118
  • Мнения: 2 567
Може да яде из цялата къща, но сама на маса или на импровизирана такава.
Да ходи по коридорите и стаите с нещо за ядене в ръце - Не. И въобще не е свързана тази забрана с това, че трябва след това да се чисти. Просто не ми е приятно подобно нещо и не го намирам за правилно.

Напълно съм съгласна с Катюша за режима при храненето  Peace

# 119
  • Мнения: 2 818
Общо взето не, но например ябълка давам, ако има много гостенчета давам всичко... Обаче и ние с баща им не ядем извън кухнята... защото правилата важат за всички  Peace (Хлебарка в кухнята някакси го понасям, макар и с погнуса, но да ми се разхождат по леглото... Sick )

# 120
  • Oslo
  • Мнения: 659
Да ходят с бисквити, филии, вафли и други производни на трохи из къщата - не, в никакъв случай! Нямам време да чистя след всеки, яде се в хола или детската стая на маса. Иначе храни които не цапат много давам да ядат навсякъде, те си знаят, че трябва да си измият ръцете, преди да почнат да пипат каквото и да е след това. Еми - слушат децата, не се оплаквам.

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В нас се яде на масата. Не мога да си помисля да се разхожда и да прави боклуци, а и с мръсни ръце цапа мебели и т. н. Според мен децата от малки трябва да свикнат къде се яде, къде се играе.Но много мои приятелки мами си оставят децата да се разхождат с храната в къщи.Обаче дойдат ли в нас спазват мойте правила-яде се на масата.

# 122
  • Мнения: 2 292
Петрова, напълно си права и добре, че си го научила да яде само на масата. Моето се опитвам да науча, но zа сега нямам голям успех. ще го науча , но иска време.  От друга страна децата се впечатляват от zабележки от чужди хора и сигурно , ако си му каzала на детето да си яде солетките на масата е щяло да те послуша  newsm78

# 123
  • София
  • Мнения: 888
Петрова, напълно си права и добре, че си го научила да яде само на масата. Моето се опитвам да науча, но zа сега нямам голям успех. ще го науча , но иска време.  От друга страна децата се впечатляват от zабележки от чужди хора и сигурно , ако си му каzала на детето да си яде солетките на масата е щяло да те послуша  newsm78
Радвам се,че има и други като мен дето мислят,че си има място за хранене. Сега уча и бебето така - яде в кошницата, но в кухнята;)

# 124
  • Мнения: 5 103
У нас може да се яде навсякъде.
Peace

# 125
  • Мнения: 2 292

Никол, прави ми впечатление огромното количество на иzписаните от теб глупости по темата Rolling Eyes  човек трябва да има навици на хранене, децата се въzпитават. От тук следва, че както ти не кълвеш като кокошките по цял ден и където намериш нещо да клъвнеш, така и детето трябва да се учи да си похапва в определени часове и на определени места. ОК?

# 126
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
Не разрешавам на дъщеря ми да яде навсякъде.
У нас се яде само в трапезарията. Ужасяват ме разхвърляни бисквити, солети, царевични пръчки и прочие по домове, в които има деца! Никога не съм го разбирала това нещо, ще ме прощавате.. Naughty

# 127
  • Мнения: 24 467
Също така ми е много неприятно да видя свинщина в автомобил. Не одобрявам яденето не само в къщи където и както падне, а и в колата. Ако децата са гладни- излизаме и се храним навън, в заведение, когато сме на дълъг път. Освен това си има време за хранене, с което се съобразяваме дори и когато пътуваме.

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 14:56 от Judy

# 128
  • Мнения: 2 292
Също така ми е много неприятно да видя свищина в автомобил. Не одобрявам яденето не само в къщи където и както падне, а и в колата. Ако децата са гладни- излизаме и се храним навън, в заведение, когато сме на дълъг път. Освен това си има време за хранене, с което се съобразяваме дори и когато пътуваме.

Също съм 100% съгласна, но това ми е още по трудно да постигна. Ужас. 

# 129
  • Мнения: 2 567
И в нашата кола не се яде  Simple Smile Като знам на какви мизерни коли съм попадала и тръпки ме побиват. Някога съм се чудила, къде точно да седна от боклуците в тях. Тъй като моята си има режим на хранене, ако той съвпадне с пътуването, отбиваме в някоя бензиностанция и яде там. Това да ми гризе нещо през целия път - Не. Дори и вкъщи не гризе когато и падне, така че и в колата се следва този принцип.

# 130
  • Мнения: 1 877
За мен е недопустимо да се яде навсякъде.И сега се опитвам това да го разбере и Боян

# 131
  • Мнения: 46 554
Никол, прави ми впечатление огромното количество на иzписаните от теб глупости по темата  ...

Благодаря, ето до какво води възпитанието за ядене само на масата  Simple Smile

... От тук следва, че както ти не кълвеш като кокошките по цял ден и където намериш нещо да клъвнеш, така и детето трябва да се учи да си похапва в определени часове и на определени места. ОК?

Това май го обсъдихме вече, връзка няма  Peace

Аз проблеми с моето дете нямам, яде под час ...

# 132
  • Мнения: 918

Никол, прави ми впечатление огромното количество на иzписаните от теб глупости по темата Rolling Eyes  човек трябва да има навици на хранене, децата се въzпитават. От тук следва, че както ти не кълвеш като кокошките по цял ден и където намериш нещо да клъвнеш, така и детето трябва да се учи да си похапва в определени часове и на определени места. ОК?


Хубаво, много хубаво, ти си една истинска майка, първо го научи да яде в точно определен ден и час, след това да ака, когато и където поискаш ти. Не му се давай на това малко инатче, ама ха ще иска да яде в 3 след обяд. Много е полезно да му създадеш такива навици, то трябва да знае кой управлява Naughty, а и после във военното училище, ще му бъде много лесно. Няма да му се налага да проявява самоинициатива, да мисли, че тя майка му го е възпитала чудесно..

Чесно казано като чета някои постинги, все едно гладам филма Стената, епизода където дъртата майка кара възрастния си син да изяде някакво гадно пърче месо, което току що е изплюл, седнали на МАсата.

# 133
  • Мнения: 131
Мъжът ми си гледа колата като писано яйце и е забранил на децата да чоплят каквото и да е вътре. Даже не им дава да пият вода, когато е самичък за да не се задави някой.
Те са си деца, както и да ядат или ще направят трохи или пък ще си избършат мазните ръчички в тапицерията. после ходи я пери.
Миналата седмица пътувах с такси с една съседка и нейната дъщеря, която е на 9.
Най-нахално детето си извади пилетите и започна да си ги хрупа. На Мойте и двамата им светнаха очите, но след като им припомних, че не се яде в колата горе-долу се примириха. тази майка даже се учуди, какво неестествено има в това. Когато станахме .... УЖАс. Всичко беше в трохи и мазнотии. Но на тях не им пукаше.
Шофьора само махна с ръка и потегли.

# 134
  • Мнения: 5 622
Аз давам. В къщи не сме в казарма  Stop

# 135
  • Мнения: 46 554
Гледам и колите сте подхванали- ако пътуваме, когато й се пада следобедната закуска или друго хранене- яде си, по принцип спираме само за пишкане, когато тръгнем на някъде. След път- прахосмукачка и готово.

Аз давам. В къщи не сме в казарма  Stop

Ами възпитанието, бе, Бубе, възпитанието, на какво ги учим тия деца  ooooh!

# 136
  • Мнения: 1 172
Най-нахално детето си извади пилетите и започна да си ги хрупа.
Защо да е нахално точно това действие? Защото не отговаря на твоите норми? Или защо е имало стикер "забранено консумирането на храна в автомобила"? Нахално е да оставиш свинщина след себе си, а не да ядеш на място, на което не е забранено само защото другите не одобряват.

Като заговорихте за коли, в нашите коли е разрешено яденето но само когато сме спрели, защото иначе има риск от задавяне. По всяко време е разрешено пиенето на вода. Единственото забранено е возенето извън столчето за кола. Проблеми с чистотата на колите нямаме.  Трохи могат да се струпат само в столчето, не знам как си връзвате децата в столчета и си представяте, че те ще ви направят кочина в колата. Не мога да си го представя. Иначе, тапицерията може да се прецака и ако някое дете повърне в колата.

Интересно ми е колко от тези, които не дават на децата си да хапват другаде, освен на масата, дават храна по улиците - било то сладолед или пуканки, или нещо друго?

# 137
  • Мнения: 2 567
Аз давам. В къщи не сме в казарма  Stop

Значи, ако не даваш на детето си да върви из цялата къща и да хрупа нещо по всяко време, това значи, че е като в казарма  Tired
Ами ще взема да острижа моята нула номер, че да направя ефекта пълен  Simple Smile

# 138
  • Мнения: 7 837
 Laughing Всичко ще си кажете, щом опряхте и до свинщините в чуждите коли.

# 139
  • Мнения: 7 821
Чесно казано като чета някои постинги, все едно гладам филма Стената, епизода където дъртата майка кара възрастния си син да изяде някакво гадно пърче месо, което току що е изплюл, седнали на МАсата.
Честно казано преиграваш  Rolling Eyes ... Не виждам защо и тази тема трябва да се превърне в поредния спор!

# 140
  • Мнения: 918
Чесно казано като чета някои постинги, все едно гладам филма Стената, епизода където дъртата майка кара възрастния си син да изяде някакво гадно пърче месо, което току що е изплюл, седнали на МАсата.
Честно казано преиграваш  Rolling Eyes ... Не виждам защо и тази тема трябва да се превърне в поредния спор!

Не ми е била тази идеята Peace Написах го, защото наистина това изникна в съзнанието ми, след като прочетох постинга на vivita. Нямам нищо против да бъде изтрит, ако наитина мислиш, че внася смут.

# 141
  • София
  • Мнения: 4 884
Всичко давам аз, само да мога да гледам сериалите по кабелната вечер.
А това, че някой ми хрупа покрай ушите..Е, какво толкова, ще  го пратя да си хрупа в някой по-далечен ъгъл и това е. Crazy

# 142
  • Мнения: 6 390
яде се в кухнята на масата

4ипсове, солети, сок4ета, и т.н. в нас няма
и у нас като у вас  Mr. Green

# 143
  • Мнения: 4 496
Веднъж искаха да ядат солетки на дивана,но им казах,че ако изцапат-ще чистят.Е,изчистиха.Повече не са искали солети.

# 144
  • Мнения: 1 715
В нас давам почти всичко, но когато сме на гости НЕ! Naughty (Освен ако другите деца не правят същото Laughing)
Peace И аз

# 145
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Навсякъде се яде у нас  Rolling Eyes
и у нас така  Sunglasses
Влади разнася кюфтета, кебапчета, а  аз- разнасям мокри кърпи и го бърша  ooooh!
шантава работа!
На гостенчета забележки не правя, само, ако са напът да съборят къщата  #Crazy

# 146
  • София
  • Мнения: 1 783
Яде се на масата в кухнята, дори и малките глезотии. Всеки си има покривчица, смешна чашка, чинийка. Не ми е до чистенето, просто си мисля, че създаването на  навици, не само по отношение на качествата на храната, но и на консумирането и е полезно за цялостното възпитение.
Майка ми заведе сина ми, когато беше малко под четири годишен, у едни префърцунени приятели, които му подават кутия с бисквитки. Той си взел и попитал домакинята "А чинийка може ли?" и дамата се  #Crazy

# 147
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Не давам, но никой не ме пита, разнасят хрна навсякъде  #Cussing out #Cussing out #Cussing out.

# 148
  • Мнения: 2 161
Не разрешавам.И толкова съм зла,че никой не смее да го прави.Това е единственото нещо,за което съм непреклонна.

# 149
  • Мнения: 3 456
Не давам, но никой не ме пита, разнасят хрна навсякъде  #Cussing out #Cussing out #Cussing out.
И у нас е така. smile3515

# 150
  • Мнения: 3 360
Разбира се,че давам!  Laughing

# 151
  • Мнения: 2 309
Браво,4е си успяла да вкараш ред в на4ина на хранене...Сина ми яде навсякъде,но е внимателен и се старае да не ръси трохи.

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 19:41 от Рожбо

# 152
  • Мнения: 8 999
Аз на моите не им давам да пикаят вкъщи, а пък вие - дали ядат по стаите. Само на колосана бяла покривка с кристален сервиз за пиене и костен порцелан за ядене. Сервира суха като пушена  скумрия икономка, а часът за начало на храненето се огласява със сребърно звънче.

# 153
  • Мнения: 2 646
Ние живеем в две стаи.Във всекидневната се яде навсякъде,във спалнята не давам да носят храна.Основното хранене става на кухненската маса,а гризането на солети,бисквити,плодове и пр.твърди храни е без ограничения откъм място.Не мога да си представя ,че ще сложа малката във стола за хранене само за да си изяде бисквитката #Cussing out

# 154
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Позволявам само на кухненската маса или в хола над масата и върху чиния...

У дома няма проблем с трохи, а с моите коси които са навсякъде  Close

# 155
  • София
  • Мнения: 1 654
Понякога и позволявам да седне на дивана с чинийка с бисквити или плодове, но тя ми е съвестна, никога няма да си избърше ръцете в дамаската Naughty

# 156
  • Мнения: 6 164
Още е малък, но се опитвам да го науча да яде в стола за хранене или на масата. Щом ще се хапва, дори нещо дребно м/у храненията - слагам го да сяда. Друг е въпросът, че понякога обикаля къщата със солети в ръка.

# 157
  • Мнения: 1 526
При нас се яде в кухнята.
Вече им е навик. От малки са свикнали и не им пречи.

# 158
  • Мнения: 1 163
Ние пък ядем в кухнята и в  хола,а понякога си лапат сладоледа на терасата,но крокита и чипс само навън.

# 159
  • Свиленград
  • Мнения: 269
У нас може да се яде навсякъде.
Peace Peace Peace
И у на с е така. КАто се има предвид,че маликия е толкова злояд,че яде само ако се занимава с нещо друго. Така че го оставям да се харни където се намира в момента. Знам,че е период и ще го израсте.   bouquet

# 160
  • Мнения: 8 999
У нас може да се яде навсякъде.
Peace Peace Peace
И у на с е така. КАто се има предвид,че маликия е толкова злояд,че яде само ако се занимава с нещо друго. Така че го оставям да се харни където се намира в момента. Знам,че е период и ще го израсте.   bouquet

Аааа, бъркаш много! Според разни теории, дето съм ги чела тук, една неправилно изядена ябълка пред телевизора, наместо с нож и вилица на масата за хранене, е по-скоро вредна, отколкото полезна. Така че, внимавай да не отровиш детето.

# 161
  • Мнения: 193
само из кухнята и дневната

# 162
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Яде се само в кухнята. PeaceИзключение се прави с терасата,много обичат да седят на терасата,да гризкат ябълки и да зяпат навън. Mr. Green

# 163
  • Мнения: 891
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.

И у нас е същото  Peace

# 164
Старая се да я науча ,че храненето става единствено на масата

Общи условия

Активация на акаунт