давате ли на децата си да ядат из къщата

  • 5 969
  • 164
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 600
само и единствено на масата в трапезарията. мразя да се яде където и да било другаде, забранявам и на мъжа ми. и в колата не давам да се яде.

може би като порасне ще помисля пак, но дотогава Crossing Arms

# 91
  • Мнения: 46 580
... свиква се с мисълта че може да се яде по всяко време ...

Не виждам връзка м/у двете неща Thinking София няма междинии похапвания, има обяд, сл. закуска и вечеря + мляко преди и след сън, сама си ги е определила кога са и ги спазва като по часовник  Peace

# 92
  • Мнения: 5 362
Основните хранения на масата.Но когато си похапва солетки или други неща между храненията не й казвам да стои само на масата.То е и почти невъзможно да я задържа на едно място Laughing
В случай като този,който си описала,просто почиствам след това.Не правя забележки.И дъщеря ми може би ще направи същото като отидем някъде на гости.Деца са все пак,а и за няколко часа се изтрайва Wink
Обикновено след като изцапа нещо си го почиства сама.Така я уча.После аз минавам за "довършителната" част LaughingНо като цяло има вече изградени навици за храненето,а това че паднала някоя друга троха подире й са бели кахъри Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 7 097
У нас може да се яде навсякъде.

Когато яде супа или манджа, естествено не разнася чинията из цялата къща, а сяда на масата - било в хола, било в кухнята. Когато пие сок или яде бисквити, шоколад или нещо такова, не я застопорявам на едно място, може да ходи насам-натам, само дето после задължително си мие ръцете.

# 94
  • Мнения: 2 241
И без това едвам го придумвам да хапне, та яде всичко навсякъде.
 Crazy
И моят отговор е такъв

За съжаление и моят!

Който не е имал злоядо дете не знае на какви жертви е способен родителят само и само да знае, че детето няма да откара цял ден и да си легне с абсолютно празен стомах!

# 95
  • Мнения: 227
Давам му да яде на всякъде.Само обяда и вечерята на столчето му за ядене.

# 96
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Всички вкъщи се храним където ни е най-забавно за момента, понякога се случва и на масата, така или иначе после чистя. Не ми е минавало през ум, че някой може да напъди невъзпитаното ни дете заради тези вредни навици, които сме му изградили. С оглед на бъдещата му социализация ще проведа сериозен разговор с нея върху таз' тематика.

# 97
  • Мнения: 3 367
... свиква се с мисълта че може да се яде по всяко време ...

Не виждам връзка м/у двете неща Thinking София няма междинии похапвания, има обяд, сл. закуска и вечеря + мляко преди и след сън, сама си ги е определила кога са и ги спазва като по часовник  Peace
връзка има при деца които съде хрупат какво ли не (само погледни нагоре по темата за що бисквити и сокове се говори)и отказват супата на обяд,не защото са злояди ,а защото не са гладни..това е порочен кръг,който води ,по мои наблщдения,до не-добри навици.
Не знам как е в  Бг,но тук по пакрове и градинки децата непрекъснато ядат,както и в колите-това за мен не е редно,има си време за всичко,храната трябва да се уважава...

# 98
  • Мнения: 46 580
Хрупат, хрупат и тези, които за задължени да ядат на масата, седят там и ядат солети, после сядат за шоколад, после за зрънчо и т.н., не виждам с какво помага това, че са седнали там, където им е наредено?
Освен това считам за вредно яденето под час, ако детето не е гладно, така стават злоядите деца, от другата страна е затлъстяването. Има моменти, в които просто огладняват 2 часа, след момента, в който майката си е навила на пръста, друг път 2 по-рано ...

# 99
  • Мнения: 3 367
Никол,аз не споря,казвам какво намирам за правилно в нашия дом,базирано на опита ми професионален с хранителни разстройства,затлъстяване и пр.. Никого не задължавам да яде никога,но ако яде го прави седнал,на маса,с прибори,салфетки и пр..Какво яде е не по-малко важно,но как ми е важно също!

# 100
  • Мнения: 6 206
Яде само на масата.
Само два пъти му позволих да яде при мен на компютъра, защото наистина имах работа и трябваше да пиша. След това сигурно два месеца ме врънкаше пак да яде там, че уж можело.
От тогава никакви компромиси.

# 101
  • Мнения: 46 580
Никол,аз не споря,казвам какво намирам за правилно в нашия дом ...

Разбира се, за затова по-горе писах, че не съм открила причина да я ограничавам в това отношение, затова не го правя, другите, които сте ги открили- спазвайте го  Peace

# 102
  • София
  • Мнения: 1 877
У нас се яде навсякъде и последствия си има - трохи, разляни сокове, натрошени бисквити... Освен това Йоанна готви навсякъде на куклите си (като за целта използва салфетки, който прави на безброй малки парченца, солетки, които също прави на мн. малки парченца и пр.). И да - всеки път като я видя ми става лошо, но пък не го смятам за трагедия.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Хрупат, хрупат и тези, които за задължени да ядат на масата, седят там и ядат солети, после сядат за шоколад, после за зрънчо и т.н., не виждам с какво помага това, че са седнали там, където им е наредено?
Освен това считам за вредно яденето под час, ако детето не е гладно, така стават злоядите деца, от другата страна е затлъстяването. Има моменти, в които просто огладняват 2 часа, след момента, в който майката си е навила на пръста, друг път 2 по-рано ...

Ти го считаш за вредно, но не за всички деца е така Naughty, още повече, че ако се обърнеш към диетолог или гастроентеролог ще ти обесни колко е важно да се яде  под час. Така организма свиква да произвежда ензими и да усвоява храната на 100%/за доказателство- всички диети и медицински и естетични са с хранене под час/. Моето дете си огляднява от както се е родило по собствен режим, който в началото беше 2 часа и никого не слушах, че трябва да е три, а после и досега на три и половина. Естествено тези интервали се редуват с нахранване и закуска. Яденето в режим е полезно за стомаха и да се твърди обратно е смешно...

# 104
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
най- полезно е да се яде, като се огладнее ...тогава се произвеждат ензимите ....

Общи условия

Активация на акаунт