давате ли на децата си да ядат из къщата

  • 5 942
  • 164
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
трохи и мацотене не са ми проблем,но много се дразня от ядене в движение,както и от непрекъснато хрупане не нещо от нямане какво да се прави..затова и си ядат по столовете,една бисквита да е-знаят реда и толкоз..та не е от чистотни съображения,а по скоро диетологични такива,но не-не давам,както и ние ядем седнали,с прибори,покривки и пр дори един сандвич да е..

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Яде се само в кухнята и предимно на масата. В другите стаи не разрешавам да се яде, но то и никога не му е хрумвало на детето всъщност.

# 17
  • Мнения: 597
Аз може да изглеждам от лошия тип майки в очите на другите,но вкъщи позволявам да се яде и пие навсякъде-щом така е сладко и приятно на детето.Естествено,че той знае да го прави и на масата в кухнята или в хола и когато сме някъде на гости или на заведение,но що пък не,да не си прави кефа детето като пази чисто!

# 18
  • София
  • Мнения: 9 860
Закуска,обад и вечеря-в трапезарията на масата.Плодове,сокчета и подобни-децата си ги ядат в тяхната стая на импровизиран кухненски кът от детска масичка и две столчета.А майка им в момента яде кисело мляко в хола на компютъра...ама само когато спят,че да не се научат и те така. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 768
Аз съм от почти-вманиачените на тема чистота, признавам.
Ужасно ми е гнусно трохи по пода, а по легла и чаршафи да не говорим  ooooh!

Обаче ако ги принудя да ядат само на масата за хранене, нищо не се яде с апетит.  Confused Така, че прежалих още една стая.
Децата доста пазят, включвам ги и в почистването.

# 20
  • Мнения: 1 555
Обикновено се яде на масата в хола, защото там ядем ние с баща му и на малкия му е интересно ! То аз всеки ден пускам прахосмукачка независимо от факта, че се яде на едно място, тъй като под и около масата е като че ли папагали са яли  Grinning а и прохите се разнасят на всякъде !  Определено е хубаво да научиш децата си на определен ред, но това при нас не е на дневен ред  Wink

# 21
  • Мнения: 4 451
У нас се яде на всякъде. Embarassed Но с голямата ми дъщеричка имаме проблем. Тя е с хиперактивност и дефицит на внимание и не може да стои на едно място. Премирила съм се отдавна. По-добре да яде сандвич на крак в детската, отколкото да стои гладна.

# 22
  • Мнения: 14 133
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.
И при нас е така. Не съм маниачка на тема чистота.

# 23
  • Мнения: 4 362
У нас може да се яде навсякъде.

 Peace Дъщеря ми е страшно злояда,предпочитам да хапва вкъщи отколкото изобщо да не хапва  Tired

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Яде се само на масата за хранене. И не защото у нас е като в Лувъра, а по ред други, доста по-съществени причини. Ако ми обикаля къщата с чиния или чаша в ръка може да се спъне, да падне, да строши чашата/чинията и да се нарани зле, може да се тресне врата /моите са двама, минава първия, не вижда втория, бута вратата да се затвори и става беля/. Отделно цапането и трошенето навсякъде. А и считам, че когато се храним е редно всички заедно да сме на масата. Въпрос на уважение и традиция. И без това не сме чак толкова много време заедно, че да се лишим и от това удоволствие - да се храним заедно, да се видим, да разменим приказка. Да, считам го за въпрос на възпитание и уважение. Всъщност, и на моите не им е хрумвало, че може да се яде където им падне.

Когато сме на гости, на ресторант, на детски кът с хранене е същото. Те рашават кога ще седнат да се хранят, но седнат ли на масата се нахранват и тогава стават и продължават с игрите. Не позволявам примък-отмък на храна или пък иди си-ела си на масата за хранене. И няма значение сами ли сме или с приятели. 

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
У дома мястото на храните и напитките е на масата. Не се притеснявам да го кажа и на деца, които са ни на гости. Не е  имало случай някой да се тръшне и да настоява непременно да си отнесе храната/чашата в друга стая.
Когато ние сме на гости, насърчавам децата си да ограничат яденето и пиенето в периметъра на масата, дори и когато някой друг обикаля с чаша или чиния в ръка.

# 26
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И в нас се яде навсякъде!

Е, не ми е приятно из чаршафите да си намеря мед примерно, или размазан шоколадов бонбон, ама да живеят мокрите кърпи по тоя случай!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И с мокра кърпа ще поправиш щетите нанесени от шоколад по чаршафите??? Считай въпроса ми за реторичен.  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 903

Когато сме на гости, на ресторант, на детски кът с хранене е същото. Те рашават кога ще седнат да се хранят, но седнат ли на масата се нахранват и тогава стават и продължават с игрите. Не позволявам примък-отмък на храна или пък иди си-ела си на масата за хранене. И няма значение сами ли сме или с приятели. 



Dara,  не знам колко големи са твоите деца, но аз лично не мога да накарам 4-годишната си дъщеря когато отидем някъде навън да хапнем ( и особено когато има и други деца) да седне на масата, да  се нахрани и едва тогава да отиде да играе. Не й позволявам да нови храна извън масата, но обикновено идва хапва малко и отива да играе с децата, след малко - пак и два и т.н. Те повечето деца по мои наблюдения правят така.

А иначе по темата. Ние имаме 2 стаи. По принцип ядем всички на масата в трапезарията. Но когато имаме гости  с деца позволявам на децата да ядат солети, бисквити , сокчета и т.н. в  другата стая на импровизирана масичка, докато играят.След това почиствам. Не е толкова голям проблем.
 Аз лично не мога да накарам децата ( нито своето, нито чуждите) вместо да играят да седят на масата до нас и да си похапват ( а и не съм се опитвала, защото не го смятам за редно).  Ако сервирам на гостите и вечеря - тогава е друго - тогава всички ( включително и децата сядаме на масата в трапезарията).

# 29
  • София
  • Мнения: 397
У нас може да се яде навсякъде.

 Peace Дъщеря ми е страшно злояда,предпочитам да хапва вкъщи отколкото изобщо да не хапва  Tired
Същото,е като яде съм около нея и гледам да предотвратя цапането,но като поканиш гости,нормално е да приемеш и мисълта,че ще има чистене след тях,особено пък деца. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт