давате ли на децата си да ядат из къщата

  • 5 965
  • 164
  •   1
Отговори
# 120
  • Oslo
  • Мнения: 659
Да ходят с бисквити, филии, вафли и други производни на трохи из къщата - не, в никакъв случай! Нямам време да чистя след всеки, яде се в хола или детската стая на маса. Иначе храни които не цапат много давам да ядат навсякъде, те си знаят, че трябва да си измият ръцете, преди да почнат да пипат каквото и да е след това. Еми - слушат децата, не се оплаквам.

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В нас се яде на масата. Не мога да си помисля да се разхожда и да прави боклуци, а и с мръсни ръце цапа мебели и т. н. Според мен децата от малки трябва да свикнат къде се яде, къде се играе.Но много мои приятелки мами си оставят децата да се разхождат с храната в къщи.Обаче дойдат ли в нас спазват мойте правила-яде се на масата.

# 122
  • Мнения: 2 292
Петрова, напълно си права и добре, че си го научила да яде само на масата. Моето се опитвам да науча, но zа сега нямам голям успех. ще го науча , но иска време.  От друга страна децата се впечатляват от zабележки от чужди хора и сигурно , ако си му каzала на детето да си яде солетките на масата е щяло да те послуша  newsm78

# 123
  • София
  • Мнения: 888
Петрова, напълно си права и добре, че си го научила да яде само на масата. Моето се опитвам да науча, но zа сега нямам голям успех. ще го науча , но иска време.  От друга страна децата се впечатляват от zабележки от чужди хора и сигурно , ако си му каzала на детето да си яде солетките на масата е щяло да те послуша  newsm78
Радвам се,че има и други като мен дето мислят,че си има място за хранене. Сега уча и бебето така - яде в кошницата, но в кухнята;)

# 124
  • Мнения: 5 103
У нас може да се яде навсякъде.
Peace

# 125
  • Мнения: 2 292

Никол, прави ми впечатление огромното количество на иzписаните от теб глупости по темата Rolling Eyes  човек трябва да има навици на хранене, децата се въzпитават. От тук следва, че както ти не кълвеш като кокошките по цял ден и където намериш нещо да клъвнеш, така и детето трябва да се учи да си похапва в определени часове и на определени места. ОК?

# 126
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Не разрешавам на дъщеря ми да яде навсякъде.
У нас се яде само в трапезарията. Ужасяват ме разхвърляни бисквити, солети, царевични пръчки и прочие по домове, в които има деца! Никога не съм го разбирала това нещо, ще ме прощавате.. Naughty

# 127
  • Мнения: 24 467
Също така ми е много неприятно да видя свинщина в автомобил. Не одобрявам яденето не само в къщи където и както падне, а и в колата. Ако децата са гладни- излизаме и се храним навън, в заведение, когато сме на дълъг път. Освен това си има време за хранене, с което се съобразяваме дори и когато пътуваме.

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 14:56 от Judy

# 128
  • Мнения: 2 292
Също така ми е много неприятно да видя свищина в автомобил. Не одобрявам яденето не само в къщи където и както падне, а и в колата. Ако децата са гладни- излизаме и се храним навън, в заведение, когато сме на дълъг път. Освен това си има време за хранене, с което се съобразяваме дори и когато пътуваме.

Също съм 100% съгласна, но това ми е още по трудно да постигна. Ужас. 

# 129
  • Мнения: 2 567
И в нашата кола не се яде  Simple Smile Като знам на какви мизерни коли съм попадала и тръпки ме побиват. Някога съм се чудила, къде точно да седна от боклуците в тях. Тъй като моята си има режим на хранене, ако той съвпадне с пътуването, отбиваме в някоя бензиностанция и яде там. Това да ми гризе нещо през целия път - Не. Дори и вкъщи не гризе когато и падне, така че и в колата се следва този принцип.

# 130
  • Мнения: 1 877
За мен е недопустимо да се яде навсякъде.И сега се опитвам това да го разбере и Боян

# 131
  • Мнения: 46 580
Никол, прави ми впечатление огромното количество на иzписаните от теб глупости по темата  ...

Благодаря, ето до какво води възпитанието за ядене само на масата  Simple Smile

... От тук следва, че както ти не кълвеш като кокошките по цял ден и където намериш нещо да клъвнеш, така и детето трябва да се учи да си похапва в определени часове и на определени места. ОК?

Това май го обсъдихме вече, връзка няма  Peace

Аз проблеми с моето дете нямам, яде под час ...

# 132
  • Мнения: 918

Никол, прави ми впечатление огромното количество на иzписаните от теб глупости по темата Rolling Eyes  човек трябва да има навици на хранене, децата се въzпитават. От тук следва, че както ти не кълвеш като кокошките по цял ден и където намериш нещо да клъвнеш, така и детето трябва да се учи да си похапва в определени часове и на определени места. ОК?


Хубаво, много хубаво, ти си една истинска майка, първо го научи да яде в точно определен ден и час, след това да ака, когато и където поискаш ти. Не му се давай на това малко инатче, ама ха ще иска да яде в 3 след обяд. Много е полезно да му създадеш такива навици, то трябва да знае кой управлява Naughty, а и после във военното училище, ще му бъде много лесно. Няма да му се налага да проявява самоинициатива, да мисли, че тя майка му го е възпитала чудесно..

Чесно казано като чета някои постинги, все едно гладам филма Стената, епизода където дъртата майка кара възрастния си син да изяде някакво гадно пърче месо, което току що е изплюл, седнали на МАсата.

# 133
  • Мнения: 131
Мъжът ми си гледа колата като писано яйце и е забранил на децата да чоплят каквото и да е вътре. Даже не им дава да пият вода, когато е самичък за да не се задави някой.
Те са си деца, както и да ядат или ще направят трохи или пък ще си избършат мазните ръчички в тапицерията. после ходи я пери.
Миналата седмица пътувах с такси с една съседка и нейната дъщеря, която е на 9.
Най-нахално детето си извади пилетите и започна да си ги хрупа. На Мойте и двамата им светнаха очите, но след като им припомних, че не се яде в колата горе-долу се примириха. тази майка даже се учуди, какво неестествено има в това. Когато станахме .... УЖАс. Всичко беше в трохи и мазнотии. Но на тях не им пукаше.
Шофьора само махна с ръка и потегли.

# 134
  • Мнения: 5 622
Аз давам. В къщи не сме в казарма  Stop

Общи условия

Активация на акаунт