давате ли на децата си да ядат из къщата

  • 5 963
  • 164
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 171
най- полезно е да се яде, като се огладнее ...тогава се произвеждат ензимите ....

мдаааа...десетки примери на огладняващи с ензими познавам дето минаха на хранене под час  ooooh!...

п.с. няма повече да разводнявам Peace

Никол, виж моля те какво точно съм подчетрала в мението ти  Praynig!

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 23:50 от Катюша

# 106
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А при нас това хранене не потръгна и затова сме на поискване  Grinning ...  явно не се отнася за всички  Peace

# 107
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
У нас се яде навсякъде и последствия си има - трохи, разляни сокове, натрошени бисквити... Освен това Йоанна готви навсякъде на куклите си (като за целта използва салфетки, който прави на безброй малки парченца, солетки, които също прави на мн. малки парченца и пр.). И да - всеки път като я видя ми става лошо, но пък не го смятам за трагедия.

В нас е същото  Grinning Не правя никакви трагедии  Stop Предпочитам натрошени бисквити ( готвила е за куклите и е хапвала с тях  Crazy) и половин час спокойствие, отколкото недоволно дете.
От доста време дъщеря ми яде, когато е гладна, независимо дали е дошло времето ( часът) за ядене.

# 108
  • Мнения: 46 580
Ти го считаш за вредно, но не за всички деца е така Naughty, още повече, че ако се обърнеш към диетолог или гастроентеролог ще ти обесни колко е важно да се яде  под час ...

Аз проблеми с моето дете нямам, яде под час (определен от нея и колкото има нужда). Не е злояда, яде всичко, обича здравословна храна, за мое щастие. Но си спомням, когато аз бях дете и ме слагаха на масата в точно определен час, с точно определена порция, която не можех да погълна, но трябваше, не мога да се убедя, че това е правилно. И за теб не вярвам, че всеки ден, в точно определен час, имаш нужда от еднакво количество храна, абсурдно е да се твърди  Stop

# 109
  • Мнения: 1 640
  Ами,нещо средно е при нас-яде се около и на масата,но изключения се допускат-примерно да се яде на масичката в хола , а не само в кухнята.Не искам всеки ден и час да съм с парцала и стирката,затова изисквам да се пази чистота,особено да не се пипа с мръсни ръце където и да било и да не се оставят безразборно цапащи остатъци от храни.Изисквам,карам се и скандали бих вдигнала,но само на членове на сем-вото,де.
  На гостите не се карам,но и повече не бих поканила хора ,които са на принципа "У чуждите всичко е позволено!"Има хора,които избягвам и не каня у дома заради несъответствие с вижданията ни относно чистотата.Случвало се е под формата на шега да подхвърля някоя коригираща реплика,че хеле се сетят какво имам предвид,но май полза няма-кой както си е свикнал,така си кара.

# 110
  • Мнения: 3 089
'манджите' се ядат на масата; всичко останало - из къщата. мръсотия има, но и дом. помощничка си имам  Wink така че не истерясвам по темата. а и не виждам защо - камен е кърмаче и вероятно си представяте колко петна от кърма, от наплюто, повръщано и т.н. има по дивана и най-вече люлеещия се стол - търгам ги, ъф корс, но ако закъснея малко и те се фиксират. каквото! важното е децата да са здрави, да ядат с охота когато им е времето, а и не само. всичко другото е суета! или изпадане в неразбираема за мен крайност - само в тази стая, на този стол на тази маса, това, което съм дала и количеството, което съм определила. ми това не го виждам за нормално ПЪК  Crossing Arms

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Основното ядене е на масата, а всичко друго - солетки, чипс, сокче, шоколад или някакво плодче в движение из къщата.

# 112
яде се в кухнята на масата

4ипсове, солети, сок4ета, и т.н. в нас няма

# 113
  • Мнения: 3 537
Основното ядене е на масата, а всичко друго - солетки, чипс, сокче, шоколад или някакво плодче в движение из къщата.
и при нас така Peace

# 114
  • Мнения: 918
Яде се в цялата къща, нямам проблем с чистенето. Затова сме сложили паркет, не мокет, а мебелите се почистват лесно.

# 115
  • Мнения: 178
Основните хранения са на масата,но солети,плодове,бисквити-из цялата къща.Важното е децата да се чувстват спокойни и свободни.Пъки не отнема кой знае колко време след това да се почисти.

# 116
  • Мнения: 63
Яде се само на масата, съответно на столчето за по-малкия, без изключение- плод, бисквити, солети. Смятам, че това създава култура на храненето. А и не понасям да стъпвам върху натрошени бисквити и др. Създавам ритуали за хранене дори и с обикновени солети и сокче -поднесени в подходяща чашка и чинийка. Всичко това го казвам с голямото уточнение, че нямам проблем с храненето.Иначе ако бяха злояди, както съм слушала легенди, сигурно щях да разрешавам всичко.

# 117
  • Мнения: 468
Яде се на предназначените за целта места- масата в кухнята, трапезарията или навън в градината. Има и изключения (сравнително рядко)- в движение, ако е в къщата гледам да пусна веднага прахосмукачка, че да не са завъдят животинки.

# 118
  • Мнения: 2 567
Може да яде из цялата къща, но сама на маса или на импровизирана такава.
Да ходи по коридорите и стаите с нещо за ядене в ръце - Не. И въобще не е свързана тази забрана с това, че трябва след това да се чисти. Просто не ми е приятно подобно нещо и не го намирам за правилно.

Напълно съм съгласна с Катюша за режима при храненето  Peace

# 119
  • Мнения: 2 818
Общо взето не, но например ябълка давам, ако има много гостенчета давам всичко... Обаче и ние с баща им не ядем извън кухнята... защото правилата важат за всички  Peace (Хлебарка в кухнята някакси го понасям, макар и с погнуса, но да ми се разхождат по леглото... Sick )

Общи условия

Активация на акаунт