давате ли на децата си да ядат из къщата

  • 5 987
  • 164
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 323
Доста нерви изпотроших докато го приуча да яде само в кухнята,но постигнах целта си - сега нямам проблем.Не разрешавам и на приятелите на сина ми да се разхождат са храна по стаите.

# 76
  • Мнения: 4 778
От доста време не позволявам, макар да обича в почивните дни да закусва в леглото.

# 77
  • Мнения: 1 427
У нас може да се яде навсякъде.
И у нас също.

# 78
  • Мнения: 647
Докато бяха по малки децата го позволявах само за да мога да си издействам повече спокойствие.Сега разрешавам само на масата , като от време на време се опитват да ми нарушават правилото. Когато у дома има други деца които ядат и разнасят храна навсякъде не се дразня. Всеки родител сам предценява как иска да възпита детето си и не съм в правото си да съдя никого.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 4 295
У нас може да се яде навсякъде.
И у нас също.

И ние сме от тази група. Crazy

# 80
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Основното им ядене винаги е с нас на масата. Но дреболии за гризкане си хапват и другаде. Без леглата. При ежедневно обиране с прахосмукачката, няколко трохи, и то не всеки ден, не са чак такъв проблем. Пък и по-едри късчета или пък капчици сок, те си ги обират сами.

# 81
  • Мнения: 27 524
Засега давам, да. Но той е внимателен, не троши и не разсипва. Предполагам, че по-нататък ще свикне да е на едно място, сега е мъничък и не ми пречи да ходи и да хапва, когато става въпрос за сок и солети, яденето и салатите са си на масата.

# 82
  • Мнения: 1 470
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.
Hug

# 83
  • Мнения: 46 602
... за елементарно възпитание.  Peace

В моят дом никога не е яло на друго място, освен на маса, сега имам възможност да позволя на детето си да живее с възможно най-малко ограничения (за основните неща), така, както аз съм искала като малка  Grinning яденето по стаите не го свързвам с възпитание, нито необходимост, освен да не се цапа насам натам, друго обяснение да го забраня не виждам  Peace

# 84
  • Мнения: 179
Обяд и вечеря в кухнята. Закусва или просто похапва, където му е удобно. Сам си почиства. Ако е разсипал нещо - двамата чистим.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 82
Закуската и обяса в кухнята , а вечерята винаги е в хола.  Похапванията - солети , бискв. краставици  .... в хола , но моят красавец  има ангажимента да почисти ако е изцапал

# 86
  • Мнения: 7 201
На масата у нас се закусва, обядва и вечеря.
Но плодове, моркови, краставица, солети, бисквити, сокове и т.н. течности се ядат/пият навсякъде.
PeaceИ у нас.

# 87
  • sofia
  • Мнения: 8 955
Аз ако го накарам да яде е чудо, та сега хитът е навън....на терасата става кочинка....
Таткото много обича да яде в леглото, та аз на детето ще забраня.

# 88
  • Мнения: 3 367
яденето по стаите не го свързвам с възпитание, нито необходимост, освен да не се цапа насам натам, друго обяснение да го забраня не виждам  Peace
моето обяснение е както казах не толкова чистотно,колкото свързано с навици за хранене;хрупането къде ли не на какво ли не според книгите не създава добри хранителни умения и навици,свиква се с мисълта че може да се яде по всяко време и съответно да не се яде когато му е времето и пр.
 Аз в злояди деца не вярвам,мисля че ние правим мазалото като не им осигуряваме структура и ред по тази тема,затова и има правила кой къде яде,и проблем с не-ядене нямаме..

# 89
  • Мнения: 5 140
В нас давам почти всичко, но когато сме на гости НЕ! Naughty (Освен ако другите деца не правят същото Laughing)

По същия начин. Peace
Тя така или иначе си яде на масичката в хола пред тв-то.

Общи условия

Активация на акаунт