За килограмите на бебе

  • 1 128
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 319
Момичета, благодаря ви за отговорите. До 3м и 20 дена бяхме само на кърма тогава също наддаваше с големи темпове, на 3 месеца тежеше 7150, после постепенно започнах да добавям АМ защото не и стигаше. След кърмене плачеше и показваше явни признаци на глад, в същото време гърдите ми вече бяха меки и празни. Напрвахих няколко опита да си увелича кърмата и да спра АМ, но не успях. Преди два дена под натиска на педиатърката ми и свеки захраних с картоф.
            Според мен това наддаване  е от кърмата, тя ни даде добър старт в растежа, а не от АМ, защото давам даже по-малко от препоръчаните дози. И сме височки - 68 см на 5 месеца. Мен проблемът ми както казах по горе, не е в причините за това да е дебело бебето, а мнението на хората. Аз мисля, че бебе, което е предимно на кърма е нормално да е по-дебеличко, но как да го обясня на "умните" лелички и бабички покрай мен, които ми казват, че бебето ми изглеждало като изкуствено и гумено. И между другото те смятат, че причината е в късното захранване. Затова, че как може да не дам сокче на детето, още от 40 ден се давало. Ух! #Cussing out Като говоря и пак яд ме хваща на тях. Та това основно ми е проблемът - да си дойдем на думата!
А бе, кво те интересува мнението на околните, че и дори на бабите. Моето свеки се опита да захрани бебчо още на 2 месеца без мое съгласие. Първия път й се размина, но втория като си взех бебо и  без много да й обяснявам не й се обадих цял месец. Беше ми много криво щото все пак жената и тя е баба и като гледам как трепери над него... Но се успокоявах, че го правя за здравето на Бебето ми. Сега пак сме в перфектни отношения, но тя дори и не се опитва да ме заговаря за захранване. Така че гледай си детенцето както ти си прецениш. Иначе и нашия на 4м и 11 дни беше 7,800 кг и 66 см, а сме само на кърма и педиатърът въобще не реагира да ми се кара или нещо такова. Избъзика ме само, че трябвало да съм щангистка с такова бебе.  Joy

# 16
  • Мнения: 1 531
да не ти пука от хората  Hug Peace  все раздават квалификации и норми  Close
при мен кофтито е,4е то4но педи ме овика  Confused  и ми отне време докато успея да се върна в мир със себе си  Heart Eyes но ве4е съм  Flutter
бяхме 6.5 и 61 на 2 месеца само на кърма
  [/u] Heart Eyes

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
На мен това ми беше най-големият страх - да не захрани, когато ме няма и то със сокче, защото се беше заканила да го направи. При мен така стоят нещата , че често ми се налага да излизам по работа, та няма на кого друг да я оставя, освен на свеки, затова съм принудена да понясам всичко. Ако имам второ дете съм категорично решена - никаква работа, майната им на парите. Ще си го гледам абсолютно сама, без баби!
Както и да е, за да избегна тайното захранване със сокче реших да захраня явно /мисля че на 5м и 1 седмица е добре/ с картоф, за да мога да контролирам нещата.

# 18
  • Мнения: 1 531
виж - супер сте [/color]  Hug

стандартите са на сзо все пак  Peace Sunglasses

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Благодаря за таблицата, само не разбирам какво означава 1 SD, 2SD, 3SD. Ние сме между 2 и 3. Това нормално ли е?

Общи условия

Активация на акаунт