Да ви напомня за този десерт-хит от миналото лято

  • 33 300
  • 258
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 462
Страхотна е тортата,аз я открих зимата и в началото я правех през ден почти Simple SmileЗа минути се изпаряваше просто,а сме само двама Simple Smile

И аз се поблазних, но да питам приготвялите тортата...Вкуса и след изстудяване ,като стандартния на бисквити+кисело мляко ли е?

  И аз така си я представях,но поне за мен няма нищо общо вкусът след като попие млякото и се изстуди,на бисквити + кис мляко.
Аз захар не слагам,защото в мюслито което използвам има,а и винаги я правя с банани + евентуално друг плод и ми е достатъчно сладка Simple Smile
Който и да съм гощавала с тортата не се присеща че е с мляко,ако не съм го информирала.


 Може би си използвала кисело мляко с по-ниска масленост ,или някак си е били по-рядко...де да знам newsm78
 Аз за нея използвам само "на баба" 4.5 % ...най - добре ми се получава с това мляко.И след като попие и стегне
става като крем...такова твърдо едно,нищо общо няма на вид и вкус с попара.
А и аз щедро ръся с мюсли,за да има в какво да попива,да не ми е воднисто.
Успех следващия път Simple Smile
Отивам за бисквити !

# 16
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Не става ли много течно? Може ли да се реже на парчета, или направо гребете?

# 17
  • Мнения: 4 733
Направих я, стана ми на три реда. Бутнах я в хладилника , а пък да видим. Само ми е чудно тоя корн флейкс как точно ще омекне  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 47 990
за да не стане попара дори и с рядко мляко, слагам много мюсли Peace
вкуса е супер, най хубава е с банани и стафиди  chef

# 19
  • Мнения: 4 733
И аз с банани и стафиди го направих и нахаках две кофички от кафявото на баба, обаче сега гледам че не е стигнало до дъното млякото Sad Да взема да извадя тавата от хладилника и да допълвам още ли?

# 20
  • София
  • Мнения: 462
И аз с банани и стафиди го направих и нахаках две кофички от кафявото на баба, обаче сега гледам че не е стигнало до дъното млякото Sad Да взема да извадя тавата от хладилника и да допълвам още ли?
[/quote]
 Как до дъното...то нали е ред бисквити,ред мляко ,ред незнамсиквоси?
Не го пипай,ще стигне до където трябва Simple Smile

# 21
  • Мнения: 721
А какво мюсли ползвахте? Захаросано или обикновено?

# 22
  • София
  • Мнения: 462
А какво мюсли ползвахте? Захаросано или обикновено?
  Аз ползвам на Нестле с ябълка и канела...има захар вътре,ако това разбираш под захаросано Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 126
Когато го правих ползвах обикновено мюсли,а веднъж само с овесени ядки го направих Peace

# 24
  • Мнения: 47 990
И аз с банани и стафиди го направих и нахаках две кофички от кафявото на баба, обаче сега гледам че не е стигнало до дъното млякото Sad Да взема да извадя тавата от хладилника и да допълвам още ли?
наръси отгоре повечко мюсли, да  дръпне влагата
не знам защо така се е получило, аз на ред бисквити слагам една кофичка мляко и ръся обилно с м'сли, така три реда, като най-рядкото мляко го слагам най-отгоре, най-отгоре и по ъглите наръсвам мюсли-виола със стафиди и лешници или с ядки купувам аз, няма захар, но така по-ни харесва

# 25
  • Мнения: 1 798
 Confused

Само аз ли на ред бисквити, а и върху мюслито слагах по 2 кофички мляко? С една просто не можах да покрия пластовете както трябва. Отидоха ми над 6 кофички. За 2 реда бисквити - обикновени на "Житен дар" Rolling Eyes
И сега чета, че имало някакво захаросано мюсли. Аз ползвам на IZZY, червения пакет - с 6 вида плодове. Но няма захар в него. Определено.
Захар не сложих, защото в оригиналната рецепта беше споделено, че и така е вкусно. Май сама ще си я ям тортата. Сега отлежава вече четвърти час. Стоически чакам да станат 5  Laughing

# 26
  • Мнения: 4 733
Идеално стана Hug Ни разкашкано, ни като попара...Тъкмо успях да го отрежа на парчета Peace Вие с тези 6 кофички какви тави пълните бре хора Shocked

# 27
  • Мнения: 721
А бе и аз останах ей така  Shocked с тавата на Кати.

# 28
  • Мнения: 1 798
Бе как оставате така  Shocked
Ми най-обикновена тава - побра 2 реда бисквити и се напълни. В рецептата пише, че се слага обилно мляко и аз слагах обилно  Laughing
Току-що опитахме. Ами не е сладка - ще иска захар. Нещо ми нагарча - сложих киви и праскови. Май е кивито. Не беше много читаво.
Грешките, които си отчитам - млякото май е в повече, леко е кашкаво и липсва сладост. Както и овесените ядки от мюслито върху тортата са малко твърдички. Другия път ще сложа обикновени овесени ядки.

# 29
  • Мнения: 47 990
киви и кисело мляко не става определено, но при липса на плодове може повечко стафиди и някакво сладко да се сложи, макар че най добре е с горски плодове или банани
аз на малка правоъгълна тавичка слагам три реда бисквити, три кофички мляко, мюсли на око, но да покрие хубавко млякото, реже се, не е кашаво, на вкус определено е по-различно от мюсли с мляко и бисквити с мляко, просто е супер Peace

Общи условия

Активация на акаунт