Да ви напомня за този десерт-хит от миналото лято

  • 33 345
  • 258
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
Хиляди благодарности delicate и  Macink@ !   bouquet  Ще гледам да не се ронят много лесно и по-гъсто мляко да взема...
Да,аз я правя с това "На баба" /кафявата кофичка/.
И аз,и аз! Hug

# 226
  • Мнения: 156
Наистина много сполучлива рецепта- за една седмица напрвих 6 пъти тортата-сладкиш  bouquet

# 227
  • Мнения: 1 234
След толкова хубави думи за тая торта, няма как и аз да не я направя, записвам се, да не изгубя рецептата  Peace

# 228
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
Следобяда ще я майсторя-с бисквити закуска и кисело мляко на баба+малко от на мама Laughing че май на баба ще дойде гъстичко за "закуска".Не искам да рискувам с други бисквити,за да не ми се разкашка Confused ще покажа снимка довечера Mr. Green

# 229
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Следобяда ще я майсторя-с бисквити закуска и кисело мляко на баба+малко от на мама Laughing че май на баба ще дойде гъстичко за "закуска".Не искам да рискувам с други бисквити,за да не ми се разкашка Confused ще покажа снимка довечера Mr. Green
Направих я, стана превъзходна.  Hug С кисело мляко на баба(кафявото), банани, мюсли с плодове, бисквитки Petit.
 
Не се разкашкаха.  Peace

# 230
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669

А колко опаковки бисквитки:кофички кисело мляко и на ред по колко бисквитки+колко кисело мляко? newsm78 Мен въобще ме няма по преценките "на око" Laughing и все някъде ще сгафя, та затова се замислих кои бисквитки...

# 231
  • Варна
  • Мнения: 2 097

А колко опаковки бисквитки:кофички кисело мляко и на ред по колко бисквитки+колко кисело мляко? newsm78 Мен въобще ме няма по преценките "на око" Laughing и все някъде ще сгафя, та затова се замислих кои бисквитки...
2 пакета Petit Beurre(от голямата опаковка - 127гр.) + 3 кисели млека /по 400гр./.  Peace
Ето и снимков материал: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13608460 , парче http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13608473 (последното останало Mr. Green, едва успях да снимам)  Joy
Иска ми се да я направя с ягоди или малини... ама като търся в супермаркета все няма.
Успех и да се похвалиш после.  Hug

# 232
  • Мнения: 6 243
Известно време нямах нет и сега много ме зарадвахте с хубавите си отзиви!
Да е сладко на всички, които ми се довериха за тая торта   bouquet

# 233
  • Мнения: X
sladka hapka,десерта е превъзходен,особено за лятото.Едва ли има друга рецепта с толкова много почитатели! Hug

# 234
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
Момичета, я вижте колко кисело мляко слагам. Достатъчно ли е? newsm78 да продължа в същия дух или да ги потопя в сок(като за бисквитена торта), понеже няма да ми стигне киселото мляко. На баба имаха само 2 кофички.Мога да сложа домашно , но не е така гъсто. Как да процедирам от тук нататък?

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13665778

Добавка : няма да спра Simple Smile Simple Smile искам да я опитам! От толкова време й се точа! Grinning мисля си, за да не е толкова рядко домашното, ще го направя като купешкото-ще сложа нишесте(ако имаме) или брашънце Grinning  Crazyдали ще се получи нещо? И аз я искам по-сочничка като sladka hapka

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 15:23 от magito1986

# 235
  • Мнения: 6 243
Аз лично слагам повечко мляко,защото я обичам по-сочна. Или продължавай с домашното, или спирай дотук  Wink
Не топи бисквитите в сок, ще се разкашка.

# 236
  • Мнения: X
Не ги потапяй,карай си с млекцето.И аз като я правих все си мислех,че бабиното мляко е гъсто и  ще остане суха тортата,но не би....всичко си беше точно по мярка.Само че слагах малко повече мюсли от теб.Отгоре наръсих само смлени орехи и плодове.

# 237
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Аз пък искам да попитам, дали мога да заменя мюслито с корнфлейкс или chocapic?

# 238
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Аз пък искам да попитам, дали мога да заменя мюслито с корнфлейкс или chocapic?
Според мен без проблем можеш да ги замениш.  Peace

# 239
  • София
  • Мнения: 210
Днес направих тортата, толкова ме заинтригувахте с нея!  Hug
Направих я в малка правоъгълна форма за кекс (че любимия не обича бисквити с кисело мляко), с малини и цедено кисело мляко. Незная как ще устискам до утре да не я опитам.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт