моля за мнение за изследване на микробиология

  • 424 664
  • 1 064
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 45
denis_d,
благодаря ти за изчерпателния отговор Simple Smile
Ще си пуснем Иг.А и Иг.Г, а това Иг.М за какво е? Не трябва ли и за него да пуснем изследване? Или не е нужно?
И още един въпрос - Мога ли сега да започна с глобулите на флажила или първо да си пусна изследването за хламидия? Мисълта ми е, ще даде ли отражение на изследването, ако съм приемала Флажил?

# 106
  • София
  • Мнения: 36 107
denis_d,
благодаря ти за изчерпателния отговор Simple Smile
Ще си пуснем Иг.А и Иг.Г, а това Иг.М за какво е? Не трябва ли и за него да пуснем изследване? Или не е нужно?
И още един въпрос - Мога ли сега да започна с глобулите на флажила или първо да си пусна изследването за хламидия? Мисълта ми е, ще даде ли отражение на изследването, ако съм приемала Флажил?



Пуска се или Иг.А или Иг.М
По-добре да е Иг.А - това са антитела на лигавиците, а на нас това ни трябва - Хламидията поразява първо лигавиците

# 107
  • София
  • Мнения: 45
Блгадораря ти, denis_d
Ще си пусна тогава Иг.А и Иг.Г.
Дано всичко е наред.....

# 108
  • Мнения: 5
Здравейте! =))) Искам и аз да ви попитам нещо. Вече близо година ходя по мъките и то не бяха гъбички, анаеробни инфекции, чудеса... Само веднъж по време на лечението на партньора ми беше изписано лечение с Флажил, което да провежда заедно с моето. С течение на времето проблемът при мен не отшумя и за последно отново ми откриха анаеробна инфекция и се лекувах с глобули флажил. В момента чакам резултати от контролен преглед. Въпросът ми е партньорът ми трябва ли отделно да си направи изследвания, независимо дали при мен всичко е наред? И ако да, какви? Благодаря предварително!

# 109
  • Мнения: 3 242
Лечението се провежда при двамата а не само при теб Wink ако само ти си се лекувала, е просто безмислено.
По принцип не е необходимо и двамата да си правите изследвания , но задължително и двамата трябва да вземате лекарствата!
Много от заболяванията се пренасят от мъжът без той да има каквито и да било симптоми.

# 110
  • Мнения: 5
Благодаря! И аз така предполагах... а ако сега аз съм се излекувала и при мен няма нищо, има ли вариант той все още да носи някаква инфекция, защото при последното мое лечение не му бяха предписали нищо на него, и пак да ми я предаде и тн, и тн...?

# 111
  • Мнения: 3 242
Безмислено е да се лекува само единия партньор Simple Smile   
Обикновено при такива ситуации се лекуват и двамата партньори, като секса е  забранен докато не се излекувате и двамата  Peace
 Лично за мен излекуването ти е под съмнение .

# 112
  • София
  • Мнения: 45
Здравейте,
пуснах си въпросните хламидии Иг.Г и Иг.А и ето ги резултатите:
Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
Chlamydia trach. IgA   9   AE   <9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamydia trach. IgG   7   АЕ   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Моляяя ви, кажете какво означава това 9 за Иг.А...значи ли, че имам??? Пише, че е гранично, но какво точно значи??? За Иг.Г е ясно,че е отрицателно, но за Иг.А???

# 113
  • София
  • Мнения: 45
Zver4eko,
на твоя въпрос (сякаш аз съм го задала) Simple Smile В момента правим точно това...декември месец се лекувах от анаеробна инфекция с Флажил 3х1 + Глобули, като и партньора ми пи тогава от таблетките 3х1...ходих да ме видят пак преди две седмици и пак анаеробна инфекция....този път гинеколожоката ми каза, само аз глобулите да си слагам без да пия хапчетата, а той нищо да не приема. И след лечението от 10 дни да наблегна много на Флоражина /лактобацилите/, че от там идвал целия ми проблем. Та на въпроса, който и аз и зададох Трябва ли и моя човек да ходи да се изследва? Тя ми отговори така: Сигурна ли си,че искаш и него да мъчим? Аз съм 80% сигурна,че на него му няма нищо и че от тебе е дошъл проблема, заради липсата ти на лактобацили. Каза,че мъжете по-трудно задържали такива разни инфекции и че при еакулация изхвърляли по-лесно...което ми стана странно... newsm78.
Та беше убедителна и сега единствено ще го карам да ходи да си пуска за хламидиите тестовете....но истината е,че жените все си носим разни такива инфекции цял живот...въпроса е да не стане нещо по-лошо и да създаде проблем....а и честно казано, аз вече незнам дали да вярвам на докторите ни за жалост...... Sad

# 114
  • София
  • Мнения: 36 107
Здравейте,
пуснах си въпросните хламидии Иг.Г и Иг.А и ето ги резултатите:
Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
Chlamydia trach. IgA   9   AE   <9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamydia trach. IgG   7   АЕ   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Моляяя ви, кажете какво означава това 9 за Иг.А...значи ли, че имам??? Пише, че е гранично, но какво точно значи??? За Иг.Г е ясно,че е отрицателно, но за Иг.А???

Означава, че си била заразявана с хламидия 
Лекувала ли си се? - Може да е било и преди 7-8 год.

# 115
  • София
  • Мнения: 45
Не, никога не съм се лекувала от хламидии. Моя човек се лекува преди 2 или 3 години беше, но аз не пих хапчета тогава...тогава гинеколожката ми направи някакъв тест, ама не беше кръвен мисля и си спомням,че изчаках 10-15 мин. пред кабинета и резултата беше готов - отрицателен и тогава тя каза, няма нужда да се лекуваш....

# 116
  • София
  • Мнения: 45
denis_d,
това значи ли,че сега трябва да се лекувам???
Моя приятел ще го изпратя тия дни и той да си пусне тези изследвания, че незнам дали той е ок сега...

# 117
  • София
  • Мнения: 36 107
Не, никога не съм се лекувала от хламидии. Моя човек се лекува преди 2 или 3 години беше, но аз не пих хапчета тогава...тогава гинеколожката ми направи някакъв тест, ама не беше кръвен мисля и си спомням,че изчаках 10-15 мин. пред кабинета и резултата беше готов - отрицателен и тогава тя каза, няма нужда да се лекуваш....

Задължително се лекуват и двамата партньори, ако е установена Хламидия при единия

Според мен трява да се лекувате - Хламидията е още в теб.
Консултирай се с лекар от клиника по стерилитет

ПП. Няма нужда той да пуска изследване - твоя резултат е притеснителен.
Ако лекаря каже, че трябва да се лекуваш - АБ ще се назначи и на двамата
Хламидията е страшно коварна, крие се много умело и нанася големи поражения

# 118
  • София
  • Мнения: 45
Е това направо ме притесни...но ще се консултирам както казваш....а защо смяташ,че съм заразена, като пише че Иг.Г е отрицателно, а другото гранично....не разбирам Sad

# 119
  • София
  • Мнения: 36 107
Е това направо ме притесни...но ще се консултирам както казваш....а защо смяташ,че съм заразена, като пише че Иг.Г е отрицателно, а другото гранично....не разбирам Sad
Защото резултата ти е граничен.
Ако не си била заразявана - резултатите, щяха да са  2-3-4,... нещо  от този порядък

Общи условия

Активация на акаунт