моля за мнение за изследване на микробиология

  • 423 606
  • 1 064
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 242
Прочети си указанията в опаковката Simple Smile няма как да става дума за капачката на дамския душ Simple Smile

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Прочети си указанията в опаковката Simple Smile няма как да става дума за капачката на дамския душ Simple Smile

В указанието на шишенцето пише по 50мл дневно Simple Smile а самото шишенце е 200мл...

# 92
  • Мнения: 3 242
Сега искаш да ти изчисля дозата или ??  Mr. Green

# 93
  • Мнения: 1 497
Имах изписано такова лечение. Моята доза беше по една капачка от гинелакта в един дамски душ , по веднъж дневно  Peace

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Niq_23, благодаря, че сподели дозата за твоето лечение. И аз досега слагах по една капачка от тази на шишенцето, но тя е толкова малко, че като гледам ще имам още за 2 седмици процедури с дамски1 душ.
Troy, разбира се, че мога да си изчисля сама дозата, търсих съвет от опит, получих го от Niq_23

# 95
  • Мнения: 3 242
Маце няма как да става за капачката на дамския ти душ или каквото и да било друго Simple Smile

# 96
  • Мнения: 2 843
Здравейте.
Аз имам един въпрос свързан с цитонамазка и резултата от нея, следващата седмица ми предстои нова цито, и сега се загледах в старата ми такава, която е от една година вече  Crazy
Та след нея не са ми предписвали никакво лечение, а тя гласи:
Пап- 1 и 2
Минимални промени- дисбактериоза със сапрофити.
Та сега се боря с едни гъби, и мисълта ми е дали още тогава като правих тази цито не е трябвало да взема някакви мерки?
Благодаря предварително  Hug

# 97
  • Мнения: 706
 Деситка - явно още тогава е имало лек нарушен баланс на влагалищната среда. Дори и да не са изолирани патогенни микроорганизми, естествената бариера на влагалището е нарушена и ставаш податлива на инфекции  Peace . На мен миналият месец не ми изолираха МО, само редуцирани лактобацили излязоха на микробиологията . А лекарят не ми изписа нищо допълнително за възстановяването им  Naughty, аз след съвети от форума открих пробиотиците  Simple Smile . Те са именно за подкрепа на имунната система и за възстановяване на нормалния баланс на микроорганизмите в стомашно-чревния тракт ( оттам и подтискане растежа на гъбички  Peace ).А за пробиотиците вече си говорихме в другата тема  Wink .

# 98
  • Мнения: 2 843
Благодаря ти Пони  Hug

# 99
  • София
  • Мнения: 45
Моля ви за мнение за микробиологията ми:
Изолирани микроорганизми: 1. Липсва микробен растеж, 2. Candida spp. -  не се изолира.
Микроскопски препарат: Полимикробна смес от коки и полиморфни бактерии, лактобацили, масово сегментоядрени левкоцити, плосък и парабазален епител.
От микроскопския препарат на контролното изследване има данни за анаеробна инфекция.
Сега чакам резултата и от Цитонамазката...дано не е нещо страшно, че мнг съм се притеснила. Преди три месеца си правих микробилогия и пихме хапчета Флажил (аз и партньора ми), като аз слагах и глобули. Тогава имах и оскъдни лактобацили /слагах глобули и от Флоражин/.
Явно още не съм се излекувала...а вече искаме бебче. Гинеколожката ми каза, че не било нужно партньора ми да се изследва,че най-вероятно аз съм му предала ако е бил заразен тези бактерии...през тези три месеца се пазихме /само с презерватив/. Сега си мислех,че всичко е наред, а то пак....скоро май няма да видим мечтаните две чертички.....Sad((
Посъветвайте ме....трябва ли и той да се изследва и страшно ли е микробиологията ми ?

# 100
  • Мнения: 3 242
Проблема не е в това ,че имаш лактобацили , а в това ,че са в недостатъчно количество Wink
Това са полезни бактерии и когато са в незначително количество води до увеличаване на болестотворните бактерии . 
Няма нужда и партньора ти да се изследва, просто трябва да взема същите лекарства които ще предпишат на теб и никакъв секс докато се лекувате.

# 101
  • София
  • Мнения: 45
Да, разбрах че лактобацилите трябва да са в повече...преди 3 месеца ми бяха оскъдни лактобацили, а сега пише само лактобацили...но мен ме притеснява това, че минахме едно лечение с флажила аз и партньора ми и сега след три месеца аз не съм се изчистила и пак имам много левкоцити и анаеробна инфекция. През тези три месеца сме се пазили, само с презерватив и сега незнам, ако пак започна да примемам лекарства, дали и моя човек трябва наново и той да се трови.
Притеснява ме да няма нещо друго...да не би да имаме хламидии...преди две години моя човек се лекува от тях, а аз не бях прихванала от него (което беше адски странно  Rolling Eyes), а сме заедно вече 6 години. охххх незнам, споделете ако имате подобен проблем и дано не е нещо страшно, че да не може да си имаме бебче....Sad((

# 102
  • София
  • Мнения: 35 951
Да, разбрах че лактобацилите трябва да са в повече...преди 3 месеца ми бяха оскъдни лактобацили, а сега пише само лактобацили...но мен ме притеснява това, че минахме едно лечение с флажила аз и партньора ми и сега след три месеца аз не съм се изчистила и пак имам много левкоцити и анаеробна инфекция. През тези три месеца сме се пазили, само с презерватив и сега незнам, ако пак започна да примемам лекарства, дали и моя човек трябва наново и той да се трови.
Притеснява ме да няма нещо друго...да не би да имаме хламидии...преди две години моя човек се лекува от тях, а аз не бях прихванала от него (което беше адски странно  Rolling Eyes), а сме заедно вече 6 години. охххх незнам, споделете ако имате подобен проблем и дано не е нещо страшно, че да не може да си имаме бебче....Sad((

За Хламидията пусни Иг.А и Иг.Г

# 103
  • София
  • Мнения: 45
Здравейте отново Simple Smile
Гинеколожката ми предписа отново същата терапия от преди 3 месеца,но аз и казах,че сме приемали Флажила и съответно тя ми каза само аз да си слагам глобулите 10 дена, без да пием таблетките и след това пак Флоражина /за набавяне на нужните лактобацили/. Демек, терапията при мен се повтаря....незнам, обаче дали ще има ефект и този път...Sad. Възможно ли е два пъти едни и същи лекарства да приемам...файда ще има ли от това или само си се тровим...
denis_d, тестовете за хламидията кръвни ли са? Мога ли да отида в Цибалаб и да кажа искам тези изследвания да ми направите? Без да ме е изпратил някой доктор? /Sorry за леко тъпия въпрос, но не съм си правила такива досега, а в Цибалаб съм ходила, но по предписние от предишната ми гинеколожка/. И ако сега започна с глобулите от Флажила, ще трябва да изчакам да свърша с тях ли, че тогава да си направя изследването за хламидии?

# 104
  • София
  • Мнения: 35 951
kras4e

Да, можеш да си ги пуснеш в Цибалаб - взема се кръв от вената.
Казваш, че искаш да си направиш кръвен тест за Хламидия Трахоматис - Иг.А и Иг.Г
/Иг. е имуноглобулин/

Пиши какъв е резултата
Дано да нямаш Simple Smile

ПП. За терапията - няма проблем да се повтори -Флажила може да се използва 2-3 пъти в годината, но не повече


Общи условия

Активация на акаунт