Когато ви критикуват бебето?

  • 3 236
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
Мен пък все ме критикуваха, че е много дебела, после, че я приспивам на ръце, после, че кърмя след годинката, после, че не е достатъчно самостоятелна, хората поразително много обичат да се врат в чуждите работи и да да дават акъл. Ако е някой по-близък, влизам в обяснения, ако е случаен човек, обръщам на шега или се правя че не чувам.

Последния хит от оня ден е на свекърва ми, тъй като дъщеря ми пие от шише със сламка, първо каза, че може да смукне по-силно и да й влезе сламката в гърлото, отвърнах й, че е фабрично закрепена към шишето, тогава се почуди  и каза, че със сигурност ще й влезе вода в кривото гърло, казах й че няма, а тя отвърна - е, аз съм те предупредила, пък ти си знаеш, дай боже да не стане  Twisted Evil когато дъщеря ми направи първите си стъпки на 10 месеца, тя каза, че от амбиция да проходи рано ще изкривя краката на детето...и такива до утре мога да разказвам  Laughing

# 16
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Абе на такива умници изобщо не обръщам внимание.Само кимам и се усмихвам...и подминавам
Peace
Именно

# 17
  • Мнения: 4 362
Момичета, ще ми се да чуя какво мислите за такива ситуации :
Разхождам си бебето навън и вече няколко пъти се намират разни баби, дори и дядовци, да ми обясняват колко са му криви крачетата.Сега, аз и сама виждам, че са му малко дебелички, но чак пък много криви (якичък си е просто). Първо обяснявах, но нещо взех да се дразня....
Та се чудя дали да съм вежлива или да ги отрязвам, че не е тяхна работа.
Моля ви, не ми се смейте много Embarassed

И на мен ми се е случвало да ми казват бабите как да си уригна детето /като  беше малка/,как да я държа когато ходи и др.Просто мълчаливо подминавам  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
Не им обръщай внимание.
И на мен доста често ми се случай разни бабки и дядковци да ми дават безценни "съвети", но аз гледам да не им се връзвам и да не се ядосвам. Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Досега не съм чувала коментари за външния вид на детето ми и честно казано-не знам как бих реагирала,вероятно лошо.Но пък имах гаден коментар от свеки и реагирах наистина остро.Детето ми е много спокойно и усмихнато,почти не плаче,коментара на свеки беше-Е,и той си има някакви кусури все пак!/Въпреки,че не можа да посочи такива./Беше казано с отвратителен тон,бебето беше на 4 месеца тогава.Аз съм гадна и злопаметна,явно.

# 20
  • Мнения: 2 196
Водя веднъж племенника на разходка.
Беше горе-долу на възрастта на сина ти.Дебеличък,с кривички крачета. Heart Eyes
Спира ни една баба:аууу,че си сладък,само да не ти бяха криви крачетата.
Аз я погледнах,ухилих и се мазно и и казах:кривички са ,ама пък са му много удобни.
Остана си с отворена уста.
После се оплакала на зълва ми,че съм много устата.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Честно казано не ми се е случвало някой до сега да си позволи да ми изкритикува бебето. Бих се засегнала и бих го показала ясно. Не смятам, че някой е в правото си да критикува външният вид на моето дете, още повече някой който даже не познавам и не ми е близък по никакъв начин. За сметка на това мен са ме критикували, говоря за начина на отглеждане на бебето ми, за биберона, за начина на хранене, за носенето на ръце и т.н. Все неща на които не обръщам внимание.

# 22
Проблема е,че тия хора,както в моя случай са от нашия вход и са денонощно на пейката.На такива като ги подминеш просто,те като те видят като се прибираш пак започват.И така всеки ден.На такива хора-трябва да им се развикаш,просто не престават.Ако са случайни минувачи-да не им обърнеш внимание-добре.Но от как съм родила-всеки Божи ден-все по някой "съвет" ще ми дадат.
Когато изляза от входа ми правят пълна"ревизия"на детето:как е облечено,ама защо не си му сложила потник а блуза,ама защо с колелото,а не с количката,ама сега е много топло(студено)за да излизате.На мен ми отнема 1 минута да изляза и да мина покрай тях,а вече съм получила поне 3-4 критики.
Аз никога не бих правила забележки на хората и винаги съм си мислила,че такива безочливи хора са от друга планета.Не ми го побира ума. Wink
Преди време и аз бях пуснала подобна тема,тъпите клюкарки ме бяха разплакали,че не ми било наред детето,защото не е проходило на 1г.4м. Cry

# 23
  • Мнения: 2 096
хич не им обръщам внимание.. съветват ме кимам разбиращо и накрая казвам аз така ще направя.. пулят очи щото са се пънали два часа да ми обясняват как в 11 не се излиза било горещо..викам им : "да съгласна съм днес няй горещия ден го дават.. най-добре не излизайте навън.. пък и ако имате високо кръвно най-добре изчакайте до 18ч.. айде чао аз излизам.. " Mr. Green

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Не ми се е случвало някой да ми "критикува" детето  newsm78 Освен, когато я видят с биберона в устата  Mr. Green На никого не мълча, винаги отговарям, че какво прави детето ми си е моя работа и аз ще му сърбам попарата, а не хората  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 471
Не знам критика ли е ама все ми викат "не е ли малко дългичък за 6 месеца /75см/" .......обикновено обяснявам че роднининте му са високи, но в повечето случаи подминавам

# 26
  • София
  • Мнения: 4 397
Ей такива "умници" ги подминавам като пътни знаци  Whistling , а тези пред блока са си денонощно там със съвети и поуки за отглеждането на децата ама и тях така ги подминавам с един поздрав от Здравейте и ги оставям в невидениеее  Mr. Green Даже зимата с малкия ми син ме бяха обявили за луда, защото всеки ден излизах навън ще хвана да разболея детето как не ме е срам.

# 27
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Мдаааааа, аз пък не мога да им се начудя на такива хора, видели бебето за секунда-две и вече компетентни, добре ли е не ли, правилно ли се отглежда  #2gunfire
Я не обръщай внимание, и да, аз бабички, още повече пък непознати да ми дават акъл не понасям и съм рязка  Twisted Evil

# 28
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Не знам критика ли е ама все ми викат "не е ли малко дългичък за 6 месеца /75см/" .......обикновено обяснявам че роднининте му са високи, но в повечето случаи подминавам
и какво да направиш да го скъсиш ли  hahaha Ненормални хора  Shocked

# 29
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Такива хора, дето търсят кусури на едно бебе и обсъждат това как изглеждало на външен вид, нещо май не им е в ред машинката!!! Как може да седне и зорлян да се чуди какво не му е наред - не можаха ли един комплимент да ти направят. Тук хората винаги правят комплименти и се дивят и ахкат, охкат. Изобщо не им обръщай внимание - като са злобари, това си е техен проблем!

Общи условия

Активация на акаунт