От колко месеца може да се слага бебето в столче за кола/кошница?

  • 15 475
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 248
Аз ползвам от първия ден и за двете си деца. Peace

# 16
  • Мнения: 865
Ами на столчето трябва да пише за какви кг. е!Използвай го ако става за новородено.А в кола е просто задължително бебето да е обезопасено.

# 17
  • Мнения: 19 296
другите мами са отговорили за кошница за кола, а тя се използва в колата, при път, а не за шезлонг в къщи все пак....
ако се пита за употреба в къщи - има шезлонзи с пълно легнало положение и при тях няма никакъв проблем да е от първия ден, ако са обаче с наклон, по нататък....

ами аз разбрах,че авторката има столче за кола (предполагам има предвид кошче от 0 до 13кг) и може да го използва и за шезлонг вкъщи.така е написала.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 524
Специално на чико на инструкцията пише, че може безпроблемнно да се ползва за новородено, но за не повече от три часа - Говоря за кошницата от 0 до 13кг.

# 19
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
И ние си го ползваме от деня в който ни изписаха от болницата,значи третия след раждането и още се возим с него понякога!

# 20
  • Мнения: 350
Ползвам количка Грако - комбинирана, така че сме със столче за кола от изписването. Малката Рада така свикна с кошчето, че трудно я привикнах да я слагам в количката. Питала съм двама педиатри и един ортопед и двамата са  Peace

# 21
  • Мнения: 6 618
От раждането.

# 22
  • Мнения: 1 919
Специално на чико на инструкцията пише, че може безпроблемнно да се ползва за новородено, но за не повече от три часа - Говоря за кошницата от 0 до 13кг.
  и аз се спрях на ЧИКО заради тази опция,но мисля че и другите  кошници се използват от самото раждане ако пише +0 можеш спокоино да използваш

# 23
  • Мнения: 6 461
От първия ден.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 106
другите мами са отговорили за кошница за кола, а тя се използва в колата, при път, а не за шезлонг в къщи все пак....
ако се пита за употреба в къщи - има шезлонзи с пълно легнало положение и при тях няма никакъв проблем да е от първия ден, ако са обаче с наклон, по нататък....

ами аз разбрах,че авторката има столче за кола (предполагам има предвид кошче от 0 до 13кг) и може да го използва и за шезлонг вкъщи.така е написала.

да де, но кошниците за кола не случайно са  "за кола", а не "шезлонг" - съвет към авторката - нека шезлонга си е отделна вещ, а столчето за кола да се ползва само по предназначение - безопасност в колата....

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 515
от първия ден, и то не само може, но е и задължително при път. не му си криви нищо, те все пак са проектерани за бебета от първия ден на живота им...не се тревожи.

Така е. Peace

# 27
  • Мнения: 3 069
На 40-я ден на погачата ни подариха въпросното столче и от Този момент съм го ползвала много активно.За да не му е толкова прегърбено гръбчето слагах една възглавничка и покривах с чаршафче.

# 28
  • Мнения: 4 915
....да де, но кошниците за кола не случайно са  "за кола", а не "шезлонг" - съвет към авторката - нека шезлонга си е отделна вещ, а столчето за кола да се ползва само по предназначение - безопасност в колата....

Така е. Авторката пита дали да го ползва като шезлонг у дома. Моето мнение е: Не за дълго време.
Кошницата за кола е "за кола" - тоест, за пътуване. Когато се налага - тогава. Не за постоянно лежане у дома в него. За у дома има бебешки креватчета и шезлонги, а те са хоризонтални, а не "вдлъбнати" като кошниците (формата им е за защита на тялото при евентуална катастрофа, не за удобство на детето).

Неслучайно и детските матраци са твърди - детенцето е добре да спи в хоризонтално положение, именно заради неукрепналите кости.

При новородени в кошниците има опасност от затрудняване на дишането заради прегънатата позиция на тялото и достъпа на въздух до дробчетата.

Който ползва кошницата у дома, да го прави с мярка, а не да оставя бебето по цял ден в нея.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
От изписването,но само на път.Като стана 5-6 месеца съм я приспивала вътре,а по-късно и сме се хранили в него.

Общи условия

Активация на акаунт