въпрос за сядането на бебето

  • 7 447
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Здравейте мами!
Имам си бебе Симона на 5м и 20 дни.На последната консултация педиатърката каза да я уча да сяда.Чувала съм разнообразни мнения по въпроса.Моля тези с по-голям опит да ми разкажат на каква възраст са били техните бебета,когато са започнали да ги слагат седнали.Имам чувството ,че Симона още не е готова.
Първо се слагат в полулегнало положение, ъгъла постепенно се увеличава, съобразно нуждите на детето. тоо само си показва.
Моите деца седнаха на около 7-8 месечна възраст сами, без да ги насилвам.
Щом смяташ, че Симона още не е готова, не я насилвай. Слагай я в това положение, в което виждаш че се чувства комфортно.

# 16
  • Мнения: 230
Моите баби започнаха горе-долу на тази възраст да ме "подсещат", да го подпирам с възглавници. Попитах педиатъра си и неговият отговор беше: "Само ако детето проявява интерес". Е Влади не проявяваше интерес и аз изчаках до 7 месец, тогава "проседя" за около една седмица. И седеше с хубаво изправен гръб, стабилно  Blush.
Иначе в столче за хранене, добре обхващащо го, започнах да го слагам от навършването на 6 месеца.

# 17
  • Мнения: 3 500
Дъщеря ми седна сама на 7 месеца Peace
И Моника. Не съм я учила, не съм я подпирала с възглавници. Няколко дни я слагах в столче за хранене, където си седеше перфектно облегната, после си сядаше сама. Просто беше готова. Момиченцата се слагат да сядат след 7 м.

# 18
  • Мнения: 1 183
Като навърши 6 мес. започнах да я слагам седнала.
Peace и аз,но още не може да стои стъбилно

# 19
  • Мнения: 27 524
Децата са различни, трябва да се водим по тях. След 4-ти месец започнах да го подпирам на възглавници и да вдигма количката на 45 градуса. След 6-тия опитвах да го слагам да седи, но той седна стабилно и сам чак на 10-тия  Grinning

# 20
  • Мнения: 649
На 6 месеца започнах да ги слагам седнали, но сами, без чужда помощ и допълнителна подпора, се научиха да седят на 10-11 месеца. Сама ще усетиш кога да започнеш да я слагаш седнала. племенничката се наемаше да седи още на 4месеца, но... беше доста едро бебе!

# 21
  • Мнения: 865
Здравейте мами!
Имам си бебе Симона на 5м и 20 дни.На последната консултация педиатърката каза да я уча да сяда.Чувала съм разнообразни мнения по въпроса.Моля тези с по-голям опит да ми разкажат на каква възраст са били техните бебета,когато са започнали да ги слагат седнали.Имам чувството ,че Симона още не е готова.
Незнам точно какво разбира педиатърката ти под това да я" учиш да сяда"Ами ако бебето не е още готово.Мария не съм я учила да сяда .Сама се научи след 7 месец.

# 22
  • Мнения: 3 205
Не съм го слагала седнал, докато не седна сам (можеше да пъзли и от пълзящо положение се извърна настрани и седна). Беше на седем месеца.
Знам, че не е добре децата да се насилват да правят нещо, преди да са готови сами, защото мускулатурата не е достатъчно укрепнала и може да се травмира.

# 23
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Започнах да я слагам седнала на 6  навършени месеца, но се научи да седи сама по-късно  Simple Smile

# 24
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Седнала започнах да слагам дъщеря ми на 5.5 месеца,подпряна с възглавница за около 10-15 минути,сама прояви интерес PeaceДо момента седи доста стабилно,но все още не може сама да се изправя

# 25
  • София
  • Мнения: 515
Аз знам,че бебето може да се слага да сяда от навършени 5м и половина,постепенно докато се научи да седи стабилно. Peace

# 26
  • Мнения: 1 321
Започнах да го слагам да сяда на 6 месеца.Чак сега седи стабилно даже има още какви да се иска. Peace

# 27
  • Мнения: 4 496
Инцидентно ходихме на детски ортопед,каза,че физиката и развитието на малката позволяват вече да я слагаме седнала.Това беше преди 2 седмици.Ако нещо те тревожи,заведи я на ортопед.

# 28
  • Мнения: 56
Не се тревожа,но от всякъде получавам различни мнения.Бабите казват "детето вече трябва да сяда",с което окончателно ме объркват.Нали ги знаете-все да кажат по нещо  Laughing.

# 29
  • Мнения: 56
Все пак съм благодарна на всички Вас ,за това че се отзовахте Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт