Предложете ми лятна количка за 6 мес. бебе...

  • 2 017
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 230
Имам лятна Маг Ингланд, от "Штъркел":  http://www.shtarkel.com/m6.html

Предимства - около 6-7 кг, дълга, широка, стабилна, много здрава. Сгъва се лесно. Дръжката е цяла - тоест, не отделни две дръжки, лесно се управлява с една ръка. Амортисьори на задните колела.

Недостатък - няма хубави колани, само едни дълги през кръста. Има багажник, няма чанта. Ползвам чантата от комбинирана количка (пак Маг Ингланд).

Добавям, че нашата е точно като синята и коланът е 5 точков (може би новите модели вече са с по-добри колани)  Peace
Колелата са фиксирани (знам от други мами, че това е предимство  Peace)
Освен амортисьори, на задните колела има и спирачки  Peace
Много е яка - носи 10 кг ми бебе + 5 кг чанта за него + поне 5-6 кг зеленчуци от пазара  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
това за фиксираните колела е въпрос на вкус и навик, не е предимство, аз лично не мога да бутам такава количка....както и на доста майки не са им удобни тези със завиващите колела...

# 17
  • Мнения: 2 039
Виж сега,мила,първо започни с това до колко лева си готова да отделиш,тогава да говорим за конкретни предложения  Peace Аз съм с Пег Перего Ария,наистина е супер количка,но пък е и скъпа-има летни за по 50-100 лв. Peace Моите фаворити за летни колички са Арията и Куини Запп,цената им е почти еднаква,само дето втората няма положения на гръбчето,ето какво определи избора ми  Wink Ами ти си,дай повече инфо   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 317
eleonor@  - за лятна количка 10,50 кг са ужасно много, то за 2-3 кила няма защо да си сменя човек количката направо...

Ооооооо, защото незнаеш с какъв танкер бях преди това, та поради тази именно причина Примата ми се струва лека като перце  Wink Двоумях се между Прима и Каролина, но честно казано и аз незнам защо избрах тази, те са почти еднакви.
 Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
Simple Smile) моята беше зимната 12,5 кг, та не бих усетила разликата дори...а сега вече и 6 кг-овата с човечето и багажа ми тежи ужасно като я дигам по стълбите....

# 20
  • Мнения: 506
И ние бяхме с МАГ, Принцес. Наистина е доста тежичка, но минавах през дупките като танк. Сега сме с Ариа на Пег Перего, има полулежащо положение, по-лека е, маневрена, но всяко камъче и клечка се усеща.


Абсолютно същото и за мен.  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 1 317
Simple Smile) моята беше зимната 12,5 кг, та не бих усетила разликата дори...а сега вече и 6 кг-овата с човечето и багажа ми тежи ужасно като я дигам по стълбите....

Моята зимната беше Chipolinо Margarita, от преди 2 години, синя на мечета - дадоха ни я да я ползваме, то на харизан кон зъбите не се гледат, ама в голямо чудо се бях видяла с нея.  Crazy  Wink

# 22
  • Мнения: 5 026
По-добре дай повечко пари за по-конфортно возене на детето и управление от теб. Ние купихме Бертони, те са аналог на Чиполино, но не съм доволна. Виждала съм на Пег Перего-изглежда много прилична.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
що бртони да са аналог на чиполино само не разбрах?????


всъщност бертонито е по чупливо и като гледам количките им в парка мн бързо им се скапва и прокъсва плата....

момичето е казало, че няма голяма финансова възможност, така, че се предполага, че търси колички до 150лв...ако не да каже, ест според парите и марката и количката се избира...

аз лично съм с чиполино виола почти цяла година вече, до сега съм доволна - удобна, лесно се управлява, лека, засега и здрава....но няма легнало положение така че не е като за авторката...но всее пак чиполино имат и сполучливи модели, а това колко са били трошливи за мен е мит....и двете колички са ми такива нямам оплаквания...може би в началото са били, но сега са и класиви и удбни и сравнително здрави....

# 24
  • Мнения: 630
Ние сме с чиполино Виола, но тя няма пълно легнало положение, така че няма да стане за вас. Иначе и аз бях с Маг Ингланд и исках нещо леко след нея. Сегашната количка тежи 5,5 кг. , много лесно се сгъва и дъщеря ми сама си я избра. Явно й е много удобна,  защото се вози в нея с голямо удоволствие, за разлика от предишната количка.  И цветовете й са свежи, има багажник, вярно малък, но върши работа. Има гюрук, който също върши страхотна работа и сложихме допълнително чадърче. Е, трудно се управлява с една ръка, защото е с 2 отделни дръжки, но това да й е кусура.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 122
Виолата поне по инфо от официалния им сайт е 6 кг, но може да се махне борда и сенника и тогава пада с още поне кило, може и повече...иначе за управлението с една ръка - на всички колички с 2  отделни дръжки това им е кусура - трудно е, но пък така се сгъват на чадър и заемат по-малко място в багажника при път....Simple Smile

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Mag eNGLAND PHLAMINGO СУПЕР Е единстве недостатък е че не влиза във всеки багажник

# 27
  • Мнения: 1 273
Моя син е на 7 месеца без седмица и тази седмица мислим да му купим ето тази .Лятна количка Chipolino ЕКЗОТИК :
5 положения на гръбчето, включително пълно легнало положение
Непревъртащи се единични дръжки, въртящи се на 360°
Гъвкав преден предпазител
Сенник с прозорец и джоб
Оборудвана с 8 бр. гуми
Предни двойни завиващи гуми
Дъждобран включен в цената
Лесно сгъваема и преносима
Тегло: 8.50 kg.

Струва ми се много хубава. Rolling Eyes
 Струва 135лв от магазина на Пакостник.

# 28
  • Мнения: 2 211
За мен е много трудно да мина от МАГ-а на каквато и да било друга  #Crazy Много ми е удобна, но вече на нищо не прилича!
Замислила съм се за Арията, но хич не съм свикнала с малки и завиващи гуми  newsm78. И това, че нито един летен модел няма превъртаща се дръжка направо ме вбесява!

# 29
  • Мнения: 4 915
Пробвай с лятната Маг Ингланд Фламинго.  Wink 93 лв., струва си отвсякъде.
Ако се превъртаха дръжките, нямаше да могат да се свиват така компактно, и сигурно щяха да са по-тежки. А и се свиква, и на бебето му е по-интересно да вижда по-голяма панорама.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт