Моля за мнение :)

  • 1 942
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Здравейте! Малчо е на 1г. 3 мес. проходихме преди 2 седмици.  Въпросът ми е кога е подходящо да го пусна на ясла? Малко инфо ще дам за да добиете представа не сме научени на гърне още, не се храним сами и не пие от чаша. Правя опити   да се учим, но е голям инат и не иска да се научи на каквото и да е. Аз трябва да почна работа поради финансови причини. Много е привързан към мен, защото сме си сами постоянно не мога да разчитам на бабите няма на кои да го оставя и за 10 мин.         да не говорим за повече. Какво бихте ме посъветвали? За да ни вземат трябва ли да сме се научили на всички тези неща.

В яслата далеч не всички деца ползват гърне /макар, че е определено по- добре детето да е научено на това/. Също така изискват то да може да се храни горе- долу самостоятелно и ходи стабилно.  Нищо, че по нормативни изисквания тези неща не са задължителни и в ДЯ могат да бъдат приемани и много малки деца, които няма как да отговарят на тях. В много ясли не го казват направо като изисквания, но в личен разговор се изразяват тези "предпочитания"- знам го лично, от приятелки и познати, работила съм в Инспекторат. Разбира се, няма да върнат хлапето, ако не владее тези "изкуства", но за него е по- лесно.
Имаш ли възможност да наемеш гледачка, дори и по програмата "В подкрепа на майчинството"? За малки деца това е по- добре. Имам личен опит и с гледачки и с ясла, затова смея да давама мнение.

# 16
  • София
  • Мнения: 203
Не е необходимо да ходи на гърне и да се храни самостоятелно. Леличките в яслата хранят децата и ги преобуват. Аз съм доволна от яслата. Всичко ще е наред и при вас, не се тревожи   bouquet

  Peace

# 17
  • Мнения: 2 978
..........ако пък и лелите са свестни,...............


Ето това е, защото госпожите или сестрите са готини, ама проблемите идват от лелките.
Особено ако ги мързи и обичат да си чоплят семчици Twisted Evil

На 1.3м тръгна-беше октомври, изкара две поредни гнойни ангини. Оттогава да чукна на дърво болестите са от сорта на лека настинка или нещо подобно. Сополите вече не го броя Laughing

# 18
  • Мнения: 27 524
Не, за ясла не са необходими тези умения. Пускай го когато прецениш.
Аз имам по-различно мнение за пускането на ясла на толкова ранна възраст, но не за това е темата, така че ще се въздържа Wink

На съвсем същото мнение съм  Peace

# 19
  • Мнения: 371
Аз мойта я пуснах на 1г. и 3м., искаха детето да е проходило, лелките я хранеха в началото.
Слагат ги на гърне под час (не че не си беше с памперса, но си изгради режим някакъв).
Никога не е плакала, докато се осъзнае какво става и свикна Mr. Green
И е много самостоятелна, общува добре с връстнци, проговори сравнително бързо (на 2 г. вече дрънкаше като стар човек).
Сега като видя дете на тая възраст и се чудя колко е била мъничка като съм я пуснала. Наложи се да се върна на работа и затова я пуснах и не съжалявам, защото само спечелих, детето има нужда от деца!

# 20
  • Мнения: 90
За съжаление трябва да работя, защото финансово нещата не вървят не мога и под никаква форма да си позволя гледачка. Това, което най- много ме притеснява са болестите, а моя маник е много кекав незнам заради зъбките ли дето му пада имунитета ама всеки месец сме болни и незнам   как ще стане с тия болести много съм обезпокоена.

# 21
  • Мнения: 368
Не можеш ли да прехвърлиш майчинските и да го гледа някой в къщи

# 22
  • Мнения: 90
Просто няма кои нямам такъв човек

# 23
  • Мнения: 24 467
А какво имаш- бъди конкретна, за да получиш структурни предложения. Аз пиша за включване към програма, но за да знам можеш ли да се включиш, трябва да посочиш обстоятелствата около себе си- не питам от любопитство, а от желание да помогна.
Има ли край теб или съпруга ти близък, който има желание да гледа детето и ако има такъв- какъв е той, пенсионер, безработен или работещ човек?

Общи условия

Активация на акаунт