Какво ми се случи в работата ми . . .

  • 4 142
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 900
Шефа винаги има право!!!

Дали ви е обидно или не,
няма никакво значение.
Не ме намразвайте веднага  Wink
Там сте, за да работите.

Имам предвид принципа.
Не бих реагирала така - жалко е за тях,
но и не мога да си представя,
мой подчинен, да си позволи, да откаже писмени обяснения  Shocked Shocked Shocked
Както и аз не бих си го позволила  Peace

Напишете истината, ама да звучи много несериозно. И си поискай входящия номер на обяснението.т.е искай да го заведе официално. Да видим дали му стиска да се документира. Joy

Дори и не подозирам,
че няма да има входящ номер - стиска му и още как!
А аз не те съветвам да го пишеш в несериозен тон.
Показваш отношение към фирмата, която ти дава заплата.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 844
Някои хора изобщо нямат акъл в главата.

В предишната фирма (след смяна на шефа) съм писала 2 обяснения:
- първото "Защо не си вдигам служебния телефон в извънработно време" (никога до тогава не ме бяха търсили извън работно време)
- второто беше когато вдигнах страшен скандал на новата счетоводителка. Осигуряваха ни на минимална заплата, при болничен дотогава никога не ни бяха удържали от заплатата (а и никой не излизаше в болничен, стария шеф беше много разбран и свестен). Изведнъж за 3 дни болничен ми удържат 100 лв., защото като съм в болничен, работя само на минимална заплата, абе много сложни сметки си правеше тази счети. Та вдигнах един скандал, а тъпия шеф ми нареди да направя проучване в другите фирми  #Crazy (фирмата е част от една корпорация), оказа се че нашата счети е в огромна грешка, всичко това го написах в писмен вид, а той издаде официална заповед  #Crazyпри болничен да ти правят удръжките само върху сумата върху която те усигуряват, т.е. на мен трябваше да ми удържат около 4-5 лв.

# 17
  • Мнения: 560
Що бе,напишете обяснение.Веднага ги давам една готова идея от филма "Вчера":

Шушомуша и дисциплиноразвалям строя.

# 18
  • Мнения: 5 468
Защо във всеки колектив, има по една смрад, като вашия управител, който винаги, като стане нещо "за топене пред шефа", присвива доволно малки очички...
Пишете си обяснението, но онзи е представил нещата, далеч не толкова невинни...и зависи до колко му има доверие..., явно му има, щом го е назначила за управител. А това е супер гнусен начин за подмазване на шефа.

# 19
  • Мнения: 25 615
Добре, де, що се дървите?!
Толкова ли не може да напишете
голата истина. И не знаехте ли, че
ще работите по 12 часа, както и по
колко минути ще са ви почивките.
Спали ли сте на интервютата?


Лиске, Лиске, как си личи, че отдавна си излязла от БГ (или никога не си работила за частник). Няма договорки на интервю, няма КТ, няма договор. Колкото каже шефът, толкова. Като не ти харесва - Вънььь! - безработни, готови да бачкат за жълти стотинки,  колкото щеш. Друг е въпросът колко работа ще ти свършат за тези пари, ама това е въпрос с повишена трудност, не е лъжица за устата на българския бизнесмен.  Mr. Green

ПП Горните ми твърдения се отнасят за 90% от фирмите в България, особено тези извън София. Много моля, тези, които са успели да хванат Господ (чужд работодател, държавна служба) за шлифера, да си затраят поне този път!   Peace

# 20
  • Мнения: 216
Абе ние в училище ( където си имаш свободно време колко искаш) ни се караха а ти на работното място очакваш да не ти направят забележка, детски истории, ами по тази логика може да ходиш и да се натряскаш като си е твое времето, не е редно да се правите на палячовси на работното място, особено като "следите остават"

# 21
  • Мнения: 1 172
Абе ние в училище ( където си имаш свободно време колко искаш) ни се караха а ти на работното място очакваш да не ти направят забележка, детски истории, ами по тази логика може да ходиш и да се натряскаш като си е твое времето, не е редно да се правите на палячовси на работното място, особено като "следите остават"


И аз това си мисля.
Не можеш да застанеш на работното място и да се правиш на дете. За да си отговориш на въпроса ЗАЩО искат обясненията ви, си отговори и на въпроса какво губи шефа ви от такова поведение.
Лично аз не бих приела сериозно фирма, чиито служители се държат така на работното си място. Само че служителите като са на заплата, много рядко се интересуват от реномето на фирмата си, евентуалните й партньори, потенциални загуби и т.н...

# 22
  • Мнения: 2 759
...Много моля, тези, които са успели да хванат Господ (чужд работодател, държавна служба) за шлифера, да си затраят поне този път!   Peace
                  Заключ.. Фиуууууу... Дзън-дзън...  Mr. Green !

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
Как' Сийке, много те моля прати ми няколко желаещи да работят за жълти стотинки.....   Praynig може и бели стотинки да им давам даже, и хартиени левчета предлагам!
Айде да не си говорим с клишета от преди 4-5 години, нещата в момента стоят по съвсем различен начин.

А по темата - искането на управителя е абсурдно.... но шеф е, ще се съобразите. Най-вероятно е бил подведен, така че с това писмено обяснение само ще разсеете съмненията.

# 24
  • Мнения: 1 230
А по темата - искането на управителя е абсурдно.... но шеф е, ще се съобразите. Най-вероятно е бил подведен, така че с това писмено обяснение само ще разсеете съмненията.
Ей тва тука много ме съмнява  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 759
                   Може да се оправдаете и с гъвкавото работно време  Mr. Green

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Някои хора изобщо нямат акъл в главата.- второто беше когато вдигнах страшен скандал на новата счетоводителка. Осигуряваха ни на минимална заплата, при болничен дотогава никога не ни бяха удържали от заплатата (а и никой не излизаше в болничен, стария шеф беше много разбран и свестен). Изведнъж за 3 дни болничен ми удържат 100 лв., защото като съм в болничен, работя само на минимална заплата, абе много сложни сметки си правеше тази счети. Та вдигнах един скандал, а тъпия шеф ми нареди да направя проучване в другите фирми  #Crazy (фирмата е част от една корпорация), оказа се че нашата счети е в огромна грешка, всичко това го написах в писмен вид, а той издаде официална заповед  #Crazyпри болничен да ти правят удръжките само върху сумата върху която те усигуряват, т.е. на мен трябваше да ми удържат около 4-5 лв.
някой хора се изказват доста некомпетентно ......... някой хора ръсят СТРАХОВИТИ глупости, чак ме е срам да те чета

# 27
  • София
  • Мнения: 10 825
Ей тва тука много ме съмнява  Mr. Green

Ти какво предлагаш? Дасе опъне на шефа си и да каже "Е нема пък да ти пиша обяснения, къф си пък ти?!, ааа, ма ха!"
не ме цитирайте в бисирите, грешката е нарочна  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
От личен опит само мога да те посъветвам да не пишеш никакви обяснения.Накараха ни веднъж с колежката да пишем обяснения по някакъв абсурден повод/правихме абсолютно позволена и толерирана от шефа услуга на клиент/ и на базата на това ни обяснение ни наказаха-парична санкция върху допълнителната заплата и дисциплинарно наказание-на мен забележка,на нея предупреждение за уволнение.
След този случай обяснения не пиша,заплашвал ме е с уволнение заради това,но не ме уволни! Mr. Green
Тук има доста хора добре запознати с КТ,могат да ти обяснят правата.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 844
някой хора се изказват доста некомпетентно ......... някой хора ръсят СТРАХОВИТИ глупости, чак ме е срам да те чета

И защо те е срам да ме четеш, че не разбрах?

Общи условия

Активация на акаунт