Полза от кърменето след втората година?

  • 1 793
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 591
иска точно кърмене, поради глад, жажда умора или близост

ами това са си достатъчни причини според мен детето да суче. А за отказване на голямото кърмаче става дума когато то иска да суче от скука.

Моето голямо кърмаче примерно иска да суче като го взема от градина. Цял ден не ме е виждал - според мен нормална реакция. Е, няма как да му откажа. Но след като е сукал от 18 до 20 почти нон стоп и стане време да спи и виждам как му се затварят очите понякога тати го приспива. Той не протестира и не търси гърдата. Обаче ако аз съм с него ще суче и още 1-2 часа ще ми виси на гърдите - къде да играе, къде да суче, къде за да разтовари напрежението... Накрая ще се изнерви от преумора и ще помрънка и ще заспи с гръб към мен.
Ето в тия моменти мисля, че за големите "бебета" тактиката е да не предлагаме, но и да не отказваме...

Макар и аз да не изпитвам никакви угризения, ако реша да не го кърмя навън да го накарам да чака да се приберем.Дори ако мрънка. Според мен е достатъчно голям вече за малки ограничения които улесняват живота на мама. Wink

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Убедена съм, че не кърменето е причина за злоядството.
Детето дъвче ли добре?
Храни ли се с вас на масата?
Само ли с храни?
Случва ли се да го гоните с лъжицата и да се пазарите да изяде още малко?

Колкото до това, че кърменето след втората годинка можело да развали отношенията със съпруга, или отношенията майка-дете - намирам за несериозни.
А пък ако просто ти е писнало да кърмиш - ми отбивай и толкоз.

# 17
  • Мнения: 559
Убедена съм, че не кърменето е причина за злоядството.
Детето дъвче ли добре?
Храни ли се с вас на масата?
Само ли с храни?
Случва ли се да го гоните с лъжицата и да се пазарите да изяде още малко?

Колкото до това, че кърменето след втората годинка можело да развали отношенията със съпруга, или отношенията майка-дете - намирам за несериозни.
А пък ако просто ти е писнало да кърмиш - ми отбивай и толкоз.
И аз си мисля, че не би трябвало кърменето да е причина за това че не яде, но понеже го чувам всеки ден от близки и приятели, да не говорим за педито,  започнах да се чудя. Що се отнася да твърдата храна я дъвче добре, има 18 зъба, когато я яде разбира се, храня я различно или с нас или сама с еднакъв неуспех, а за това дали се храни сама, зависи от храната, често и давам сама да си хапва с малка виличка, но пак боцне веднъж, дваж и не иска повече. Колкото до това, че кърменето след втората годинка може да развали отношенията със съпруга, или отношенията майка-дете, за сега нямам такова наблюдение, просто цитирах какво пише в книгата. А за отбиването, много искам тя сама да се отбие, както писах по-горе, просто така си бях решила от самото начало. Но ми се иска и най-после да се наспивам, иска ми се да не се държи като пристрастена когато не искам или нямам възможност да и дам са сучи и най-вече ми е иска да сучи по-рядко.

# 18
  • Мнения: 549
Но ми се иска и най-после да се наспивам, иска ми се да не се държи като пристрастена когато не искам или нямам възможност да и дам са сучи и най-вече ми е иска да сучи по-рядко.

Още малко търпение  Hug , а за наспиването - по-лесно ми е да го кърмя нощем, а не да ставам за шише с вода от хладилника, но какво да се прави   Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 547
На никого не казвам, че още кърмя. 2 години и 6 месеца. Кърмя само вечер за заспиване. Репликата е "дай нане да посмучам за приспиване". Човекът каза, че ще суче до 4 години. Да видим.
Не мисля, че кърменето на тази възраст има общо с храненето. Енергията, която израходват, едва ли може да се набави само от кърма.
Иначе за взаимната зависимост и за това, че нямате време да прекарвате заедно с таткото - това най-вече зависи от вас и от това дали има на кого да я оставяте понякога - баба най-добре.
Ние излизаме, аз работя от няколко месеца, понякога работя до късно; ходихме на рокфеста в Каварна - никакви проблеми. Заспива си без мен, храни се, спи през деня - просто чудесно. Когато се прибрахме и си легнахме вечерта каза "Мамо, дай ми нане". Това е.
Но си мисля, че трябва да потърсиш причините за неспокойния нощен сън. Откакто спи сам на голямо легло, спи много по-спокойно и непробудно.

lady di, ти добре дошла в отбора! Не Дочка. Тя отдавна е в отбора  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт