Искам хубав незалепващ тиган?

  • 16 975
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 472
Еми, момичета, купете си Цептер. Вярно скъпи са, но си решавате проблема за цял живот, пък и за децата си. И аз много време купувах какво ли не -от емайлирани до алпака и тефал. Сега съм само с Цептер. А форумските рецепти стават чудно в тях. А пък ако съумеете да свикнете да готвите на етажи - просто бързо си решавате проблема с 1, 2 и 3 ястие. А стават и за индукционни котлони.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз имам от технополис -немски от титан.Много съм доволна .Не слагам никаква мазнина,много лесно се мие -не съм почитател на салфетката ,особено като правя риба.Чудесен е за хора които се хранят здравословно.Мазнина не се слага или мигновено и се смесва з друго нещо защото става черна и оставя следи които трудно се махат.Всяко ястие си пуска сос освен картофите-не могат да се пържат стават печени.Има 10г гаранция.Всъщност аз си избрах 5л тенджера с капак -която става и за супа и за ястие в голямо количество ,и за омлет.  chef
Подкрепям!Имам и аз такива съдове от Технополис,но от немските АМТ,не на Таурус.За 3 години ползване нямам забележки,страхотни са,заслужаваха си парите!

# 17
  • Мнения: 463
Да ,от значение е да са на Амт Wink

# 18
  • Мнения: 1 313
Мислех да купувам Тефал - явно ще трябва да помисля за друга. Като гледам има много недоволни Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 182
И аз ползвам немски на АМТ - супер съм доволна - малко над 100лв е.

# 20
  • Мнения: 2 591
странно, в моя тефал нищо не залепва  #Crazy а палачинките правя без абсолютно никаква мазнина  Rolling Eyes

сигурна ли си, че "повредата не е във вашия телевизор"  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 459
Записвам се и аз да следя темата.
Имам Тефал, във вътрешността му не залепва нищо, но за сметка на това, по външната част ако залепне нещо, няма махане от там:(

# 22
  • Мнения: 647
И аз не съм доволна от Тефал; то не е пазене да не се надраска, то не е чудо. Мъжа ми се майтапи, че пазим Тефала повече от детето; и пак е надраскан, въпреки че го пазя. А когато едно тефлоново покритие се нарани започва да отделя повече токсични газове. Цитат от Уикипедията:

Незалепващите покрития на тигани, тави, тенджери и др. отделят токсични газове при прегряване, които могат да бъдат смъртоносни за птиците и да причинят здравословни проблеми на хората. През 2005 г. Агенцията за защита на околната среда открива, че перфлуороктановата киселина, една от съставките на тефлона, "вероятно" има канцерогенно действие.

ето и цялата статия:
тефлон
Та в най-скоро време ще ги изметкам всички в кофата.
Много бях накефена от Тефала ни, но dutci  пося семената на съмнението в душата ми  #Cussing out
Ще следя темата !

# 23
  • Мнения: 834
Аз не съм доволна от АТМ, имам тенджера и тиган. Тенджерата е подменяна, много бяха коректни, но качеството не е това което очаквах. Моя позната също си купи от тях и след миене във съдомиялна шупнаха. Не ги препоръчвам, ама изобщо.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Уникат,верно ли? ShockedЗа пръв път чувам подобно нещо да се случи на каквито и да е съдове от съдомиялната.Аз моите си ги мия основно там и не е имало проблем.

# 25
  • Мнения: 1 041
Аз също си мия съдовете на АМТ в съдомиялната - не виждам все още да има проблем. Като питах консултантите от Технополис, единият ми каза, че не се мият в съдомиялна. Др. консултантка беше на противоположното мнение.
Не правя реклама, но страшно съм доволна от тези съдове по отношение на вкуса и времето за приготвяне на храна в тях!
Ако си купувате такива тигани обаче, задължително си купете и капак.

# 26
  • Мнения: 463
Аз не ги мия в миялната ,мия ги веднага след употреба.

# 27
  • Мнения: 4 111
Току-що си използвах тефала и рязах с нож вътре - няма му нищо.  Crossing Arms

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Имам Таурус от технополис - моног съм доволна, откакто го купих, почти не ползвам тефалите. Не внимавам с какво бъркам вътре - и с вилица даже, нищо му няма - само дето е тежък

# 29
  • Мнения: 834
Вярно е. В упътването пише, че могат да се мият в съдомиялна само че на мен не ми се рискува.

Общи условия

Активация на акаунт