Трябва ли да се разтваря чурчето на бебчо

  • 3 842
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27
Нашия Сашко се роди в Белгия и там педито каза че на 4 месеца ще му я забели той, да ама не!На 8 месеца в България беше се срастнала пак и много се мъчихме да я забелим- много ми беше мъчно- миличкия,така плака!!!!!
И сега с втория ще знам,на първия месец ще я забелваме!

# 16
  • Мнения: 101
С големия започнах забелване още от първия месец. Докъм шестия- седмия се мъчих, но не става пущината! Отказах се. Минаха 5 години. Обясних му миналия месец какво и защо ще го правим и на третия опит стана без болки и кървища.

Бабите твърдят, че не са забелвали, а я какви юнаци са отгледали!!!

# 17
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Tiffy
чурчето

 Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 861
Аз започнах да му отлепвам пишката след 1-я месец. Всяка вечер по време на баня и вече сме о.к. неусетно без рев за бебо без възпаления без нищо
Мисля,че бавно и постепенно е най добре
 Grinning  Grinning  Grinning


# 19
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Desem
Мили Мами,
може да Ви се стори странно, но до тази неделя изобщо и не подозирах, че трябва да се прави тази процедура с пишлето...
Сега сме на 2,5 месеца и си нямам и представа как се извършва тази операция...
Дали някой ще може да ме насочи къде да прочета(ако има и картинки най-добре)?


Нашата педиатърка започна процедурите когато станахме на 4 месеца.

# 20
  • Мнения: 1 366
Цитат на: sladka hapka
Тъй като присъствах на манипулацията, категорично твърдя, че това не е ОБРЯЗВАНЕ. Това си е една лекарска манипулация, която дори не налага поставянето на анестзия - детето се държи неподвижно от родителя, докато хирургът с една ножичка със заоблени краища (лунгета) обикаля около главичката на пениса, за да отлепи механично кожата. Отнема 30 сек. да се направи и 2 минути със събуването на памперса. Манипулацията не беше травмираща за бебето, имахме един неспокоен епизод през нощта, когато плака повече (като след ваксина) и това е.


права си само в случай, че се забели навреме. По-късно е само обрязване или френски разрез....

# 21
  • Мнения: 6 243
Цитат на: maikata
права си само в случай, че се забели навреме. По-късно е само обрязване или френски разрез....


Би ли обяснила по-подробно това. Свързано ли е с възрастта на детето. Не съм експерт и въпреки любопитството ми по темата, не съм виждала обрязан пенис, но от това, което са ми обяснявали очевидки Wink не мога да свържа обрязването с отстраняването на физиологичните сраствания при момченцата.

Интересувам се от любопитство, в момента гледам дъщеря, така че няма дами се налага пак да правя тези процедури Grinning

# 22
  • Мнения: 2 657
Аз забелвам пишока още от втория денслед като ни изписаха от болницата.Макар,4е педито каза да запо4на със забелването от втория.За сега вси4ко е наред Grinning .Между другото дърпам пацата при всяка смяна на памперса.
Предпо4итам аз да си му го забеля,отколкото да го водя на хирург.Така една приятелка си заведе детето,та после се видя в 4удо.

# 23
  • Мнения: 1 366
Цитат на: sladka hapka
Би ли обяснила по-подробно това. Свързано ли е с възрастта на детето. Не съм експерт и въпреки любопитството ми по темата, не съм виждала обрязан пенис, но от това, което са ми обяснявали очевидки Wink не мога да свържа обрязването с отстраняването на физиологичните сраствания при момченцата.

Интересувам се от любопитство, в момента гледам дъщеря, така че няма дами се налага пак да правя тези процедури Grinning


Виж, аз също не зная кога става "късно", но след определен момент нищо друго не може да помогне освен хирургическа намеса. Ако не се забели навреме, после има проблем с уриниране, а да не говорим и за секс.
Обрязването е само частта от кожа, която покрива главата
на пениса. Получава се така, че пениса в нормално състояние изглежда както при ерекция.
Френския разрез е "отваряне"  на същата тази част от кожата от долната страна на пениса

# 24
На моят син му забелвам пишлето от първия месец,обаче все още не се е открила главичката.Сигурно не го правя правилно.Нашият татко си пада малко "страхливец" Laughing и твърдо отказа да прави подобно нещо!Другия месец сме на преглед за тестисите и тогава ще видим как ще се оправим.

Общи условия

Активация на акаунт