Семейна драма

  • 5 250
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
Аз пък ще те попитам имало ли е при тебе някаква забежка встрани /това че си обичаш жената, не пречи на много мъже/ и е възможно тя да е разбрала или усетила. И сега да започва с дебненето. Или пък другия вариант, да е срещнала някой /служебно примерно/, към който да се е породило тръпка от нейна страна. За 10г брак все на някой му се е доискало разнообразие, предполагам. Не коментирам проблема с новата къща, предходните са се спряли доста добре на тази възможна причина.

# 31
  • Мнения: 3 500
Еййй, лапнахте го като топъл хляб човека. Пък той, верно мъж мечта, всичко му перфектно , че и съвет иска как да се държи със съпругата си. Еваларката! Към автора - описваш типичната жена. Не се оплаквай от нея , всички са такива... ЕЕЕее почти всички. Grinning Тук-там се срещат и мотрески, които все не им стигат парите за дрехи и парфюми и смятат, че мъжът е каца, пълна с мед, която не трябва никога да свършва. Супер ти е жената. Кво й е? Дерзай.

# 32
  • Мнения: 473
Определете с жена ти кои са твоите задължения, върши си ги без да роптаеш, но се разберете кои са правата и свободите на всеки от вас. Аз определено давам голяма свобода на мъжа ми, но и изисквам да ми помага за някои неща в къщи. Не съм толкова подредена като жена ти, но определено искам той да се грижи сам за своите дрехи - за подреждането им и какво да си облече, прането аз го правя. Кажи й директно кое те дразни и решете заедно какво да правите, такова премълчаване задълбочава проблема, трябва да се разговаря в брака и да са ясни мислите и чувствата на двамата.

# 33
  • Мнения: 98
при нас имаше проблем когато се преместихме в новото си жилище /вече самостоятелни/, който произтичаше от това, че съпругът ми веднага след нанасянето отиде на дълга командировка и аз трябваше сама да уреждам довършителните работи. Доскоро се карахме за това, че аз върша всичко в къщи, а той се отдава на хобито си и ходи на работа. В последствие разбрах, че не толкова ми тежи самата работа в къщата и в двора, а това, че я върша сама. Стига ми само да е около мен, да прави нещо дребно , но да сме заедно в това, да не се чувствам като балъка, който върши всичко , а другият не го оценява. Помисли върху това-дали просто тя няма нужда да чувства , че сте двама, де правите нещо заедно, а когато става въпрос за задължения е много по-приятно и леко, когато някой е до теб.
Но може при вас да има и друго-познавам такива жени-те са мрънкащи и недоволни, не оценяват това което правиш и намират кусури на съпруга си за какво ли не. Ако тя е такава по характер нещата няма да се оправят, не можеш да я промениш.

# 34
  • Мнения: 2 556
Честно казано, за мен мъж, който е склонен да описва в детайли подобни свои проблеми, вместо да се заеме да направи нещо реално по въпроса, ами най-меко казано ми е странен.

# 35
  • Мнения: 263
Ами опитай да и обясниш, кажи го даже директно, че искаш да намалиш оборотите и да ви остава време за вас, а не да се отдавате само на задължения. Предложи и да наемеш човек/хора, които да се погрижат дома ви да се поддържа във вида, който жена ти иска. Пробвай с директно описване на проблема пред жена ти, но без повишаване на тон и преминаване към скандал...
Та дано така се намери решение...

# 36
За семейна консултация мислил ли си?
Това е една идея над която съм се замислял, но явно не докрай защото не съм го довел до изпълнение.
Tess : Може и да ти се вижда странно, но предпочитам да чуя и други мнения преди да приведа в изпълнение крайния вариант. А тъй като съм се заемал неведнъж и нещата се подобряват временно а след това излизат нови пробойни във взаимоотношенията, съм се изчерпал от към идеи какво да правя точно.
Все пак държа на нея достатъчно, че да опитам отново ... лошото е че с времето и това намалява  Confused Все ми се струва че живота е твърде кратък че да го губим за безсмислени каузи.

# 37
  • Мнения: 836
Все пак държа на нея достатъчно, че да опитам отново ... лошото е че с времето и това намалява  Confused Все ми се струва че живота е твърде кратък че да го губим за безсмислени каузи.
Кое е безсмислена кауза според теб?

# 38
  • Мнения: 2 556
Ти казваш, че жена ти все пак е споделяла ентусиазма ти относно живеенето в къща. Питал ли си я директно тя иска ли да живее конкретно в къща и т.н. Например моят мъж си мечтае да живее само и единствено в къща. За съжаление аз не споделям неговия ентусиазъм. В смисъл радвам се, че имаме възможност да ползваме къща (като вила) близо до града, но за постоянно живеене в къща не ставам, дори и да е съвсем в централна градска част. Много сме говорили по въпроса и за него беше много трудно да приеме, че аз не се майтапя и т.н., а реално не искам да си вдигнем къща. Според него това била мечтата на всяка жена (аз явно не съм жена Mr. Green). Наложи се да го убедя, че за новата къща ще му трябва и нова жена.

Сигурна съм, че ако бях на мястото на жена ти, отдавна нямаше да се изтрайвам. Даже гаранция давам.  Confused

# 39
  • Мнения: 2 040
Tess
тия неща се обсъждат обикновено преди започване на строежа.  Wink
Сега той какво да направи - да събаря къщата ли?
Ако тя е имала резерви в това отношение - трябвало е да ги каже в началото - така както ти си постъпила.

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455

...за какво го имаме този басейн след като само аз го чистя....

...Колата отделена за жената няма да я коментирам има я и е достатъчно бутикова (по мое настояване)...



Тези две твърдения ми се струват несъвместими!

"Типично за зодията си" прикриваш доста неща!

# 41
  • Мнения: 255
Аз не разбирам какъв ви е проблема. Както описваш всичко си е ок просто колкото повече имаш ,толкова повече се налага и да плащаш като цена. От думите ти си личи , че си отворен човек и обичаш жена си и детето си склонен си на компромиси ,вероятно и тя ,но  изживявате някаква криза в отношенията ,която е нормална за всеки дълъг брак, така че или бъди по търпелив и твърд като изискваш някои неща от нея или я остави тя да води парада. Успех Sunglasses

# 42

...за какво го имаме този басейн след като само аз го чистя....

...Колата отделена за жената няма да я коментирам има я и е достатъчно бутикова (по мое настояване)...



Тези две твърдения ми се струват несъвместими!

"Типично за зодията си" прикриваш доста неща!
Благодаря за анализа, но какво прикривам не се сещам ... това че може да кара "бутикова" кола и да чисти басейна ли ... не виждам нищо несъвместимо в това newsm78
Ама какво ме емнахте за тоз басейн и таз кола, май трябваше да прикрия повече неща  hahaha

# 43
  • Мнения: 2 723
Aз сигурно съм по-ограничена, ама не смятам, че имате кой знае какъв проблем...
Дали пък ти не се опитваш да направиш проблем от нещо, което си е съвсем в реда на нещата?

И всъщност какъв е точно проблема? Че не те оставя жена ти да четеш книга на спокойствие и да пиеш бири с приятели ли?

# 44
  • Мнения: 2 336
Винаги съм мислила, че мъжете са абсолютни темерути и нямат чувства. Наскоро разбрах, че съм бъркала много...
Това, което мога да кажа е наистина да успокоите топката малко. Задълженията  много натоварват връзката. Ако имате възможността идете някъде на почивка двамата - без дете, без задължения, без ангажименти. Преоткрийте се.
Също така дай възможност на жена си да се ориентира в новата атмосфера. Защото голямата къща  автоматично означава много нови задължения за нея.
Надявам се нещата да си влязат в релси.
П.П. Радвам се, че има такива мъже като теб!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт