Семейна драма

  • 5 246
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 98
Опитай да отделиш няколко дни и заминете само двамата. Сменете обстановката и опитайте да поговорите без напрежение и обвинения. При нас жените малко романтика винаги помага   Wink  Грижите и еднообразието (било то и "скъпо") съсипват всичко.

# 16
  • София
  • Мнения: 203
Голямото жилище (още повече като е къща и предполага  и поддръжка на двора/градината) изисква много повече усилия и време за почистване, поддържане и .т.н Казваш, че тя е перфекционистка и иска всичко да е по конец. Вероятно това е една от причините да е изнервена и да те обвинява: не може  да се справи с цялото домакинство така както тя мисли, че трябва да се справя. Вероятно и затова е против пиенето на бира с или без приятели, вероятно и затова те затрупва  с ангажименти преди и след работа.

Разбирам,че нямате финансови проблеми. Наемете домашна помощница и отделяйте повече време за себе си. Минали сте през много изнервящ период (който е правил и/или обзавеждал жилище знае), намалете оборотите и се радвайте на постигнатото.



  Peace

# 17
  • Мнения: 6 993
offtopic:
Ако се зачетеш из форума, при подобни условия (ако са разменение ролите) се препоръчва наритване на другия, намиране на любовник и т.н. Ако жената не оценява какво правиш за нея, намери някоя друга която да го оцени ...
Точно това си мислех аз. Че тая ситуация сме я чели милион пъти от другата гледна точка.

# 18
  • Мнения: 600
уф, прости за личния въпрос, ама как издържаш ooooh!

понеже аз бях такава жена, ми отне към 2-3 години да се усетя, че няма да просъществувам дълго с който и да било мъж. гледам, че сте заедно от 10 години, значи има и търпеливи мъже.

другите може би ще те посъветват как да оправиш проблема или къде да го търсиш, ама аз не мога да кажа нищо друго освен мнение - жената не е права Confused

# 19
Пишеш доста дълго за човек, дето
е все в командировки. Харесва ми,
че си грамотен. Толкова рядко се
среща това. Не пишеш объркано,
всяка дума си е на мястото, стилът
ти е премерен, обмислен. Браво!
Струва ми се, че си мъж-мечта.
Даже ми се струва, че те познавам.
А не моля ви аз търся анонимноста тук! Crazy Не ме припознавайте  baby_neutral
Пиша дълго защото вече (по мое настояване) не пътувам в командировки и си отдъхнах.
Чак мъж мечта надали съм, обикновен човек с обикновени виждания и недостатъци съм.

# 20
  • Мнения: 263
Според мен сте изнвервени и изморени и двамата. Новата къща стресира съпругата ти с недвършениете неща, а тя е свикнала всичко да е в ред! Ако допълнителните задължения много ти тежат наеми служител, който да поема част от тях (колкото по-голяма - толкова повечко бира за теб Wink ).
Иначе: повече внимание към жена ти, повече комплименти и ласкателства, малко излизане извън къщата, така че да няма задължения за никого и според мен товя ще ви отпусне и успокои и двамата...

# 21
  • Мнения: 474
Аз пък си мисля, че жена ти винаги си е била мрънкало, но сега просто нещата са ескалирали и на теб започва явно да ти писва сериозно. Но в разказа ти виждам и някои несъответствия- имате къща с басейн и бутикови коли, а нямате дом. помощница. Има довършителни работи, а не наемате майстор, който да ги приключи, а трябва ти да тичаш от работа. Защо не си облекчите живота, като просто си платите и наемете хора да свършат работата? А вие двамата заминавате на една почивка на Тенерифе примерно, снимате с камерата прерасните романтични места и като се върнете определено ще сте се разнообразили и ще сте се откъснали от ежедневието. В моето семейство така се "лекуваме" от омръзване и от моето мрънкане. Защото и аз съм мрънкало и като видя, че на мъжа ми му идва в повече- стягаме куфарите. Случва се поне 2 пъти на година и действа безотказно при нас.  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 172
Аз пък си мисля, че жена ти винаги си е била мрънкало, но сега просто нещата са ескалирали и на теб започва явно да ти писва сериозно.
Не е задължително да е мрънкало. Жената 10 години се е доказвала като перфектна домакиня - това вижам, че и съпругът й го признава. Не знам в какво жилище са живяли преди да се преместят в къщата, но ако е било много по-малко или с много по-малко нужда от поддръжка, то е разбираемо да има напрежение и стрес.

С мен се случи същото, точно когато се преместихме в нашия голям дом. Решихме си проблема, като започнахме да плащаме на друг човек за почистването. Сега пак сме в същия този голям апартамент, но нещата се пооправиха - влезнаха в някакви рамки-  и на този етап вече не виждам реална нужда от допълнителна помощ.

# 23
  • Мнения: 884
И аз мисля, че проблемите нямат пряка връзка с къщата и местенето... Жена ти явно е от типа, дето мечтаният мъж за нея е дресирания, а на теб вече е започнало да ти писва... В такива случаи обикновено съпругите питат-абе любовница ли има, що ли...А той човекът просто губи идентичността си и страда...Прави ми впечатление, че дребни житейски удоволствия, като 30-40 чифта обувки, хубава кола и др. , изтъкваш като необходимости за добро самочувствие и приятно изкарване на деня...С какво друго си правите веселото заедно през останалото време?

# 24
Казваш, че сте се нанесли преди няколко месеца. Вероятно оттогава насам не сте почивали. Колкото и банално да звучи, едно откъсване от ежедневието (море, планина, екскурзия) действа благоприятно на изострните сетива и изглажда взаимотношения.

Доколкото разбирам жена ти не работи. А с какво се занимава? Само с къщата и детето ли? Ако е така, твърде вероятно да се концентрира само върху критиката, защото просто няма какво друго да занимава съзнанието й. Не казвам, че трябва да започне да работи (въпреки, че и това е вариант), но ако си намери някакво занимание, което да я откъсва от битовизмите, може да погледне по-лежерно на нещата.

И не на последно място разговори, но нещата трябва да са казани едно към едно - "аз чувствам...", "аз мисля..." и т.н.
Почивката предстои след няколко седмици, надявам се да има положителен ефект.
Жена ми работи на сериозна позиция в сериозна компания, не е 100% удовлетворена, но не е и недоволна.
Толкова отговори не очаквах и май няма да мога да отговарям и давам допълнителна информация на всеки един питащ а по скоро ще доопиша ситуацията.
Labrador: Да вероятно си прав, но ще опитам за последно ... този път м bowuuай съм сигурен в това. След което вероятно ще "листна" на борсата за зрели разведени мъже  Sunglasses
Значи доста от вас предлагат повече внимание, честно казано май твърде често го правя ... изненади, мили думи, отвреме на време   bouquet
Вероятно в последните месеци съм разредил, но като че е разбираемо, не мога да бъда тотално романтичен при дуднене за почти всяко нещо.
За домакинската работа вероятно се изморява защото при нейния перфекционизъм по отношение на чистота и подредбата преместването в 3 пъти по голямо жилище си е оказало влияние, питам ви мили дами ако наема човек да се грижи и за това и нещата не се подобрят значително(в което се съмнявам защото тя няма претенции за това) пак ли да идвам да плача на вашето рамо тук  Thinking
Най-много ми хареса идеята за намаляването на оборотите, е нали това искам и аз ... спокойствие, свободно време, забавления, как да го внуша ... опитвам се да казвам шеговито "Вече сме завършили най-важната част, сега вече по полека, че да не ни живее някой друг в къщата", тя се съгласява усмихната и при следващата идея за довършване отново стигаме точката на кипене. Аз съответно се изолирам от нея правя напук и заявявам че няма да пипна нищо. Тя се разкрещява че ще го направи сама независимо дали има сили да го направи.
Отвреме на време ми се отпуска някоя събота неделя почивка под условие че другата ще свършим друго нещо.
От една две седмици я помолих да общуваме повече с приятелите и да посрещаме гости все пак, тъй като и в тази насока откачи и се принудихме да се самоизолираме, защото както казва тя : Цар си да каниш приятели, а аз после не мога да изрина след тях  #Crazy
И отново се съгласява с мен, все пак ни дойдоха на гости един път  bowuu
П.С. Каква е тази шега че ме познавате или си е самата истина, ако е така да не ви обяснявам повече вероятно познавате и жена ми newsm78

# 25
И аз мисля, че проблемите нямат пряка връзка с къщата и местенето... Жена ти явно е от типа, дето мечтаният мъж за нея е дресирания, а на теб вече е започнало да ти писва... В такива случаи обикновено съпругите питат-абе любовница ли има, що ли...А той човекът просто губи идентичността си и страда...Прави ми впечатление, че дребни житейски удоволствия, като 30-40 чифта обувки, хубава кола и др. , изтъкваш като необходимости за добро самочувствие и приятно изкарване на деня...С какво друго си правите веселото заедно през останалото време?

Ми с нищо ... като седна да чета книга издържа до 30 мин и почва да обикаля около мен.
За jana71 писал съм че обичам да извършвам физическа работа защото ми помага да поддържам формата си. А колкото до майсторите те си отидоха отдавна, няма чак такава работа като за майстори, градинските лампи предпочитам да си ги слагам сам, както и датчици за движение и подобни външни глупости Sunglasses

# 26
  • Мнения: 884
И аз мисля, че проблемите нямат пряка връзка с къщата и местенето... Жена ти явно е от типа, дето мечтаният мъж за нея е дресирания, а на теб вече е започнало да ти писва... В такива случаи обикновено съпругите питат-абе любовница ли има, що ли...А той човекът просто губи идентичността си и страда...Прави ми впечатление, че дребни житейски удоволствия, като 30-40 чифта обувки, хубава кола и др. , изтъкваш като необходимости за добро самочувствие и приятно изкарване на деня...С какво друго си правите веселото заедно през останалото време?

Ми с нищо ... като седна да чета книга издържа до 30 мин и почва да обикаля около мен.
За jana71 писал съм че обичам да извършвам физическа работа защото ми помага да поддържам формата си. А колкото до майсторите те си отидоха отдавна, няма чак такава работа като за майстори, градинските лампи предпочитам да си ги слагам сам, както и датчици за движение и подобни външни глупости Sunglasses
Питах за нещата, които обичате да правите заедно-как се разтоварвате заедно?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 567
 Аз също имам добра работа (в момента само дето чакам да родя), къща в която живея с мъжа си, той работи, и на двамата работния ни ден е от 08-17.00 часа, винаги искам къщата ми да е перфектно изчистена и подредена - за което се грижа аз и нямам претенции просто така ми харесва да ми е прибрано, НО нещото което ме вбесява е когато помоля мъжа си да свърши нещо и той го прави три дни, или тъкмо сега бил седнал, или еди си какво! Аз също съм изморена колкото той, но той видиш ли има повече привилегии от мен е да ама не! Щом аз мога и той може!
Предполагам жена ти се чувства по същия начин! Не мисля че тя е властна, мрънкало и т.н.! Просто иска от теб да участваш наравно с нея в грижите за дома ви!
Да си мислил като си се женил, жени дето не попипват нищо има бол! Представи си пък ако жена ти беше такава!?

# 28
  • Мнения: 189
Чета и се опитвам да се поставя на мястото на жена ти, за да разбера какво би ме накарало мен да мрънкам в тази ситуация?

Аз бих мрънкала за това,че сме свършили толкова много работа, а когато са останали само няколко довършителни работи, които са  най-дразнещи, все няма време. Аз бих се дразнила, че трябва още един напън, ама силен, и всичко ще бъде готово, а все се отлага. Бих искала всичко да ми е наред, защото и аз не мога да се отпусна, когато нещо ми дразни погледа, а пък тя щом е толкова взискателна, направо се побърква. Предполагам, че това е едно от нещата. Мисля, че тя просто няма търпение всичко да е готово и се нервира от това,че става бавно и й се струва, че не си достатъчно ангажиран, затова ходи по теб и ти досажда.

# 29
  • под тепетата
  • Мнения: 9 296
Ами направете заедно план за седмицата или месеца и си набележете какво да свършите по къщата, и с какво ще се развличате(примерно).Хем ти да свършиш малко работа, но и да имате време за развлечения( и индивидуални и заедно).
 Нямам такива проблеми ,нито възможности като твоите, но дано съм помогнала.
 Къщата ни е стара, ремонти дал господ (шегувам се че думата "ремонт" е равносилна на "брак" за мен).
 За семейна консултация мислил ли си?
 Четейки горните постове виждам несъответствие в приоритетите -за нея е важно едно, за теб -друго. Сядате и си ги уточнявате, разбира се с компромиси.

Общи условия

Активация на акаунт