Трябва ли всички ваксини да са задължителни? (Петиция)

  • 3 538
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 810
истината е че световната конспирация срещу здравето е умопомрачителна.

baibibi, желая ти искрено децата ти да са здрави! Вероятно ги тъпчеш с какво ли не...

yovanka, разбрах за какво говориш. Точно тези групи в момента избират. Просто не се възползват изобщо от "услугите" на здравеопазването. И от това не се е сринал света. Какъв е смисъла тогава ние да го правим задължително? При това си плащаме за това.

Пак уточнявам, за всички които ще продължат да ме наричат малоумна и  неграмотна, че всички в семейството сме ваксинирани със задължителните и никои други ваксини и защитавам тезата за правото на избор и повече информираност.
Всъщност това ще е последния ми пост тук, защото уж не виждаме смисъл в спор, а продължаваме да го поддържаме.
Верочтно монетата има 2 страни и аз виждам само едната, други- другата. Няма как да променим монетата с писане по клавиатурата...

# 76
  • София
  • Мнения: 14 931
Всъщност това ще е последния ми пост тук, защото уж не виждаме смисъл в спор, а продължаваме да го поддържаме.
Верочтно монетата има 2 страни и аз виждам само едната, други- другата. Няма как да променим монетата с писане по клавиатурата...
  bouquet  bouquet  bouquetДа сме живи и здрави всички!

# 77
  • Мнения: 2 746
Струва ми се, че всички пропускат най-важното.
Първоначално, когато за пръв път са въведени ваксините против туберколоза и детски паралич например, едва ли е съществувала световна конспирация срещу здравето. Напротив, смятам че  идеята е била именно истински хуманна - да се предотвратят тези заболявания и децата да растат здрави.И какъв е резултата? Намалели са многократно случаите на поява на тези болести - не го забравяйте!Не казвам, че са изчезнали напълно, но по-важното е, че повечето хора са предпазени.Ето затова тези ваксини са станали задължителни.Ако някои искат да се върнат в средновековието по отношение здравето на децата си - както искат.Каква ирония само - родителите ваксинирани и здрави, защото не са имали избор да откажат, а пък децата им - подложени на риск от много информираните си родители.

# 78
  • Мнения: 1 858

Ако обичаш не се изпускай така защото за тебе ако аз съм малоумна то защо ти за мен да не си?! Дайте да не превръщаме темата в тема за лични обиди и нападки Peace, това е най-лесно. По-трудно е да се води един цивилизован спор, в който да се роди истината. За съжаление обаче винаги се появява някой, който раздава квалификации на ляво и дясно за хора, които всъщност не познава. Погледни гредата в твоето око и тогава търси тресчицата в окото на ближния, най-малкото защото говори за лошо възпитание.

# 79
  • Мнения: 8 769
Така...темата не е за да се спори, такива имаше много и ще има в Здравния форум. Който иска, може да отиде да ги чете и да се изказва там.
Темата е за да даде гласност на петиция, която е за правото на информиран избор.
Всеки пост, подобен на този на baibibi, квалифициращ някой си като малоумен и прочие отсега нататък ше бъде изтриван и нетолериран!

# 80
  • Мнения: 8 999
Така...темата не е за да се спори, такива имаше много и ще има в Здравния форум. Който иска, може да отиде да ги чете и да се изказва там.
Темата е за да даде гласност на петиция, която е за правото на информиран избор.
Всеки пост, подобен на този на baibibi, квалифициращ някой си като малоумен и прочие отсега нататък ше бъде изтриван и нетолериран!

Много моля да ме извините, но като съм написала "малоумни" родители, не съм го отправила към никого конкретно, а принципно .... визирах малоумни и неграмотни родители /които, за съжаление са доста голям процент от бълг. население, нищо, че по статистика се водим за ограмотена нация./ Определението не е имало за цел да засегне тук пишещите, в никакъв случай не мога да квалифицирам така някой от участниците в този форум. Ако някой си направи труда да прочете какво точно съм написала, а не да вади цитати, които извън контекста, са наистина обидни, ще разбере какво имам предвид.

# 81
  • Мнения: 8 769
Моля, пишете по темата!
Вече изтрих постинги, които имат за отправна точка предишен постинг на потребител.
Споровете за и против решавайте в другите нарочни теми, или на лс.

# 82
  • Мнения: 1 371
Не подкрепям петицията. Малко ме е страх, ако после взема погрешно решение относно някоя ваксина. Нямам медицинско образование. Дядо ми има, но никога не съм чула лоша дума за ваксините от него.

Общи условия

Активация на акаунт